Dívka v ledu

Dívka v ledu https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/318890/bmid_divka-v-ledu-u8L-318890.jpg 4 5708 1530

Poté co je v parku v jižním Londýně pod vrstvou ledu nalezeno tělo mladé ženy, na místo přijíždí detektiv šéfinspektor Erika Fosterová. Oběť, krásná dívka z mocné a bohaté rodiny, měla podle všeho dokonalý život. Když Erika začne pátrat hlouběji, vynoří se souvislosti mezi její vraždou a smrtí tří prostitutek, které někdo uškrtil, svázal jim ruce a hodil do vodních ploch po Londýně. Jaká je spojitost mezi dcerou vlivného lobbisty, který si myslí, že může ovlivňovat i vyšetřování, a mrtvými imigrantkami? Jaké temné tajemství dívka v ledu skrývala? Čím více se Erika přibližuje k odhalení pravdy, tím více se vrah blíží k Erice. Poslední případ detektiva šéfinspektora Fosterové skončil katastrofou a smrtí pěti policistů včetně jejího manžela. Eričina kariéra visí na vlásku, musí bojovat s vlastními démony i s vrahem, který je hrůznější než kdokoliv, komu čelila v minulosti. Dopadne ho dříve, než udeří znovu?... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Cosmopolis

The Girl in the Ice , 2016

Martina1805
02.09.2017

úžasné čtení, pořádně mě však začala bavit asi až od sté stránky, jsem ráda, že jsem jí neodložila protože to rozuzlení bylo neskutečné i když v koutku duše jsem to tušila, super už se těším na další knihy

kasilka
30.08.2017 4 z 5

Kniha je pěkně napsaná, ale vadilo mně tam teď celkem používané "detektivní klišé" ....SPOILER..... například sériový vrah - dobrá detektivka se dá napsat i s jedinou vraždou, pak suspendace během vyšetřování, bojování s vlastními démony - nezdařený poslední policejní zásah, atd. Chtěla jsem se pustit i do druhého dílu, ale odrazuje mě představa dalšího sériového vraha....

lifeoptimist
30.08.2017 5 z 5

Kniha se mi moc líbila a pouštím se hned do další. Supr detektivka a rozhodně se mi líbila více jak Maestro z tzv. "SUPER" norských krimi

kneznaliba
29.08.2017 5 z 5

Výborná kniha. Napínavá, velmi dobře napsaná a s nečekaným koncem. Tak jak to mám ráda. Má očekávání nezklamala.

brabofka
29.08.2017 1 z 5

Na knížku jsem se těšila. Dlouho v knihovně čekala. A nedočetla ani do půlky. Nevím jestli to je překladem nebo celkově už dáno autorem, ale prostě to nejde. Chvíli se snažíte, jde to ale těžko a pak už se jen díváte na titulní stranu. Prostě se ta chuť nějak vytratila. Je mi to líto, ale musím odložit. A bohužel, dojem je takový, že nyní vím, že se k ní ani nikdy nevrátím (jako např. u GoT). Škoda, třeba si to ta kniha nezaslouží, ale prostě to nejde.

ctenarkaEva
27.08.2017

Z této knihy jsem měla trochu obavy, protože nemám ráda příliš detailní popisy vražd. Nebylo to tak hrozné, jak jsem se obávala, ještě to spadalo do mých limitů. Příběh byl zajímavý a napínavý, nemohla jsem se od knihy odtrhnout a i když je hodně obsáhlá, tak jsem ji přečetla za odpoledne. Už se těším na další pokračování.

Dandulka
27.08.2017 5 z 5

Perfektní kniha!! Dlouho jsem nic tak super nečetla!!!! Mělo to spád a přečetla jsem ji doslova jedním dechem!!!!!

