Vlk

Vlk https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/251911/bmid_vlk-LOl-251911.jpg 5 442 115

Jack Caffery série

< 7. díl

Staré křivdy nejsou nikdy úplně zapomenuty. Zámožní manželé Anchor-Ferrersovi hodlali ve svém venkovském sídle strávit poklidný čas. Skutečnost se však od jejich představ děsivě liší: hned po příjezdu našli na zahradě rozvěšené zvířecí vnitřnosti a nyní je drží v zajetí dvojice únosců, jejichž požadavky jsou stále bizarnější a více ponižující. Když už začíná být zřejmé, že těm dvěma nejde o výkupné, ale o osobní mstu, podaří se paní Anchor-Ferrersové pustit na svobodu alespoň psa. Ten pes má na obojku napsáno "Pomozte nám!" Našel ho tulák přezdívaný Chodící muž, a protože v tom nápisu spatřuje jednoznačný vzkaz od lidí v nesnázích, řekne o něm inspektoru Jacku Cafferymu a požádá ho, aby těm lidem pomohl. Inspektor ale váhá: co když je to celé jen nějaký nemístný žert? Teprve příslib nových informací o dávno zmizelém bratru Ewanovi přiměje Cafferyho zahájit pátrání. A bude si muset pospíšit, protože v domě Anchor-Ferrersových se schyluje k závěrečnému dějství krvavého dramatu, který započal před celými čtrnácti lety...... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Domino

Wolf , 2014

Barbaanek
23.08.2017 4 z 5

No nevím... Čtivé je to hrozně moc, zápletka nápaditá a neobvyklá, ale konec už mi přijde trošku moc překombinovaný a motiv pachatele i při přihlédnutí k jeho zjevné psychopatii tak nějak nedomrlý a ne úplně uvěřitelný. Jednu kapitolu (útok Jacka na chodícího muže) jsem nějak vůbec nepochopila. Taky nějak nechápu, proč ženské autorky, když píšou detektivku, mají tak často tendenci naznačovat nějaké telepatické navázání lidí, intuici hraničící s telepatií a tak podobně. Proč, proč?? A co se týče osobních záležitostí, chudák Jack.

Dolik13
12.07.2017 4 z 5

Tato kniha mě velice překvapila! Nic jsem od ní nečekal, ale od začátku se rozjela na plné obrátky a já byl vtáhnut do děje a nemohl se odtrhnout. Pravda, prostřední část knihy mě moc nebavila, ale v závěru se strhne takové tempo, které mě fascinovalo tím, jaké přišly zvraty, jak každá část byla dokonale vysvětlena a jak se všechny dílky spojily a odkryly tak neuvěřitelné finále. Tohle je moje první knížka od této autorky, ale rozhodně se chystám na další díly.

h.mose
07.07.2017 5 z 5

Kdyby náhodou někoho napadlo přečíst si Vlka dříve, než ostatní knihy ze série o Jacku Cafferym, ať to probůh nedělá! Příběh jako solitér je skvělý, ale závěr, kdy se vlastně rozklíčuje to, o co Jack usiluje nejvíce, je fenomenální. Byla by škoda, se takhle zbytečně ošidit o to nej. Ideální je si opravdu přečíst knihu za knihou tak, jak všechny případy plynuly. Já osobně navíc ještě oceňuji to, že v tomto díle prakticky nebyla žádná Blecha, která se mi v Kůži dost zprotivila. Ano, tohle je závěr, který mě plně uspokojil. Tajně doufám, že Mo ještě do budoucna Cafferyho povolá zpět ;-) Přeci jenom dokonalých zápletek a vražd, které by mohl tak krásně vyřesit, není nikdy dost :D

fsada
07.07.2017 5 z 5

Za, tuto knížku, jsem moc rád ,že jsem, si jí koupil a, i přečetl. Děj hezky, plynul na začátku čtení jsem si říkal ,že to je jako, by na přeskáčku ,ale postupem času ,se děj vyvíjel, plynule až dokonce.. Já, jsem velmi spokojen a určitě, si od této autorky mile rád, koupím i další knížky do sbírky :)

March
26.06.2017 5 z 5

Naprosto dokonalá kniha, skvěle propracovaná, neustále napětí a zápletka bezkonkurenční.

Veronika2017
12.06.2017 5 z 5

Napínavé,napínavé,napínavé, místy až morbidní. Celý příběh promyšlený a bravurně napsaný. A že je zdlouhavý? Pokud je kniha čtivá, jako že tahle je, tak jsem jen ráda, že je obsáhlejší. Moje první a určitě nééééé poslední kniha od autorky. Akorát si teď musím přečíst něco od paní Monyové, abych si uklidnila pocuchané nervy.

