Dívka v ledu

Dívka v ledu https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/318890/bmid_divka-v-ledu-u8L-318890.jpg 4 5708 1530

Poté co je v parku v jižním Londýně pod vrstvou ledu nalezeno tělo mladé ženy, na místo přijíždí detektiv šéfinspektor Erika Fosterová. Oběť, krásná dívka z mocné a bohaté rodiny, měla podle všeho dokonalý život. Když Erika začne pátrat hlouběji, vynoří se souvislosti mezi její vraždou a smrtí tří prostitutek, které někdo uškrtil, svázal jim ruce a hodil do vodních ploch po Londýně. Jaká je spojitost mezi dcerou vlivného lobbisty, který si myslí, že může ovlivňovat i vyšetřování, a mrtvými imigrantkami? Jaké temné tajemství dívka v ledu skrývala? Čím více se Erika přibližuje k odhalení pravdy, tím více se vrah blíží k Erice. Poslední případ detektiva šéfinspektora Fosterové skončil katastrofou a smrtí pěti policistů včetně jejího manžela. Eričina kariéra visí na vlásku, musí bojovat s vlastními démony i s vrahem, který je hrůznější než kdokoliv, komu čelila v minulosti. Dopadne ho dříve, než udeří znovu?... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Cosmopolis

The Girl in the Ice , 2016

švícko
31.07.2017 4 z 5

Škoda, že byla kniha tak medializována. Četlo se to hezky a určitě si přečtu další knihu od Bryndzy. Mohu tedy i já doporučit.

oolinkaa
29.07.2017 5 z 5

Tak to bylo super..nejsem primo ctenar detektivek, ale tak kdyz je to tak vychvalovane, tak jsem si rekla proc ne..a nepustilo me to od prvni stranky.pekne ctive, napinave, proste bomba.. jdu se hned vrhnout na druhy dil, ten je pry jeste lepsi, ale to uz snad ani nejde..:) doporucuji precist

Irsaf
29.07.2017 5 z 5

Moc dobře se četla :)

betule3
28.07.2017 5 z 5

Nejsem moc velkým fanouškem detektivek (vlastně je nečtu skoro vůbec), takže nemám moc s čím porovnávat, ale kniha se mi moc líbila. Erika mi byla sympatická a zaujal mě její přístup k vyšetřování. Několikrát jsem si myslela, že jsem vraha odhalila, ale ani jednou jsem se netrefila. To bude asi tou nezkušeností s detektivkami. :D Brzy se určitě vrhnu na další knihu od tohoto autora.

Tlapka
27.07.2017 3 z 5

Naprosté nadšení nesdílím, ale určité kvality knížka má. Předchozí komentář se mi smazal, takže shrnutí v bodech:
- někdy stylistické neobratnosti, které bych ve vydané knížce nečekala
- u některých postav slabá motivace (Když vynechám rozřešení, tak opravdu by Eričiny nápady vedení tak jednoznačně odmítalo? Jasně, protihráč je mocný, ale žádná snaha či pochybnosti, vnitřní boj?)
- kýčovitě akční závěr (jedna záchrana na poslední chvíli je OK, dvě za tak krátkou dobu... ne)
+ některé uvěřitelné a povedené postavy (u mě vítězí Linda)
+ něco mě do příběhu vtáhlo, zajímalo mě, co se bude dít dál... což je hlavní plus knihy)
+ zajímavý námět (byť jeho potenciál byl větší)
Jinak vraha jsem odhadla, ale není to nic, co by šlo příběhu vytýkat jako slabinu. Jen prostě bylo jasné, že už musí být ve hře - a přitom nesmí být dostatečně nápadný. :-)
Jako mistrovský kus žánru bych knížku nedoporučila, ale jako solidní detektivku na letní čtení ano. :-)

jurass1976
27.07.2017 5 z 5

Napínavé a velmi čtivé

lipon
27.07.2017 3 z 5

trochu zklamání, podle mě nereálné, obtížně uvěřitelné, být na místě šéfa Eriky, tak ji vyhodím.... od počátku je naprosto jasné, kdo je potížista a zatracovaný, ale na konci ho všichni budou oslavovat;
jinak vraha jsem neodhadl

Michaela91
26.07.2017 4 z 5

Mě se kniha líbila. Ze začátku se mi nedařilo začíst, ale pak se to rozjelo a vtáhlo mě to do děje. Myslela jsem si, že jsem vraha odhalila. Byla jsem blízko ale netrefila jsem se. Rozhodně si přečtu další díl, už na mě čeká v knihovně.

AnnaNes
24.07.2017 5 z 5

Skvělá kniha. Těším se na další autorovu tvorbu.

Andrejman
22.07.2017 5 z 5

Některé dialogy mi připadaly dost strnulé a občas jsem se v nich ztrácela, ale jinak skvělý detektivní příběh s překvapivým rozuzlením.

