Vražda v ambitu

Tři detektivní příběhy, odehrávající se v polovině 13. století, se vracejí do doby mládí Oldřicha z Chlumu. Vysvětlují některé události, předcházející románům publikovaným v edici Hříšní lidé Království českého. První příběh vypráví o tajemné vraždě, jíž se Oldřich z Chlumu stane nechtěným svědkem při svém studiu v Magdeburku. Tajemný vrah usiluje o jeho život a jediná cesta k záchraně je odhalit pravdu. Druhý příběh se odehrává v době, kdy mladý Oldřich z Chlumu poprvé přichází na Pražský hrad. Zde vstoupí do jeho služeb panoš Ota ze Zástřizlí, jehož dostane z ošemetné situace a za své zásluhy je jmenován královským prokurátorem. Třetí příběh Osudný turnaj se odehrává nedaleko hradu Bezdězu, kde se dostane k vyšetřování spletitého případu boje o moc mezi nejmocnějšími severočeskými šlechtickými rody. Odhalí tajemnou vraždu a v krvavém souboji si vybojuje srdce Ludmily z Vartemberka, své budoucí ženy....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/2413/hrisni-lide-kralovstvi-ceskeho-vraz-5dH-2413.jpg 4.4436

Hříšní lidé Království českého 6.

Detektivky, krimi, Literatura česká, Historické romány
Vydáno, MOBA (Moravská bastei)

Kniha Vražda v ambitu

včera

Jedna z nejlepších knih, které se mi prozatím od autora dostaly do rukou ;-). Oldřich z Chlumu jako mladík a ještě k tomu v tajemném prostředí kláštera v Magdeburku, kde se stane přímým svědkem vraždy, kterou se samozřejmě snaží i vyřešit. Kromě toho zde potkává i svou první velkou lásku... Tento a potom ještě další dva případy na čtenáře čekají v této knize. Mně osobně se všechny příběhy moc líbily, hodně zajímavé bylo také vykreslení pozadí toho, jak se Oldřich stal královským prokurátem i jak si vydobyl srdce a lásku své pozdější (druhé) manželky Ludmily. Za to všechno si kniha zaslouží plný počet a doporučení všem milovníkům knih pana Vondrušky ;-).

Endy17

Šestý svazek o dobrodružstvích Oldřicha z Chlumu chronologicky nezapadá, autor nás vrací do hrdinova mládí a tahle kniha by tak mohla celou sérii zahajovat. Na kvalitě jí to ale nijak neubírá a Oldřichovi příznivci se jistě rádi dozví něco o tom, jak to bylo před jeho působením na Bezdězu.

eltondo

Oldřich z Chlumu mi připadá lepší než James Bond. Ve čtrnácti letech se dostane do cizího místa, kde nikoho nezná, nemá žádné pravomoci, žádné prostředky atd. A přesto se coby kluk snadno dokáže vypořádat s mocnými, krutými a nebezpečnými protivníky :)

olívoil

Když autor píše, jak to všechno začalo, většinou je to poslední kniha dané série...………..pan Vondruška však pokračuje dál a to je dobře...……..zase bezva čtení

čef

Tři delší povídky, jedna hezčí než druhá. První případ vraždy, první práce pro Přemysla Otakara II a první případ, pokud vím, se zapojením obou známých pomocníků – Oty a Diviše. Také snad první souboj Oldřicha z Chlumu na život a na smrt. Víme, že o naše hrdiny nemusíme mít starost, o tom tyto historické detektivky nejsou. Určitě jsem spokojen s příjemně strávenými hodinami s touto knihou.

pami
27.11.2019

Oldřich na konci příběhu Vražda v ambitu odchází z Magdeburku s Annemarií. Mají spolu syna a když mu je rok umírá se svou matkou na mor. V dalších knihách se pak píše o Blance. Mám v tom trochu zmatek. A ještě jeden postřeh. Oldřich vypráví Václavu II. svůj příběh z kláštera na Točníku. Přitom je snad celkem známo, že si Točník nechal postavit Václav IV. Je jasné, že autor má nárok na omyl. Od toho má být v nakladatelství osoba, která má autora upozornit. Zdá se mi, že tato kontrola v MOBA moc nefunguje, tedy podle mé zkušenosti i z jiných knih, bohužel.

Hani77
23.11.2019

Bez váhání 5* ☺. Tyto kratší příběhy mi velice vyhovovaly, protože se každý dal přečíst za 1 večer. Navíc jsme se dozvěděli více o 3 důležitých momentech Oldřicha z Chlumu.

Riccia
18.10.2019

Moje stá přečtená knížka zapsaná na Databázi knih a celkově šestá od tohoto autora, kterého jsem před časem objevila právě díky Databázi a její Čtenářské výzvě. Myslím, že i kdybych se snažila vybrat si pro jubilejní pozici co nejhezčí čtení, nemohla bych si vybrat lépe. Díky panu Vondrušovi a jeho královskému prokurátorovi Oldřichovi z Chlumu jsem si opět užila několik milých, příjemných a napínavých večerů.

Román o růži
Román o růži