Doktore, fofrem, jde o život!

Doktore, fofrem, jde o život! https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/172005/doktore-fofrem-jde-o-zivot-172005.jpg 4 530 152

Irish Country série

Barry, čerstvý majitel univerzitního diplomu, získal první zaměstnání... nic zlého přitom netuše. Bude asistentem praktického lékaře v Ballybucklebo! Tuhle vesničku málem nenajde na mapě, ale na místě zjistí, že nechce žít nikde jinde než tady – v srdci smaragdových kopců a údolí severního Irska. Pak se však poprvé setká se svým šéfem, doktorem Fingalem O´Reillym. Tenhle starší muž, jehož základním ponaučením je „nikdy pacientům nedovol, aby ti přerostli přes hlavu!“, má velmi svérázné metody. Je prchlivý O´Reilly šarlatán prvního řádu, anebo naopak ten nejlepší učitel, od kterého Barry získá mnohem víc, než se kdy naučil na fakultě? Ať už tohle dopadne jak chce, po seznámení s O´Reillyho pacienty – mezi nimiž se najdou opravdu rázovité figurky – je mu jasné, že minimálně o životě, a nejspíš i o lásce se tady dozví víc, než kdy doufal.... celý text

Literatura světová Humor
Vydáno: , Leda , Rozmluvy

An Irish Country Doctor , 2004

Gilnien
16.06.2019 3 z 5

Nedá se říct, že by se mi kniha nelíbila, ale neměla jsem nutkání ji brát do ruky každý den, netěšila jsem se na další dobrodružství Barryho. Příjemné čtení, super prostředí, vtipné momenty, ale nevím, zda budu chtít číst další pokračování.

CelticKate
02.06.2019 5 z 5

Milý, laskavý humor na pozadí běžné lékařské praxe na severoirském venkově v šedesátých letech minulého století. Sympatičtí lékaři i jejich pacienti...člověk by se chtěl skoro nechat od nich ošetřit!

sirojezkin
26.05.2019 4 z 5

Na tuto sérii jsem přišla úplnou náhodou a jsem za to moc ráda. Strašně se mi to líbí. Je to příjemné čtení z irského venkova, kde vítězí zdravý selský rozum nad chladnou vědou a pravidly.

levac
11.05.2019 4 z 5

V tomto případě musím zcela souhlasit s dalšími čtenáři zde. Je to příjemná oddechovka, kde se člověk občas zasměje, i něco dozví a lehce se mu po ní spí. Ke konci už opravdu dost přitažené za vlasy, ale budiž.
Občas velmi vtipné hlášky, moje oblíbená je: "Víte vy, kdo já jsem?!" - "Cože, vy sám si to už nepamatujete?"
Příjemné čtení i díky dobrému překladu (i když s množstvím chyb, proč to proboha nakladatelé nedají někomu před tiskem přečíst?!!!), což se bohužel nedá říct o všech dalších dílech této řady :(

Marcela52
03.05.2019 4 z 5

Už dlouho jsem nečetla příběh z lékařského prostředí, takže jsem knihu přečetla spíše ze zvědavosti a také proto, že jsem hledala nějakou "oddechovku". V tomto smyslu kniha naplnila mé očekávání, i když některé situace jsou tu trochu přitažené za vlasy. Přesto se mi moc líbil svižný a vtipný styl vyprávění, který nepostrádá humor i zajímavé reálie z Irska, takže doporučuji pro odreagování. Není to žádná velká literatura, ale kniha, která vám zlepší náladu, a to není málo...

