Rituál

Rituál https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/25391/bmid_ritual-NsH-25391.jpg 4 424 79

Jack Caffery série

Policejní potápěčka „Blecha" Marleyová už pod vodou viděla ledacos. Když ovšem z bahna bristolského přístaviště vyloví uřezanou lidskou ruku, je jí jasné, že tento případ bude jiný než všechny ostatní. Při pátrání po okolnostech děsivého nálezu spojí síly s detektivem Cafferym, jenž se po osobní tragédii v Londýně snaží v Bristolu začít nový život. Postupně spolu rozkrývají prapodivné souvislosti, které bez výjimky ukazují jedním směrem: na komunitu afrických přistěhovalců, kteří se stále řídí mnohdy zvrácenými pověrami ze staré vlasti. Během vyšetřování však i Blecha samotná začíná podléhat podmanivému kouzlu magických rituálů. Nabízejí jí totiž cestu, jak navázat kontakt se zesnulými rodiči...... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Domino

Ritual , 2008

MartinaP1984
07.01.2020 2 z 5

První polovina knihy byla divná, vůbec jsem se nemohla začíst. Druhá polovina už ušla. Zatím ale nejslabší kniha ze série. I konec mi přišel hodně nedotažený. Dějová linka s rodiči Blechy mi přišla úplně mimo. Kdybych četla tuto knihu jako první, asi bych už další od autorky nečetla. Takhle jí dám ještě šanci.

Didi15
11.11.2019 3 z 5

Poměrně čtivá kniha, avšak mě od autorky zaujala poněkud méně. I když africké téma byla zajímavé, dávám za tři :)

9773
22.08.2019 2 z 5

Za mě bohužel špatný. První dvě knihy jsem zpracovala během 4 dnů a tady je najednou všechno jinak. Blecha je ufňukaná a nudná postava. Přeskakuju stránku za stránkou. Těch drog už je taky všude moc. Do teď jsem si neudělala představu, jak vlastně detektiv Caffery vypadá - celkově je popis postav příliš strohý. Zápletka s jeho bráchou zklamala též. Chybí Rebecca - nejdříve láska jako z pohádky a hned v další knize je pryč. Jediné co cením jsou případy samotné. Člověku se nejednou zvedne žaludek. Nic není osekané a donutí člověka se zamýšlet. Snad budou další knížky lepší.

derminator
12.07.2019 4 z 5

Čtivá kniha za 80%.

JPBelmondo
10.03.2019 4 z 5

Nejslabší od autorky? Tak to ani náhodou! Je pravda, že africké téma mě ze začátku nenadchlo, ale jak se to postupně rozvinulo! Napínavé, děsivé, šílené, nečekané zvraty a ten konec! No, uf... Od autorky je to má šestá přečtená kniha a řadím ji do nejlepší trojky, spolu s Ptáčníkem a Vlkem.

Bee240
23.01.2019 2 z 5

Miluji Mo Hayder ale tato kniha mi přijde nejslabší je to tím tématem to není nic pro mě , nedočetla jsem do konce ani mě nijak nezajímalo jak to dopadne a raději jsem přešla na další díl.

Eicherik
13.01.2019 5 z 5

Třetí díl této série a opět plný počet bodů. Tentokrát se seznámíme se sympatickou policistkou Blechou, která má stejně jako Jack svoje skryté problémy. Nezbývá, než se pustit do dalšího dílu.

BernardBlack
13.10.2018 2 z 5

Nejslabší Mo co jsem zatím četl :(tahle Blecha nekousala ani pod kůži se mi nedostala:)

kahuda01
11.10.2018 4 z 5

Africké téma mne moc nezaujalo, Jack se moc nevyskytoval. Oproti předchozím dílům série slabší kousek.

Ivan F
26.06.2018 3 z 5

Kniha je tretím pokračovaním o Jackovi Cafferym, ale toho je tu veľmi veľmi málo. Hlavnú úlohu hrá potápačka Blecha, ku ktorej sa moje sympatie veruže neupli. Je nesympatická, studená ako zdochnutá ryba a presne toľko je v nej aj života. Dejovo bol príbeh nevýrazný, africké "mutti" ma neoslovilo, naopak vyvolalo vo mne pocit nespokojnosti, sakra, sme v Európe, máme dosť svojich zvráteností. Týmto dielom u mňa Mo prestrelila, ale verím, že to bol jediný výstrel mimo "mísu".

Pedias
09.05.2018 3 z 5

Zatím nejslabší kniha ze série.
Z prvních knih jsem byla doslova šokována, hltala jsem každou stránku, četla do noci - u Rituálu to bylo takové nemastné neslané a když mě to začalo bavit, tak byl konec knihy.
Chci si přečíst celou sérií, takže pokračuji dál s knihou Kůže a uvidím, jak se bude styl psaní vyvíjet.

veveronka
08.04.2018 1 z 5

Četla jsem od ní vše a spisovalčin způsob psaní je pro mě osobně u všech knih stejný-naprosto nezáživný

Mindy
02.10.2017 2 z 5

Moje první knížka od této autorky a po dalších už nešáhnu. Zdlouhavé, pak se to docela rozjelo, ale na konci už jsem se nemohla dočkat, až to skončí. Taky ta přezdívka Blecha je hrozná, mohla to být normálně Phoebe.

Barbaanek
23.08.2017 4 z 5

Téma mi nevadilo tak, jako mnohým, zápletka mi přišla zajímavá, Blecha jako nový prvek, proč ne, tady mi to nevadilo (v dalších knihách už jo). Vsuvky o chodícím muži mi naopak vadily a přišly mi jako taková laciná berlička, jak se oslím můstkem dostat k některým tématům. Takový kamarád na telefonu, spíchnutý horkou jehlou.

IvanaB
04.06.2017 4 z 5

Africká tematika mě moc nenadchla, pomalejší rozjezd, ale závěr jsem ani nedýchala. Jen mi začíná vadit ta Jackova rozpolcenost nebo jak to nazvat. Jsem zvědavá, jak se bude postava vyvíjet dál.

Jankulik
18.05.2017 3 z 5

Kniha nebyla špatná, ale již jsem od Mo četla lepší :-)

Janeee
01.04.2017 4 z 5

Kniha byla čtivá. Mrzí mě, že má tak nízké hodnocení. Některé pasáže opět nechutné... Ale jako top od Mo to není. Nicméně doporučuji!

Drahuš
27.03.2017 3 z 5

Třetí díl v sérii je o hodně slabší, četla jsem jej déle než obvykle, ale zvládnout se dal. Přezdívka Blecha je příšerná a samotná ona je mi "proti srsti". Nicméně další díly určitě přečtu.

karavela
19.02.2017 3 z 5

Má první kniha od Mo Hayder.Nebyla špatná,ale čekala jsem víc.Lepší trojka.

Akimus
16.02.2017 3 z 5

Tato kniha mi přišla trochu slabší, ale i tak rozhodně stojí za přečtení!

thrillery

Mo Hayder