Dívka v ledu

Dívka v ledu https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/318890/bmid_divka-v-ledu-u8L-318890.jpg 4 5737 5737

Poté co je v parku v jižním Londýně pod vrstvou ledu nalezeno tělo mladé ženy, na místo přijíždí detektiv šéfinspektor Erika Fosterová. Oběť, krásná dívka z mocné a bohaté rodiny, měla podle všeho dokonalý život. Když Erika začne pátrat hlouběji, vynoří se souvislosti mezi její vraždou a smrtí tří prostitutek, které někdo uškrtil, svázal jim ruce a hodil do vodních ploch po Londýně. Jaká je spojitost mezi dcerou vlivného lobbisty, který si myslí, že může ovlivňovat i vyšetřování, a mrtvými imigrantkami? Jaké temné tajemství dívka v ledu skrývala? Čím více se Erika přibližuje k odhalení pravdy, tím více se vrah blíží k Erice. Poslední případ detektiva šéfinspektora Fosterové skončil katastrofou a smrtí pěti policistů včetně jejího manžela. Eričina kariéra visí na vlásku, musí bojovat s vlastními démony i s vrahem, který je hrůznější než kdokoliv, komu čelila v minulosti. Dopadne ho dříve, než udeří znovu?... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Cosmopolis

The Girl in the Ice , 2016

Rind
01.07.2017 3 z 5

Cetla se velmi dobre. Jinak ale prumerna krimi bez jakychkoliv prekvapeni. Takove dobre letni cteni k vode.

Simii45
25.06.2017 4 z 5

Tato kniha se mi líbila. Chvílemi jsem pocítila i to, ze se od ni nemohu odtrhnout a takova kniha si myslím stojí za to :-) Vraha jsem odhadla az asi při posledních 20ti stránkách ,takze super prekvapeni. Hlavní hrdinku jsem si docela oblibila a těším se na další příběh- aneb její případ .

Hakate
25.06.2017 5 z 5

Dívka v ledu, kniha, která nedovolí odložení. Kniha má neuvěřitelný spád a skvělou zápletku. Není to jen příběh, který se točí kolem detektiva s pochmurnou minulosti, zbohatlické rodinky a kontrastním světem splodiny. Kniha Vás vtáhne na tolik do děje, že máte pocit, že s detektivkou Fosterovou skutečně příběh vyšetřujete a nejen to, po pár kapitolách zjistíte, že pociťujete i stejně pocity, bolesti i nebezpečí, které ona během vyšetřování zažívá. Po přečtení Nesba, Larssona, Bjorka či Olsena jsem od knihy čekala méně a nepředpokládala jsem, že by kniha předčila mé očekávání z takto medializované knihy. Opak byl však pravdou. Knihu všem vřele doporučuji.

Dee.Grusova
25.06.2017 5 z 5

Detektivky moc nečtu, s výjimkou severských autorů, kteří mě vždy nějakým způsobem zaujmou. Vzhledem k velkému mediálnímu humbuku okolo Dívky v ledu, jsem si myslela, že půjde zas jen o přemedializovanou "slátaninu". Spletla jsem se. Dívka v ledu si naprosto získala moje srdce nelituji jediné koruny za ni utracené. Čtivé, napínavé, super! Těším se až si budu moci přečíst další příběh o Erice! :)

josska
25.06.2017 5 z 5

Moc jsem se na knížku těšila a jo,byla to bomba,super napínavé čtení

Ms.Floyd
23.06.2017 3 z 5

Tři hvězdičky: Dívka v ledu mě nijak zvlášť neoslovila, řekla bych, že je to taková průměrná detektivka. Zápletka celkem dobrá, ale nebyla mi sympatická Erika a popravdě ani vyšetřovací tým mě ničím nezaujal. Ještě k hlavní postavě Eriky - trend hlavních hrdinů a hrdinek, kteří jsou vnitřně rozervaní, traumatizovaní a kdesi cosi, vyšetřují do úmoru kostí, suspendují je, ale oni vyšetřují dál, mi přijde už takový ohraný. Je to furt to samé dokola a v Dívce v ledu tomu není jinak. Mnohem lepší, než tato kniha, je série o Lacey Flint! Doporučuji!

Áňa 998
21.06.2017 5 z 5

Skvělá kniha s napínavým příběhem, která mě bavila od začátku do konce.. Další díl, prosím!

Káča Máča
21.06.2017 5 z 5

Výborná detektivka (obzvlášť, když uvážím, že to není můj nejoblíbenější žánr), která umí vtáhnout do děje a příjemně mě překvapila. Děj hezky plynul, nebyl nijak složitý díky absenci více dějových linek. Těším se na Noční lov :).

