Dívka v ledu

Dívka v ledu https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/318890/bmid_divka-v-ledu-u8L-318890.jpg 4 5708 1530

Poté co je v parku v jižním Londýně pod vrstvou ledu nalezeno tělo mladé ženy, na místo přijíždí detektiv šéfinspektor Erika Fosterová. Oběť, krásná dívka z mocné a bohaté rodiny, měla podle všeho dokonalý život. Když Erika začne pátrat hlouběji, vynoří se souvislosti mezi její vraždou a smrtí tří prostitutek, které někdo uškrtil, svázal jim ruce a hodil do vodních ploch po Londýně. Jaká je spojitost mezi dcerou vlivného lobbisty, který si myslí, že může ovlivňovat i vyšetřování, a mrtvými imigrantkami? Jaké temné tajemství dívka v ledu skrývala? Čím více se Erika přibližuje k odhalení pravdy, tím více se vrah blíží k Erice. Poslední případ detektiva šéfinspektora Fosterové skončil katastrofou a smrtí pěti policistů včetně jejího manžela. Eričina kariéra visí na vlásku, musí bojovat s vlastními démony i s vrahem, který je hrůznější než kdokoliv, komu čelila v minulosti. Dopadne ho dříve, než udeří znovu?... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Cosmopolis

The Girl in the Ice , 2016

Evule *
15.07.2017 5 z 5

Dívka v ledu se mi líbila. Kniha má spád, je to dobrá detektivka, přečteno za dva dny :) Těším se na další díl...

Shining Star
15.07.2017 4 z 5

Skvělá čtivá kniha. Nejdřív mi vadila hlavní hrdinka, knihu jsem na pár dní odložila a pak jí dala druhou šanci a nelituji. Příběh má spád a od druhé poloviny knihy jsem se nemohla odtrhnout. Postava vraha mě překvapila. Těším se na další knihy s Erikou.

Anna Elizabeth
13.07.2017 3 z 5

Tu čtivost jsem bohužel nezaznamenala.

KayvonPrg
12.07.2017 5 z 5

Do knihy jsem se začetla poměrně rychle a případ tvrdohlavé, přes mrtvoly chodící, Eriky Fosterové se mi zaryl pod kůži. Kniha měla spád, je čtivá a krásně plynula. Přiznám se, že jsem četla zajímavější a propletenější detektivky, ale příběh, místo děje a postavy způsobili, že mi ruce "přimrzly" ke knížce a nemohla jsem je od ní odtrhnout :)

reno rejns
12.07.2017 2 z 5

Přestože nejsem "detektivkový" typ, pár jsem jich už přečíst stihla, obvykle právě ty "bestsellerové". Nijak mě to neuchvátilo, styl psaní ničím nevybočoval (třeba taková Tana French, to je něco jiného). Hlavní hrdinka mi moc nesedla a vlastně mi celý příběh přišel trochu moc "expres" a povrchní, takže po prázdninách už si na ní ani nevzpomenu - neslaná, nemastná.
Jako kniha na pláž dobrý, ale už se mnou na lehátku byly i lepší : D

amanek
10.07.2017 5 z 5

Mě se tedy líbila. Vraha jsem neodhalila.

moni-zbuzi
08.07.2017 2 z 5

Za mě nic extra dle reklamy na knihu a recenze, které většinově dobře poradí, tak jsem myslela že sednu a nevstanu od ní, ale dokonce jsem mezi ní vložila dvě jiné knihy dočteno jen kvůli tomu že nerada nedočítám. Už nebudu mít touhu vyhledávat tohoto autora

katst
08.07.2017 5 z 5

Dívka v ledu se mi opravdu líbila. Kniha je velmi čtivá, má spád, v podstatě od první stránky mě děj pohltil a nemohla jsem se odtrhnout. Rozhodně doporučuji a jdu objednat druhý díl :-)

ZuK1
08.07.2017 4 z 5

Knížka má spád, hned od začátku je velmi čtivá a díky zvědavosti, jak to všechno dopadne jsem ji i rychle přečetla.

