Vlk

Vlk https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/251911/bmid_vlk-LOl-251911.jpg 5 442 115

Jack Caffery série

< 7. díl

Staré křivdy nejsou nikdy úplně zapomenuty. Zámožní manželé Anchor-Ferrersovi hodlali ve svém venkovském sídle strávit poklidný čas. Skutečnost se však od jejich představ děsivě liší: hned po příjezdu našli na zahradě rozvěšené zvířecí vnitřnosti a nyní je drží v zajetí dvojice únosců, jejichž požadavky jsou stále bizarnější a více ponižující. Když už začíná být zřejmé, že těm dvěma nejde o výkupné, ale o osobní mstu, podaří se paní Anchor-Ferrersové pustit na svobodu alespoň psa. Ten pes má na obojku napsáno "Pomozte nám!" Našel ho tulák přezdívaný Chodící muž, a protože v tom nápisu spatřuje jednoznačný vzkaz od lidí v nesnázích, řekne o něm inspektoru Jacku Cafferymu a požádá ho, aby těm lidem pomohl. Inspektor ale váhá: co když je to celé jen nějaký nemístný žert? Teprve příslib nových informací o dávno zmizelém bratru Ewanovi přiměje Cafferyho zahájit pátrání. A bude si muset pospíšit, protože v domě Anchor-Ferrersových se schyluje k závěrečnému dějství krvavého dramatu, který započal před celými čtrnácti lety...... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Domino

Wolf , 2014

Květ
21.01.2019 5 z 5

Thriller přečtený za neděli, napínavý, drsný a plný hrůz, nechybí překvapivé zvraty. Staří manželé se jedou zotavit na odlehlé venkovské sídlo, odpočinek jim ale není dopřán... akt pomsty začíná... Kniha patří do série s vyšetřovatelem Jackem Cafferym, zatím jsem četla tuto jedinou, ale zřejmě si pořídím i ostatní díly a budu číst od začátku. Mo Hayder píše skvěle, kdo má chuť na trochu zvráceného psycha, doporučuji.

Medunka22
11.01.2019 5 z 5

Nemohla jsem se odtrhnout od knížky a ten konec mne dostal. Takový jsem totiž vůbec nečekala.

pavel9410
17.12.2018 5 z 5

Je to krasne zadumcive, nekolik super zvratu a tentokrat tam nefiguruje Blecha. Precteno behem jednoho dne, jeste, ze mam dovolenou.

Beky
18.11.2018 5 z 5

Neuvěřitelná záležitost!
Jak se pustíte do čtení, nedá se kniha jen tak odložit, protože je to vše tak dokonale provázáno a vykresleno, že dokud nezjistíte, jak to dopadlo, musíte číst :-).
Strhující, napínavé a dokonale překvapující konec nesmí chybět! :-))

ArwenAragorn
17.11.2018 5 z 5

Výborný thriller plný zvratů. A konec je skutečně hodně šokující, nemohla jsem uvěřit, že TA osoba může být tak zvrácená.

kahuda01
12.11.2018 5 z 5

Vynikající, zatím (doufám) poslední díl série. Určitě doporučuji číst ve správném pořadí.

konformita
09.10.2018 5 z 5

Temné, děsivé, možná se budete večer bát, tak jako já. Ale jenom trošku.

Pedias
10.07.2018 5 z 5

Přesně tohle jsem od poslední knihy série čekala. Jedním slovem byla kniha boží.
Ihned jsem se vžila do děje, skvělá zápletka, šokující konec - prostě stará dobrá Mo.
Docela mě mrzí, že příběh Jacka zde končí.
Určitě se vrátím ke zbývajících knihám od Mo.
Sérii určitě doporučuji číst postupně.

Serenity
09.07.2018 5 z 5

Již delší dobu tvrdím, že "baby" píšou lepší a drsnější krimi než chlapy a tato kniha mi to opět potvrdila. Prostě skvělá

efka.saf
19.06.2018 4 z 5

Tahle kniha je bezesporu skvělá, přesto se mi objevila nějaká "ale", která ubrala jednu hvězdičku.
Poměrně dlouhou dobu jsem na knihu narážela při nejrůznějších toulkách databází a většinou jsem se setkávala pouze se samými superlativy. Takže vzhledem k tomu, že jsem od autorky četla pouze Panenku a o čtení celé série u mě zatím nemůže být řeč, sáhla jsem nakonec s velkým očekáváním po tomto koncovém článku a pustila se do čtení.