Helianthus
24.08.2017 4 z 5

Je to dobrá detektivka, celkem lepší průměr. Hlavní hrdinka byla dobře popsaná, líbilo se mi, že to nebyla jen kladná postava, ale měla i své negativní stránky, včetně některých jejích rozhodnutí. Co se mi ale hodně nelíbilo je popis na zadní straně obálky. V podstatě jsem až do poloviny knihy čekala, než tedy přijdou na řady i ty ostatní případy.

simi28
23.08.2017 4 z 5

Kniha mě bavila. Nebudu vám lhát, čekala jsem, že mě tato kniha nadchne víc. Hlavní hrdinka Erika mi byla celkem sympatická, takže za to ode mě velké plus. Bohužel na mě byla kniha ze začátku taková pomalá. Například v půlce knihy se dozvíme "tajemství", které bylo prozrazeno na zadní straně obálky. Na druhou stranu, neříkám, že mě příběh nudil, ba naopak. Čtení jsem si užívala díky zajímavému stylu psaní. Vraha jsem víceméně uhodla, sice jsem si tím nebyla jistá, ale byl to jeden z mých typů.
Konec mi přišel moc uspěchaný, ale jinak se mi kniha opravdu líbila a mohu vám ji doporučit.

HDosoudilová
22.08.2017 5 z 5

Už dlouho se mi nestalo, abych zapomněla díky knize vystoupit z MHD. Což se mi stalo teď, při čtení Dívky v ledu. Prostě mě ta kniha dostala. Bavila mě od začátku čím dál tím víc a na konci nechyběly ani slzy. Nebyl to žádný přehnaný děj, to se mi líbilo asi nejvíc. Takže za mě skvělý knižní zážitek, už se těším na další díly.

Brembelik745
22.08.2017 4 z 5

Dobrá knížka. Čtivá, napínavá a má velmi zajímavý závěr. Oceňují, že autor celou dobu neprozradil ani naznak toho, že vrahem je právě daná osoba. Určitě DOPORUČUJU!! :)

petrarka72
21.08.2017 3 z 5

Začátek mě vyděsil - přemýšlela jsem, jestli je to hůř napsané nebo přeložené... Pak jsem se začetla a na nepovedený začátek zapomněla. Ne, není to žádné intelektuálně náročné čtení, není to ani nadstandardně napínavá detektivka (i když závěr... ten se povedl) - ale uvažování Fosterové a fakt, že má víc odvahy než prozíravosti, plus snahu vyřešit případ téměř navzdory všem, mě bavilo.

niki-chan
21.08.2017 3 z 5

Dobré čtení, vrah mě teda překvapil, nečekala bych, že to bude daná postava, což je velké plus. Další plus je postava Eriky, přišla mi nejen chytrá, ale i sympatická. Jako minus této knihy musím zmínit někdy až zbytečně rozvleklé popisy a na úkor nich urychlený konec.

Aligator805
20.08.2017 3 z 5

Velmi dobré čtení. Příběh měl spád a napětí. Noční lov byl ale přeci jen o kousek lepší.

tesi04
20.08.2017 5 z 5

Dávám plný počet. Tak tohle mi opravdu dostalo. Akce, reálie z Londýna, slovenky, sex a napětí až do konce. Vřele doporučuji. Čte se to jedním dechem.

Mišmiš
18.08.2017 5 z 5

Za mě hodně dobrá kniha. Velice čtivá a uvěřitelná. Do poslední stránky jsem si nebyla úplně jistá kdo je vrah. Určitě si od tohoto autora přečtu i další :-)

Majda8808
18.08.2017

No jsem na začátku, ale už na prvních stránkách mě iritují popisy jak pod ledem jezdily ryby, pod francouzským oknem stál stůl ....
Tak snad se to časem zlepší

veruzz_
16.08.2017 3 z 5

Velmi čtivá knížka. Bylo to příjemné čtení, především díky hlavní postavě Erice, která by si ale myslím v další knize zasloužila přece jen trochu mírumilovnější prostředí a nějakého toho parťáka k sobě.... :-) Další knihu od autora si určitě přečtu.

Aya81
16.08.2017 4 z 5

Napínavá detektivka (spíš než thriller, jak byl avizováno), dobře napsané, děj měl spád. Určitě fajn kniha třeba na dovolenou nebo na dlouhé zimní večery.

Evišťátko
15.08.2017 3 z 5

"Skvělý thriller s nečekanou zápletkou, který nedokážete odložit". Tak právě toto jsem od knihy očekávala a ale druhá část se žel nekonala. Pachatel byl pro mě nečekaný, což oceňuji, nějak jsem jej pro čtení nepodezírala narozdíl od všech ostatních. Ale na mě příliš rozvláčné, mnoho kapitol, které dej brzdily. Škoda.