Chladnokrevně

Chladnokrevně https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/390048/bmid_chladnokrevne-38h-390048.jpeg 4 2591 618

Chladné londýnské ráno. Velký kufr, který vyplavila Temže. Detektiv šéfinspektor Erika Fosterová a její kolegyně Mossová už tuší, že je uvnitř nečeká příjemné překvapení Ale na to, co doopravdy najdou uvnitř, když se jim zrezivělý kufr podaří na několikátý pokus otevřít, nemůže být nikdo nikdy připraven Byť to není poprvé, co detektiv šéfinspektor Erika Fosterová čelí brutální vraždě, kufr s rozřezaným tělem mladého muže vyplavený na břeh Temže ji šokuje. O dva týdny dříve bylo navíc nalezeno v podobném kufru tělo mladé ženy. Je to jen náhoda, nebo se Erika a její tým budou muset znovu postavit sériovému vrahovi? Co obě oběti spojuje? A co další případy, které se sice staly v jiném okresu a za jiných okolností? Mohou se i u nich najít nějaké styčné body s případem těl v kufrech? Zločin si navíc, jak známo, nevybírá dovolenou a Erika se zaplete do paralelního případu. Robert Bryndza opět splétá a rozplétá mnohovrstevný příběh ve více rovinách a vede nitky ke konci, jenž čtenáře tentokrát možná tolik nešokuje, ale rozhodně vybudí silné emoce. A znovu nechá každého, aby si sám odpověděl na otázky, co znamená láska až za hrob, pro co jsou lidé ochotní riskovat nebo kvůli čemu zrazují své přátele.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Cosmopolis

Cold Blood , 2017

swayno
28.01.2019 5 z 5

BOMBA jako vždycky!!! Bylo mi líto každé přečtené stránky, protože jsem věděla, že jsem o stránku blíže konci :-)))

nicole1990
27.01.2019 5 z 5

Oproti předchozím knížkam byla tahle knížka slabší. Vraha jsem věděla už od půlky knížky.

Rosice
27.01.2019 4 z 5

Z pěti dosavadních dílů se mi líbila asi nejméně (nevím proč, ale nepřišla mi až tak chytlavá jako ty ostatní), ale stále dobré. Těším se na další příběhy s Erikou!

hzd
27.01.2019 5 z 5

Pan Bryndza opět nezklamal. Napínavý příběh četlo se jedním dechem. Jen škoda že opět dost brzy zjistíme kdo má vše za lubem.

Kaja01
26.01.2019 5 z 5

Jak už to u knih Roberta Bryndzy bývá, kniha se četla sama. Opět napínavý příběh, místy mi bylo až líto Niny, jak ji Max manipuloval. Ke konci jsem si ji dokonce i oblíbila. Rozhodně doporučuji a už se těším, až bude přeložený i ten nejnovější díl případů Eriky.

saphiral
25.01.2019 5 z 5

Až mě z toho mrazí jak mladá obyčejná holka si zničí život když narazí na takového pošuka. Napínavá knížka,dobře se četla .

Makii
25.01.2019 3 z 5

Nebýt poslední třetiny knihy, dala bych jen jednu *. Je to pořád dokola, nuda, na jedno brdo. Přesně víte, jaká bude skladba knihy. *Možná trochu spoiler* Stane se zločin, vrazi (samozřejmě opět pošuci) jsou vám představeni hned na začátku, do toho vsuvka, kdy se Erice něco stane (přemůže v klidu dva chlápky, ale pak je 2 měsíce na neschopence??), vrací se do akce, nesmí chybět kapitola, kdy jsou na ni její nadřízení oškliví (zase stejná písnička o byrokracii), ona "se třese vzteky", ale samozřejmě to ustojí, i když je jako vždy drzá a nesnesitelná... Následuje vyřešení případu, tentokrát fofrem asi na deseti stranách... Chtělo by to rozhodně změnu, nebo se s Erikou už konečně rozloučit.

Gizelaa
24.01.2019 5 z 5

Výborná detektivka, jako ostatně i všechny předtím :-)

crazyjuan
23.01.2019 5 z 5

Čtivé jako vždy, rozhodně pět hvězd.

