Chladnokrevně

Chladnokrevně https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/390048/bmid_chladnokrevne-38h-390048.jpeg 4 2591 618

Chladné londýnské ráno. Velký kufr, který vyplavila Temže. Detektiv šéfinspektor Erika Fosterová a její kolegyně Mossová už tuší, že je uvnitř nečeká příjemné překvapení Ale na to, co doopravdy najdou uvnitř, když se jim zrezivělý kufr podaří na několikátý pokus otevřít, nemůže být nikdo nikdy připraven Byť to není poprvé, co detektiv šéfinspektor Erika Fosterová čelí brutální vraždě, kufr s rozřezaným tělem mladého muže vyplavený na břeh Temže ji šokuje. O dva týdny dříve bylo navíc nalezeno v podobném kufru tělo mladé ženy. Je to jen náhoda, nebo se Erika a její tým budou muset znovu postavit sériovému vrahovi? Co obě oběti spojuje? A co další případy, které se sice staly v jiném okresu a za jiných okolností? Mohou se i u nich najít nějaké styčné body s případem těl v kufrech? Zločin si navíc, jak známo, nevybírá dovolenou a Erika se zaplete do paralelního případu. Robert Bryndza opět splétá a rozplétá mnohovrstevný příběh ve více rovinách a vede nitky ke konci, jenž čtenáře tentokrát možná tolik nešokuje, ale rozhodně vybudí silné emoce. A znovu nechá každého, aby si sám odpověděl na otázky, co znamená láska až za hrob, pro co jsou lidé ochotní riskovat nebo kvůli čemu zrazují své přátele.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Cosmopolis

Cold Blood , 2017

Mateo67
24.02.2019 3 z 5

Zatím nejslabší díl, části s Maxem a Nisou jsem četla až s nechutí. První půlka pomalá, pak se děj zrychlil, dočítala jsem na jeden zátah. Nejslabší pasáž byla ta ze Slovenska, autor se zbytečně nutí do toho, aby vyjádřil rozdíly mezi Slováky a Angličany.

Lemra794
23.02.2019 5 z 5

Po několika slabších (a tak trochu podobných) dílech zase nové pokračování případů Eriky Fosterové mě nadchlo také díky vhledu do života pachetele a retrospektivnosti některých částí.

veruptackova
23.02.2019 5 z 5

Další případ Eriky Foster na mě v knihovně čekal už od Vánoc. Čtení jsem odkládala, protože předchozí kniha Do posledního dechu mě lehce zklamala a bála jsem se, že kvalita dalších knih bude mít sestrupný trend. Ale rozhodně to tak nebylo a Chladnokrevně je za mě (zatím) nejlepší díl.
Hrozně mě baví autorovi krátké kapitoly. Stránky totiž pak doslova mizí pod rukama. Děj má skvělou dynamiku. A tento případ? Ano, to se prostě Robertovi povedlo! Víc Vám tu spoilerovat nehodlám a všem doporučuju si knihu přečíst!
Za mě 5*/5*
A původně jsem zvažovala, že dám 4,5 a nechám si tak prostor pro zlepšení. Ale musím říct, že mě nenapadá lepší detektivka a proto v rámci tohoto žánru dávám plný počet!

1825
23.02.2019 4 z 5

Další případ Eriky= další knížka do sbírky.. autorka mě baví.. rychle se čte.. baví mě postavy.. musím říct, že mě zklamal postup vztahu Eriky.. Jsou i lepší knížky ,četla jsem i lepší , ale baví mě :-)

legally-blonde
20.02.2019 5 z 5

Knížka mě moc bavila, přečteno jedním dechem. Doufám, že bude brzy další Fosterka.

TrueBookworm
20.02.2019 4 z 5

Velmi povedené. Oproti předchozím knihám série ví čtenář od začátku, kdo je pachatel. Na napětí to neubralo, ba naopak. Nesmírně mě bavilo sledovat, co vedlo pachatele k zločinů a jak se jejich mentalita vyvíjela. Milý Bryndzo, jen tak dál!

Marčullkas
18.02.2019 3 z 5

Přečteno za dva večery, příběh opět napínavej.

