Chladnokrevně

Chladnokrevně https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/394393/bmid_chladnokrevne-4rD-394393.jpg 4 2610 2610

Chladné londýnské ráno. Velký kufr, který vyplavila Temže. Detektiv šéfinspektor Erika Fosterová a její kolegyně Mossová už tuší, že je uvnitř nečeká příjemné překvapení… Ale na to, co doopravdy najdou uvnitř, když se jim zrezivělý kufr podaří na několikátý pokus otevřít, nemůže být nikdo nikdy připraven… Byť to není poprvé, co detektiv šéfinspektor Erika Fosterová čelí brutální vraždě, kufr s rozřezaným tělem mladého muže vyplavený na břeh Temže ji šokuje. O dva týdny dříve bylo navíc nalezeno v podobném kufru tělo mladé ženy. Je to jen náhoda, nebo se Erika a její tým budou muset znovu postavit sériovému vrahovi? Co obě oběti spojuje? A co další případy, které se sice staly v jiném okresu a za jiných okolností? Mohou se i u nich najít nějaké styčné body s případem těl v kufrech? Zločin si navíc, jak známo, nevybírá dovolenou a Erika se zaplete do paralelního případu. Robert Bryndza opět splétá a rozplétá mnohovrstevný příběh ve více rovinách a vede nitky ke konci, jenž čtenáře tentokrát možná tolik nešokuje, ale rozhodně vybudí silné emoce. A znovu nechá každého, aby si sám odpověděl na otázky, co znamená láska až za hrob, pro co jsou lidé ochotní riskovat nebo kvůli čemu zrazují své přátele.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: ekniha , Cosmopolis

Cold Blood , 2017

martineden
11.04.2021 4 z 5

Opět velmi čtivý a návykový Bryndza. Ale tento díl mi přišel o chlup slabší než ostatní. Přesto pořád dobrá kvalita.

HanulkaK.
06.04.2021 4 z 5

Za mě asi nejlepší díl série, Erika se stala sympatičtější, ubylo brutality, zápletka uvěřitelná.

Lucie311
29.03.2021 5 z 5

Zatím nejlepší díl ze všech dílů. Paradni.

akcive11
18.03.2021 4 z 5

Co se týče 6ti případů Eriky Fosterové autor na střídačku v knihách prozrazuje vraha. Důvodu nerozumím, ale jako milovník kriminálních případů mám samozřejmě ráda ty příběhy, kde během knihy podezíráte snad každého a stejně vás konec překvapí, protože jste se se svým několikátým, pozměněným tipem na vraha prostě netrefili.
I přesto dokázal v ději vymyslet velmi napínavý závěr.

veronika8042
16.03.2021 5 z 5

Perfektní!
Autor neskutečně ctive popisuje dej, takže se začtete velmi rychle.
Případ super, Erika mě baví. Vrham se na poslední díl.

Verida
11.03.2021 5 z 5

Prostě další úžasný případ s Erikou. Baví mě, že celou dobu sledujete jak průběh vyšetřování, tak pohled vraha. Bryndza umí skvěle vtáhnout lidi do děje a to tak, že knihu nechcete odložit. Je mi docela líto, že mám před sebou už poslední díl s Erikou ale o to víc, se na další knihu těším.

Babo
08.03.2021 5 z 5

Opět skvělé. Baví mě,že celou dobu sledujete nejen průběh vyšetřování ,ale i pachatele .
K čemu další slova,prostě doporučuji.

Alena129
07.03.2021 5 z 5

Opět perfektní. Bryndza mě prostě nikdy nezklame a vždy vtáhne do děje tak, že téměř nechci odložit knihu. Dva kufry s těly a mrtvých přibývá. Vrahy znáte sice od začátku, ale chcete vědět víc. Zapletený konec s unesenými dětmi byl pro mě poněkud zvláštní, ale proč ne. Stát se může cokoliv. Už mám nachystané Smrtící tajnosti. ????

Rowana
26.02.2021 4 z 5

To byla síla. V dobrém. S odstupem více než roku jsem sáhla po pokračování případů Eriky Fosterové a jsem nadšená. Dá se takové hodnocení vůbec použít u případů s rozřezanými těly, aniž by člověk sám působil jako případ pro odborníka? Nicméně knihu hodnotím s odstupem dvou dnů a příběh ve mně stále rezonuje. Opět se poměrně brzy dozvídáme „kdo je vrah“, máme možnost se seznámit. Jsou nám poskytnuté i náhledy do minulosti, abychom se dozvěděli, jak se musel osud zamotat, aby se stalo to, co se zejména na začátku knihy stalo. Vnímala jsem při čtení prvky manipulace ve vztahu, domácího násilí, dokonce i náznak stockholmského syndromu, i když to pojmenování z mnoha důvodů nesedí, ale emoční princip tam byl. Příběh se nezastavuje pouze u řešení případu, který se rozrůstá do stále monstróznější a děsivější podoby, ale dotýká se i soukromí vyšetřovatelky a jejího pracovního zázemí, které se na ní tentokrát podepíše snad nejvíce ze všech zatím odvyprávěných knih. A závěrečná zápletka? A ten konec? No síla. Za mě zatím nejpovedenější kniha série. Což je fajn, protože vypravěčské umění autora má po prvotním malinkatém zaváhání v druhé knize nepřetržitě stoupající tendenci a to se mi moc líbí.

