Doktore, fofrem, jde o život!

Doktore, fofrem, jde o život! https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/172005/doktore-fofrem-jde-o-zivot-172005.jpg 4 530 530

Irish Country série

Barry, čerstvý majitel univerzitního diplomu, získal první zaměstnání... nic zlého přitom netuše. Bude asistentem praktického lékaře v Ballybucklebo! Tuhle vesničku málem nenajde na mapě, ale na místě zjistí, že nechce žít nikde jinde než tady – v srdci smaragdových kopců a údolí severního Irska. Pak se však poprvé setká se svým šéfem, doktorem Fingalem O´Reillym. Tenhle starší muž, jehož základním ponaučením je „nikdy pacientům nedovol, aby ti přerostli přes hlavu!“, má velmi svérázné metody. Je prchlivý O´Reilly šarlatán prvního řádu, anebo naopak ten nejlepší učitel, od kterého Barry získá mnohem víc, než se kdy naučil na fakultě? Ať už tohle dopadne jak chce, po seznámení s O´Reillyho pacienty – mezi nimiž se najdou opravdu rázovité figurky – je mu jasné, že minimálně o životě, a nejspíš i o lásce se tady dozví víc, než kdy doufal.... celý text

Literatura světová Humor
Vydáno: , Leda , Rozmluvy

An Irish Country Doctor , 2004

jakub0085
02.03.2017 5 z 5

Parádní oddychové čtení!

sadlo
10.11.2016

Všem ctenarum Jamese Herriota.Stejný požitek z četby.Neváhejte koupit jako vánoční dárek.Všech 11 dílů.

Ciarra
01.11.2016 5 z 5

Jak už bylo několikrát napsáno -báječná oddechovka, nic náročného :)
Ale raději nečíst na veřejnosti, někdy bylo dost těžké se nesmát :D každopádně doporučuju, odpočinete si a kdo je "od fochu", bude se mu to líbit o to víc :) jdu do dalšího dílu

knihomolka525
03.07.2016 5 z 5

skvělé počtení - budu pořizovat všechny knihy od Taylora.I když jsou nabité dějem a vy ji musíte odložit a potom ji znovu vezmete do ruky není problém vzpomínat co jste v ní přečetli před tím.Mě se to u některých knih stává

Coucouha
13.03.2016 3 z 5

Super oddechovka. Místy mě čtení opravdu bavilo a jestli chcete něco u čeho si odpočinete, tak to bude super volba :)

astroweb
06.03.2016 4 z 5

Pro mě objev, srovnatelné s Herriotem, určitě se časem pustím do dalších pokračování. Milé, pohodové čtení.

Luke_Br
02.02.2016 5 z 5

Příjemná oddechová literatury se spoustou humorných situací z anglického venkova zasazené do doktorského prostředí. Knihu jsem přečetl jedním dechem a určitě budu pokračovat

aliali
15.01.2016 5 z 5

Příjemné humorné čtení.

jarka2222
12.01.2016 4 z 5

Já jsem čekala prvotřídní zábavu, více akce, více humoru. Ale byla jsem z toho trochu zklamaná, rozjezd byl na můj vkus hodně pomalý, začetla jsem se až po sto stránkách. Na další knihy v téhle řadě zatím nemám moc chuť... Na druhou stranu, nikdy neříkej nikdy.

Zuziiik
05.01.2016 5 z 5

Četla jsem všechny a napíšu komentář jen k jedné. Celý příběh pana dokotra z Ballybucklebo miluju. Je to úžasné čtení a každá kniha mne pohltila tak, že mi bylo líto, že už to končí........a každý rok se těším na nový díl...........prostě doporučuji všem, co je bavil "Zvěrolékař", protože tohle za to rozhodně stojí :)

janasim
16.08.2015 5 z 5

Paráda! Moc jsem se bavila! Trochu jsem se bála, jestli tenhle irský humor budu chápat, ale zbytečně. Je to super kniha, která potěší a pobaví.

araB
27.06.2015 5 z 5

Kniha se mi četla velice dobře. Žádné složitosti, příjemné prostředí a charaktery. Za mě palec nahoru a těším se na další pokračování na nenáročné večery v posteli.

anibeni
24.06.2015 3 z 5

Docela dobrá oddychovka, ale protože mam načtenýho zvěrolékaře, nemůžu tuto knihu hodnotit víc než jen jako dobrou... Další díly číst nebudu, nemám potřebu..

marlenma
27.04.2015 4 z 5

Jak už tady psali jiní, je to kniha k odreagování a pobavení. Žádná hlubokomyslnost. Ale i na takové knihy je občas chuť a stojí za to. Doktore, šťastný a veselý se mi líbilo trochu víc. Potěší styl psaní, úsměvné charaktery postav i lehká naivita. Ale se Zvonokosy bych to nesrovnávala, to je vyšší level.

bh69
20.03.2015 3 z 5

Na jednu stranu docela příjemné, nenáročné, pohodové čtení, které ale často sklouzává až do přílišné naivity, že je toho nakonec trochu moc ... Taková pohádka pro dospělé, kde jsou vlastně všichni hodní, padouch je hlavními hrdiny zpacifikován, všechno dobře skončí ... Srovnání s knihami mého oblíbeného J.Herriota je zcela mimo - to je uplně jiná třída literatury.

xxDawexx
20.02.2015 3 z 5

Na úvod - ano, počet překlepů mě nemile překvapil také. Těžko to ale můžu přisuzovat obsahu knihy jako takovému, proto to na výsledném hodnocení nic nemění (*editorům bych zakroutil krkem).
Kniha se mi líbila, přesto k ní řeknu pár slov. Nečekejte nic výjimečného. Doktore, fofrem Vás má primárně zabavit a pobavit a to naplňuje beze zbytku. O'Reillyho a Barryho jsem si oblíbil, více méně všechny postavy v knize jsem si oblíbil, obávám se ale, že za týden si nevybavím ani jednu postavu z knihy - a natož abych si vzpomněl na název Ballybucklebo. Neosobnost, možná nevýraznost knihy, to je její největší problém. Pravda ale je, že si knihu můžete vzít v podstatě kdykoli, zároveň jí v podstatě na jak dlouho chcete můžete odložit, a ničemu to nevadí. Pro odreagování a odpočinek s humornou knihou 3 z 5 Davidů doporučuje.

Makii
03.02.2015 3 z 5

Pohodové čtení, není to špatné. Jen mě trochu mrzelo to množství překlepů... :/

Salonka
29.08.2014 3 z 5

Veľmi milé ľahké čítanie. :-) Ideálne k cestovaniu mestskou hromadnou dopravou alebo vlakom...

nova8907
09.07.2014 4 z 5

opravdu pohodové čtení.....

witko
07.07.2014 4 z 5

Lehká, zábavná, poetická. Krásně se při čtení odpočívalo. Autor hezky vylíčil život v jedné irské vesničce. Kniha splnila svůj účel, odreagoval jsem se, chvilkama i zasmál, to teda jo!