Chladnokrevně

Chladnokrevně https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/390048/bmid_chladnokrevne-38h-390048.jpeg 4 2582 617

Chladné londýnské ráno. Velký kufr, který vyplavila Temže. Detektiv šéfinspektor Erika Fosterová a její kolegyně Mossová už tuší, že je uvnitř nečeká příjemné překvapení Ale na to, co doopravdy najdou uvnitř, když se jim zrezivělý kufr podaří na několikátý pokus otevřít, nemůže být nikdo nikdy připraven Byť to není poprvé, co detektiv šéfinspektor Erika Fosterová čelí brutální vraždě, kufr s rozřezaným tělem mladého muže vyplavený na břeh Temže ji šokuje. O dva týdny dříve bylo navíc nalezeno v podobném kufru tělo mladé ženy. Je to jen náhoda, nebo se Erika a její tým budou muset znovu postavit sériovému vrahovi? Co obě oběti spojuje? A co další případy, které se sice staly v jiném okresu a za jiných okolností? Mohou se i u nich najít nějaké styčné body s případem těl v kufrech? Zločin si navíc, jak známo, nevybírá dovolenou a Erika se zaplete do paralelního případu. Robert Bryndza opět splétá a rozplétá mnohovrstevný příběh ve více rovinách a vede nitky ke konci, jenž čtenáře tentokrát možná tolik nešokuje, ale rozhodně vybudí silné emoce. A znovu nechá každého, aby si sám odpověděl na otázky, co znamená láska až za hrob, pro co jsou lidé ochotní riskovat nebo kvůli čemu zrazují své přátele.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Cosmopolis

Cold Blood , 2017

twiggynka
26.03.2019 5 z 5

Poslední dobou se setkávám se spoustou názorů, že knihy od Roberta Bryzdzy za moc nestojí. Ale podle mého názoru je to naopak. Jsou čtivé, nápadité, postavy jsou mi sympatické, kapitoly nejsou dlouhé a …. a prostě čtu je ráda :-)

majinka
24.03.2019 5 z 5

Nezklamala... Jako vždy napínavá až do konce... Už se nemůžu dočkat dalšího dílu

monika0092
23.03.2019 3 z 5

Cetla se dobre, ale neprirostla mi jako ostatní díly k ruce.. 3*

berila
23.03.2019 3 z 5

A opět stejně jako u předchozího díla nám autor předloží jméno pachatele (v tomto případě pachatalů) a v tu chvíli mě ten příběh trochu přestává bavit. Pak už se příběh jen táhne a chybí v něm to správné napětí. Bohužel, protože autor psát umí.

namet
22.03.2019

Docela troufalost, nazvat knihu stejně jako slavnou americkou klasiku. Nejsmutnější na tom ale je, že obě knihy tady mají v podstatě stejné hodnocení, což je dost vypovídající o komunitě konzumních čtenářů :-( Tím neříkám, že Bryndza je špatný spisovatel, ale ... to nemá cenu.

Nikusha
20.03.2019 5 z 5

Napínavé,nečekané zvraty, emotivní...O to víc, když člověk zná všechny postavy z předešlých dílů.Podle mě se pan spisovatel posunul dost dopředu, pokud to mohu tvrdit jako pouhý čtenář :)

MirKop
20.03.2019 5 z 5

Velkolepé. Čtivé. Ohromný spád. Žádná hluchá místa. Neustále se něco dělo.

SPOILER ( váže se i na jinou knihu )
Na Chladnokrevně jsem přešel ze Zabijáků od Olsena - v obou případech víme od začátku, kdo je záporák/vrah a tudíž jedeme po nějaké ose, kdy nás defacto nemůže nic překvapit. Narozdíl od Olsena ale Robert Bryndza dokázal mistrně udržet napjetí, pořád rozvíjel děj, přichystal i překvapení a dokázal gradovat napětí až do samého závěru. BRAVO

Jiparis
20.03.2019 4 z 5

Mám ráda napětí až do konce, takže mi vadilo, že jsem od půl knihy věděla, co, kdy , jak a proč.

