Dívka v ledu

Dívka v ledu https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/318890/bmid_divka-v-ledu-u8L-318890.jpg 4 5708 1530

Poté co je v parku v jižním Londýně pod vrstvou ledu nalezeno tělo mladé ženy, na místo přijíždí detektiv šéfinspektor Erika Fosterová. Oběť, krásná dívka z mocné a bohaté rodiny, měla podle všeho dokonalý život. Když Erika začne pátrat hlouběji, vynoří se souvislosti mezi její vraždou a smrtí tří prostitutek, které někdo uškrtil, svázal jim ruce a hodil do vodních ploch po Londýně. Jaká je spojitost mezi dcerou vlivného lobbisty, který si myslí, že může ovlivňovat i vyšetřování, a mrtvými imigrantkami? Jaké temné tajemství dívka v ledu skrývala? Čím více se Erika přibližuje k odhalení pravdy, tím více se vrah blíží k Erice. Poslední případ detektiva šéfinspektora Fosterové skončil katastrofou a smrtí pěti policistů včetně jejího manžela. Eričina kariéra visí na vlásku, musí bojovat s vlastními démony i s vrahem, který je hrůznější než kdokoliv, komu čelila v minulosti. Dopadne ho dříve, než udeří znovu?... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Cosmopolis

The Girl in the Ice , 2016

bagel
19.09.2017 4 z 5

Hodně dobrá detektivka, napínavá, vyšetřující policistka měla mé sympatie, ale přece jen jsem podle ohlasů čekala malinko víc.

Lenka8418
18.09.2017 5 z 5

Skvělá, úžasná knižka od první stránky. Policistka Erika Fosterová je báječná, svérázná a to se mi moc líbí !!!! Za mě výborné a jdu na další knihu tohoto autora a prosím "jen tak dál" :o), ať mám co číst. Je to něco jako příběhy J.Deavera s Lincolnem Rhymem a Amélii a nebo Rizzoli and Isles. Doporučuji

Aduska81
18.09.2017 4 z 5

Odpočinková a čtivá detektivka, která má spád. Příběh má jednu dějovou linii a šéfinspektorka Erika je sympaťáčka. Takže chválím, jen tak dál.

swayno
17.09.2017 5 z 5

Přečteno jedním dechem. Doporučuji

Finduska
17.09.2017 5 z 5

Výborná kniha.dlouho jsem přemýšlela zda zkusím dalšího autora a jsem nadšená

ArwenAragorn
16.09.2017 5 z 5

Výborná čtivá detektivka, má spád i napětí, velmi dobře prokreslené postavy. Vraha jsem sice tipovala, ale to vůbec nevadilo. Určitě si ráda přečtu od autora další knihy a tuhle mohu doporučit.

helcab
13.09.2017 5 z 5

Pro mě nový autor, ale jsem příjemně překvapená. Příběh byl napínavý až do samého konce. Pěkně, čtivě napsáno. Už se těším na další případ.

Acinore
11.09.2017 4 z 5

Nejdřív se mi do rukou dostal druhý díl, který byl rozhodně lepší než tenhle první... Takže mám smíšený pocity, nejspíš to bude díl od dílu lepší serie. Každopádně například v druhým díle jsou Erika s Isaacem nejlepší kámoši, ale v prvním díle spolu mluvili jen jednou. No, těším se na další díl.. U mě teď vede série s Kim Stone :)

kikies
11.09.2017 4 z 5

Napínavá a strhující detektivka, s lehce vyhořelou vyšetřovatelkou a názornou ukázkou toho, jak jsou si všichni před zákonem "rovni". Rozuzlení mě velice překvapilo, já budu v sérii rozhodně pokračovat. Hvězdičku ubírám ze obrovské množství chyb a překlepů, které výsledný dojem dost kazí.

Pavcitko
09.09.2017 5 z 5

Knihu jsem dlouho přemisťovala v knihovně a teď lituji, že jsem ji nepřečetla dřív. Je perfektní! Napětí, emoce ani spád jí nechybí. Velice dobře se čte a když jste na konci, chcete aby pokračovala. Vřele doporučuji.

kikiodvi
09.09.2017 4 z 5

Na začátku jsem nic nečekala a byla jsem příjemně překvapená. Mrazivý příběh zasazený do prostředí zimního Londýna mě chytnul. Až skoro do konce mi nebylo jasné, kdo je vlastně vrahem a byla jsem ráda, že zápletka nebyla tak průhledná, jak někdy bývá. Je ale možné, že jsem si nevšimla detailů, které mohly něco naznačovat.
Za mě dobrá detektivka, klidně bych jí dál doporučovala.

Verr_Black
09.09.2017 4 z 5

Byla jsem celkem skeptická, když jsem na obalu viděla označení Bestseller. Nakonec mě příběh oslovil, i když byl rozjezd pomalý. Kniha byla strašně čtivá, takže se opravdu nedalo od ní odtrhnout. Nicméně anotace knihy je dle mého tak trochu nešťastně napsaná, neboť odhaluje zbytečně moc informací, které navíc nacházíme až někdy v polovině příběhu. Čtenáře to tak zbytečně připravuje o překvapení. Tato knížka se mi celkově líbila, ale nenadchla mě natolik, abych sáhla po dalším dílu.

Dobby888
09.09.2017 4 z 5

Knížka měla sice pomalý rozjezd, ale od půlky jsem četla jedním dechem. Nepatří sice k tom špičce, ale za mě doporučuju :-)

Veru1992
07.09.2017 5 z 5

Do knihy jsem se rychle zacetla a bavila me :-) Jiz jsem poridila dalsi knihu od autora,tak doufam,ze bude stejne skvela.

MíšaK.
06.09.2017 4 z 5

Knížka i příběh byl hezký. Napínavý děj, zajímavá souvislost. Ale asi nejsem úplně vášnivý čtenář detektivek. Je totiž jasné, že se to vyřeší (ano, bylo by blbý číst detektivku, která neskončí rozuzlením) a že to bude ten, který byl celou dobu v ústraní.

Zania
06.09.2017 3 z 5

Bestseller to rozhodně není. Znám lepší knihy, co se nedočkaly hodnocení. Celkem Dvl zklamala.

IVANA0123
06.09.2017 4 z 5

Knížka se mi celkem líbila, napínavý děj i dobrý námět a Fosterové jsem fandila. Co bych knížce vytkla byl překlad, hlavně začátek byl místy krkolomný.
(9/17)

Didi15
06.09.2017 5 z 5

Skvělá kniha. Přečteno za pár hodin. Jdu shánět Noční lov:)

Kamiš1986
05.09.2017 odpad!

Do čtení jsem se musela od začátku nutit a nakonec jsem knihu odložila... Nevím, jestli mě iritoval způsob psaní autora, nebo to bylo čistě špatným českým překladem (špatné skloňování, gramatické chyby, použité výrazy...), ale bylo to pro mě natolik výrazné, že jsem nedokázala číst dál. Velice slabé dílo oproti jiným severským detektivkám.

raty
03.09.2017 4 z 5

Lehce nadprůměrná detektivka se silně nadprůměrnou reklamou. Příběh se rozjel někdy okolo strany 150. Celkem dobře se četl. Ale zápletka není zas tak originální a vrah není tak nepředvídatelný, jak nám je slibováno.