Dívka v ledu

Dívka v ledu https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/318890/bmid_divka-v-ledu-u8L-318890.jpg 4 5737 5737

Poté co je v parku v jižním Londýně pod vrstvou ledu nalezeno tělo mladé ženy, na místo přijíždí detektiv šéfinspektor Erika Fosterová. Oběť, krásná dívka z mocné a bohaté rodiny, měla podle všeho dokonalý život. Když Erika začne pátrat hlouběji, vynoří se souvislosti mezi její vraždou a smrtí tří prostitutek, které někdo uškrtil, svázal jim ruce a hodil do vodních ploch po Londýně. Jaká je spojitost mezi dcerou vlivného lobbisty, který si myslí, že může ovlivňovat i vyšetřování, a mrtvými imigrantkami? Jaké temné tajemství dívka v ledu skrývala? Čím více se Erika přibližuje k odhalení pravdy, tím více se vrah blíží k Erice. Poslední případ detektiva šéfinspektora Fosterové skončil katastrofou a smrtí pěti policistů včetně jejího manžela. Eričina kariéra visí na vlásku, musí bojovat s vlastními démony i s vrahem, který je hrůznější než kdokoliv, komu čelila v minulosti. Dopadne ho dříve, než udeří znovu?... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Cosmopolis

The Girl in the Ice , 2016

Nikola_94
08.06.2017

Za mě super, vcítila jsem se do děje a závěr mě překvapil. Teď se chystám na druhý díl tak mám trochu obavy.

Mil@n
08.06.2017 5 z 5

Napínavé, rychlý spád. Líbila se jak mně tak i manželce. Za oba 5*

Ivulik7
07.06.2017 5 z 5

Kniha splnila mé očekávání, byla velice napínavá a čtivá. Určitě můžu doporučit.

Lucibuska
07.06.2017 4 z 5

Byla to úplně první kniha tohoto žánru. Bavila mě, ale asi ne tolik, jak jsem očekávala. Byl to zajímavý příběh, ale nic originálního a bez šokujícího odhalení. Teď čtu od téhož autora Noční lov a děj se mi líbí mnohem více.

Majii
05.06.2017 5 z 5

Senzační čtení. Nejsem žádný akademik a tedy je pro mě důležité jen jedno měřítko - ČTIVOST. Tato kniha mi byla doporučena tu na Databázi knih po výzvě - Poraďte ....a nelituji. Okamžitě po dočtení knihy, kterou jsem přečetla za tento víkend a díky tomu byla moje rodina i na skromném obědě ( nebyl čas na náročné vaření) jsem si koupila i Noční lov. Děkuji spisovateli za dobrou knihu, která vtáhne a nepustí a lidem, kteří tu na DK obětují trochu času a poradí. Hezké čtení přátelé.

Žaklína
05.06.2017 3 z 5

Kniha se ke mě dostala v rámci čtenářské výzvy a musím říct, že jsem dle recenzí čekala mnohem sofistikovanější děj a závěr. Erika mi nebyla vůbec sympatická.

HoneyBunny
04.06.2017 4 z 5

,,Dveře byly zavřené a na nich cedulka s nápisem: Vítejte v Lindině pokoji, prosím, před vstupem klepejte. Protože na sobě možná nemám kalhotky."

romca3001
03.06.2017 3 z 5

Z této knihy mám smíšené pocity. Na to, že je to světový bestseler jsem asi čekala trochu více. Kniha je čtivá, poměrně zajímavý děj, ale něco mi v tom trošku chybělo. A finální rozuzlení se mi vůbec nelíbilo. Nicméně jsem zvědavá na další knihu, třeba bude lepší :).

Tobika
02.06.2017 3 z 5

Nenáročná jednoduchá detektivka. Na to jak byla knížka označovaná jako "bomba" bych čekala větší propracovanost. Závěr to trochu zachránil, ten byl skvělý.

