Chladnokrevně

Chladnokrevně https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/394393/bmid_chladnokrevne-4rD-394393.jpg 4 2584 617

Chladné londýnské ráno. Velký kufr, který vyplavila Temže. Detektiv šéfinspektor Erika Fosterová a její kolegyně Mossová už tuší, že je uvnitř nečeká příjemné překvapení… Ale na to, co doopravdy najdou uvnitř, když se jim zrezivělý kufr podaří na několikátý pokus otevřít, nemůže být nikdo nikdy připraven… Byť to není poprvé, co detektiv šéfinspektor Erika Fosterová čelí brutální vraždě, kufr s rozřezaným tělem mladého muže vyplavený na břeh Temže ji šokuje. O dva týdny dříve bylo navíc nalezeno v podobném kufru tělo mladé ženy. Je to jen náhoda, nebo se Erika a její tým budou muset znovu postavit sériovému vrahovi? Co obě oběti spojuje? A co další případy, které se sice staly v jiném okresu a za jiných okolností? Mohou se i u nich najít nějaké styčné body s případem těl v kufrech? Zločin si navíc, jak známo, nevybírá dovolenou a Erika se zaplete do paralelního případu. Robert Bryndza opět splétá a rozplétá mnohovrstevný příběh ve více rovinách a vede nitky ke konci, jenž čtenáře tentokrát možná tolik nešokuje, ale rozhodně vybudí silné emoce. A znovu nechá každého, aby si sám odpověděl na otázky, co znamená láska až za hrob, pro co jsou lidé ochotní riskovat nebo kvůli čemu zrazují své přátele.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: ekniha , Cosmopolis

Cold Blood , 2017

Mergirus
01.08.2022 3 z 5

Asi jsem čekala něco víc než jen tohle zpracování klasického tématu (nechci prozrazovat více).

playada
27.07.2022 3 z 5

Dávám tři hvězdičky za to, že jsem to přečetla až do konce. Ale jinak - docela to bolelo. Tak nějak mi vadí záporák= hlupák. Opravdu jsou zločinci mamlasové, kteří se chovají jako Pat a Mat ? Nemyslím si. Musí být nutně vulgární a násilničtí ke svým komplicům a rodinným příslušníkům ? Já nevím, ale skutečný svět zločinu mi přijde sofistikovanější. Ke smůle obětí.

Heliandílci
05.07.2022 3 z 5

Kniha se mi moc nelíbila
Děj dobrý, ale....některé části, většinou ty moc nezáživné, se natahovaly na dlouho a hlavní děj pak bral zase rychlý spád Přišlo mi, že naopak důležitý a hlavní děj byl popsán stroze a rychle

Monnyska
29.06.2022 5 z 5

(SPOILER) Hodně povedené, utíkalo mi to jako voda, svižně napsané, napínavé. Kniha mě hodně bavila, sáhla bych po ní určitě znovu. Škoda jen pro mě pár nevyřešených otázek

Pozor spoiler:
Kde tedy vrah vzal ty kufry? Měl je doma? Nebo je koupil?
A co ten deník Niny, vždyť tam psala, že Max zabil Deana i že ho hodil do studny, nakonec jim to řekla na konci a byli hrozně překvapení.

Ale to je takový detail, jinak knihu moc doporučuji :) troufám si říct, že možná nejlepší díl série :)

Pajina68
27.06.2022 5 z 5

I další díl ze série byl opravdu pěkný a napínavý. Chvílemi dost děsivý, když si člověk představil některé popisované skutečnosti. Opět překonal díl předešlý. Těším se na poslední díl z této série, snad se bude také tak dobře číst.

Cheynn
13.06.2022 5 z 5

Knihu jsem přečetla za ani ne dva dny, absolutně napínavý příběh. Velmi oceňuji, že příběhy nejsou v každé knize jako "přes kopírák", každý díl série je originální.

Jennys195
11.06.2022 5 z 5

Další úžasný díl, jako vždy pecka!

IHT
08.05.2022 5 z 5

(SPOILER) paradni :)
moc se mi libi, jak jsou postavy plasticke, jak nejen hlavni protagonisti jsou predstavovani v ruznem svetle a v ruznych situacich.
Dost bizarni mi prisel vztah mezi vrahem a jednou jeho obeti a rusive na me pusobila poznamka v dopisu policii o drogach v brise teto obeti (to jako fakt?!).

