Do posledního dechu

Do posledního dechu https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/371299/bmid_do-posledniho-dechu-Wxx-371299.jpg 5 2823 668

Mělo to být vysněné rande… Šaty nasáklé krví, víčka násilně zavřená. Tak vypadá mrtvá dívka v kontejneru. Detektiv šéfinspektor Erika Fosterová je na místě nálezu jako první. Problém ovšem je, že to není její případ. Nejprve si musí zajistit místo ve vyšetřovacím týmu, přesto se Erika rovnou vrhne do práce – a odhalí souvislost s jinou nevyřešenou vraždou. Obě oběti se našly ve stejném prostředí a zemřely stejným způsobem. Navíc si obě smluvily schůzku po internetu… Kdo se skrývá za falešnými profily na Facebooku a láká naivní mladé ženy na schůzku? Jak chytí Erika vraha, který vlastně existuje jen virtuálně?... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Cosmopolis

Last Breath , 2017

bafuskyBaf
03.10.2018 5 z 5

Super čtení. Čte se to jedním dechem. Jsem zvědavá na pokračovaní. Hlavně na to jak to bude s Erikou a Petersonem.

ZuzanaHabi
29.09.2018 5 z 5

I když Dívka v ledu u mě stále vede na 1. místě, tato napínavá detektivka je zřejmě na 2. Bryndza píše skvěle, baví mě čím dál více a jeho knihy všem vřele doporučuji. Už se nemůžu dočkat další!

Hana62
27.09.2018 5 z 5

Stoupající tendence. Erika už má uvěřitelné chování, je mi lidsky bližší. Trochu mi vadí, že už pomalu nenajdete krimi, kde není sériový vrah- přitom v běžném životě je jich jako šafránu....Ale knížka a příběh se mi líbil.

Misha224
25.09.2018 5 z 5

Jako vždy autor nezklamal, napínavé až do konce. Píše skvělé detektivky!!!

Jakira
22.09.2018 3 z 5

Zase tomu něco chybělo. Konec se mi zdál dost odbytý a napětí se bohužel nedostavilo. Každopádně platí, že Bryndza je vhodný jako odpočinkové čtení na dovolenou.

dencazrnu
19.09.2018 5 z 5

Můj bože! To bylo teda něco. Poslední kniha ze série byla naprosto geniální. Celou dobu jsem byla napnutá jak to vlastně dopadne. Strhující a napínavý příběh od začátku do konce. Postava Eriky už není jen neřízená střela, konečně se začíná chovat tak, jak by měla a nedělá ukvapené a šílené závěry. Děj byl propracovaný, má spád a lituji, že kniha neměla více stran, protože se četla opravdu krásně a za jeden den jsem ji přečetla jedním dechem. Roberte díky a budu doufat, že se dočkáme ještě dalšího pokračování.. :)

monte
14.09.2018 5 z 5

Skvělá detektivka. Nemohla jsem se odtrhnout. Doufám, že brzy vyjde další

AnettO
14.09.2018 5 z 5

Začátek/první třetina trošku předvídatelná a, jak tu již bylo řečeno, s podobným dějem jako v předešlých knihách, ale zbytek opět nezklamal! Především posledních 20 kapitol lítala jedna stránka za druhou a teď mě mrzí, že už jsem ji dočetla. Skvělá!

Lemra794
14.09.2018 3 z 5

Příliš podobný průběh jako předešlé díly a trochu rozvleklý začátek. Ale skvělé zakončení a poslední třetina knihy byla opět nejlepší (nejvíce akce).

HYPNOS88
13.09.2018 5 z 5

Naprosto skvělá knížka :)

Ashlee86
12.09.2018 5 z 5

Přečteno jedním dechem a těším se na pokračování.

