Dívka v ledu

Dívka v ledu https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/318890/bmid_divka-v-ledu-u8L-318890.jpg 4 5737 5737

Poté co je v parku v jižním Londýně pod vrstvou ledu nalezeno tělo mladé ženy, na místo přijíždí detektiv šéfinspektor Erika Fosterová. Oběť, krásná dívka z mocné a bohaté rodiny, měla podle všeho dokonalý život. Když Erika začne pátrat hlouběji, vynoří se souvislosti mezi její vraždou a smrtí tří prostitutek, které někdo uškrtil, svázal jim ruce a hodil do vodních ploch po Londýně. Jaká je spojitost mezi dcerou vlivného lobbisty, který si myslí, že může ovlivňovat i vyšetřování, a mrtvými imigrantkami? Jaké temné tajemství dívka v ledu skrývala? Čím více se Erika přibližuje k odhalení pravdy, tím více se vrah blíží k Erice. Poslední případ detektiva šéfinspektora Fosterové skončil katastrofou a smrtí pěti policistů včetně jejího manžela. Eričina kariéra visí na vlásku, musí bojovat s vlastními démony i s vrahem, který je hrůznější než kdokoliv, komu čelila v minulosti. Dopadne ho dříve, než udeří znovu?... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Cosmopolis

The Girl in the Ice , 2016

zuzi9422
18.10.2017 5 z 5

Skvělá kniha.

kalimaskry
17.10.2017 5 z 5

Už obal sám o sobě napoví, že uvnitř se skrývá něco, co za to stojí. Příběh mne udržoval v napětí, nutil k přemýšlení, gradace ke konci knihy nechyběla a i překvapení na závěr. Moje první kniha od RB a určitě nebude poslední.

klarence
17.10.2017 5 z 5

Skvělá kniha, dobře se čte napínavé a závěr má rychlý spád a určitě půjdu do další

vladenask
16.10.2017 5 z 5

Skvělá kniha. Já četla tři dny, maminka jeden

JankaV80
16.10.2017 5 z 5

Příběh knihy je velmi čtivý, otáčela jsem stránku za stránkou. Sympatické mi bylo, že šéfinspektorka Erika nebyla dokonalá, v minulosti udělala chyby, které se s ní pořád táhly. Kdo vraždí (a proč) mě napadlo asi tak ve 2/3 knihy, překvapením pro mě ale bylo, kolik lidí okolo něj to vědělo a toho člověka krylo. Detektivka je to rozhodně dobře napsaná.

Ivajda
15.10.2017 3 z 5

Překvapilo mě, že mě to vlastně nijak extra nepřekvapilo. Má očekávání byla asi příliš velká. Kniha není špatná, ale že bych jí četla jedním dechem, to se říct úplně nedá. Nicméně patří k těm lepším.

Nikkaa
13.10.2017 5 z 5

Kniha zaujme na prvni pohled,anotace a vzhled obalky super,kniha se čte výborně,člověk se nemuze odtrhnout,a neustále otáčí stránku po stránce,byla jsem opravdu prekvapena kdo vraždil,člověk by to neřekl...doporučuji všem

Karola050716
13.10.2017 4 z 5

Kniha se čte lehce, příběh je napínavý. I když mě jméno vraha několikrát napadlo, tak jsem si stejně nebyla jistá, že je to on, a celkové odhalení pravdy mě docela šokovalo, asi jako samotné vraždy. Určitě se podívám po pokračování.

mrkvajda
12.10.2017 5 z 5

První kniha od tohoto autora, kterou jsem četla. Je čtivá, hlavně druhou půlku jsem četla téměř jedním dechem, nemohla jsem se dočkat pokračování, jak vše dopadne. Doporučuji.

Póžislava
06.10.2017 5 z 5

Po dlouhé době kniha, co má nápad, spád, napětí od začátku do konce a zajímavé téma. Přelouskáno za 3 dny, doporučuji.

Adelajda_4
06.10.2017 3 z 5

Kolem knihy byl opravdu humbuk, tak jsem se těšila na něco originálního, přečetla jsem ale tuctovou detektivku, nic světoborného tam nebylo. Hlavní hrdinka sice byla sympatická, ale přišlo mi, že autor si zde hodně vypůjčil od Jo Nesba. Za mě tedy opravdu průměr, kniha si mě nezískala.

Mr.Pajek
05.10.2017 3 z 5

Jako fajn, ale je to všechno takový neoriginální, jako by to bylo v každé druhé detektivce z poslední doby.

Atlantis
02.10.2017 4 z 5

Malinké, malinkaté zklamání. To je tak, když knihu všude vidíte, všude jsou na ni reklamy, všude visí plakáty a vy pak čekáte novou světobornou literaturu.
Dívka v ledu je v celku obyčejná detektivka. Začátek je relativně nudný a tuctový a vraha musí každý fanda krimi odhalit během několika stránek.
V jednu chvíli se ale v příběhu něco zlomí a on začne najednou ubíhat krkolomným tempem, dokáže vás vtáhnout a těšíte se vyloženě na to, jak bude vrah odhalen. A díky tomuto zlomu dávám Dívce čtyři hvězdy, jinak by šlo o tuctovou standardní detektivku.

LuckaH2
02.10.2017 4 z 5

Lepsi prumer detektivky,bavila me, ale cekala jsem od toho vic. Plus za to, ze hlavni hrdinka neni ala James Bond,ale normalni clovek se slabostmi. Ctvrtou hvezdu davam za prekvapivy konec,nedalo se moc tusit,kdo vrazdi, ale tohle jsem necekala. Dalsi si nekdy prectu

vyvodka
30.09.2017 5 z 5

Dobrá detektivka. Četla se mi moc dobře, bylo to napínavé a rozuzlení docela překvapivé. Líbilo se mi, že děj měl spád, žádné velké "kudrlinky", prostě prima počtení.

hana2111
28.09.2017 5 z 5

Výborně čtivá knížka, pohodový příběh, sympatická hlavní hrdinka. Šup sem s dalšími díly... :)

peti660
25.09.2017 2 z 5

Průměrná oddechová detektivka. Světový bestseller? No to snad ne..

lukozminova
25.09.2017 3 z 5

Neurazila, ale ani nenadchla... četla jsem spousty lepších knih z tohoto žánru

SilvieDee
23.09.2017 4 z 5

Tato detektivka určitě patří mezi tu oddychovou knihu, kterou přečtěte na posezení. Některé pasáže se trošku vlekly, ale určitě jich není moc. Celkově je kniha opravdu zábavná a napínavá. Nejedná se o nic náročně psychologického, takže ji ocení i upracovaní a psychicky unavení jedinci, kteří si chtějí odpočinout. Hlavni hrdinka je moc sympatická. Srážím jednu * akorát za to, že mi hodně rychle došlo, kdo je vrah.

Jana65
21.09.2017 5 z 5

První kniha od tohoto autora, ale byla jsem mile překvapená. Kniha se mi moc líbila a určitě si přečtu další knihy tohoto autora.