Rituál

Rituál https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/25391/bmid_ritual-NsH-25391.jpg 4 424 79

Jack Caffery série

Policejní potápěčka „Blecha" Marleyová už pod vodou viděla ledacos. Když ovšem z bahna bristolského přístaviště vyloví uřezanou lidskou ruku, je jí jasné, že tento případ bude jiný než všechny ostatní. Při pátrání po okolnostech děsivého nálezu spojí síly s detektivem Cafferym, jenž se po osobní tragédii v Londýně snaží v Bristolu začít nový život. Postupně spolu rozkrývají prapodivné souvislosti, které bez výjimky ukazují jedním směrem: na komunitu afrických přistěhovalců, kteří se stále řídí mnohdy zvrácenými pověrami ze staré vlasti. Během vyšetřování však i Blecha samotná začíná podléhat podmanivému kouzlu magických rituálů. Nabízejí jí totiž cestu, jak navázat kontakt se zesnulými rodiči...... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Domino

Ritual , 2008

konicekbily
09.02.2017 2 z 5

Složitě napsáno, nuda při čtení, zmatek nad zmatek, chodící muž a drogové vlivy - to už jsem neunesl - tři hvězdy by byly moc! Jiné knihy Mo jsou lepší.

joslin
06.01.2017 1 z 5

OOO MŮJ BOŽE.... tak to byla bída.. přeskakovala jsem stránky a na drzo říkám, že jsem o nic nepřišla, o hlavní pointu.. Blecha je pro mě kráva, pardon za výraz. Caffery je pako.. a děsivý nález jako ruka :DDD to teda bububu nález Vám povím.. NEDOPORUČUJI, jestli se chcete u toho kopat do zadku jak já.. :D

Aymira
23.10.2016 2 z 5

Tentokrát musím sáhnout k opravdu nízkému hodnocení. Příběh zachraňovala snad jen jeho poslední čtvrtina - vše ostatní bylo pro mě příliš zmatečné a místy i nudné. Opravdu jsem dlouho nechápala, co se vlastně konkrétně vyšetřuje, vnitřní démoni hlavních hrdinů mi přišli přitažené za vlasy a samotné téma rituálů afrických kmenů mě neoslovilo. Vsuvka s Chodícím mužem byla kapitolou sama pro sebe - zmatená, nicneříkající a mnohoznačná zároveň. Po prvních dvou knihách, které byly opravdu velmi dobré, je to teď zklamání.

motolka
25.09.2016 5 z 5

Začátek slabší, ale pak se detektivka rozjela a nedalo se od ní odtrhnout. Konec byl dost nechutný, kam na to Mo Hayder chodí ;o)

margoj
04.09.2016 4 z 5

Začátek byl strašně nudný. Nebavilo mě to a připadalo mi to všechno hnusné (toto se mi u ní ještě nikdy nestalo). Ale něco mě pořád nutilo číst dál. A začalo to být zajímavé.
Další krásný případ, i přes ten začátek to bylo super. Jsem ráda, že tam přibyla nová postava. Blecha mi byla sympatická už od začátku. A Jack Cafferyy... Toho zbožňuji čím dál víc. Těším se na další díl a dávám čtyři hvězdičky.

NikaMirka
21.08.2016 5 z 5

Třetí díl v sérii byl opět úžasně čtivý, měl spád a žádná hluchá místa. Jack Cafferey je úžasný (asi jsem se zamilovala :D), jen člověk opravdu musí číst knihy v pořadí v jakém byly napsány, jinak mu budou utíkat informace, které se objeví v dalších dílech. Teprve přečtením knih od začátku mi začínají dotékat souvislosti s knihami Unesená a Vlk, které jsem četla jako první. Takže dávám pět hvězdiček a zároveň všem doporučuji začít od Ptáčníka a pokračovat přes Pečovatele k Rituálu a dalším dílům, které následují.

Hanina61
17.08.2016 5 z 5

Další vynikající kniha mé oblíbené autorky, a dalších pět hvězdiček. Bavilo mě v ní naprosto všechno, ať už to bylo nahlédnutí do krvavých afrických rituálů nebo části o potápění - ač jsem se v životě nepotopila ani na dno rybníka, hned jsem si na internetu hledala informace o Bushman´s Hole - náhled do osudů a nočních můr trojice Caffery, Blecha, Chodící muž, geniální zápletka... A samozřejmě místy opět hodně těžko stravitelné a jen pro silné nervy. Naprostá spokojenost...