Rachel753
11.09.2018 5 z 5

Jak vystihuje sám název..četla jsem jí do posledního dechu.. bylo zajímavé číst, myšlenky a činy samotného vraha a zároveň počiny Eriky, coby policistky. Mám raději, když se vrah odhalí až na konci, aby to bylo více napínavé, ale Bryndza dokázal to, že napětí a tréma prostupují celou knížkou. Oceňuji, že se autor snaží poukázat na dnešní dobu, tedy dobu sociálních sítí a dává tím najevo, že sociální sítě nejsou dostatečně bezpečné. Hezky je popsaný dialog mezi Erikou a Mossovou, kde se na toto téma baví a řeší, jak dnešní lidé nemají ani pojem, co znamená slovo sdílet. Každopádně se moc těším na další vývoj postavy Eriky a Petersona a na další skvělý případ, který bude řešit. Jednoznačný TOP :-)

čef
11.09.2018 5 z 5

Zločiny s vazbou na cizí identitu na netu nejsou nic nového, v posledních letech toho bylo napsáno o tomto problému docela dost. Proto je asi těžké se trochu odlišit a upoutat. Avšak Robert Bryndza to myslím dokázal. Po svém způsobu samozřejmě. Žádná velká psychologie, vystačíme si jednoduchými charaktery, z kterých je na první pohled zřejmé, kdo je kdo. Příběh je rovněž nekomplikovaný bez zbytečných odboček směřující k jasnému závěru, takže jsme najednou na konci ani nevíme jak. V příjemném doslovu autor žádá o hodnocení a rady. Nemám ferman ani na objektivní soudy natož instrukce, jenom si myslím, že by byla škoda, kdyby autor uvízl v rutině a psal pořád to samé, jako se to bohužel stalo mnoha jiným.

Tynule
11.09.2018 5 z 5

Od první knihy si mně autor dostal.
Má své pozitiva i negativa z mé strany.
Pozitiva:
1. Krátké kapitoly cca po 4 stránkách (rada čtu od kapitoly ke kapitole)
2. Sympatická vyšetřovatelka Erika (ambiciózní, sverázná, věří svému instinktu a pěkně “držkatá”), mám rada i její spolupracovníky
3. Velice se mi líbí jaký se vytváří vztah se svým spolupracovníkem a velice jim fandím!!
4. Autor se v každé knize snaží seznámit s “problematikou” dnešního světa a čtenáře tak zasvěcuje. Kniha se od toho odpichuje (homosexuálové, sociální sítě, sebevraždy,...)
Negativa
1. Ve většině knih Eriku odvolávají - dovolená či suspendovaní a to je jako [dežaví]

Knihy doporučuji! Nemusíte si je kupovat jako já, jelikož když se mi nějaký autor líbí tak musím mít “celou” sbírk, ale knihy jsou v knihovnách tak si je určitě zapůjč- tě a věřím, že většina z Vás nebude zklamaná!!!

Vlaďka1974
09.09.2018 5 z 5

Znovu mě kniha nezklamala už se těším na pokračování.

biairicia
05.09.2018 4 z 5

Robert Bryndza umí :)
Zase super čtení. Skoro bych řekla, že každým dílem lepší. Problematika sociálních sítí je v tomto díle celkem děsivě vykreslená, člověk ma až husí kůži. Někomu možná bude vadit forma odhaleného vraha, ale já bych řekla, že to je kořením této knihy.

HDosoudilová
04.09.2018 5 z 5

Mám takový dojem, že Robert Bryndza píše čím dál tím lépe. Už jeho první kniha mě dostala ale každá další je lepší a lepší. Inspektorka Fosterová je mi moc sympatická a kdyby byla reálná, moc ráda bych ji znala. Děj je poutavý už od začátku a po celou dobu jsem nechtěla přestat číst. Bohužel čas mi nedovolil knihu přečíst najednou, o to více jsem si ji však užila. Už se moc těším na pokračování, opět je zde totiž otevřený konec...

harena
01.09.2018 4 z 5

Čtivá a odpočinková detektivka, která kupodivu neztrácí napětí, i když vraha známe. Erika je mi už mnohem sympatičtější, než v první knize a doufám, že v dalším díle se její soukromý život trochu zklidní a nebude tak naspídovaná. Kniha se čte rychle, krátké kapitoly nenudí, postavy zajímavé, závěr napínavý. Ano pane Bryndzo, piště dál.

Terka18
30.08.2018 5 z 5

Skvěle napsané. Knížka mě bavila a ještě k tomu krátké kapitoly. Četla se sama.

DericCaster
29.08.2018 5 z 5

Další Bryndzova detektivka a zase další problém jak odložit knížku... Doufám, že co nevidět přibudou další ;)