Jonny
21.07.2017 3 z 5

Dobrý průměr. Do knihy jsem se nakonec začetl natolik, že jsem šel spát o dvě hodiny později, než jsem plánoval. Kniha je čtivá, ale tak nějak bez hloubky - nic mě extra nezaujalo, nezasáhlo.

[A vadily mi pachatelovi "komentáře" - pak jsem nemohl případ řešit souběžně s Erikou, protože jsem měl informační výhody...]

Evka27
21.07.2017 4 z 5

Líbilo se mi to a jestli, jak píšete, je "Noční lov" ještě lepší, tak už se těším.

militu
21.07.2017 5 z 5

Kniha se mi velmi líbila, mám ráda přesně tento styl detektivek. Absolutně jsem se nemohla od knihy odtrhnout. Napínavá do poslední kapitoly, o vrahovi jsem neměla ani potuchy až zároveň s Erikou mi to došlo, ale v tomto ohledu to mám vždy, nemohla bych být policajtem. Celkově kniha pro mne byla příjemná, postavy byly sympatické, děj dobře ubíhal. Určitě si přečtu i další díl.

Hadroska
20.07.2017 4 z 5

Zajímavě napsaná detektivka,kterou musíte číst, dokud nevíte,kdo je vrah...

mysterygirl
20.07.2017

Jsem asi divna..ale vubec me od zacatku nezaujala jako jine knihY,takze jsem ji po par strankach odlozila

PetraDušková
19.07.2017 odpad!

Neskutečná nuda, knížka šla po přečtení z domu - jako něco, co už nechci nikdy číst a něco, na co si za 1/4 roku ani nevzpomenu. Na vině je středoškolská jazyková úroveň autora, takže se knížka opravdu (bohužel) "výborně čte", ovšem jako čtenář jsem při louskání primitivních vyjadřovacích prostředků trpěla. Celkový mizerný literární dojem už nemohly zápletka ani její rozuzlení ve výsledku nijak ovlivnit.

aleza1
19.07.2017 5 z 5

Skvělá detektivka, výborně se čte, žádná slepá místa. Již se těším na Noční lov....

JessieEx
19.07.2017 3 z 5

Celkem čtivý a poutavý příběh. Thrillerem bych to nejspíš nenazvala, spíš bych řekla, že je to taková ta klasická moderní detektivka. Napětí se objevilo až ke konci knížky, jinak byl děj celkem průměrný, nepřišel s ničím novým a nečekaným, jen s trochou morbidity. Přesto mě bavilo číst dál a dál a určitě si přečtu další díl o detektivce Erice Fosterové.
P.S. Když nad příběhem více přemýšlím, chybí mi tu jasná souvislost mezi prologem a zakončením knížky. V prologu je popsaná vražda, na konci je odhalen vrah a motiv. Ale co detaily? Okolnosti vraždy? Jaká přesně situace k vraždě vedla? Toto mi v knize chybí a stává se mi to stále častěji u detektivek tohoto typu. Když se po přečtení celé knihy vrátíte zpět k prologu, zjistíte, že vysvětlení, které "sliboval" jaksi chybí, nehledě na to, že víte, kdo je vrahem...

veroni83
18.07.2017 2 z 5

Aj ked detektivka nie je prave zaner, ktory vyzaduje nejake velke literarne umenie, aj tu sa da prekvapit a napisat hodnotnu knihu s prepracovanou psychológiou postav a bez lacnych predvidatelnych zvratov. Ako napr. uz spominana Tana French, cim viac detektivok precitam, tym viac budem asi tuto damu vyzdvihovat. A teraz k tym zvratom.. Hlavny vysetrovatel zazil nejaku zivotnu traumu? samozrejme.. Nadriadeni jeho teorii neveria, ale nakoniec sa ukaze, ze mal pravdu? urcite.. A kniha vrcholi zapasom vraha a vysetrovatela, ktory ako zázrakom v poslednej chvili vyviazne z pazurov istej smrti? no ako inak.. Ale prosiiim Vaaas, skutocne zase a opat??? A to uz ani nehovorim o tom, ze zvraty v pribehu boli predvidatelne asi tri strany skor ako sa udiali.. Och..

amysa
16.07.2017 4 z 5

Opět jedna z věcí, kde komentář dopisuji až s odstupem, nicméně tady si děj i pachatele pamatuji velice dobře, protože jsem ho během čtení tipla správně:-)
Na prvotinu to nebylo špatné, nějaké chyby a nesrovnalosti v ději by se našly, nicméně Erika si mě stejně získala a stihla jsem s ní vyšetřovat už i další případ:-)
Na třetí pokračování si budu sice muset ještě počkat, ale zase ne moc dlouho, neb má vyjít už koncem roku...
Milovníkům detektivek mohu tuto svěží kriminální sérii klidně doporučit!