Doktore, fofrem, jde o život!

Doktore, fofrem, jde o život! https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/172005/doktore-fofrem-jde-o-zivot-172005.jpg 4 530 152

Irish Country série

Barry, čerstvý majitel univerzitního diplomu, získal první zaměstnání... nic zlého přitom netuše. Bude asistentem praktického lékaře v Ballybucklebo! Tuhle vesničku málem nenajde na mapě, ale na místě zjistí, že nechce žít nikde jinde než tady – v srdci smaragdových kopců a údolí severního Irska. Pak se však poprvé setká se svým šéfem, doktorem Fingalem O´Reillym. Tenhle starší muž, jehož základním ponaučením je „nikdy pacientům nedovol, aby ti přerostli přes hlavu!“, má velmi svérázné metody. Je prchlivý O´Reilly šarlatán prvního řádu, anebo naopak ten nejlepší učitel, od kterého Barry získá mnohem víc, než se kdy naučil na fakultě? Ať už tohle dopadne jak chce, po seznámení s O´Reillyho pacienty – mezi nimiž se najdou opravdu rázovité figurky – je mu jasné, že minimálně o životě, a nejspíš i o lásce se tady dozví víc, než kdy doufal.... celý text

Literatura světová Humor
Vydáno: , Leda , Rozmluvy

An Irish Country Doctor , 2004

Jolana.b
10.11.2013 5 z 5

Vážné, úsměvné a nadhledné. Jedním slovem krásná kniha. Byla jsem z ní tak nadšená, že jsem jí koupila kamarádce k Vánocům a hned si sehnala další díly. Vřele doporučuji.

Jozefka
11.10.2013 5 z 5

Kniha,která stojí za přečtení a další díly také.Pohodové a vtipné čtení.Knížky od kterých se člověk nemůže odtrhnout.Měla jsem celou sérii půjčenou z knihovny.Po přečtení jsem si je koupila i do soukromé knihovny,protože patří ke knížkám,ke kterým se člověk vrací a rád si je přečte ještě jednou.(nejméně ještě jednou)

iva.mikova
03.07.2013 5 z 5

Stojí za přečtení, hodně mi to připomíná sérii od Jamese Harriota Veterinář... Určitě knížka která patří do knihovny :-)

DagmarM
03.03.2013 4 z 5

Pohodové čtení, jen bych opakovala předchozí hodnocení. Doporučuji!

Danafantom
29.12.2012 4 z 5

Trochu mi to připomíná knížky od Jamese Herriota, ale jeho historky byly úhledně zabalené. Tohle byl takový rozsochatý balík. I tak to bylo docela milé počtení.

katejohnsson
26.12.2012 5 z 5

pěkné čtení, člověk má na tváři permanentně úsměv a knížka až příliš rychle uteče

zabicka.nikuska
14.11.2012 5 z 5

Už při prvním čtení se stala jednou z mých nejoblíbenějších knih. Milý humor a rázovité postavičky, s kterými se lékaři setkávají, dokážou zpříjemnit den.

Aliii
14.09.2012 5 z 5

I když tento žánr není zrovna můj šalek čaje, knížka se mi moc líbila. Pohladila po duši.

j.kostal
09.05.2012 5 z 5

Milujem knižky takéhoto typu, plné optimizmu, životnej múdrosti a láskavého humoru, ktoré nám ukazujú ľudí takých, akí naozaj sú, so všetkými svojimi radosťami i starosťami. Také naozaj nenáročné čítanie pre pokojný dovolenkový deň. Samozrejme analógia s Chevalierovým Zvonodrozdovom je viac ako zjavná. Teším sa na ďalšie knižky od tohto autora...

rose
26.03.2012 4 z 5

Takové hodně nenáročné čtení na dovolenou nebo po návštěvě zubaře. Čekala jsem od toho trošku víc. Je to poklidné vylíčení poklidného života na venkově se spoustou postav rázovitých venkovanů. Kdo čeká od knížky nějaký třeskutý humor, bude čekat marně. Spíš takový trvalý úsměv. Váhám mezi třemi a čtyřmi hvězdičkami... ale jo, ty čtyři si knížka zaslouží. Možná zkusím ještě nějakou knihu z této série.

Luciperka
22.12.2011 4 z 5

pohodová knížka a ideální pro deštivý počasí!:-) nemůžu si pomoct, ale srovnávam to s Jamesem Herriotem a jeho zvěrolékařem...

Lucila
12.12.2011 4 z 5

Velmi dobrá oddychová knížka na dovolenou nebo na čtení do postele. Nenáročné, ale velmi příjemné a vtipné čtení. Lidé jsou k sobě slušní a snaží se vzájemně si pomáhat. Skvělý popis fungující komunity.