Chladnokrevně

Chladnokrevně https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/390048/bmid_chladnokrevne-38h-390048.jpeg 4 2580 617

Chladné londýnské ráno. Velký kufr, který vyplavila Temže. Detektiv šéfinspektor Erika Fosterová a její kolegyně Mossová už tuší, že je uvnitř nečeká příjemné překvapení Ale na to, co doopravdy najdou uvnitř, když se jim zrezivělý kufr podaří na několikátý pokus otevřít, nemůže být nikdo nikdy připraven Byť to není poprvé, co detektiv šéfinspektor Erika Fosterová čelí brutální vraždě, kufr s rozřezaným tělem mladého muže vyplavený na břeh Temže ji šokuje. O dva týdny dříve bylo navíc nalezeno v podobném kufru tělo mladé ženy. Je to jen náhoda, nebo se Erika a její tým budou muset znovu postavit sériovému vrahovi? Co obě oběti spojuje? A co další případy, které se sice staly v jiném okresu a za jiných okolností? Mohou se i u nich najít nějaké styčné body s případem těl v kufrech? Zločin si navíc, jak známo, nevybírá dovolenou a Erika se zaplete do paralelního případu. Robert Bryndza opět splétá a rozplétá mnohovrstevný příběh ve více rovinách a vede nitky ke konci, jenž čtenáře tentokrát možná tolik nešokuje, ale rozhodně vybudí silné emoce. A znovu nechá každého, aby si sám odpověděl na otázky, co znamená láska až za hrob, pro co jsou lidé ochotní riskovat nebo kvůli čemu zrazují své přátele.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Cosmopolis

Cold Blood , 2017

If_odkolka
05.02.2019 4 z 5

Co dodat? prostě Bryndza - záruka dobrého čtení.

Hannik
04.02.2019 5 z 5

Neskutečné, jak Robert Bryndza dokáže udržet laťku a to se jedná už o pátý díl. Ač byla tato knížka docela dost brutální, tak se mi zatím líbila asi nejvíc a už se nemůžu dočkat na další díl, který má údajně vyjít v březnu. Takže palec nahoru. :-)

Lucka007
03.02.2019 5 z 5

Super jako vzdycky????

Šánka
03.02.2019 5 z 5

Mám radši detektivky, v nichž pachatele můžu až do závěru tipovat, (byť většinou špatně :-)). Ale Bryndza píše tak čtivou formou, stále se něco děje, jeho kniha je záležitostí (pokud máte čas) tak maximálně dvou večerů, Erika je Slovenka, autor žije na Slovensku, já se u jeho knih skvěle bavím, no nedejte mu pak těch protekčních 5*!!!
Bryndza tentokrát značně přitvrdil v popisech pachatelovy brutality, má to spád i závěrečnou gradaci. Jen té Erice bych konečně přála i kousíček toho osobního štěstíčka, tak příště, ano!?

Jakira
03.02.2019 3 z 5

Pátý díl s Erikou Fosterovou mě sice bavil o trochu víc než předchozí tři díly, ale je tu pořád to ale, kvůli kterému to na víc, než 3 hvězdy není. Bryndza nepíše špatně, ale jeho detektivkám zoufale chybí trochu méně předvídatelnosti a sem tam nějaký zvrat, který by knihu činil napínavější a tudíž i čtivější. Bryndza je na můj vkus moc přímočarý, knížky se sice čtou dobře, ale nějaká gradace děje tu moc nefunguje, protože je všechno moc šablonovité a prvoplánové. Jak kdyby pořád dokola opakoval jednu a tutéž kostru příběhu, která sice fungovala v první knize, ale napopáté už to nudí. Erika a její pravidelný konflikt s vedením, který už mi přijde hodně uměle vykonstruovaný (jako by si autor říkal, tak za co by jí její nadřízení mohli umýt hlavu tentokrát), její milostné eskapády, prozrazení pachatele hned zkraje knihy, velmi uchvátaný a nedotažený konec, to vše knihu sráží do průměrných detektivkových vod.

roman9276
02.02.2019 4 z 5

Tohle se zase četlo úplně samo, si takhle čtu a čtu a najednou už jsem v půlce? Robertova specialita je, že většinou zjistíte, kdo je vrah v první polovině knížky, což se jen tak nikde nevidí. Je skvělý, že všechno vidíte i z odvráceného pohledu a ne jen z pohledu policie. Nehledě na to, že detektiv šéfinspetor Erika Fosterová je skvělá postava, kterou jsem si oblíbil hned a hlavně mě baví ta její výbušnost a to nekonečný dohadování s jejími šéfy :D Konec zase neskutečně napínavej a ještě jsem dneska zjistil, že vychází další díl, nemůžu se dočkat.

