Vražda v ambitu

Tři detektivní příběhy, odehrávající se v polovině 13. století, se vracejí do doby mládí Oldřicha z Chlumu. Vysvětlují některé události, předcházející románům publikovaným v edici Hříšní lidé Království českého. První příběh vypráví o tajemné vraždě, jíž se Oldřich z Chlumu stane nechtěným svědkem při svém studiu v Magdeburku. Tajemný vrah usiluje o jeho život a jediná cesta k záchraně je odhalit pravdu. Druhý příběh se odehrává v době, kdy mladý Oldřich z Chlumu poprvé přichází na Pražský hrad. Zde vstoupí do jeho služeb panoš Ota ze Zástřizlí, jehož dostane z ošemetné situace a za své zásluhy je jmenován královským prokurátorem. Třetí příběh Osudný turnaj se odehrává nedaleko hradu Bezdězu, kde se dostane k vyšetřování spletitého případu boje o moc mezi nejmocnějšími severočeskými šlechtickými rody. Odhalí tajemnou vraždu a v krvavém souboji si vybojuje srdce Ludmily z Vartemberka, své budoucí ženy....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/2413/big_hrisni-lide-kralovstvi-ceskeho-vraz-5dH-2413.jpg 4.4499

Kniha Vražda v ambitu

Ulala

Po přečtení skoro celé řady Hříšných lidí... jsem se konečně dozvěděla jaké byly začátky. Tři krátké příběhy byly napínavé a a mně konečně doplnily odpovědi naznačované, ale přesto nezodpovězené na otázky jak a kdy proběhlo seznámení s hlavními osobami této série.

rafan65

Další kniha která byla napínavá a pěkně se četla. Je docela škoda že autor nezačal sérii touto knihou která popisuje začátky mladého Oldřicha z Chlumu. Autor až v této knize popisuje jak se Oldřich setkal z Otou ze Zástřizlí a Ludmilou z Vartemberka. Jinak pěkná kniha.

m_martina

I zde mne pan Vondruška nezklamal, kniha mi posloužila jako oddychovka, hezky se četla a moc se mi líbila.

Mája777

Další příběh Oldřicha z Chlumu za mnou. Vlastně tři. Tři přelomové a velmi důležité události v jeho životě. Nebudu prozrazovat jaké, to nikdy nedělám. Přečtěte si a udělejte si svůj názor. Mně se knihy pana Vondrušky líbí a nehledám v nich nesrovnalosti. Je to oddychová četba a jako k takové k ní přistupuji. Děkuji ti pane spisovateli.
(11. 7. 21 - 16 582 - 43)

willy9203

Vražda v ambitu je opět velmi dobře napsaná, napínavě a s překvapením. Také bych doporučoval, jako již mnoho čtenářů přede mnou, zařadit toto dílo jako první z Vondruškových příběhů o Oldřichovi z Chlumu, ačkoli časově se spíše řadí na konec.
Rád bych ale upozornil na jednu věc - poslouchal jsem to jako audioknihu a v tomto provedení chybí další dva příběhy. Pokud chcete celé dílo, musíte si sehnat tištěnou verzi.

Emberas

Velmi pěkná historická detektivka. Psáno velice poutavě a oceňuji i popisy středověkého prostředí.

PREBURDA

Touto knihou měla série "Hřišní lidé království českého" začít. A dále na ní navazovat další knihy této série. Právě proto, že v ní jsou vlastně velmi pěkně popsány zápletky a začátky Oldřicha z Chlumu. Trošku mě to zmátlo. Jinak bezva čtení.

Terka_v25

Jde o první historickou detektivku, kterou jsem od pana Vondrušky přečetla. Je to sice kratochvilné čtení, ale vcelku příjemné. Nejvíce se mi líbil asi hned první příběh z Oldřichova mládí, tedy pobytu v klášteře. Ale i zbylé dva příběhy byly zajímavé. Takže pokud si chcete přečíst něco nenáročného, tak je to celkem dobrá volba.