Vlk

Vlk https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/251911/bmid_vlk-LOl-251911.jpg 5 442 115

Jack Caffery série

< 7. díl

Staré křivdy nejsou nikdy úplně zapomenuty. Zámožní manželé Anchor-Ferrersovi hodlali ve svém venkovském sídle strávit poklidný čas. Skutečnost se však od jejich představ děsivě liší: hned po příjezdu našli na zahradě rozvěšené zvířecí vnitřnosti a nyní je drží v zajetí dvojice únosců, jejichž požadavky jsou stále bizarnější a více ponižující. Když už začíná být zřejmé, že těm dvěma nejde o výkupné, ale o osobní mstu, podaří se paní Anchor-Ferrersové pustit na svobodu alespoň psa. Ten pes má na obojku napsáno "Pomozte nám!" Našel ho tulák přezdívaný Chodící muž, a protože v tom nápisu spatřuje jednoznačný vzkaz od lidí v nesnázích, řekne o něm inspektoru Jacku Cafferymu a požádá ho, aby těm lidem pomohl. Inspektor ale váhá: co když je to celé jen nějaký nemístný žert? Teprve příslib nových informací o dávno zmizelém bratru Ewanovi přiměje Cafferyho zahájit pátrání. A bude si muset pospíšit, protože v domě Anchor-Ferrersových se schyluje k závěrečnému dějství krvavého dramatu, který započal před celými čtrnácti lety...... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Domino

Wolf , 2014

kniznistranky
25.03.2016 5 z 5

Naprosto dokonalý! První mé setkání s touto autorkou a troufnu si říct, že není poslední! Podle jednoho názoru na tuto knihu jsem čekala, že to bude o dost drsnější, ale i tak to bylo parádní čtení a ten konec - wow! Tohle jsem vážně nečekala. Pořád jsem si říkala, kdy přijde ten slibovaný šok a když najednou přišel, bylo to tak nečekané, že si ještě teď zpětně říkám, jestli jsem náhodou během čtení něco nepřehlédla, nějaký náznak, ale ať si s tím lámu hlavu jak chci, nemůžu na nic přijít. Mo Hayder je vážně třída. Moc povedená kniha!

adelaska
22.03.2016 3 z 5

No, nevím. Po Ptáčníkovi, Pečovateli a Unesené to byl slabší odvar. Zápletka zajímavá byla, ale čekala jsem nějaké nechuťárny, na které jsem si už u Mo pomale zvykla.!! Spoiler!! Doufala jsem, že když tolik let Jack hledá Ewana, tak to zjištění bude velkolepější. A i když nesnáším klišé, dala bych přednost tomu, aby prostě Ewan přežil a setkal se s Jackem. Příběh Ewana mě v Ptáčníkovi šíleně dostal a určitě by si zasloužil velkolepější konec. Konec s

ClariceL.
05.03.2016 4 z 5

Začátek je takový obyčejný,ale docela znepokojivý.Děj se postupně slušně rozbíhá a ikdyž jde o spousty neuvěřitelných zvratů,tak celkově to zvrácené zlo v závěru mě velmi překvapilo.Kdo čte poctivě po sobě,já jen náhodně od konce série asi,dočká se velkých překvapení,nejen v tomto případu,ale i v důležitém okamžiku Jackova života.A pokud vzpomenu na Panenku,to tušení tam je.

lamepti
02.03.2016 5 z 5

Troufám si říct, že za mne nejlepší kniha od Mo ...
Pozor Spoiler : Nelíbilo se mi obvinění chodícího muže, že to byl vlastně Jack, který zabil svého bratra ..

PetK
15.02.2016 5 z 5

Výborná kniha, Mo Hayder ve skvělé formě. Napětí, zvraty. Další posun v případě zmizelého bratra. Zajímavé je, že se v knize vůbec neobjevila Blecha Marleyová, takže její příběh s Cafferym zdánlivě skončil, když mohl začít být zajímavý :-) Pokud si ho chystá do dalších dílů, fakt umí vzbudit napětí.

pepa4081
24.01.2016 4 z 5

Napínavá detektivka s několika nečekanými zvraty. Opět zde vystupuje Jack Caffery, chodící muž a další. Trochu mi tam chyběla "blecha" Marleyová, tak snad příště. Kdo má rád Mo Hayder, tak rychle do toho. Kdo ji nezná, doporučuji přečíst nejdříve ostatní knihy, podle posloupnosti napsání (navazující vedlejší děj), kromě Tokia.Knížku jsem přečetl za dvě odpoledne, a to má 470 stran.Vřele doporučuji.

Dumicek
14.01.2016 5 z 5

Mo Hayder me proste nikdy nezklame!! Na knihu jsme se uplne klepala a tesila se az si ji budu moc konecne precist a hltat stranku za strankou...libi se mi,ze to neni klasicky pribeh vrah nekoho zabije atd, ale to tema unosu, ktere az posleze vygradovalo k necemu vic, to se mi na te knize opravdu libilo. No a ta zvrhlost,co dodat...jen ze konec me naprosto odrovnal! To co se stalo s Cafferyho bratrem, tak to jsem opravdu necekala a lec je to "jen" kniha, tak Cafferyho velice lituji s cim se bude dal asi potykat...

MonnieSPO
31.12.2015 5 z 5

Další skvělá kniha této autorky. Příběh skvělý, poutavý a nemohla jsem se od knihy odtrhnout. Za den jsem přečetla tuto né zrovna moc tenkou knižku. Mo Hayder je mou nejoblíbenější spisovatelkou a myslím, že ještě dlouho zůstane.

venaden
13.12.2015 3 z 5

Do víc jak poloviny zdlouhavé. Pak rychlý a napínavý spád.

Palele
03.12.2015 4 z 5

Tak konečně jsem se dozvěděla něco víc o ztraceném bratrovi - tahle linie mě v celé sérii knih úplně deptá a doufám, že v budoucnu tomu dá Mo ještě trochu větší prostor.

iva23
25.11.2015 4 z 5

Jako vždy zážitek, napínavé, super zvraty. Poslední dvě strany mě ale zklamaly.. to ho Chodící muž vážně obviňuje?

ptoček
25.11.2015 5 z 5

Mo mě nezklamala, netrpělivě jsem čekala na vydání Vlka a když jsem ho konečně měla v rukou, tak za 3 dny přečteno :-D za mě plný počet, od začátku příběh chytne a nepustí, četla jsem i za pochodu :-D a konec... Opět bravurní, promyšlený, nečekaný :-)

amladar
20.11.2015 3 z 5

Mám příběhy od Mo velmi ráda, ale tady dávám pouze 3*. Na mě trochu nemastné, neslané, po Panence nudné. Ale za přečtení určitě stojí.

jana9674
19.11.2015 5 z 5

Super kniha. Tak akorát nechutné, občas jsem se i bála. Sérii s Cafferym miluju. I když touto knihou zápletku týkající se Ewana nejspíš uzavřeli. Jinak musím jen chválit, za mě nejlepší kniha za poslední dobu.

Katschka
16.11.2015 4 z 5

Čtyři hvězdy jen kvůli takové vlažné první polovině. Jakmile se ale člověk přehoupne přes půlku, začíná příběh nabírat celkem svižné tempo. Konec velice překvapivý! Kniha navazuje na předchozí díly.

zfilmováno zfilmováno – TV seriál

Mo Hayder