Ajrad1981
31.05.2017 5 z 5

Erika mi byla celkem sympatická, hlavně tou svojí paličatostí a zarytostí, i když občas to bylo přes míru a i když uznávám, že jenom tušení fakt nestačí k řešení vraždy. Dokázala najít společnou řeč se svým týmem, a i když jí házeli klacky pod nohy zainteresované vlivné osoby prostřednictvím jejích nadřízených, nevzdala to. Sparks je jenom ješitný blbeček, který se opájí vlastní důležitostí.
Vybitý telefon mě naštval, taková blbost, ale aspoň sám o sobě neznamenal bezprostřední ohrožení života, k tomu by došlo tak jako tak. Autor si asi myslel, že to bude působit víc dramaticky. No nevím. A kdyby byl pátrací tým ve finále o trochu rychlejší, aby nedošlo na to koupání, bavilo by mě to víc, přehnaně vyhrocené chytání zločinců a záchrana osob už mě nějak nudí, je to ohrané.

biairicia
30.05.2017 3 z 5

Celkem fajn čtení, ale top to pro mě není. Něco mi tam scházelo. Za přečtení však určitě stojí.

piittii
30.05.2017 1 z 5

Slabé. Příběh dost kostrbatý a místy neuvěřitelný, forma příběhu mě odrazovala, nicméně dočetla jsem, protože rozuzlení měla být podle čtenářů pecka... Nebyla, bohužel.

Len04
29.05.2017 2 z 5

Detektivek prectu hodne a tohle byl pro mne osobne dost podprumer. Docetla jsem, ale nekolikrat jsem na par tydnu prerusila. Navic je tam dost nepresnosti, az moc jasny politicky nazor autora a hlavni postava mi neni sympaticka. Zkratka nic, co bych chtela cist znovu, nebo u ceho bych se tesila na pokracovani. No a na zaver, cena ceskeho ebooku mi vyrazila dech, za to to opravdu nestoji. Cena anglickeho vydani je primerena (99 penci).

haski
28.05.2017 5 z 5

Mně se kniha moc líbila, ikdyž recenze tak dobré nejsou. Má to spád, dobré zápletky a překvapivý (ikdyž možná očekávaný) konec. Ráda si od něj přečtu další.Pro mě palec nahoru.

pinar
22.05.2017 2 z 5

tak já jsem zklamaná. knížka se mi zdá zdlouhavá, zahlcená postavami s předlouhými jmény a policejními názvy pozic, pro mě osobně bylo dlouho nepřehledné, kdo je kdo. Děj se vyvíjí pomalu, bez překvapení. Byla mi nepříjemná hlavní postava, která se v řadě případů chovala neprofesionálně, nebyla schopná uřídit emoce, často se chovala jako slon v porcelánu - na zabití. Na druhou stranu bylo psychologicky hrozně zjednodušené, jak si bez zvláštního důvodu okamžitě získala na svoji stranu policejní tým, který jí potom donášel informace /nedokážu si představit, že takováto oddanost k novému šéfovi vznikne po cca třech dnech po nástupu do práce/. Samozřejmě předchozí šéf je nerespektován /aniž by bylo úplně jasné, proč/. Těšila jsem se na nějakou zvláštnost ohledně slovenského původu hlavní hrdinky, ale ani zde se nic neodehralo.

sabina3898
21.05.2017 4 z 5

S Erikou jsem měla zpočátku problém, nebyla mi moc sympatická, ale spolu s Mossovou a Petersonem jsem jí přišla nakonec na chuť. Zápletka býka poměrně jasně čitelná, vraha jsem poznala asi v polovině, což mi udělalo radost. Čtivá kniha s trochu překombinovaným koncem. Každopádně, bavila jsem se a těším se na další.

Liduka
20.05.2017 3 z 5

Kniha se mi vcelku líbila. Držela vás v napětí od začátku do konce. Nicméně Konec byl na mě až moc překombinovaný a asi jsem čekala jiného vraha. Také se mohla kniha obejít od několika párů stejného pohlaví. SPOILER: To že chtěla Linda na sebe vzít vraždy pouze kvůli tomu, aby mohla dostat kočku mi přišlo přitažené za vlasy. Za mě tři a půl hvězdičky

Suziella
19.05.2017 4 z 5

Nenáročné čtení. Něco mi tam ale chybělo. Nedostavil se očekávaný wow efekt, naopak rozuzlení bylo vcelku očekávatelné a moc mi nepřekvapilo.

prestiggio
19.05.2017 4 z 5

Kniha sa čítala dobre, ale na to ako je ospevovana, by som čakala vacsie napätie. Hlavna hrdinka mi k srdcu neprirastla. Urcite si ale precitam dalsiu knihu autora.

jindrusa
18.05.2017 4 z 5

Jako dobrý :-) dost dobrý :-) pro dovolenou skvělé.