Začátek mě opravdu neskutečně chytl a říkala jsem si, že tohle bude pecka. Svižný rozjezd, kdy rodina Anchor-Ferrersových padá do tenat připravených dvojicí únosců, u mě vyvolávala silně tíživé pocity. Byla jsem velmi zvědavá, kam hodlá děj dospět a jak se Jackovi nakonec podaří vše rozmotat. Jak ale děj běžel dál, přišlo mi, že knize lehce dochází dech. Cca ve dvou třetinách knihy mi už děj přišel tak vláčný, že mě už nic moc nenutilo knihu vzít a rychle dočíst, jak to v podobných případech mívám. Dech kniha nebrala zase ke konci, kde vše spěje k závěrečnému a šokujícímu finále. Celou dobu jsem měla svoji pracovní verzi, kdo by za věcí mohl stát a neskutečně mě překvapilo, když jsem ke konci zjistila, že jsem měla pravdu! Opravdu málokdy se mi stane, že bych se s rozuzlením trefila do černého (většinou se o to ani moc nesnažím a nechám se autorem dovést až do finále), ale zde mě to nějak napadlo a pořád se mi ten nápad vracel, ať se autorka snažila sebevíc svést mě na scestí. Přesto tedy, že by mě to mělo těšit, cítila jsem spíše lehounké zklamání.
Co se týče příběhu Jackova bratra, tak jeho pozadí z předešlých dílů neznám, proto jeho rozuzlení nemohu ani nijak hodnotit.

Ačkoliv tedy mám nějaké menší subjektivní připomínky, kvůli kterým jsem odebrala hvězdičku, kniha je jednoznačně skvělá a příběh našlapaný. Rozuzlení je také bezesporu šokující a každému z nás se asi v závěru nejednou zatají dech. Mo Hayder je určitě autorka, která umí.

Pauline23
13.06.2018 5 z 5

První kniha od této autorky a byla jsem uchvácena jak syrové to bylo. Ten brutus a popis střev visící....no napínák až do konce. Ženská mě překvapila a to v kladnem slova smyslu. Doporučuji, dlouho netusite kdo a proč...

SilvieSisinka
03.06.2018 5 z 5

Nejlepší,nejlepší a ještě jednou nejlepšíííí :-) Jak tohle může psát ženská.Takové hrůzy,napětí,zápletka skvělá.Tak touhle knihou mě fakt dostala ;-)

SuperMum
11.05.2018 4 z 5

Moje třetí knížka od Mo Hayder a zatím jednoznačně nejlepší! Nejprve jsem přečetla Panenku, která mě poměrně zklamala na to, že jsem o této spisovatelce slyšela samé superlativy. Nedala jsem se ale odradit a pokračovala jsem Ptáčníkem, který vyšel o něco lépe než Panenka. Ale zápletka Vlka mi skoro vzala dech a příběh byl napínavý od začátku do konce.

lenkavildomcova
06.04.2018 5 z 5

Paráda. Hayder opět nezklamala.

evka11
20.02.2018

Netuším, které "slabší" knihy má Drahuš od M.H. na mysli ?! Její knihy jsou drsné, skvělé, a přitom každá s jiným nápadem, zápletkou a vrcholem. Jako naprosto rozdílné uvádím Tokyo x Rituál = dle mého naprosto odlišný námět a úžasné zpracování. Tuto křehkou blondýnku si dovoluji zařadit mezi TOP TEN autorů trilerů současnosti.

Drahuš
10.01.2018 4 z 5

Po slabších knihách opět skvělé čtení, od začátku kniha pohltí a nepustí. A co další díl a Ewan? Třeba nějaké překvápko by nebylo špatné:-)

miuk
03.01.2018 4 z 5

Docela příjemné překvapení.

petrpospa
16.12.2017 4 z 5

Ženská a píše takový hrůzy? Asi mám zakořeněné, že baby píšou knihy jako je Babička, 50 odstínů šedi a podobné horory. Žehlí, vaří, perou, pečou, starají se o teplo domova, dělají jen samé hezké a příjemné věci. Mo Hayder je zřejmě úchylák přeoperovaný na ženskou. Děsy a hrůzy sype z rukávu na požádání, skládá je za sebou jako záběry ve filmu, ve filmu, který má spád a u kterého se nedá usnout. A tak čtete a čtete a nemůžete se odtrhnout. Je jasné, že to dopadne dobře, ale jak? Trochu tušíte, ale stejně budete překvapeni závěrem. Dobré, dobré, dobré. Snad jen bych uvítal, kdyby se Caffery už jednou provždy vyrovnal se ztrátou bráchy. Už je to přece jen nějakých pár desítek let a on se tím nechává žrát jako.... jako by byl ženská přeoperovaná na chlapa... :-))

b.safarik
21.11.2017 5 z 5

Jedním slovem boží! Skvělý závěr, výborný hlavní postavy a konečně se trochu upustilo a dějové linky Caffery + Blecha. Bomba!

genie
30.09.2017 5 z 5

Pro mě nejlepší díl v sérii. Od začátku do konce se něco děje, moc se mi líbily charaktery Olivera a Matildy. A konečně autorka rozlouskla osud Jackova bratra (ačkoliv byl jasný od konce druhého dílu). Telepatické vlastnosti některých hrdinů trochu na hraně ...
Doporučuji jednotlivé díly nepřeskakovat.

zfilmováno zfilmováno – TV seriál

Mo Hayder