Pe3ček
19.06.2017 5 z 5

Hodně dlouho jsem hledal autora detektivek, který by mě zaujal tolik jako Jo Nesbo a jeho Harry Hole. A po mnoha letech se zdá, že jsem našel. Šéfinspektor Fosterová je postava, ke které si během čtení Dívky v ledu vypěstujete jakési citové pouto. Kniha je psána jednoduchým, čtivým jazykem, děj ubíhá kupředu, nikde žádná omáčky, což jí v mých očích přidává nejvíc. Osobně jsem měl ohledně vraha jiný typ, o to víc jsem si užil závěrečné rozuzlení z mnoha osobami ve výslechových místnostech. Co dodat? Nic. Dívku v ledu milovníkům detektivek rozhodně doporučuji a teď hurá na druhý díl, už se na Fosterovou zase těším. :)
Obsáhlejší recenzi knihy si můžete přečíst na mém blogu: http://blog.petrloukota.cz/2017/07/24/divka-v-ledu-detektivka-z-londyna-kterou-doporucuji/

Lindulinek
18.06.2017 5 z 5

Kniha se mi moc líbila. Odhalení vraha mě překvapilo. Těším se na další knihu.

Andynka
17.06.2017 4 z 5

Kniha docela mile překvapila. I když je děj trochu předvídatelný, rozhodně neurazila. Příjemně se četla a už se těším na další dil. :-)

Jamilily
17.06.2017 4 z 5

Zápletka byla zajímavá, přiznám se, že jsem až do těch posledních pár stran netušila, kdo z toho nakonec vypadne jako vrah. Vadila mi Erika, na to, jak na ni ze začátku všichni nadávali, si jí nějak podezřele rychle oblíbili, moc jsem tomu nevěřila a pořád jsem jí nemohla nějak přijít na chuť. Celkově se to dobře četlo, zvládla jsem knihu za pár hodin. Bohužel jsem ale od příběhu, o kterém se tolik mluvilo, čekala ještě něco navíc, než jsem dostala.

terezie6086
16.06.2017 2 z 5

Ach jo, tolik jsem se těšila jaký napínavý příběh to bude. Už po pár stránkách jsem nemohla číst dále. Knihy, které čtu mi trvá den max. dva dny, u této jsem strávila měsíc a stejně jsem se nezačetla. Ach jo, musím dát dvě hvězdičky..

princesse
13.06.2017 5 z 5

Kniha se skvěle četla. Moc dobrá krimi. Již mám připravenu další od tohoto autora. Těším se na další skvělé čtení.

raffi
12.06.2017 2 z 5

Kniha z kategórie "Prečítať a zabudnúť".
Detektívka na mňa pôsobí amatérsky, je plná klišé. Viac ma rozčuľovala, než nútila premýšľať.

Kikuše007
12.06.2017 3 z 5

Kniha mě příliš nezaujala. Dříve jsem detektivky nečetla, ale po přečtení série od Chrise Cartera, jsem začala vyhledávat i jiné detektivky, ovšem tato mě moc nezaujala, není špatná, číst se dá, ale není to takový ten wau efekt ze kterýho všem spadne brada ale je to pouze můj názor, protože jsem člověk co potřebuje děj od začátku do konce, a tady jsem se musela nutit abych stránky nepřeskakovala. každopádně, jediný čím mě knížka zaujala, je hrdinská hlavní postava jakožto detektiv, pro tohle mám prostě slabost ikdyž zde to byla žena. Takže pro čtenáře, kteří nejsou příliš naroční na výběr, vřele doporučuji, ale pro ty více náročné jako jsem já, už asi ne.

ankaras
12.06.2017 5 z 5

Kniha dobrá, ale.... taková klasika. Náročnější čtenáři ji mohou klidně vynechat.

Barush64
11.06.2017 2 z 5

Divka v ledu pro me byla dost zklamanim. Rada se nechavam nalakat na nove detektivky a uz se mi to mockrat vyplatilo. Ne vsak u tehle knihy, kdy si ani nebudu shanet pokracovani. Nesympaticka Erika, ktera si (jak proboha?!) brzy ziska oblibu celeho policejniho tymu, nevyrazne osobnosti tymu (uz ani nevim kdo tam byl) a zapletka pritazena za vlasy tak moc, ze jedine na co ta kniha spoleha je wow efekt pri zaverecnem rozuzleni. Jinak moc napinava neni. Cist se to da, ale jsou mnohem lepsi :).

prochajda
09.06.2017 5 z 5

Super detektivka, měla spád, moc dobře se četla a byla napínavá až do konce, který pro mě byl i dojemný. Určitě si přečtu pokračování.

Rodaw
09.06.2017 4 z 5

Skvělá detektivka/thriller! Opravdu mě to hodně bavilo, knížka je neuvěřitelným způsobem čtivá a tak nějak Vás stále nutí číst dál a dál:)
Pointou jsem byla překvapená, měla jsem své jisté teorie a předpoklady, ale ty teda byly úplně mimo :D
Pokud jste ještě nečetli, napravte!:)