Spiknutí oběšenců

Spiknutí oběšenců https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/458207/bmid_spiknuti-obesencu-b2e-458207.jpg 4 270 78

Na královských statcích poblíž městečka Benešova u Ploučnice zakládá panovník hrad Ostrý. Od počátku však stavbu provázejí potíže, a proto je dohledem pověřen Oldřich z Chlumu. Jenže dříve, než se může svých povinností ujmout, dojde v Benešově ke vzpouře, jejíž okolnosti jsou velice nejasné. Co je však podstatné, její aktéři, tři bratři a sestra, jsou z rozhodnutí královského rychtáře oběšeni. Ráno však těla na šibenici nejsou a rychtář je zavražděn. Podle svědectví jeho ženy spáchali tento mord právě ti čtyři oběšenci. Lidé mají strach a s královskými úřady nechce nikdo z nich mluvit. Proto do kraje vyráží v převleku panoš Ota, jehož cesta však neproběhne tak snadno, jak si Oldřich z Chlumu představoval. Zlo jako by se vršilo a mrtví přibývají…... celý text

dalia1769
23.01.2024 3 z 5

Poměrně překombinovaný a tudíž ne moc věrohodný děj, i když se kniha četla dobře a hlavně scény s Oldřichem z Chlumu předstírajícím, že je obyčejný voják, byly zábavné.

E.l.i.a
26.11.2023 3 z 5

Tak tohle mi přišlo překombinovaný.

Alex.rrr
14.10.2023 3 z 5

Sérii mám hodně ráda, ale tento příběh byl za mě slabší. Spíše je o Otovi a Divišovi, kteří se motají a tak trochu příběh vázne. Na konci, kde jsem čekala rozuzlení vlastně něco mrtví vezmou do hrobu, tak nevíme proč se to stalo... a celkově takové neslané nemastné. Kniha se mi četla hezky, ale čekala jsem jako v předchozích knihách větší drive.

drakamena
18.09.2022 3 z 5

Tento díl se mi nelíbil tolik jako ty předchozí, možná proto, že byl na můj vkus až moc překombinovaný a postupem času jsem se začala ztrácet v tom, kdo, kde, jak, nač, proč atd. Navíc mi vadilo, jak se Ota nechával okouzlovat jednou ženštinou za druhou, přičemž k Divišovi se stavěl, jako by ten neuměl do pěti počítat.

PetrKral
10.08.2022 3 z 5

Tak tentokrát to už opravdu drhlo...

olívoil
05.08.2022 5 z 5

Opět skvěle napsané........zajímavé..........a tentokrát lze bez nadsázky použít větu :"Za vším hledej ženu"...........v tomto příběhu rovnou tři ženy...........skvělé, pane spisovateli

SumýšIrena
14.06.2022 1 z 5

"A jestli se někdo zmíní o jakékoli zrzce, utrhnu mu hlavu." To říká v knize Oto. Přesně tak jsem to cítila při čtení. Podle mě jde o jedenu z nejslabších Vonduškových knih. Děj byl až moc překomplikovaný a zrzavý. Nějak se léty vytrácí ta lehkost prvních příběhů Oldřicha z Chlumu.

Danka1975
10.06.2022 3 z 5

Tak můj první Vondruška a nějak jsem si z něj na zadek nesedla. . . .:-).. stálo mě to trocha úsilí a očekávání asi bylo moc velké. . .nicnémě mu dám ještě šanci, páč já ty historické věci mám ráda :-)

Daduška
25.04.2022 3 z 5

Klasický Vondruška. Kdo má jeho styl rád, bude spokojen.

kvetuse3368
19.04.2022 5 z 5

Perfektní příběh, krásně zaúhlené, skoro do posledních stránek jsem netušila, že za tím stojí nespokojené, výstřední ženy.

