Rituál

Rituál https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/25391/bmid_ritual-NsH-25391.jpg 4 424 79

Jack Caffery série

Policejní potápěčka „Blecha" Marleyová už pod vodou viděla ledacos. Když ovšem z bahna bristolského přístaviště vyloví uřezanou lidskou ruku, je jí jasné, že tento případ bude jiný než všechny ostatní. Při pátrání po okolnostech děsivého nálezu spojí síly s detektivem Cafferym, jenž se po osobní tragédii v Londýně snaží v Bristolu začít nový život. Postupně spolu rozkrývají prapodivné souvislosti, které bez výjimky ukazují jedním směrem: na komunitu afrických přistěhovalců, kteří se stále řídí mnohdy zvrácenými pověrami ze staré vlasti. Během vyšetřování však i Blecha samotná začíná podléhat podmanivému kouzlu magických rituálů. Nabízejí jí totiž cestu, jak navázat kontakt se zesnulými rodiči...... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Domino

Ritual , 2008

Paju
26.07.2015

Po Ptáčníkovi a Pečovateli velké zklamání. Hlavní postava se zcela změnila a už to není ta hlavní postava z předchozích dvou knih.
Vadil mi velký časový posun a celá knížka, a hlavně začátek, byla velmi zdlouhavá.

amladar
09.07.2015 4 z 5

Musím dát 4*, protože autorka knihou Ptáčník nasadila laťku příliš vysoko. Trošku rozvláčné, mírné nudné chvilky, ale jinak dobrý thriller.

Lenka.Vílka
16.06.2015 5 z 5

Časová mezera mezi Pecovatelem a Rituálem je na knize znatelna a myslím, že se mi to líbilo. Ono je hezky, když se svým oblibenym autorem víte, do čeho jdete s jeho další novou knihou, ale pokud si varite čaj ze stále stejného sáčku, taky prestane chutnat. Pro me změna vytana. Celková spokojenost s příběhem i tématem, které si Mo vybrala.

iva23
12.05.2015 3 z 5

Téma dobré, ale po Unesené, Pečovateli a Ptáčníkovi jsem opravdu čekala víc. Za přečtení přesto stojí.

ovpana
02.04.2015 3 z 5

Dost zdlouhavé a nezáživné, těžko se prokousává do konce.

Kortexo
11.03.2015 3 z 5

Po Ptáčníkovi a Pečovateli zklamání.Děj i hlavní záporák nejsou originální, jako v předchozích románech.Přesto skvěle napsaný román, jehož četba není rozhodně zbytečná...

martunka
31.01.2015 5 z 5

Trochu zdlouhavé - na začátku. Jinak se mi líbilo, jak je příběh místy nervy drásající. Kdyby byla kniha kratší, bylo by to lepší. Ale jinak je to dobrá kniha.

Lenyaa
20.01.2015 5 z 5

Po Ptáčníkovi a Pečovateli se mi tato kniha četla o něco hůř, ale nic to nemění na tom, že byla skvělá... Chvíli mi trvalo než sem se do děje začetla, ale potom to stálo za to!!! Mo je zkrátka skvělá autorka!!!

Misha11
30.10.2014 2 z 5

Začátek byl strašně zdlouhavý, nudný..Potom děj nabral celkem rychlý spád, ale pořád to nebylo ono. Za mě nic moc, sice je to první kniha od této autorky, ale podle recenzí jsem čekala více. Rozhodně jí ale ještě dám šanci s Panenkou a Ptáčníkem.

Illaa
26.09.2014 3 z 5

Téma knihy pro mě nebylo zvoleno úplně nejlépe. Přišlo mi, že autorka chtěla, aby kniha byla až moc skandální, což na mě někdy působilo už trošku překombinovaně. Zasvěcování do afrických rituálů sice nebylo podle mé chuti, ale ani se nedalo říct, že bych se nudila. Kniha měla spád a dobře se četla.

lenkavildomcova
23.09.2014 3 z 5

Zatim nejslabší od této autorky, četla jsem ji relativně dlouho- asi 10 dní. Na to že většinou knihu přeečtu do týdne. Tato se mi táhla...

madwo
16.08.2014 3 z 5

Za mě zatím nejslabší knížka od této autorky

evasamankova
04.08.2013 2 z 5

Moje druhá kniha od autorky a budu asi výjimka, ale musím konstatovat, že ani tentokrát mě nijak nenadchla. Vadil mi hodně těžkopádný styl i hodně zdlouhavé, a tím nudné, vyprávění.

jarka80
23.05.2013 5 z 5

Autorka opět nezklamala. Doporučuji ale nejdříve přečíst Pečovatele, tato kniha volně navazuje dějem.

petka-2007
23.03.2013 5 z 5

Moje první setkání s touto autorkou a musím říct, že mě nadchla! Dostala jsem se k ní náhodou a ani v nejmenším jsem netušila, jaký poklad vlastně držím :-) Výborně se čte, nápad výtečný, neustále se něco děje, kniha vtáhne a nepustí. Za mě rozhodně 5*. Kdo má rád thrillery(stejně jako já), neváhejte a přečtěte si ji, nebudete litovat.

az007
23.06.2012 5 z 5

Moje první kniha od této autorky a fakt mě chytla. Napínavá až drsná. Začátek je takový nicmoc než se to rozjede, ale pak to stojí za to... voodoo-černá magie a rituály ... Dost dobrá knížka!

Luca287
11.03.2012 4 z 5

Abych řekla pravdu, nemohla jsem se prokousat začátkem..ale pak mě to chytlo...pak se to rozjelo...ovšem nejlepší kniha od této autorky je pro mě Ptáčník...

vladka2104
25.11.2011 4 z 5

Zezačátku mě kniha moc nebavila, ale pak se to rozjelo. Chvílema teda docela drsná.

Lenka
28.06.2011 5 z 5

nejlepší kniha od této autorky

thrillery

Mo Hayder