Smrtící tajnosti

Smrtící tajnosti https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/401646/bmid_smrtici-tajnosti-43N-401646.jpg 5 2268 570

Jednoho mrazivého rána nalezne po probuzení matka svou dceru v kaluži krve a zmrzlou na malé předzahrádce. Kdo mohl provést takovou věc – zavraždit oběť na prahu jejího vlastního domu, ještě k tomu na Štědrý večer? Po posledním, velmi bolestném případu se Erika Fosterová cítí zranitelná, ale nakonec se rozhodne, že se ujme i tohoto vyšetřování. Jakmile začne pracovat, objeví zprávu o útocích ve stejné, dosud poklidné čtvrti Londýna. Všechny spojuje jeden detail – oběti byly napadeny černě oblečenou postavou s nasazenou plynovou maskou…... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Pro ženy
Vydáno: , Cosmopolis

Deadly Secrets , 2018

Sabča92
03.08.2023 4 z 5

Série o Erice Fosterové patří k mým oblíbeným thrillerovo-detektivním sériím. Smrtící tajnosti je již šestým dílem z doposud vydané a napsané šestidílné série oblíbeného Roberta Bryndzy. Pokud jste tuto sérii ještě nezačali číst/poslouchat, a máte rádi tento žánr, pak nevím na co čekáte. Robert Bryndza umí vystavět opravdu napínavý případ, a pokud sám neodhalí vraha v jednotlivých kapitolách, pak jen marně tápu a přemýšlím, kdo za zločinem opravdu stojí. Téměř čtyři roky uplynulo od chvíle, kdy jsem se naposledy setkala s Erikou, a ačkoliv je to dlouhá doba, do knihy jsem vplula jakoby nic. Oblíbené postavy včetně samotné Eriky mám zkrátka pod kůží. U šestého dílu jsem sáhla po audioknize, kterou namluvil skvělý Martin Stránký. Mám tohoto dabéra opravdu ráda, a i když ho mám navždy spojeného s agentem Boothem ze seriálu Sběratelé kostí (což je mimochodem boží seriál, který miluju a vám ho mooooc doporučuji), jako vypravěč dalšího příběhu Eriky mi dokonale sedl.

uzivatel6305
02.08.2023 3 z 5

Tak tento díl mi přišel slabší než ten předešlý. Takové lehké letní čtení s prvky napětí. Erika a Peterson mě tentokrát moc nepotěšili. Pachatel v masce byl zajímavý, nápad výborný, ale nějak to nemělo ten pořádný odpich. Poslouchám celou sérii v audioknihách a tu pravou šťávu, obzvláště v tomto díle, všemu dodává Martin Stránský, jehož přednes a krásný hlas pozvedá naprosto jakoukoliv knihu.

derminator
13.07.2023 5 z 5

Každá Bryndzova kniha je lepší a lepší. Doslova zraji jako víno. U této knihy jsem byl napjaty do poslední chvíle, takového pachatele bych opravdu nečekal. Knihu doporučuji a dávám 100%.

Snapeova
29.06.2023 3 z 5

Už začátek knihy mě trochu naštval. Erika se raději vnutí na místo nového činu, než aby dorazila na vánoční setkání, kam měla namířeno. Ani se neomluví, i když na to má čas, ale zpětně jí to je pak líto. Bylo to trochu moc rozporuplné.

Zaujala mě oběť i vyšetřování její vraždy. Tentokrát nás autor nechal konečně taky hádat, kdo může být vrah. Rozuzlení bylo překvapivé, ale trochu zvláštní.
Bohužel už po pár dnech od přečtení mi kniha v paměti bledne. Nezanechala ve mě žádný zásadní dojem.

Booky84
15.06.2023 5 z 5

Opět skvělá a čtivá detektivka, což už považuji u tohoto autora za standart. Líbilo se mi větší nahlédnutí do soukromí postav a jsem zvědavá, co ještě Eriku v soukromí čeká. Přišlo mi, že si autor se čtenářem pohrával a trousil různé náznaky, což mě občas zmátlo, ale zároveň i potěšilo a líbilo se mi to. Knihu určitě doporučuji nejen milovníkům detektivek, ale i těm, kteří si k tomuto žánru cestu teprve hledají.

martin9929
29.05.2023 5 z 5

Asi zatím nejlepší díl.