PREBURDA
18.02.2022 4 z 5

Příběh začal velmi nevinně a postupně stránku od stránky se začal zamotávat. Mord za mordem a záhadný propletenec všech postav. Už, už jsem se bála, že Ota skončí v manželském chomoutu...........no nevím, jak by potom Oldřich z Chlumu využíval Otu k vyšetřování, když sám Ota dívkám hlásá, že manželství je svátost a proto se do toho nežene, poněvadž by o tuto kratochvíli přišel. A opětovně posun v čase. Kdo tuto sérií čte postupně, bude zase zmaten. Jinak se mi příběh moc líbil.

jarin58
30.01.2022 4 z 5

Klasický Vondruška,jen Ota měl na kahánku.Už jsem myslel že se ožení.

Kulda1981
23.01.2022 5 z 5

Tohoto autora mám moc ráda, je to vždy taková trochu jiná detektivka, než klasické z této doby. A možná proto se mi tak líbí.

Ajrad1981
04.01.2022 5 z 5

Tak teda nevím, to za doby Přemysla Otakara II. neexistoval jednoduchý zločin? Takhle překombinované plány snad ani nemohl nikdo vymyslet, teda kromě pana Vondrušky. :-D A co teprve když ten překombinovaný plán něco pokazí a musí se vymyslet jiný, ještě překombinovanější! To je pak dílo! Já osobně jsem ještě snad ani jednou nedokázala přijít na to, kdo je pachatel, natož abych věděla proč! Ale jako oddechovka jsou tyhle knížky skvělé.

Ladinek
03.01.2022 4 z 5

(SPOILER) Nechci moc prozrazovat, ale celou dobu jsem byl opravdu zvědavý na rozuzlení takto komplikovaného pletence zločinů a nakonec to bylo jen takové #MeToo - trochu zklamání

Art82
26.11.2021 4 z 5

Prostě už jsem asi převondruškovanej.

wooloong
23.11.2021 3 z 5

Poněkud překombinované, dalo mi dost práce rozklíčovat, kdo, s kým a proč. Panoš Ota se překonává a nepochopila jsem, proč se řešilo, že Ludmila jela za Oldřichem, když z toho nakonec nic nevyplynulo.

Lenc
12.11.2021 1 z 5

Tak jsem po několikerém odložení přeci jen dočetla a převládají spíše rozpaky a pocit, že to byla opravdu poslední kniha od pana Vondrušky, kterou jsem přečetla.
Když jsem před více než deseti lety sérii s Oldřichem začala číst, vtáhl mě příběh natolik, že jsem knihu přečetla na jeden zátah, hlavní postavy byly sympatické a dějová linka srozumitelná a napínavá. O této knížce nemohu říci ani jedno z toho. Konečný pocit je takový, že 300 stránek se jen někdo někam přesouvá a vůbec nic se neděje a na posledních 15 stranách jen padají mrtvoly ze skály, což je ale pořád zmiňováno jen jakoby mimochodem. Postavy jsou strašně vyčpělé až skoro ploché, celé mi to přijde podivně bez emocí.
Škoda, středověké romány mám ráda, ale budu muset najít a oblíbit jiné knihy a postavy.

Vojslava
07.11.2021 3 z 5

Ani tento nový titul mne nijak nezaujal. Prostě v něm postrádám... základní příběh, vysledovatelnou dějovou linku, která by nebyla jenom vršením nepochopitelných dějů, které se pak autor pokusí na posledních patnácti stranách vysvětlit. Na charaktery postav, které nejsou konstantní (jako hlavní hrdinové) lépe rezignovat, protože buď nejsou, nebo nejsou moc věrohodné a slouží jen jako předpoklad k jejich roli v celém ději. Nemůžu říct, že to bylo oddychové čtení, musela jsem až moc energie věnovat pochopení autorových mentálních pochodů...

jefff
06.11.2021 3 z 5

Moje první setkání s Vondruškou a jeho středověkou detektivní sérií. No, úplně nevím, co si o tom mám myslet. Líbí se mi kulisy a docela autenticky popsané reálie. Ale dialogy jsou příšerně šustivé a brutálně neuvěřitelné. Děj byl překombinovaný a zejména finále až nepřehledné. Úplně se utopily motivy, které tu jsou skoro až dosazeny, aby to alespoň nějak fungovalo. Doufal jsem v objevení nového literárního grálu, ale takhle vůbec nevím, jestli se k sérii kdy vrátím.