Nelíísek
07.07.2017 5 z 5

Knížka se mi opravdu líbila, měla jsem opravdu hodně hypotéz, ale vraha jsem tentokrát opravdu neodhalila, vše bylo tak dokonale propletené, hlavní postava je hodně tvrdohlavá ale oblíbila jsem si ji, Knihu jsem přečetla za 3 dny a když jsem začala nedokázala jsem se odrhnout, těším se na další vyšetřování detektiv šéfinspektor Eriky Fosterové.
HODNOCENÍ: Kniha je čtivá a líbí se mi na ní také míchání krátkých a delších kapitol, nutí vás číst dál a dál, konec mě opravdu hodně překvapil, do poslední chvíle jsem nedokázala odkrýt správného vraha, určitě doporučuji přečíst, hodnotím na 5*

pavla.ctenarka
05.07.2017 4 z 5

Budu strucna - proste me to bavilo, i kdyz si myslim, ze tema je natolik zajimave, ze by se dalo propracovat jeste lepe a detailneji a vynechat nektere nudnejsi pasaze. Vadilo mi velke pismo, kniha je ve skutecnosti pomerne kratka, i kdyz se tak netvari.

Danka1975
04.07.2017 4 z 5

Ze začátku, až téměř za polovinu taková "normální detektivka, ze které jsem se na zadek neposadila". Čtu zásadně večer, před spaním (ne že bych jindy nechtěla, ale ten čas :-))), . . . takže první dny byl spánek silnější a vyhrával, ale již po zmíněné polovině to už bylo fifty fifty a ke konci kniha vítězila na únavou :-). Ten konec byl na muj vkus trochu více americký, že by překombinovaný. Až jsem si říkala, jestli na mě z písmenek nevykoukne Brucce Lee či všezachraňující Bruce Willis :-).. .Ten konec to byla rychlá jízda, která dala této knize o hvězdičku navíc. Nicméně doporučuji. Za mě je z knihy cítit, jak si dal autor záležet, a že ho to prostě ba :-). Takže se nebráním další jeho četbě.

violet.verka
04.07.2017 5 z 5

Knížku jsem přečetla za dva dny...moc pěkně napsané.

SilvieSisinka
04.07.2017 3 z 5

Průměrná detektivka,stojí za přečtení to ano.Osobně jsem četla lepší.Bohužel nejsem spisovatel,takže dokáži pochopit jak těžké to musí autor mít.

Hanifa
03.07.2017 5 z 5

Pohodová odpočinková a poutavá detektivka, od které se nutíte odběhnout a něco rychlého "zařídit". Velmi dobře čtitelné. Doporučuji.

katarina9k9
02.07.2017 4 z 5

Dosť obstojna kniha, zaujala, prečítala som za dva dni, bavila ma. Ale nic z čoho by padla sanka, čítala som aj lepšie. Ale k autorovi by som sa vrátila.

Brambu
02.07.2017 4 z 5

Výborná detektivka. Obsahuje zajímavou zápletku, vraha jsem neodhadla ani náhodou a Eriku, hlavní vyšetřovatelku jsem si hned oblíbila. Nemá to vůbec jednoduché a její odhodlání dostat vraha za každou cenu mě dostalo. Kniha příjemně plyne a samotné vyústění je výtečné, bravo. Moc se těším na další díl!

Rind
01.07.2017 3 z 5

Cetla se velmi dobre. Jinak ale prumerna krimi bez jakychkoliv prekvapeni. Takove dobre letni cteni k vode.

Simii45
25.06.2017 4 z 5

Tato kniha se mi líbila. Chvílemi jsem pocítila i to, ze se od ni nemohu odtrhnout a takova kniha si myslím stojí za to :-) Vraha jsem odhadla az asi při posledních 20ti stránkách ,takze super prekvapeni. Hlavní hrdinku jsem si docela oblibila a těším se na další příběh- aneb její případ .

Hakate
25.06.2017 5 z 5

Dívka v ledu, kniha, která nedovolí odložení. Kniha má neuvěřitelný spád a skvělou zápletku. Není to jen příběh, který se točí kolem detektiva s pochmurnou minulosti, zbohatlické rodinky a kontrastním světem splodiny. Kniha Vás vtáhne na tolik do děje, že máte pocit, že s detektivkou Fosterovou skutečně příběh vyšetřujete a nejen to, po pár kapitolách zjistíte, že pociťujete i stejně pocity, bolesti i nebezpečí, které ona během vyšetřování zažívá. Po přečtení Nesba, Larssona, Bjorka či Olsena jsem od knihy čekala méně a nepředpokládala jsem, že by kniha předčila mé očekávání z takto medializované knihy. Opak byl však pravdou. Knihu všem vřele doporučuji.