Samery
31.03.2019 5 z 5

Kniha byla velmi zajímavá. Příběhy začínajícího lékaře mě bavily. Některé příběhy na mě působily přehnaně, některé postavy mě až rozčilovaly. Kniha je však dobře napsaná a díky tomu se mi četla rychle.

david9690
12.03.2019 4 z 5

Taková příjemná a milá oddechovka, hezky jsem si početl, odpočinul a dobře jsem se bavil. Vtipné, svižné, krásně vykreslené postavy a obyvatelé té zapadlé vesničky v Irsku si prostě nemůžete neoblíbit ... velmi milé překvapení a těším se na čtení dalších dílů

soupik2012
01.03.2019 3 z 5

K této knize jsem se dostala díky čtenářské výzvě. A ani mě nermoutí, že toho není načteno víc, než tato jediná kniha. Není to vůbec špatné, občas jsem se opravdu zasmála, ale nějak mi humoristické knihy nesedí. Hlavní hrdiny, oba doktory jsem si oblíbila, ale v knize je málo napětí a děj je příliš předvídatelný. Já musím příběhu věřit, tady to byla spíš pohádka pro dospělé. Knihu čte pan Kubeš velmi dobře.

jana79
24.02.2019 2 z 5

Muj oblibeny autor,lehce se cte,obcas se zasmejete. Dokonaly relax,proste super

kruppe
26.01.2019 4 z 5

Velmi příjemná kniha, která se nese přesně v tom maloměstském duchu Ballybucklebo. Obě hlavní postavy jsou pěkně vykresleny. Stejně jako ostatní postavičky, které jsou stejně svérázné jako samotný název vesničky. Už se těším na další díl.
PS: Byť název neobsahuje sloveso v rozkazovacím způsobu, tak jej považuji za dostatečný rozkaz...

zaneta3009
24.01.2019 3 z 5

Velmi mě kniha překvapila. Čekala jsem něco jiného, ale autor rozhodně nezklamal.

surikata246
20.01.2019 5 z 5

Moc pěkné a vtipné příhody s panem doktorem a různými charaktery lidí, pohodové a laskavé čtení,přečetla jsem už téměř všechny a vždy jsem se skvěle bavila.

raffi
17.01.2019 5 z 5

Príjemna a láskavá kniha, je fajn si občas prečítať niečo podobné.

Lucek
16.01.2019 5 z 5

Pěkná oddychovka, ba!

jiri77
14.01.2019 5 z 5

Hodně příjemné a odpočinkové čtení s lehkým humorem. Kniha se mi hodně líbila a určitě se pustím i do dalších dílů.

Raada
14.01.2019 5 z 5

Laskavý milý humor. Kniha se čte velmi příjemně, taková oddychovka na večer :).

martiline
14.01.2019 5 z 5

Moc pěkné, úsměvné ... toto dílko se čte úplně samo. Už mám nachystaný druhý díl.

kapr
12.01.2019 4 z 5

Dávám čtyři hvězdy. Celá řada se pohybuje mezi 3,51 a 4,49, spíše mezi čtyřkou a pětkou - mnohé okamžiky se pohybují na 4,51 a výše. Nejsem sice příznivcem rugby, zato Irsko je mi země přinejmenším sympatická. Slasti a strasti začínajícího venkovského lékaře často připomenou podobné příhody veterináře, nám tak známé z jiných knih opět psaných srdcem. Ano, mám na mysli p.Herriota (p). Nátura hrdiny knih p.Taylora je sice samozřejmě trošku jiná, srdce má ale opět na správném místě. Když si přečtete tuto knihu, nebo kteroukoliv z této řady, rádi se začtete i do autorových dalších. Přeji hezké večery.

dendishek
17.10.2018 4 z 5

Fajné, moudré a fajné. Zpočátku jsem opravdu váhala, zda knihu neodložit. Styl psaní, slova a povaha některých pacientů mě krapet rmoutila. Mou přízeň si ale nakonec vydobyl doktor O´Reilly a jeho životní nadhled. Dokonce jeho nový asistent, zelenáč doktor Laverty, nebyl tak úplně k zahození, ba! A když má pozornost opadávala, trochu jsem očima přeskákala na další strany a hezky rychle se zase začetla. Možná se někdy v budoucnu k doktůrkům vrátím.

Helča17
17.09.2018 5 z 5

Velmi milá příjemná a občas humorná oddychovka. Odreaguje a vyčistí hlavu od problémů. Do dalšího dílu se časem ráda pustím.