Kočičáci
23.01.2019 5 z 5

Jako vášnivá čtenářka detektivek všeho druhu, musím (ač nerada) přiznat, že pár úletů se tentokrát autorovi podařilo. Ovšem po Bryndzových knihách sahám hlavně proto, že mě baví, čtou se samy a mají originální příběhy. Proto nebudu hnidopich a nad drobnými nedokonalostmi zavírám oči.
Šéfinspektorka Erika je tentokrát ještě ostřejší než obvykle, autor jí dává pěkně zabrat. Snad se příště dočkáme nějakého posunu a bude jí dopřáno více lásky.
Samotný příběh psychopatického Maxe a snadno ovlivnitelné Niny, kteří brutálně masakrují všechny nepohodlné osoby okolo sebe je vážně napínavý až do samého konce. Opět jsem slupla jako malinu. Doporučuji!

booklaboratory
22.01.2019 4 z 5

Vyborne spojenie roznych stylov krimi v jednej knihe. Tato kniha ako aj predchadzajuce z tejto serie sa vyznacuju hlavne zaujimavym nametom a lahkym stylom, ktorym su napisane. Pri tejto knihe sa autorovi podarilo vyborne spojit vsetky aspekty deja a tak ponuknut skvele citanie. Uz sa tesim na dalsiu cast.

jana1941
21.01.2019 5 z 5

Další kniha skvělého autora. Jiná než předešlé, ale stejně dobrá. Zase jsem se začetla a nemohla se odtrhnout, kniha se čte tak nějak sama. Doufám, že autor brzy přijde s další knihou, ve které opět bude Erika Fosterová.

martina2704
21.01.2019 5 z 5

Já mám prostě Bryndzu ráda. Má to spád, Erika a její kolegové jsou sympatičtí a vše dává hlavu a patu. Přečteno za den a už aby tu byl další díl :).

iveetka
21.01.2019 5 z 5

Za mě nejlepší kniha z celé série. Příběh me hodně bavil, tím pádem jsem knihu přímo zhltla. Max a Nina mi budou chybět.

Hustoles380
20.01.2019 2 z 5

Dle mého názoru pouze průměr.Od tohoto autora jsem očekával více napětí a nějaké překvapení.

sramkovamichala
20.01.2019 5 z 5

Skvělé jako vždycky.

annettka1098
19.01.2019 3 z 5

Pro mě asi zatím nejslabší díl. Chyběla mi možnost odhalení vraha postupně s Erikou a ani příběh Eriky mě v tomto díle bohužel tak nebavil.

zpevSusannah
19.01.2019 4 z 5

Mám ráda tuhle sérii s Erikou. Zatím Bryndza nikdy nezklamal a ani zde tomu nebylo jinak.
Tentokrát zde hlavní roli hraje láska. Láska která v krajních případech dokáže dokonce stvořit vraha... Toto spojení (láska a zločin) je už klišé, ale pokaždé zafunguje. Bylo tomu tak i zde.
Kniha mě bavila, těšila jsem se na každé nové otočení listem. Přesto si myslím, že Bryndza už dokázal stvořit lepší krimi příběh. Proto jednu hvězdu strhávám za méně originální námět.

Martina1805
19.01.2019 3 z 5

Přečetla jsem zatím všechny knihy tohoto autora a mají své místo v mojí knihovně, tato kniha byla dobrá, ale ne úplně nejlepší. Začátek mě moc nenadchl ale jak se to zamotávalo byla jsem hodně zvědavá a rozuzlení bylo překvapivé. Dočetla jsem jedním dechem a už se těším na další dílko.

Becca_books
19.01.2019

Nevím jestli je to tím, že mám čas číst jen před spaním a po stránce jsem vždy usínala, ale nějak jsem se úplně nemohla začíst. Začátek byl napínavý a zajímavý, ale potom se to začalo nějak pořád motat a ve finále jsem se ztratila v těch rodinných příslušnících vraha...Chybělo mi tam takové to pídění se po drobnostech a hledání vraha podle nějakého detailu. Přišlo mi to vše takové odfláknuté. Přesto jsem zvědavá na další pokračování, protože to už je srdcovka :)