Pomsta bílého jednorožce

Pomsta bílého jednorožce https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/424946/bmid_pomsta-bileho-jednorozce-paV-424946.jpg 4 285 73

Častolov z Frýdlantu, který se honosí erbem Ronovců, přijde za nevyjasněných okolností o manželku Anežku, kterou najdou mrtvou pod skálou, na níž se jeho hrad tyčí nad krajinou jako orlí hnízdo. Její smrt uzavře královský popravce jako nešťastnou nehodu, jenže záhy poté je zabit i on. O tom, že nejnevděčnějším úkolem je pomáhat příbuzným, se přesvědčí Oldřich z Chlumu, když své ženě Ludmile slíbí celou záležitost vyšetřit. Jakmile se pustí do pátrání, začnou mysteriózními způsoby umírat další lidé a vše se točí kolem soutěsky, zvané Peklo. Co je ovšem nejhorší, nikdo z případných podezřelých ty vraždy spáchat nemohl, a tak nakonec nastupuje církev, neboť ďáblova stopa je nepopiratelná.... celý text

Ajrad1981
25.10.2020 4 z 5

Tato série je taková oddechovka, ale zdá se mi, že to VV dělá čím dál zamotanější, na úkor uvěřitelnosti.

helenkan
24.10.2020 5 z 5

Zase pěkné počteníčko. A víte co mě na těchhle detektivkách taky baví? Všechny ty ctnostné paní a panny, které ohrnují nosy nad děvami lehkých mravů a samy se nechovají líp. :-) Jen to dělají pod záštitou manželství, nebo bohatství. To se v té spoustě vražd a mrtvol dokonce i usměju.

Lumír23
27.09.2020 5 z 5

Klasicky výborné, zábavné, prostě fon Družka v té lepší formě :-) .

hanzmb
01.09.2020 5 z 5

Autor se vrací časově o několik let zpět. Na rozdíl od Mstitele z Jenštejna však v tomto případě jde kvalita nahoru. Snad se v této sérii už odrazil od pomyslného dna (Znojmo). Příběh má svou logiku, čtenář získává veškeré informace jako mají vyšetřovatelé. Tento styl vždy preferuji před "zázračným osvícením". Už se těším co zas Diviš "zvojtí" a koho Ota pomiluje v příštím díle. Snad se podobného restartu dočká i druhá série.

jindrich7442
26.08.2020 3 z 5

Musím tentokrát jednu hvězdu ubrat. Ačkoliv mě čtení bavilo a knihu jsem odkládal jen s přemáháním, něco mi tu chybělo. Možná, že bohužel pro p. Vondrušku, že jsem po knize sáhl mezi čtenou sérií od pí Vaňkové. Což je trochu jiný druh románu, kde člověk těžko hledá autorovu fantazii, oproti lehké oddychovce, na které se soustředí p. Vondružka.

Česneksmedem
25.08.2020 5 z 5

Musím souhlasit, že šlo opět o čtivou, vtipnou a povedenou historickou detektivku, která se dobře četla. Klasická trojka spolu s chytrou manželkou Oldřicha z Chlumu Ludmilou se díky VV postarala o příjemné počtení. Knihu doporučuji!

Terez0
24.08.2020 4 z 5

První kniha od tohoto autora. Byla jsem příjemně překvapena, je to čtivé a strhne to do děje.

tittanie
24.08.2020

Myslím, že tenhle díl se autorovi moc nepodařil. Plno vztahů, jmen a chaosu. Neustálé upozorňování na Otovi zálety. Diviš moc velkou roli nedostal.

cérka
23.08.2020 4 z 5

Tak jsem opět podlehla a obávám se, že příště podlehnu zas! Sama nevím proč. Vražd jak v Midsomeru a pořád dokola omílané a v každém díle připomínané charaktery postav (i když Diviš nám nějak podezřele moudří a Ota již tolik nepodléhá dívčím půvabům ;)). Při tak velkém počtu knih v jedné sérii v tak malém časovém úseku je s podivem, že je ještě o kom psát. Na druhou stranu musím uznat, že je to čtivé, má to spád a je to návykové. Prostě typický Vondruška. Tak brzy naviděnou rytíři ;).

Kerberos
23.08.2020 4 z 5

Velmi zamotaný případ,plno rodinných vazeb,vražd.Jakou roli hrají dva podobné medailony se znakem jednorožce?Nechte se překvapit.

MirrorIsis
20.08.2020 5 z 5

Čtení, které nezklame...To platí i pro Pomstu bílého jednorožce...

Kami33
19.08.2020 5 z 5

Mám knížky pana Vondrušky ráda. Odpočinkové čtení. Poslední dobou trošku moc vražd, ale nakonec do sebe vše zapadne.

SSTknihy
19.08.2020 4 z 5

Vždycky, když dočtu poslední knihu ze série Hříšní lidé Království českého říkám si, že už je to nějak slabší a že další už asi číst nebudu. Jenomže pak vyjde nový díl a já hned běžím do knihkupectví a nemohu se dočkat, až začnu číst o dalším vyšetřování oblíbeného trojlístku. I když je tentokrát Oldřich méně upjatý, Ota méně prostopášný a Diviš o trochu méně zbrklý (a Ludmila méně otravná), samotný detektivní příběh je zajímavý, má to hlavu a patu, dějové linie do sebe zapadají, mrtvol přibývá jak na běžícím pásu a rozuzlení je srozumitelné a logické. Takže panu Vondruškovi odpouštím i ty „letní bouřky“ pár týdnů „před svátkem svatého Martina“ a je mi jasné, že s dalším dílem zase podlehnu :-)

Jerry.69
18.08.2020 3 z 5

Poprvé, kdy jsem měl se čtením tak trošku problém, děj rozvleklý, často se opakující popisování vztahů jednotlivých postav, téměř nulová akce, žádný překvapivý zvrat...snad se jednalo o výjimku jinak skvělých příběhů

pepa3rd
18.08.2020 4 z 5

Další detektivní jednohubka s oblíbenými hlavními hrdiny, ve které jsem si tentokrát dokonce téměř celou dobu dokázal udržet přehled o tom, kdo je kdo :). Jen je to poslední dobou trošku stále o tom samém. Nevím, zda je to dobře nebo špatně, ale docela by se mi líbil trochu delší a hlavně epičtější příběh, který by si víc pohrál se známou českou historií. 85 %

Modrina
17.08.2020 5 z 5

Já jsem velmi spokojená. Jednorožec rozhodně patří mezi to lepší, co pan Vondruška napsal. Knihu doporučuji k přečtení a lokalitu k návštěvě. :)

Dandulka
12.08.2020 5 z 5

Skvělé čtení, přímo balzám na duši po těch všech nečitelných publikacích, co jsem musela přelouskat!

hnatlubo
11.08.2020 4 z 5

Četl jsem již druhou knihu z cyklu "Hříšní lidé království českého" a opět jsem se výborně pobavil. Postupem času si přečtu všechny.

pagac17
09.08.2020

Se zájmem jsem si přečetl uvedenou publikaci, obdivuji fabulaci autora, dobře napsaná detektivka středověkého období, odhalení zločinců se protáhlo až do konce knihy.

13werka
07.08.2020 3 z 5

Řekla bych, že tato kniha patří k těm Vondruškovým lepší (poslední knihy na mne dělaly dojem, že byly ušity horkou jehlou). Je to takové příjemné čtení na dovolenou.