Terrez93
19.03.2019 5 z 5

bomba. jako kazda knizka od Bryndzy on proste umi psat. je to ctive, hltala jsem kazdou stranku, kratke kapitoly, melo to spad, joo bavilo me to. tesim se na dalsi dil

Evka27
18.03.2019 4 z 5

Nechci opakovat postřehy psané přede mnou. Bryndza je čtivý a dovede čtenáře zaujmout. Těším se na další díl o Erice, Mossové, Isaakovi atd. Jsou mi za těch pět dílů blízcí.

Nuttelka
18.03.2019 5 z 5

Další Eriky případ, který mě moc bavil, i když mi místy stály všechny chlupy na těle... Docela masakr, zajímalo by mě, kde bere Robert inspiraci :-) Už se těším na další nový díl!

HanWali
18.03.2019 4 z 5

Hvězdičku ubírám jen za ,pro mě ,”odflaknuty” zbrkly závěr. Jinak velmi napínavá knížka -Robert patří mezi mé jednicky????

švícko
18.03.2019 4 z 5

Líbilo se mi to, stejně jako jeho ostatní knihy. Nemyslím si, že by to byl pokles kvality. Mrtvý muž přichází se mi zdál lepší, ale je to jako bych srovnával housky s rohlíkem. Každopádně DOPORUČUJI.

Pauvka
17.03.2019 3 z 5

Moje prvni kniha od tohoto autora. Cetla jsem uz lepsi detektivky. Mrzelo me, ze se clovek dozvi kdo vrazdi z prvnich 100 stranek :/. A ten konec se svetlici mi prisel pretazenej za vlasy. Nicmene sahnu po dalsich knihach od p. Bryndzy.

radus
16.03.2019 4 z 5

Předchozí díly jsem nečetla, toto je moje první kniha od Bryndzy, ale hodnotím ji pozitivně. Líbilo se mi, že se zápletka rozkrývala postupně a že si autor nenechal vše do poslední kapitoly. Určitě brzy sáhnu po dalším dílu...

klarinka9974
15.03.2019 4 z 5

Tento díl byl jeden ze slabších. Autor má rozhodně lepší díly a napínavější. Zde bylo vše od začátku vysvětlené a tak nějak jste si už jen užívali děj, který plynul jak měl a nic extra se nedělo. Pár zabitých lidí, ale žádné velké drama a napětí se nedočkáte.

Kocourek
14.03.2019 4 z 5

Opět prima detektivka, ale předchozí se mi zdály lepší. A samozřejmě se těším na další.

pipa36
13.03.2019 4 z 5

Knihu hodnotím kladně, i když se mi moc nelíbilo, že k zvratu došlo až ve chvíli, kdy se tento případ jako kdyby vyřešil sám. I tak to ale bylo dobré, takže za 4*.

ReziEngli
13.03.2019 4 z 5

Další skvělá kniha od skvělého autora. Jak mě zklamala kniha Do posledního dechu, která mi přišla fakt hodně slabá, tak Chladnokrevně moje nadšení opět pozvedlo. Měla jsme během čtení výhrady, některé věci mi přišly už předvídatelné a předpokládala jsem i konec knihy, ale ten styl, jakým je to psaný, je prostě nenahraditelný a unikátní a Bryndza se stal odborníkem v tomto detektivním knižním oboru. Jeho knihy jsou plné akce a zápalu, nadšení a strachu. Nelituji ani jedné knihy, kterou jsem přečetla a doufám, že jich napíše mnohem více (i když by to možná chtělo stvořit úplně novou postavu a novou sérii?)

romana0733
12.03.2019 4 z 5

Zatím nejslabší kniha. Nebyla úplně špatná, ale ostatní knihy od tohoto autora jsou lepší. Chybělo tomu napětí, nějaké zvraty.