Renatecka
23.05.2017 2 z 5

Nedočteno, nezaujalo. Na můj vkus příliš zdlouhavé.

Atlantis
26.04.2017 4 z 5

Až teď jsem zjistil, že jde o sedmý díl série, takže hodnotím jako samostatnou knihu. Při čtení Vlka se ve mně neustále míchaly naprosto protichůdné emoce. Precizně propracovaná atmosféra, nebo absurdita jako od Kafky? Skvělá pointa, nebo překombinovaná slátanina? Nakonec se raději kloním k té kladné stránce, ale občas byly náhody až příliš náhodné a to psychické "spojení" oběti a detektiva? Příště prosím ne.

Roubas
25.04.2017 5 z 5

Morbidní, psychicky tísnivé, se skvěle vybraným prostředím. Z lesů kolem domu dýchá znepokojení. Jack Caffery hledá jehlu v kupce sena. Dopředu ho žene jen vidina rozhřešení kolem osudu jeho bratra. Kniha se perfektně čte, je napínavá a místy až nepříjemná. Jediné slabé místo, je kolem středu, kdy se zdá být děj maličko utahaný. Vše ovšem vynahradí překvapivé a bravurní finále.

sabca
18.04.2017 5 z 5

Tak tentokrát jsem nemohla dát méně hvězdiček než pět. Kniha se četla dobře od začátku a konec jsem absolutně neodhadla. Kdo má tuto spisovatelku rád ví co od ní očekávat. Za sebe doporučuji.

JPBelmondo
07.04.2017 4 z 5

Opět velmi neobvyklý námět, při kterém až mrazí, možná ne pro každou povahu. Ale zatím se mi tato líbila (dá-li se to v tomto případě vůbec říci) od autorky nejvíc, spolu s Ptáčníkem. Zde je navíc naprosto nepředvídaný a nečekaný závěr.

Ajrad1981
07.03.2017 5 z 5

Ten závěr - naprostá paráda! Tak drsnou realitu by asi čekal málokdo.

Akimus
16.02.2017 5 z 5

Jedním slovem - perfektní!!

Míša777
14.02.2017 5 z 5

Naprostá špička. Více není třeba říkat.

Marllo
13.02.2017 5 z 5

Tak jo moje čtvrtá kniha od Hayder resp. čtvrtý případ Jacka Cafferyho ( knihy čtu na přeskáčku a ničemu to vážně nevadí ) a musím říct že ta ženská je jednoduše bůh ( brutální ). Málo která knihy mě donutí číst každou chvíli a odložit jiné záležitosti na potom jako právě ty od Mo. Propracovanost příběhu, postav a děje je perfektní. Den ode dne se mi prohlubovali kruhy pod očima jen abych mohl dočíst další a další kapitolu. A já tímto Mo děkuji. ( za ten zážitek, ne za ty kruhy ty mrcho :D )... Ps je vážně škoda že je to poslední kniha z případů J.C. ,ale lepší uzavření si nedokáži představit...

konicekbily
18.01.2017 4 z 5

Hodně zvláštní kombinace děsu a hrůzy!!!

Lenyaa
22.12.2016 5 z 5

Naprosto geniální... Prostě a jednoduše, typická Mo Hayder!!!!

Jitkarka
01.11.2016 5 z 5

Naprosté nadšení, kniha mě bavila od začátku až do konce, byla jsem napnutá jak kšandy....

Aymira
01.11.2016 5 z 5

Mistrovské dílo Mo Hayder. Kdysi jsem viděla Funny Games od Michaela Hanekeho a při čtení Vlka jsem měla, alespoň zpočátku, pocit, že se Mo filmem snad inspirovala. Soucítila jsem s rukojmími a tiše trpěla úděsnou bezmocí. Časem se ze štvanců stala štvaná zvěř a najevo vycházely skutečnosti tak temné, skličující a neuvěřitelné, že smrt samotná je v porovnání s nimi vysvobozením. Nevím, jestli smutnější byl příběh samotný nebo fakt, který vyplul na světlo před Jackem.

Vlka určitě můžu doporučit i těm, kteří neznají předchozí autorčiny knihy. Zase tak moc na ně dějem nenavazuje, navíc je svižný a plný napětí.

morava
14.10.2016 5 z 5

Myslela jsem si, ze mne Mo Hayder nemuze snad uz nicim prekvapit. Omyl ! Prekvapila, a to velice prijemne. Velice dobre vymyslena zapletka a ja si napeti, ktere vas provazi od zacatku, az do sameho konce pekne uzila.Konec jsem opravdu nepredvidala, skvele cteni.

zfilmováno zfilmováno – TV seriál

Mo Hayder