A heslo pro vyzvedavani deti ze skolky?! To jsem moc nepochopil - a uz vubec ne, proc ho ma schvalovat/potvrdit dite. Me dite (3 roky) by zrejme odkyvalo cokoliv komukoliv, pripadne obcas zaprelo i me samotneho (dle aktualniho rozpolozeni). Predstava, ze si heslo musim napsat na lednicku, abych vedel, co si pamatuje dite, mi prijde nerealna (Robert asi nema dite ve skolce, co? ;)).

I pres tyto drobnosti je kniha barvita, napinava, vyborna! Jen tak dal, Roberte, perte to do nas! :)

VercaV
25.03.2022 5 z 5

Pátá knížka a opět dokonalost! Musím říct, že mě asi bavila ze všech dílů nejvíc. Líbí se mi jak díl od dílu je kniha lepší a lepší, přesto i ta předchozí byla nejlepší.
Přijde mi, že Erika lehce dospěla, už si nedělá zbytečné problémy s vedením, svůj názor si řekne, ale slušně tak aby si nesuspendovali. Líbí se mi, že se víc projevuje i Mossová a naopak mi chyběl James. Doufám, že to v dalším dílu mezi sebou nějak vyřeší. Útok na Eriku snad nechyběl v žádném díle, ale teď to bylo dost zajimavě provedné a vlastně mě to nijak nevadilo, že to zase ona schytá. Její léčení a cesta na Slovensko byla zas super doplněk do knížky a do života Eriky. Jen by to chtělo ještě víc deje s Issacem. Ten mi oproti prvním dílům, kde se vyskytoval častěji, chybí.
Jen nějak tu část - jednu kapitolu s Marschem sem nepochopila, to bylo podle mě zbytečné. Co se týká děje, vůbec mě nevadilo, že jsme pachatele znali už od půlky. Bylo zajímavé to číst i z té druhé strany. Přijde mě, že i o proti předchozím dílů zde bylo o něco míň postav, tak se to líp pamatovalo a spojovaly se ty děje.
Celkově musím říct, že sem si knihu moc užila a shlatala jsem ji během chvíle. Už se těším na poslední díl s Erikou a doufám, že se to v něm všechno pěkně uzavře.

PS: Můžete mi prosím někdo napsat, co se vlastně stalo příteli od Issaca? Uplně sem to zapomněla a nemůžu si vzpomenout. Děkuji :)

PaníLenka
14.03.2022 4 z 5

Napopáté - a opět trefa. Napínavé, originální - co víc si přát na odreagování.

JoMia
10.03.2022 5 z 5

Bryndzu mám hodně ráda a tato kniha mě opět nezklamala. Všechny knihy se nádherně čtou, ale tahle byla asi nejlepší.

sestraJoy
01.03.2022 4 z 5

UVNITŘ KUFRU BYLO TĚLO BÍLÉ ŽENY. ODDĚLENÁ HLAVA, ODDĚLENÉ KONČETINY.… Brynza je můj oblíbenej autor a detektiv Erika oblíbená postava. Tentokrát se autor celkem dost věnuje dvojici pachatelů, ovšem nezapomíná taky na Eričin život, takže i „Chladnokrevně“ můžu s klidem doporučit. Navíc – nevím jestli je to pro vás plus – přitvrzuje. Hvězdu dolů dávám za několik podivností a odfláklej závěr. Sice to na funkci nemá vliv, ale …

krevetka79
21.02.2022 5 z 5

To zase byla jízda ... Knížka za víkend zhltnutá
Tenhle díl byl asi zatím nejděsivější ...z Maxe jsem měla husí kůži celou dobu ...
Ten konec jsem četla snad bez dýchání.

Dada077
19.02.2022 5 z 5

(audiokniha) Osobne proti pani Čočkovej nič nemám, ale tá katastofálna interpretácia dala knihe riadnu podpásovku. Pauza pred slovom, aby ho vylúštila, bola celkom bežná.
Ale kniha dobrá, napínavá, trochu možno aj zdĺhavá a je v nej veľa veľa drobností, situácií, ale je cítiť, že autor je už vypísaný harcovník detektívnych príbehov. Čím som sa tak nejako nenápadne namotala na Bryndzove knihy. :) Už mám pripravenú v poradí ďalšiu audio a teším sa na prejav pána Stránského.

Michelleee
18.02.2022 5 z 5

Opět skvělý díl, možná i nejlepší. Odhalení vraha v půlce knihy mi nevadilo i tak to bylo dost napínavé. Naopak se mi líbil i jejich pohled. Nina mi byla sympatická, nebyla zlá, ale nechala se ovlivnit Maxem a uvědomila si to pozdě. To, že ho několikrát poslechla a dodělala to, mě překvapilo. Když byla unesena dvojčata Mia a Sophia, kniha nasadila tempo. Rozhodně nejnapínavější část knihy. Doufám, že se ještě vztah s Petersonem zachrání. A ten Marsch ? To bylo jako co ? Zbytečné..

