Chladnokrevně

Chladnokrevně https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/394393/bmid_chladnokrevne-4rD-394393.jpg 4 2584 617

Chladné londýnské ráno. Velký kufr, který vyplavila Temže. Detektiv šéfinspektor Erika Fosterová a její kolegyně Mossová už tuší, že je uvnitř nečeká příjemné překvapení… Ale na to, co doopravdy najdou uvnitř, když se jim zrezivělý kufr podaří na několikátý pokus otevřít, nemůže být nikdo nikdy připraven… Byť to není poprvé, co detektiv šéfinspektor Erika Fosterová čelí brutální vraždě, kufr s rozřezaným tělem mladého muže vyplavený na břeh Temže ji šokuje. O dva týdny dříve bylo navíc nalezeno v podobném kufru tělo mladé ženy. Je to jen náhoda, nebo se Erika a její tým budou muset znovu postavit sériovému vrahovi? Co obě oběti spojuje? A co další případy, které se sice staly v jiném okresu a za jiných okolností? Mohou se i u nich najít nějaké styčné body s případem těl v kufrech? Zločin si navíc, jak známo, nevybírá dovolenou a Erika se zaplete do paralelního případu. Robert Bryndza opět splétá a rozplétá mnohovrstevný příběh ve více rovinách a vede nitky ke konci, jenž čtenáře tentokrát možná tolik nešokuje, ale rozhodně vybudí silné emoce. A znovu nechá každého, aby si sám odpověděl na otázky, co znamená láska až za hrob, pro co jsou lidé ochotní riskovat nebo kvůli čemu zrazují své přátele.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: ekniha , Cosmopolis

Cold Blood , 2017

Klaudinka27
14.01.2022 5 z 5

Kniha byla super,jako všechny před ní z teto série.Napinavé až do konce a dokonce ,i nějaká ta kapka ukápla.Niny mi bylo trochu i líto...

LuckaWeiss
14.01.2022 4 z 5

(SPOILER) Pátý díl této série a já musím říct, že jsem moc vděčná, že s každým dalším dílem příběh neupadá, jako se to někdy stává, ale že příběhy jsou naopak živější. Překvapilo mne relativně brzké odhalení vraha a musím připustit, že mne lehce opustila motivace do čtení za odhalením, ale beru to pozitivně, protože to není pro kriminální romány úplně typické. Knihu určitě doporučuji.

Část obsahující vyzrazení určitých informací z knihy:

Na začátku knihy, kdy jsem se dozvěděla, že Erika nepřijala povýšení, jsem nebyla příliš překvapena, protože jsem to usuzovala už ze 4. dílu, kdy se o tom bavila s Melanie, ale co mne překvapilo bylo, že povýšení přijala právě Melanie, které byla ve 4. knize rozhodnuta, že se bude věnovat spíše rodině. Zajímalo by mne, co se změnilo.

Co se týče Maxe musím říct, že ačkoliv mne děsil, jeho myšlení je pro mne do určité míry zajímavé. Upřímně bych se vůbec nedivila, kdyby tento způsob myšlení zastávalo více lidí mezi námi. Max je sice fiktivní knižní charakter, ale my víme, že lidé jsou schopni všeho.

Po té, co byla unesena dvojčata Mia a Sophia, kniha nasadila neskutečné tempo. V jednu chvíli byla unesena a najednou zachráněna, až takhle rychle mi stránky mizely pod rukama. Rozhodně nejnapínavější část knihy, která mne neskutečně vtáhla do děje, a díky které jsem opět našla tu ztracenou motivaci a přímo jsem dychtila po tom zjistit, jak to dopadne. Niny mi bylo po celou dobu líto…

prochajda
11.01.2022 5 z 5

To byla zase jízda, super čtení. Doufám, že budou případy Eriky pokračovat v dalších knihách a ne, že mě čeká poslední...

chrastova.m
29.12.2021 5 z 5

V knize je netradičně odhalen vrah docela brzy, což mě ve výsledku nevadilo. Naopak jsem ocenila pohled i z druhé strany vraha. Příběh mě vtáhl a přála jsem si konec, abych věděla jak to dopadne.. za mě super :-)

mekkejla
28.12.2021 5 z 5

Za mě asi nejlepší díl celé série. Moc se mi líbila sonda do hlav zločinců - jaké životní příběhy vedou k tomu, že stvoří chladnokrevného vraha. A ač je autor odhalil brzy, tak na napětí to pro mě neubralo.

Karoley
27.12.2021 5 z 5

Jsou situace, na které nemůže být nikdo připraven...

Detektivky od Roberta Bryndzy jsem si zamilovala. Jsou neobyčejně čtivé, hltáte stránku za stránkou, ani na okamžik se nenudíte a najednou je konec.. a potřebujete nutně další díl ;)
Po dočtení celé série s Erikou Fosterovou musím říct, že se mi nejvíce líbily Temné hlubiny, Dívka v ledu a Do posledního dechu. Už se moc těším na novou sérii s Kate Marshallovou!

michaela2338
02.12.2021 3 z 5

Od půli knihy jsem si přála, aby už vrahy dopadli a všechno to skončilo. Bylo toho prostě moc. Možná se dostávám do věku, kdy oceňuji tradiční britskou detektivku, kde "proč" hraje důležitější roli než "jak" prošpikované detailními popisy naprostého hnusu.

_Brunetka_
20.11.2021 3 z 5

Pro upřesnění, hodnotím spíš 2,8*.

