Dívka v ledu

Dívka v ledu
https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/318890/bmid_divka-v-ledu-u8L-318890.jpg 4 5758 5758

Poté co je v parku v jižním Londýně pod vrstvou ledu nalezeno tělo mladé ženy, na místo přijíždí detektiv šéfinspektor Erika Fosterová. Oběť, krásná dívka z mocné a bohaté rodiny, měla podle všeho dokonalý život. Když Erika začne pátrat hlouběji, vynoří se souvislosti mezi její vraždou a smrtí tří prostitutek, které někdo uškrtil, svázal jim ruce a hodil do vodních ploch po Londýně. Jaká je spojitost mezi dcerou vlivného lobbisty, který si myslí, že může ovlivňovat i vyšetřování, a mrtvými imigrantkami? Jaké temné tajemství dívka v ledu skrývala? Čím více se Erika přibližuje k odhalení pravdy, tím více se vrah blíží k Erice. Poslední případ detektiva šéfinspektora Fosterové skončil katastrofou a smrtí pěti policistů včetně jejího manžela. Eričina kariéra visí na vlásku, musí bojovat s vlastními démony i s vrahem, který je hrůznější než kdokoliv, komu čelila v minulosti. Dopadne ho dříve, než udeří znovu?... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Cosmopolis

The Girl in the Ice , 2016

Liduka
20.05.2017 3 z 5

Kniha se mi vcelku líbila. Držela vás v napětí od začátku do konce. Nicméně Konec byl na mě až moc překombinovaný a asi jsem čekala jiného vraha. Také se mohla kniha obejít od několika párů stejného pohlaví. SPOILER: To že chtěla Linda na sebe vzít vraždy pouze kvůli tomu, aby mohla dostat kočku mi přišlo přitažené za vlasy. Za mě tři a půl hvězdičky

Suziella
19.05.2017 4 z 5

Nenáročné čtení. Něco mi tam ale chybělo. Nedostavil se očekávaný wow efekt, naopak rozuzlení bylo vcelku očekávatelné a moc mi nepřekvapilo.

prestiggio
19.05.2017 4 z 5

Kniha sa čítala dobre, ale na to ako je ospevovana, by som čakala vacsie napätie. Hlavna hrdinka mi k srdcu neprirastla. Urcite si ale precitam dalsiu knihu autora.

jindrusa
18.05.2017 4 z 5

Jako dobrý :-) dost dobrý :-) pro dovolenou skvělé.

misaC
16.05.2017 3 z 5

Knížku bych zařadila mezi průměrné detektivky. Dala se sice dobře číst, ale podle hodnocení jsem očekávala víc. Uvidíme co Noční lov.

bookwarmerka
15.05.2017 5 z 5

Ačkoli jsem od knihy příliš neočekávala, byla skvělá. Erika je velmi sympatickou postavou a děj navíc skvěle popisuje anglickou hierarchii.

Surmei
14.05.2017 5 z 5

Přiznám se, že jsem knížku vůbec neplánovala číst, protože mě dost odrazovaly první komentáře. Nicméně mi ji potom nabídla k zapůjčení kamarádka a velké díky za to!! Knížka mě neskutečně upoutala již po prvních pár stránkách a nemohla jsem se od ní odtrhnout, dokud nezjistím, kdo byl onen vrah. A tak jsem ji přečetla za večer. Celou dobu jsem si myslela, že vím, kdo je vrah, ale myslím, že jsme si to všichni mysleli stejně, protože nás k té myšlence vedl onen příběh. Konečné rozuzlení mě naprosto šokovalo. Schválně jsem si po dočtení přečetla ještě jednou začátek, zda nenajdu nějakou indícii, kterou jsem předtím přehlédla, ale bohužel. Ani ve snu by mě vrah prostě nenapadl. A právě i proto, že byl příběh zamotaný, napínavý a nepředvídatelný si ode mě zaslouží pět hvězdiček.

WDasha
13.05.2017 5 z 5

Super napínavý příběh :) už otviram Noční lov ;)

martinaandulka
13.05.2017 5 z 5

Nádherný napínavý příběh,dobře se knížka četla a spisovatel popisoval vše poutavě.Přečetla jsem knihu za 3 dni.

Prajzič
11.05.2017 4 z 5

Knížka mě překvapila dobře se četla děj mě taky bavil jen mě strašně vadilo ty dlouhé oslovovani detektiv šéfinspektor Fosterova superintendant Marsh a když se do hovoru zapojil ještě detektiv šéfinspektor Sparks už toho bylo fakt moc, ale možná je to jen můj pocit.....jinak těším se na Noční lov.

Cituska
11.05.2017 4 z 5

Podle recenzí tady jsem si myslela, že kniha bude předvádatelný shit a přitom byla vcelku svižná a dobře se četla, že se jako náhodou objevil důkaz, který nikdo nečekal, nebo, že to jako náhodou do sebe začalo všechno zapadat, to je normální v každé detektivce, aby ke konci došlo k rozuzlení. Na knize je pro mě nejdůležitější, aby zvládla osobnost hlavního hrdiny a Erika se mi docela líbila a aby se kniha dobře četla a to též splnila, takže 4* jsou tak akorát.

Leni.S89
10.05.2017 5 z 5

Jsem sice zhýčkáná Ch.Carterem, ale tohle byla naprostá pecka!! Přečteno jedním dechem, doporučuji všem, kteří mají rádi detektivky..napětí až do konce.

Lucienka
09.05.2017 4 z 5

Čtivé, napínavé s nejasným koncem, jak to u správné detektivky má být. Taky mimochodem pěkně vykresluje rozdílné sociální třídy v Londýně a okolí. Policie, která se nedrží jen motta "pomáhat a chránit" a další reálné pozadí a životní situace, které vás pohltí.

veronika9143
09.05.2017 5 z 5

Kniha se velice dobře čte i přes velký počet stran se dá přečíst za chvilku a určitě nezklame. Jedná se o typickou detektivku, kde dlouho netušíte, kdo je vrah. Odhalení je o to šokující.

NADEI
08.05.2017 5 z 5

Kniha si mi četla dobře už od začátku a čím dál jsem byla, tím byla lepší a lepší. Jen mi snad trošku chyběl pohled z druhé strany od samotného pachatele, ale na čtivosti to knize neubralo, takže mohu doporučit ostatním čtenářům - dávám 5 hvězdiček !

jindrich5708
08.05.2017 4 z 5

Dobra kniha a doporucil bych ji. Neco mi vsak vadilo a plny pocet hvezd dat nemohu. Uvidim jestli se dostanu na dalsi pripad.....

kajka.w
08.05.2017 3 z 5

Námět dobrý ale čekala jsem něco víc. Né že by byla kniha vyloženě špatná, ale občas jsem se do ní musela nutit a trvalo mi poměrně dlouho, než jsem ji přelouskala. Vadilo mi zbytečné upozorňování na původ a sexuální orientaci postav. Díky sympatické hlavní postavě a napívaném příběhu, kdy jsem většinu knihy opravdu netušila kdo je vrah, jsem ji dočetla, ale do pokračování se pouštět nebudu.

natuska11
06.05.2017 4 z 5

Opravdu dobrá detektivní kniha

sunny0072
06.05.2017 5 z 5

Napínavé do poslední stránky :)

Novanova
05.05.2017 3 z 5

Uvidíme co bude dál. Nebylo to špatné ale...R