Timkim
15.02.2022 5 z 5

Odposlouchané jako audiokniha. Přednes Helgy Čočkové byl tragicky, jenže s tím autor moc neudělá. Když budu hodnotit knihu, je více než povedená, ano, musím souhlasit, asi zatím nejlepší. V první polovině jsem se přistihl, že mě více baví vyprávění Niny a Erika tam působila jako rušivý element.
Navíc to bylo i uvěřitelné, protože ač sériový vrah, tak se může dopustit omylů a zanechávat stopy.
Dále nějak doufám, že se rozvine (zceli) vztah s Petersonem, ale nějak tomu zatim nic nenaznačuje.
Konec jsem čekal jiný, i když byl asi spravedlivý. Tak si přečtu další díl.....

PetraKysova
12.02.2022 5 z 5

Tak po dlhšej dobe som siahla opäť po knižke od Bryndzu a dostala som presne to čo som si pamätala.
Príjemnú detektívku, kde vrah bol dostatočne šialený ale stále uveriteľný. Nebol to taký ten Superman ktorý vie úplne všetko. A to sa mi na tom páčilo. Obaja naši zloduši robili chyby a preto boli taký uveriteľný. Čo ma stavlo bola Nina. Nechápem ako mohla byť tak úplne naivná a hlúpa. Nuž každý máme nejaké svoje neduhy.
Páčilo sa mi ako sa ďalej vyvinula Erika a celý jej osobný život. Som veľmi zvedavá na záverečnú knihu, kde by sa jej dej mal uzavrieť.
Knižku odporúčam ako pohodové čítanie (ak vám nevadia brutálne vraždy), neočakávajte však nejaké prevratné vyšetrovanie a podobne. Je to proste oddychová detektívka.

Elapheg
18.01.2022 5 z 5

Pátá kniha v pořadí s Erikou a toto je zatím jistě nejbrutálnější díl. Z Bryndzy jsem měl vždy respekt, jeho knihy jsou vždy ostré, ale zároveň velmi kvalitní. Chladnokrevně: Temže vyplaví kufr, ve kterém je rozřezané tělo mladého muže, rovněž se najde kufr s rozřezanými ženskými ostatky a pak jsou tu případy z minulosti nevyřešené. Mají tyto případy spojitost? To se bude snažit vyřešit Erika a její tým. Za sebe přiznávám, že brutalita této knihy byla pro mne už dost na hraně. Před třemi lety bych to absolutně nedal. Trochu si čtením thrillerů zvykám. :-) Nicméně Do posledního dechu se mi líbilo více. Pachatel je také zvrácený, ale ne tak moc a zápletka Do posledního dechu, stejně jako vysvětlení pachatelova chování se mi líbily více, než u Cladnokrevně. Ano opět jsem dostal vynikající thriller a dobrá zpráva je, že jsem četl, že pan autor napíše další díly s Erikou. Nicméně s jedním trendem nesouhlasím. Je třeba, aby každý díl býl více a více ostřejší, že se dostáváme až k těžším zvrácenostem? Souhlasím zde s uživatelkami Mandlevest a 85098211, že autor se nemusí vyrovnávat severské krimi. Vždyť dobrá zápletka jako u předchozích knih, je pro mne mnohem více. Ano, chladnokrevně jsem také četl s velkým zájmem, ale mám pocit, že brutalita zde převažovala nad kvalitnější zápletkou, které byly v předchozích dílech propracovanější. Je mi jasné, že ani zápletka nemůže být vždy stejně dokonalá ani to není zapotřebí. Jen Vás prosím Roberte, nepřiostřujte s každým dílem. Vaše knihy jsou skvělé i tak, nemáte to zapotřebí. Přestože to byla krvavá jízda, dávám pět hvězd a autora jistým způsobem obdivuji. Jeho knihy čtu s respektem, ale teď si je více vychutnávám. Budu se těšit na zatím poslední díl Smrtící tajnosti.

Lucijáš276
16.01.2022 5 z 5

Za mě opět úžasná kniha, od které se nedá odtrhnout! Celou knihu jsem si do poslední strany užívala a troufnu si říct, že byla pro mě z celé série nejlepší! Každopádně každé knize dávám jako vždy zasloužených 5*

cucik14
15.01.2022 5 z 5

Opět skvělý díl, stejně jako celá série. Nina mi byla sympatická, nebyla zlá, ale nechala se ovlivnit Maxem a uvědomila si to až příliš pozdě. Pět hvězd si to opět zaslouží :)