miloslav0399
09.08.2016 4 z 5

Zatím asi nejlepší kniha s Cafferym. V minulém díle mi dost lezl na nervy, Mo Hayder asi taky, a tak se naštěstí rozhodla přidat další hlavní postavu. A zvolila dobře, příběh tím dostal novou krev. Rituál možná není strhující akce od začátku do konce, ale i tak jde o knihu, která mě nepustila. Opět tu není důležité, kdo je pachatel, dá se to snadno uhodnout, ale spíš o to, co se ještě stane a proč. Mystické motivy, stejně jako Blešiny reminiscence z minulosti, jsou do příběhu zasazené organicky, neruší, naopak ho výborně doplňují. Hned jdu na další díl.

matomi
20.07.2016 2 z 5

Já si prostě nemůžu pomoc, ale mně se tento díl vůbec nelíbil. Musela jsem se nutit, abych četla dál. Akce téměř nulová. Nejslabší díla - prozatím.

ewisek22
04.06.2016 3 z 5

Blecha mi hodně připomínala mou oblíbenou policistku Lenu od spisovatelky Karin Slaughter. Téma bylo zajímavé - s tím jsem se doteď ještě nesetkala. Avšak i přes toto všechno prostě to nebylo ono a kniha mě i přes má velká očekávání zklamala. Takže dávám "jen" tři hvězdičky:)

petrels
19.02.2016 3 z 5

Tři čtvrtiny knížky bylo o ničem. Bez napětí a akcí. Ani poslední čtvrtina knihy to nezachránila.
Přečetl jsem od této autorky dost knížek, ale tato mi připadala jako jedna ze slabých.

PetK
15.02.2016 5 z 5

Skvělá kniha, Blecha je hrdinka dle mého gusta. Rozhodně nejednoznačná a (po)chybující. Výborné čtení.

maličkán
14.02.2016 4 z 5

Dobrý thriler, jednu hvězdu ubírám za zdlouhavé popisování potápěčství, protože toto téma mě nezajímá. Naopak pro toho, kdo se o to zajímá, mohlo mít kladný přínos.Styl psaní se mi líbí, určitě budu shánět další knihy od Mo.

Katuschkaaa
09.02.2016 3 z 5

Třetí kniha od Mo, kterou jsem četla... a bohužel zatím nejslabší... příběh dobrý, Blecha mi je docela sympatická, ale celkově mě kniha nedokázala udržet, abych četla dál a dál... Každopádně jsem zvědavá na další díly, jak se její příběh rozvine...

Rawar
17.11.2015 5 z 5

Jedním slovem perfektní. Před pár minutami jsem dočetl třetí případ detektiva - inspektora Jacka Cafferyho a opět jsem nadšen. Jde zde cítit mystično africké voodoo magie a člověka z té představy, že každý černoch na starém kontinentu může s klidem tíhnout k nejrůznějším zvráceným praktikám, pěkně mrazí. Rozjíždí se nám také slušná zápletka okolo Cafferyho romantického života a já dávám upřímných pět a těším se na další případ...

derminator
29.10.2015 4 z 5

Perfektní Hayder Mo. Tato kniha se mě líbila asi jako druhá nejlepší po Ptáčníkovi. Je tady vše co má kniha mít napětí, tajemství, a překvapivé odhalení já doporučuji a dávám knize 80%.

ptoček
02.10.2015 5 z 5

Za mě opět 5 *!!! Mo mi prostě sedla, toto je 5.knížka a opět nezklamala :-) těším se ba další a hrozím se dne, kdy už od Mo nebudu mít co číst :-) k Rituálu - zajímavé téma, opět překvapive rozuzlení, husí kůže a mráz po zádech :-)

petrzel
09.09.2015 5 z 5

Líbilo se mi to ,ale před dalším dílem musím si trochu odpočinout.

Dumicek
19.08.2015 3 z 5

Pro mě to byla první kniha od této autorky a jelikož jsem nečetla ještě její první dvě knihy, tak nemohu posoudit zda byly o dost lepší. Tato kniha nebyla špatná, ale dle mého to nebyl ani žádný mega trhák...Téma fajnové, možná až trochu přitažené za vlasy, ale kdo ví že jo...prostředí potápěčů za mě na jedničku. Toto se moc v knihách nevidí, většinou jsou všechny knihy celkem stejné, takže tohle rozhodně knihu oživí, ale pořád tam pro mě je nějaké ale...nevím asi jsem čekala více a nedostalo se mi to. Hlavní postavy mě nijak nenadchly a kniha se mi zdála až zbytečně dlouhá- spousta věcí se opakovalo, nemuselo by to tak být. Prostě něco mezi. rozhodně si přečtu i další knihy a ty budou zas o něco lepší :)

magickajana
05.08.2015

Ryzí Mo Hyder. Správná porce napětí, tragédií stižených postav a pro Mo tak typických nechutností, prasárniček a čuňačinek. Zajímavé prostředí potápěčů za mě rozhodně plusem

thrillery

Mo Hayder