Doktore, fofrem, jde o život!

Doktore, fofrem, jde o život! https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/172005/doktore-fofrem-jde-o-zivot-172005.jpg 4 530 530

Irish Country série

Barry, čerstvý majitel univerzitního diplomu, získal první zaměstnání... nic zlého přitom netuše. Bude asistentem praktického lékaře v Ballybucklebo! Tuhle vesničku málem nenajde na mapě, ale na místě zjistí, že nechce žít nikde jinde než tady – v srdci smaragdových kopců a údolí severního Irska. Pak se však poprvé setká se svým šéfem, doktorem Fingalem O´Reillym. Tenhle starší muž, jehož základním ponaučením je „nikdy pacientům nedovol, aby ti přerostli přes hlavu!“, má velmi svérázné metody. Je prchlivý O´Reilly šarlatán prvního řádu, anebo naopak ten nejlepší učitel, od kterého Barry získá mnohem víc, než se kdy naučil na fakultě? Ať už tohle dopadne jak chce, po seznámení s O´Reillyho pacienty – mezi nimiž se najdou opravdu rázovité figurky – je mu jasné, že minimálně o životě, a nejspíš i o lásce se tady dozví víc, než kdy doufal.... celý text

Literatura světová Humor
Vydáno: , Leda , Rozmluvy

An Irish Country Doctor , 2004

1amu
17.09.2018 4 z 5

Kdyby to bylo možné, co nejdříve bych se vydal směr Severní Irsko, někam mezi Belfast a Bangor. Tam by měla být vesnička Bullybucklebo. Ale ona není. Jde o fikci autora, který tam byl poslán jako velký trouba svým profesorem francouzštiny, protože neuměl časovat správně nepravidelná slovesa . U nás se kdysi posílalo do Prčic (ale tam se teď šinou davy lidiček při dálkovém pochodu). A proč do B...... ? Inu po ukončení studií mediciny zde sehnal pracovní místo asistenta u místního vyhlášeného doktora. A pomalu se mu začíná dařit. Také se stačil zamilovat. Důležité je, že si oba doktory oblíbila většina obyvatel Bullybucklebo .

marwinmh
28.08.2018 4 z 5

Kniha se mi líbila, při čtení jsem se občas bavila, ani jednou se nenudila, dej plynul svižně, nikde nebyly zbytečné pasáže, doktorské duo mi bylo sympatické. Příjemná oddechová.

Lukra
29.07.2018 4 z 5

Příjemná četba na dovolenou.

Blanchidlo
17.07.2018 5 z 5

Kniha, u které jsem se pobavila a od srdce zasmála. Mám ráda břitký anglický humor. A když na prvních stránkách lékař vyhazoval (doslova) pacienta z domu, že se má nejdřív umýt, než jde k lékaři, bylo mi jasné, že jsem správně. Aneb o útrapách venkovského lékaře :)

Prateri
21.05.2018 5 z 5

Knížka, která mi pomazlila duši. Pár knih pana Taylora už mám za sebou a pokaždé mě postavy a postavičky příběhů pohladily a dost často i nějaké moudro utrousily:
- Ani mladý nemládne.
- S dobrým musíš brát i to zlé, co k tomu patří.
- Inu, jsou holt chvíle, kde hlavě srdce vládne.

Milá to knížka:-)

Babo
14.05.2018 4 z 5

Je to takové příjemné,laskavé čtení .

Bobina74
07.05.2018 2 z 5

Tak tohle žádný velký trhák není. Chvílema mi to připomínalo seriál České televize Doktor Martin, ale na ten se dalo koukat, kdežto tato kniha mi přišla jako vykradení několika humorných knih dohromady. U mně moc nezafungovala. Na druhou stranu si dokážu představit, že kdybych byla na místě, kde nic není... klidně po této knize sáhnu.
P.s. : můžete začít číst kdykoli a vlastně taky odkudkoliv v knize.....

NoelHudson
12.03.2018 5 z 5

Občas si potřebuji odpočinout od historických příběhů a vrátit se zpět do současnosti (alespoň přibližně) a tahle knížka byla přesně to pravé ořechové. Velice laskavý příběh s příjemným humorem. Už se nemohu dočkat dalšího dílu.

Marla
29.01.2018 5 z 5

Laskavé čtení o obyčejném životě venkovských lékařů. Milé, humorné i dojemné.

Ladislav73
20.01.2018 5 z 5

Mám rád příběhy z malých městeček nebo vesnic, kde se všichni znají, pomáhají nebo i naopak. A hlavně to není detektivka, kterých je teď nějak všude moc. Jakoby se všude jenom vraždilo. Příběh o životě a umírání, lásce i nenávisti (té jenom málo).

akdar72
05.01.2018 5 z 5

Milé pohlazení po duši.

Ziva22
21.11.2017 5 z 5

Super knížka člověk se zasměje.

stumpy
13.11.2017 5 z 5

Pohodové počteníčko, tak jako Herriot. Mezi všemi detektivkami balzám na duši. Všem moc doporučuji, stojí za přečtení.

TheGoldenHill
22.10.2017 5 z 5

Už po prvních přečtených stránkách této knížky jsem si uvědomila, že tohle je ta kniha, kterou jsem dlouho hledala. Milá a humorná a velmi hezky napsaná. Okamžitě jsem si zamilovala nového mladého lékaře Barryho Lavertyho, který přijíždí do malebné irské vesničky Ballybucklebo. Barry nastupuje na místo asistenta u postaršího praktického lékaře a majitele ordinace doktora Fingala O´Reillyho. Doktor O´Reilly je velmi zkušený lékař a chirurg a jeho svérázná a nevyzpytatelná postava vás natolik upoutá, že se těšíte na každou další stránku. Prožíváte s nimi humorné, ale i poučné situace a na konci si uvědomíte, že budete chtít mít také takové lékaře, jako jsou oni dva, pro které je pacient vždy na prvním místě.

harmonicka
22.09.2017 4 z 5

Chvíli jsem se sice sžívala, ale když jsem se začetla, přirostli mi doktoři k srdci. Půjdu si do knihovny pro další díl.

Ben Nevis
11.09.2017 4 z 5

Příjemný doktorský příběh a navíc vtipný i bez křečovitých vtípků nebo absurdních příhod. Jemný anglický humor doplňuje svérázné postavičky irského venkova. Výtku mám akorát ke způsobu potrestání hlavního zloducha a naivní myšlence, že s boháčem lze zatočit jako se spratkem, který šikanuje slabší spolužáky.

orson
26.07.2017 5 z 5

Na tuhle knihu jsem dostal tip od kamaráda. Vzal jsem si ji tedy na dovolenou a nelitoval jsem. Krásná oddechovka. Kdo četl sérii Zvěrolékaře, tak tohle je skoro to samé, jen místo zvířat se léčí lidi :)

helenkan
08.06.2017 5 z 5

Sice tuhle sérii nečtu správně za sebou,ale vůbec mi to nevadí. Je to bezva pohodové a humorné čtení. A taky jsem se dočetla o nástupu doktora Lavertyho a jeho následné seznámení se svou láskou.

stafbul
02.05.2017 4 z 5

Příjemná oddechovka, u které se člověk i pobaví....na uklidnění po náročném dni, na navození příjemné atmosféry, když venku prší...prostě jsem byla spokojená. Splnilo to účel, pro který jsem si knihu půjčila...

EvikU.
07.04.2017 3 z 5

Nevím čím to je, ale kniha mě nezaujala. Oddychovka asi jo, ale já vím, že snad poprvé v životě nebudu číst pokračování. Přitom vícedílné knihy naprosto miluju.