_Lucie_97
10.05.2023 5 z 5

Další pokračování série, které jsem přečetla jedním dechem. Jsem moc ráda, že autor trochu změnil běžný styl vyprávění příběh, takže jsem si užila ten aha moment, kdo je vrahem a co se doopravdy stalo. Už teď se těším na další díl

monika0356
09.05.2023 5 z 5

Skvele cteni, knihy se ctou samy, urcite doporucuji precist celou serii.

judith141
08.05.2023 5 z 5

Tak tenhle díl byl za mě naprosto super!!!

Dada077
07.05.2023 5 z 5

(audio, číta Martin Stránský! - top )
Dobrý príbeh, dobré postavy, koniec prekombinovaný ako keby téma na príkaz, mne by stačil aj klasický koniec krimi, ale aj tak hodnotím plným počtom hviezdičiek. Bryndza u mňa ostáva jedným z top autorov.

sestraJoy
25.04.2023 4 z 5

TENHLE PŘÍPAD JE ODPORNÁ BAŽINA. VŠICHNI JI NENÁVIDĚLI .... Erika a její vánoční případ. Jede si to svoji pohodičku, jako ostatní knihy a možná i proto se autor snažil konec nějak osvěžit a speciálně vykombinovat. Je to fajn, ale asi si dám chvíli pauzu.

Mike99
16.04.2023 5 z 5

Mám příběhy Eriky rád, stejně jako kdysi, když jsem hltal už za bolševika dostupné příběhy Steva Carelly :-) (od Ed Mc Baina). V závěru zvrat, ale zase ne tak překvapivý.

Grety
27.03.2023 4 z 5

Kniha je čtivá, napínavá a Erika je sympatická vyšetřovatelka. Za mě super.

malýčtenář
22.03.2023 5 z 5

Opět autor zabodoval s dalším příběhem a hlavní hrdinkou Erikou. Jsou to dost děsivé příběhy, které člověk musí stále číst, dokud se nedozví, kdo je vinen. Erika mi připadá, že je živa jen z kávy a soukromý život žádný. Ráda bych, kdyby ji autor dopřál také trochu štěstí. Jinak výborné čtení.

moudivlacek
10.03.2023 4 z 5

Další díl s Erikou a jejím týmem. Tentokrát je obětí mladá žena, která nejenže neměla zrovna dobrou pověst, ale i skrývala mnohé. A také tu máme vraha s maskou, který rád děsí lidi a zneužívá strachu. Otázkou je, zda je to jedna osoba. Navíc Erika řeší nečekané problémy s tchánem. Peterson je zpět a i od něj se dočkáme překvapení.
A ten konec? Sice jsem vraha odhadla, ale tu "třešinku na dortu" jsem neobjevila. A že stála za to.

Tučňák492
03.03.2023 5 z 5

Pan Bryndza píše hrozně hezky, knihu jsem přečetla jedním dechem

Zuzulinka
28.02.2023 5 z 5

Jako vždy pecka! Četla jsem jedním dechem a těším se na další díly!!

ElizPetrova
24.02.2023 4 z 5

Opět výborný detektivní příběh. U vraha jsem tentokrát byla dost šokovaná, ale vše dávalo smysl. Doufám, že autor plánuje s Erikou ještě spoustu dalších dílů, nechce se mi s ní a tímto vyšetřovatelským týmem loučit.

pydla
20.02.2023 4 z 5

Má druhá kniha tohoto autora. První byla Dívka v ledu, ale nebudu je srovnávat.
Smrtící tajnosti je čtivá svižná detektivka. Marrisa byla mladá, atraktivní, cílevědomá potvora a mrcha a tak se zdá, že její smrt si přálo až moc lidí. Šílenec v plynové masce byl neotřelý nápad, jen mi k němu ještě něco chybělo. Rozuzlení vraždy, noo, byl to jistě zajímavý a nečekaný zvrat, ale neseděl mi k tomu příběhu. Celek sice drží pohromadě, leč příběhu chybí hlubší podsada. A Elsa? Ve svých 97 letech až moc velké čiperka, to mi zkrátka nesedí. Za mě 3,5 hvězdy.

Fanda74
10.02.2023 4 z 5

Vlastně ano, dobře se to čte, je to napínavé, byl jsem zvědavý jak to dopadne. Hlavní vyšetřovatelka mi sice vůbec není sympatická (ani nevím proč), ale jinak pěkná detektivka.