Veronika.Lap
02.02.2019 3 z 5

Moje první kniha od tohoto autora. Osobně už jsem četla lepší detektivky s více promyšlenou zápletku. Nicméně mě bavila verze dvou linii vyprávění z pohledu vraha a z pohledu policie. Eriku jsem si oblíbila i Mossovou. Zakončení příběhu se mi líbí, řekla bych, že to takto snad i muselo skončit.

4xbabča
02.02.2019 5 z 5

Bryndza opět napsal krásnou čtivou a napínavou knihu a určitě je jedna z nejlepších.Vůbec nevadí, že odhalení je dřív, než kniha končí, protože i tak se nedá od čtení odpoutat, jak je příběh napínavý. Prostě opět super a nelze než dát plný počet hvězdiček a knihu určitě doporučit k přečtení.

mattonka
01.02.2019 5 z 5

Bryndza opět nezklamal!!! Skvělá kniha, napínavá, čtivá od začátku do konce. Těším se na další díl s Erikou

biairicia
01.02.2019 3 z 5

Bryndza opět šáhl po formě odhaleného vraha a tedy dvou linií knihy, což mě osobně baví. Opět se mi skvěle četlo. Ale nemůžu se vyhnout tomu, že pro mě to byl slabší díl, než ten předešlý. Zbytečně moc krve a vrazi mi prostě nějak nezapadli.

lambada
31.01.2019 4 z 5

Zajímavý a napínavý thriller. Má první kniha od autora.
Od poloviny knihy me začal příběh více zajímat. Vrah sice brzy odhalen, ale vyšetřování má spád. Těším se na další knihu Noční lov:):)

kolacky
31.01.2019 4 z 5

Eriku jsem objevila nedávno a docela mě vzala, dievča... Co mě na ní mrzí, že se tak snadno nechá vytočit všelijakými... nadřízenými a bouchnou saze. Taky bych jí přála něco z Evy Dallasové, aby jí hned tak nikdo nenamlátil, to mě taky pokaždé mrzí. Měla by začít chodit aspoň na základní karate. A přála bych Erice taky konečně trochu toho lidského tepla (čti pěkný vztah s dobrým chlapem). Jinak se těším na další pokračování!

Kamčučák
31.01.2019 5 z 5

Ano, ano, ano. Autor zase vymyslel příběh od kterého se nedalo odtrhnout. Ani mi nevadí, že autor odhalí vraha skoro hned na začátku, pro mě je napínavé jak Erika Fosterová vše postupně rozmotává. Prostě opět super kniha. Snad má autor další náměty, jinak opravdu nebudu vědět co číst.

asonka
31.01.2019 5 z 5

Právě čtu-doufám, že nebude poslední

HYPNOS88
30.01.2019 5 z 5

Další skvělá v sérii. Akorát ty konce mě štvou, když takhle dopadnou.

haski
30.01.2019 5 z 5

Chladnokrevně je i kniha napsaná. Je napínavá, dráždivá a hodně čtivá. Pochvala autorovi, je doopravdy čím dál lepší. Hlavně, aby se trochu krotil s tou krvelačností, protože to všechno okolo, co dělá dobrou detektivku detektivkou, to umí. To okolo těch mordů, je to co mu jde nejlíp.

sassenkka
30.01.2019 5 z 5

Chladnokrevně je za mě určitě jeden z nej dílů této série. Celé mi to přišlo malinko jiné, než ty předchozí, Erika je taková klidnější, na chvíli dochází i ke změně prostředí, deníkové zápisky byly příjemné zpestření. Líbilo.
A teď se budu zase opakovat – skvěle napsané, napínavé, zajímavé, akční. Stejně jako předchozí Bryndzovy knihy. Závěr nervy drásající a celkem emotivní. Asi nemám, co bych dodala. Tahle série mě prostě baví.

Rizek75
29.01.2019 5 z 5

Napínavé, jako předchozí. Plný počet*****

Ivka2
29.01.2019 3 z 5

I když nejsem velkým fanouškem knih, kdy už v první třetině autor odhalí pachatele, u této knihy mi to zas tolik nevadilo. Asi je to tím, že autor postupně ukazuje změnu myšlení, které díky vnějším vlivům může mít tak hrozné následky.

swayno
28.01.2019 5 z 5

BOMBA jako vždycky!!! Bylo mi líto každé přečtené stránky, protože jsem věděla, že jsem o stránku blíže konci :-)))