LenkaGonn
13.02.2021 4 z 5

Bryndzu si vždy ráda přečtu. Jeho krimi jsou jednoduše a lidsky napsané. Je v nich i osobní linka a myslím, že Eriku jsme si všichni oblíbili at už je jaká je. Byla jsem spokojená se zápletkou i rychlím spádem událostí. Dvě vyprávěcí linie, které se nakonec sejdou. Peterson, Marsch, Mossová.. všichni tam jsou a jsou jako vždy dobří. Jsem zvědavá na poslední díl. Jak autor Eriky příběh uzavře.

MatoPalkes
09.02.2021 5 z 5

Zbožňujem rozdielne časové línie, Bryndza potvrdzuje že momentálne patrí vo svojom žánre ku špičke. Výborný diel.

Venny345
04.02.2021 5 z 5

Spása v podobě této knihy ke mně z internetu přicestovala teprve nedávno. Doslova jsem prahla po této knize pokaždé, když jsem míjela zavřené knihkupectví. A pak jsem to jednoho už nevydržela a objednala jsem si ji.
Série s Erikou je s každým dílem lepší a lepší. Líbí se mi dějová linka, vývoj postav a jejich vztahů, vývoj myšlení vraha(ů) (?) a také výborná gradace. Jsem hrdá, že stále se objevují detektivky, které má cenu číst a že Bryndza do své knihy zakomponoval i Slovensko, kde momentálně žije.
Nelze hodnotit jinak než 5 hvězdami!

LP113
26.01.2021 5 z 5

Jako vždy se mi to líbilo.Doporučuji

Kizuizi
25.01.2021 5 z 5

Kniha sleduje dvě časové linie, které se nám postupně krásně protnou a já jsem opět spokojená. Erika je stále svá (i když bych řekla, že tu je malinkato umírněnější než v předešlých dílech), příběh je opět velmi čtivý a zápletka? Neřekla bych, že je šokující, ale spíš děsivá. Co všechno jsou lidé schopni udělat pro své vlastní potěšení? Kam až může zajít pouhá mladistvá zamilovanost, co všechno si může někdo nechat líbit, nebo k čemu se nechá přemluvit? Jistě, je to jen kniha, jen vymyšlený příběh, jenže všechno má někde reálný základ, a to je na tom to děsivé.

Niu
24.01.2021 5 z 5

Ač jsem první knížku série (Dívku v ledu) nepřijala moc pozitivně, tak u této druhé, mnou čtené, jsem si k Erice Fosterové vytvořila celkem pozitivní vztah. Možná autor zapracoval na tom, aby byla uvěřitelnější. Je pravda, že jsem porušila svoje pravidlo - číst série pěkně popořadě, ale nějak mě lákala ta obálka. Příběh mrazivý. Tyhle manipulace (většinou ze strany mužů) jsou velmi nepříjemné. Pro mne spíš takové psychokrimi. Přečetla jsem opravdu za den, protože se to čte rychle, příběh má spád, i když část se kouká do retrospektivy. V sérii budu určitě pokračovat a doženu předchozí díly.

skrytourka
16.01.2021 5 z 5

Ach jo zase přečteno za jeden den... Za mě je jedno která kniha to vlastně je když je od Bryndzy. Je to prostě sázka na jistotu. Naprosto strhující příběh vyšetřování, Erika opět nezklamala...Zajimava je dejova linka obyčejné holky ,která se zamiluje a cítí jak se z ní stává monstrum, i když ví že to není správné. Doufám že brzy vyjde další jeho kniha .

Lukeronka
13.01.2021 5 z 5

Skvělé. Série, kde je každá další kniha snad lepší a lepší. Bryndza nezklamal a musím hned začít další. Trochu se bojím, že při takto nasazené laťce se mi pak nebude nic dalšího líbit :D Děj je skvělý, prolínání příběhů dokonalé, originální nápady... Za mě fakt top série.

lenka7983
12.01.2021 4 z 5

Tak tady to bylo jasné hned od začátku, že kniha bude opět přečtena jedním dechem. Těším se na poslední díl

Migi99
05.01.2021 5 z 5

Napínavá, čtivá jako všechny předchozí knihy. Doporučuji.

adevis
04.01.2021 5 z 5

Knihy Roberta Bryndzy se u mě staly sázkou na jistotu. Opět skvělé čtení. Opět jsem byla naprosto pohlcena dějem. Na poslední díl ze série s Erikou se moc těším!