Dívka v ledu

Dívka v ledu
https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/318890/bmid_divka-v-ledu-u8L-318890.jpg 4 5768 5768

Poté co je v parku v jižním Londýně pod vrstvou ledu nalezeno tělo mladé ženy, na místo přijíždí detektiv šéfinspektor Erika Fosterová. Oběť, krásná dívka z mocné a bohaté rodiny, měla podle všeho dokonalý život. Když Erika začne pátrat hlouběji, vynoří se souvislosti mezi její vraždou a smrtí tří prostitutek, které někdo uškrtil, svázal jim ruce a hodil do vodních ploch po Londýně. Jaká je spojitost mezi dcerou vlivného lobbisty, který si myslí, že může ovlivňovat i vyšetřování, a mrtvými imigrantkami? Jaké temné tajemství dívka v ledu skrývala? Čím více se Erika přibližuje k odhalení pravdy, tím více se vrah blíží k Erice. Poslední případ detektiva šéfinspektora Fosterové skončil katastrofou a smrtí pěti policistů včetně jejího manžela. Eričina kariéra visí na vlásku, musí bojovat s vlastními démony i s vrahem, který je hrůznější než kdokoliv, komu čelila v minulosti. Dopadne ho dříve, než udeří znovu?... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Cosmopolis

The Girl in the Ice , 2016

Ketrin.TR
03.05.2017 4 z 5

Napínavá a hodně čtivá detektivka, zhltla jsem ji na pár zátahů a od samotného rozuzlení se nedalo odtrhnout už vůbec. Narozdíl od ostatních komentujících mi však postava Eriky Fosterové coby šéfinspektorky nějak extra nesedla a její výbušné chování a bezhlavé jednání mě dost často vytáčelo. Knížku za "bestovní celer" moc nepovažuji, určitě jsou lepší detektivky s hlubším příběhem, ale i tak rozhodně stojí za přečtení.

dalia1769
02.05.2017 4 z 5

Napínavá, čtivá detektivka se sympatickou hlavní hrdinkou. Slibný počátek nové série.

Zuzanka46
01.05.2017 4 z 5

Čtivá, napínavá detektivka. Poslední kapitoly, které vedly k dopadení vraha, jsem přečetla jedním dechem. Akorát bych uvítala více kapitol psaných z pohledu vraha, byly fajn zpestřením ☺

blaka165
01.05.2017 4 z 5

Pěkně napsané, napínavé.. Ke konci uz nebylo těžké odhalit pachatele.

Misa101
26.04.2017 3 z 5

Čtivá detektivní jednohubka z Londýna. Knihu doporučuji, ale autor tam měl u postav a děje pro mě pár mezer, které si schovává pro zlepšení do dalšího dílu :)

Anickahor
24.04.2017 4 z 5

Kniha se mi celkem líbila a četla se mi rychle. Musím se přiznat, že jsem ji docela hltala, jak jsem chtěla vědět, kdo je vrahem :)
Hlavní hrdinka mi byla sympatická. Jen mě rozčilovalo, jak se do všech nebezpečných akcí vrhala sama, aniž by to někomu řekla a ten někdo jí mohl krýt záda. Naopak se mi velmi líbily části, které byly psány z pohledu vraha. Bylo to takové tajemné :)
Sečteno a podtrženo: fajn oddechovka, ale hlubší poslání v ní nehledejte :) 4*

Miro67
24.04.2017 4 z 5

I když bych tuto detektivku určitě nenavrhla na knihu roku, 4 hvězdičky si zaslouží. Je napsaná čtivě, nechybí ji napětí. Od počátku brojí proti spravedlnosti určované společenským žebříčkem. A vyšetřovatelský postup Eriky je asi opravdu možný jen v knize. Být jejím šéfem, raději odejdu do předčasného důchodu.

Eli99
24.04.2017 3 z 5

Byla jsem na tuhle knihu děsně zvědavá. Nakonec mě ani nenadchla, ale ani nebyla úplně tak špatná. Četla se fajn.

jarka2222
23.04.2017 4 z 5

Pomalý rozjezd, nemohla jsem se začíst. Od poloviny knížky už to bylo zajímavější. Přesto se nemohu zbavit dojmu, že se jedná o průměrnou detektivku, do které chce autor naskládat co nejvíce. Jsem zvědavá, jak bude práce tohoto policejního týmu pokračovat a určitě si přečtu Noční lov. Říkám však, mezi námi, četla jsem lepší.

shimice
22.04.2017 3 z 5

Plus je za čtivost, zvládla jsem víceméně za půl dne, mínus za početné (až "korektní "? :-) ) zastoupení menšinových komunit a za hlavní vyšetřovatelku, která má přes údajně skvělé předchozí výsledky (mimo poslední případ) víc štěstí než rozumu, žádnou disciplínu a dostává se opakovaně spíš do pozice oběti než někoho, kdo má situaci pod kontrolou. Dám jí ještě jednu šanci v dalším dílu :-)

JitkaHambi
21.04.2017 5 z 5

Jsem nadšená.Super napínavá kniha, sympatická vyšetřovatelka, napětí od začátku do konce, četla jsem opravdu každou volnou chvilku.Hrozně se těším na další knihu.

Standa24
17.04.2017 3 z 5

Celkem slušná detektivka, příběh není nijak komplikovaný a čte se snadno. Závěrečné kapitoly, jsou asi nejlepší část celé knížky.

Schamila
17.04.2017 5 z 5

Bylo to bezva - četlo se to samo, nešlo odložit a je fajn, že nejsem žádný odborník na vraždy, protože knihu jsem si vychutnala do poslední stránky, do posledního krásného napětí.... kdy vstoupil na scénu vrah. Mohu všem jen doporučit, a tak jdu hned na Noční lov... a prý budou letos na podzim ještě Temné hlubiny...

aja0661
16.04.2017 5 z 5

Moc hezka kniha. Dej ma spad, do posledni chvile netusite, kdo je vrah. Za me plny pocet! Moc hezky se mi cetla.

Ája*
15.04.2017 3 z 5

Nenáročné čtení.

mandrawer
15.04.2017 odpad!

pripájam sa k vladka1695 - chujovina prvej triedy

ADAMILA
14.04.2017 5 z 5

Autorovi knihy se podařilo napsat velmi napínavý příběh i se sociálním cítěním /hlavní hrdinka se nehrbí před vrchností , jsou zde velmi přirozeně popsány vztahy mezi stejným pohlavím /. Kniha se dobře čte , v naší rodině se líbila jak mladší tak starší generaci.

MarieH
13.04.2017 3 z 5

Fascinuje mne že co recenze tak jiný názor, ale asi je to dobře, jen nevím jak se v tom vyznat, číst čí nečíst. Knížku jsem přečetla, ale není to žádný zázrak, tuctový příběh místy neuvěřitelný. Noční lovec je o třídu lepší.

sebemi
13.04.2017 2 z 5

Celkem nuda, pořád jsem čekala, co se bude dít, kdy konečně přijde to napětí a zvraty. Bohužel pro mě nepřišlo, druhý díl mě neláká, nechytla mě hl. hrdinka.

Hanjimka
13.04.2017 4 z 5