Dumicek
18.02.2019 5 z 5

Můj oblíbenec Bryndza a další jeho kniha, která byla opět skvělá! Tentokrát už téměř od začátku se seznámíme s vrahem, který je opravdu hnusnej sadista. Dá se dohromady s naivní mladou dívkou, která je do něho slepě zamilovaná a po určité chvíli s ním zjistí jaký on je a bude se ho bát, ale i přes to nedokáže od něj utéct a zaplete se do vražd hlavně proto,aby se mu zalíbila..kniha je napínavá, ne že není. Vraždy jsou brutální, celkově je děj dobře promyšlen a kniha se čte sama. Eriku už opravdu v jejím osobním životě lituji. No mohl by ji autor už dopřát trochu toho osobniho štěstí..

LuluBird179
17.02.2019 4 z 5

Mám ráda jeho styl psaní a mám ráda Eriku a její team. Určitě stojí za přečtení.

Silencia

Super díl. O maličko lepší, než pár předchozích. 4,5*

Poetika_slov
17.02.2019 4 z 5

Další díl Eriky Fosterové vyšetřuje případ vyplaveného kufru, v němž je rozřezané tělo. Tentokrát se autor rozhodl provázet čtenáře dvěmi časovými liniemi. Jedna se zaměřuje na vraha, kde jsou vykresleny i psychologické záměry, jež vedly k nasledným vraždám, a druhá vypráví vyšetřování Eriky a její snahy nejen dopadnout vraha, ale i úsilím zvládat svůj osobní život. Všechno tak postupně graduje až se obě části propletou do sebe. Ačkoliv už čtenář dopředu zná vraha obětí, i přesto se jedná o knihu plnou zvratů a napětí. Jejich krátké kapitoly rychle vtáhnou čtenáře do děje tak, že ji během několika hodin přečtěte.

ellescorpio
14.02.2019 3 z 5

Ze všech Bryndzů tenhle zatím nejslabší, pachatel od půlky známý a moc mě to nebavilo, ve srovnání s předchozími mi chybělo napětí. Snad bude další kniha lepší.

postrach
13.02.2019 5 z 5

Souhlasím s tím.že kniha má slabí začátek a není těžké přijít na to.kdo je pachatel.ale postavi Maxe a Niny.jsou dobře napsané.I postava Maxovi matky.Max-násilnický manipulátor a sadistický vrah.Nina-naivka.co neví.co se sebou a jak dál.se zamiluje do špatného hocha a doufá.že začne nový život.Vyšetřovatelá jsou dobří.Konec knihy.je vymyšlen a napsán dobře.První kniha.kterou jsem z celé série přečetla.Autor se mi trefil do vkusu a získal si mě.

Kátice
12.02.2019

Trochu mě zklamalo, že vrah je znám skoro od začátku. Chybí tam to napětí při jeho hledání. JInak hezky napsané, ale doufám, že další díly budou lepší.

JitkaHambi
11.02.2019 4 z 5

I když je nám brzy znám pachatel, i tak je kniha čtivá a napínavá, bavila mě.

SimonaP
10.02.2019 4 z 5

I když jsem poměrně brzy věděla, kdo je vrah, knížka mě bavila.

Terka18
09.02.2019 5 z 5

Kniha je trošku jiná než předchozí, již od brzkého začátku máme možnost číst z obou stran, jak ze strany policie, tak ze strany zločinců. Příběh se povedl, knížku jsem měla přečtenou velice rychle a těším se na další.

lalaserka
08.02.2019 5 z 5

Další skvělý čtivý a napínavý díl, v polovině jsem už věděla kdo je vrah ale to už mě u tohoto autora nepřekvapilo. Až do konce knihy jsem napjatě četla jako všechno dopadne. Už jsem těším na další knihy od tohoto autora.

ivzu77
06.02.2019 5 z 5

Další super čtivý a napínavý díl. Tentokrát to na mne působilo jinak než normální detektivky, protože jsme v polovině knihy věděli, kdo je vrah a pak jsme druhou polovinu knihy prožívali i z jeho strany pohledu. Opět díky a těším se na další.

Lenkazabreh
06.02.2019 5 z 5

Opět Bryndza nezklamal. Skvělá kniha!! Už se těším na další!