Z téhle série mám bohužel celkem rozporuplné pocity, což mě na jednu stranu mrzí. Začnu plusy. Autor má super styl psaní, stránky vyloženě mizí pod rukama. Děj knihy vás popohání k tomu, abyste stále četli dál. Baví mě postava Eriky a i vedlejší postavy jsem si oblíbila. Ale teď docházíme ke kamenu úrazu, protože tohle nedokážu brát jako detektivku, ale jako oddechovější čtení s kapkou napětí, u kterého nemusíte přemýšlet, což je pro mě velká chyba. Detektivka podle mě má obsahovat postupně gradující napětí, velké zvraty a naprosto šokující a promyšlené zápletky – tohohle se ale u autora nedočkáte a tím to jde pro mě celé do kopru. Autor si podle mě myslí, že si ostatní vystačí s napětím a nebude najednou vadit, že kniha má nulovou zápletku a vraha vám odhalí v půlce – což mám ještě takovou poznámku, že právě kvůli tomuhle odhalení by se kniha mohla rozhodně zkrátit, když nemáte úplně pohánějící motor číst k bravurnímu finále. Taky nesnáším takové ty hrozně rádoby nabité a akční honičky, kdy se vyšetřovatel třeba na sto stranách honí s vrahem. Je celkem paradox, že zrovna tohle mě hrozně nudí – a Robert se tomu očividně nezvládne vyhnout. Pokud bych vám měla nastínit zápletku, přijde mi to vážně tak jednoduché tím stylem, že bych já osobně jela autem, zavazel mi cyklista a já ho srazila – teď by se to celé vyšetřovalo, ale vy byste to věděli už od začátku a čekali, až mě chytí. Nepopírám, že tahle série má své čtenáře, ale já se zkrátka mezi Robertovy fanoušky nezařadím.

slaska77
16.11.2021 4 z 5

Začátek se trochu táhl, ale na krimi žánr zdařilé. Erika se tentokrát vydává po stopách vraha, který rozřezává těla a hází je do Temže. Jelikož čtenář velmi záhy vidí svět i z pohledu vraha, není jeho dopadení zas takové překvapení. Odpočinkové čtení, ale celkem fajn.

March
16.11.2021 4 z 5

5.díl a pátá spokojenost. Knížce nic nechybí, i trochu toho osobního života a ne jen ta krvavá lázeň:) Erika a spol mě baví, přes 400 stránek precteno jedním dechem, možná už teď smutnim, že se blíží finále a poslední díl s Erikou.
Pane autore, my chceme přídavek....:)

Kami33
10.11.2021 5 z 5

Skvělá série, skvělý příběh.

Emsice
10.11.2021 4 z 5

Opět zajímavý příběh,ke konci hodně poutavý ale už mě trošku začíná fascinovat,jak ta policie prd dělá.

Lienilda
06.11.2021 4 z 5

Rychle a dobře se to čte, případ je hrůzný, vrah je znám téměř od začátku a už jen čekáte jestli ho stihnou dopadnout

kristyna3919
01.11.2021 5 z 5

Předposlední kniha / případ Eriky F. se mi líbil nejvíc. Konec byl parádní, tahle kniha mě fakt bavila!

Surikata369
12.10.2021 5 z 5

K této, již páté, knize v sérii opět nemůžu a nechci nic moc vytknout. Čte se to opravdu dobře, autorův styl psaní mi moc sedí. Přijde mi tak nějak příjemný, že vraha známe opět skoro od začátku knihy, aspoň mi odpadá to věčný celoknížkový hádání :D Mrzí mě, že už mě čeká jen poslední díl.

petraj30
08.10.2021 5 z 5

Skvělé jako vždy, možná ještě lepší. Tento scénář byl krvavější než posledně a taky napínavější. Vyskytlo se tu sice pár výjimek, kdy to bylo trochu přehnané a taky nebylo úplně všechno vysvětlené, ale i přesto "klobouk dolů." Pro mě to bylo uvěřitelné.
Možný spoiler.
Scénář, kdy vraha známe od poloviny knihy, je u této série téměř neměnný. Ale vůbec není na škodu sledovat vrahův postupný vývoj. Dokonce jsem narazila i na pár překvapení.
Tato série je úžasná a moc mě mrzí, že už se blížím do finiše. Erice bych přála štěstí i v tom osobním životě.
Upřímně doufám, že tato série ještě nekončí a dočkáme se dalších skvělých pokračování.

Dietwithstyle
13.09.2021 4 z 5

První kniha, kterou jsem od Bryndzy četla a musím říct, že se mi dost líbila. Vlastně ani nijak nevadí, že se jedná již o páté pokračování. Celý příběh je dost tajemný a konec za mě nečekaný, i když některé věci byly poměrně dost jasné.

minirock
04.09.2021 5 z 5

Bryndza se pomalu ale jistě stává mým oblíbeným spisovatelem. A i když jsem četl jen Dívku z ledu a po ní až tuhle knížku, což je pátý díl série, není to moc na škodu. Děj je opět skvěle vygradovaný a nenudil jsem se ani chvilku, naopak. Erika sice není vzor všech ctností ale má mé sympatie. Těším se na další knihu.

Mirin1349
03.09.2021 4 z 5

To je taková paráda, když je série konzistentní a když si čtenář může být jistý, že i další kniha jednoduše bude skvělá. Sérii s vyšetřovatelkou Erikou jsem si oblíbila hned, byť Erika mi sympatická prostě není a asi ani nestihne začít být, autorův styl mi sedí a kapitoly vždy ubíhají závratnou rychlostí. I tentokrát byl příběh zajímavý a hezky propletený. Jako již standardně pachatele známe relativně brzy, na což si obvykle nepotrpím, ale u Bryndzy nad tím ráda přimhouřím oči. Těším se na závěr série.

wlado
22.08.2021 4 z 5

Pekné čítanie, výborne vykreslený dej a postavy.