Olomoucký bestiář

Olomoucký bestiář https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/184870/olomoucky-bestiar-184870.jpg 4 654 99

Na panství olomouckého biskupa bylo bestiálně zavražděno několik žen. Podařilo se chytit a usvědčit vraha, který byl prohlášen za vlkodlaka a upálen. Po čase ovšem vraždy pokračují. Přemysl II. Otakar se rozhodne, že spíše než inkvizice pomůže zkušený vyšetřovatel, proto pošle na Moravu prokurátora Oldřicha z Chlumu...

ritz
08.12.2014 5 z 5

Další výborný román skvělého autora, jeho knížky můžu kdykoliv a kdekoliv...

Selinute
10.11.2014 5 z 5

Ani tentokrát autor nezklamal. Poutavý a napínavý děj mě nakonec vyprovokoval k nedělní návštěvě Olomouce - "Po stopách Oldřicha z Chlumu". Výlet byl opravdovým zážitkem, neboť město má kvalitou nejlepší a nejcennější památky z celé Moravy. Nezapomenutelná je jednoznačně návštěva katedrály sv. Václava (Dóm), neboť představuje jeden z nejúchvatnějších středověkých chrámů u nás. Knížka i výlet byly super.

pagac17
17.09.2014

Velmi poutavý středověký detektivní román. V díle opět vystupují známé osobnosti a to Oldřich z Chlumu a jeho dva pomocníci. Tentokrát dostal královský prokurátor za úkol od krále Přemysla Otakara II zjistit, jak se ztratilo cenné stříbro z pruského tažení. Spisovatel popisuje znamenětě dění na Moravě, kam sice sahala pravomoc krále,ale byla i otupena olomouckým biskupem. Děj začíná několika vraždami, které jsou přiipisovány vlkodlakovi, v což Moravané věří, i když jsou věřící v Boha. Takže královský prokurátor nejdříve řeší řadu vražd v okolí zámků i v samotné Olomouci. Svým instiktem pomalu dochází k odhalování těchto případů a nakonec se mu podaří objasnit i hlavní úkol, který dostal od krále,aby zjistil, kde se nachází ono stříbrné bohatství. Při pátrání dochází k zjištění, že všechny nitky vedou nakonec k těm nejvyšším ůředníkům království a také i k samotnému olomouckému biskupovi. Děj je tak znamenitě propletený, že nenechá čtenáře v klidu, dokud se v závěru nedoví, kdo byli pachatelé a i ten hlavní. Je to mistrné díly spisovatele k upoutání k této knížce

pagac17
17.09.2014

bondula
17.09.2014 5 z 5

Asi najkrvavejšia knižka zo série Hříšní lidé. A rovnako aj obsahujúca najviac nadprirodzena. A jedna z najnapínavejších, s ktorými som mal dosiaľ tú česť. Veľa nitiek, pekne zamotaných a príjemné hľadanie, kto za ktorú ťahá. Knižka, ktorá vtiahne čitateľa z jeho obývačky priamo na stredovekú Moravu. Oveľa lepšie, ako televízia!

evafort
08.04.2014 5 z 5

Skvělá knížka, mám čím dál raději Oldřicha z Chlumu a všechny sympatické lidi kolem něho. Přečteno jedním dechem za dva dny.

Martinka 135
06.02.2014 3 z 5

Vyloženě oddechové čtivo. Žádný elitní literární výtvor, ale trocha historie a napětí nikomu neuškodí.

simuiv
29.01.2014

Knihu mám zatím rozečtenou... nějak mi některé Vondruškovy knihy něco připomínají - tu soudce Ti, tu zas Jméno růže nebo Šifru mistra Leonarda, tato chvílemi Mlýn na ponorné řece... no ale stejně se mi líbí.

lukaflek
13.10.2013 4 z 5

prostě vondruška - jednoduchý jazyk, chytlavý příběh, krásně se čte, ale do života nic nedá :)

Zdenda20
10.09.2013 5 z 5

Knihy od pana Vondrušky se mi líbí a tato je jedna, kterou určitě doporučuji i ostatním čtenářům. Během děje je ohrožen život vyšetřovatelů a celkem logicky popsáno jejich počínání a následné odhalení viníka. Jen nevím , kde Oldřicha z Chlumu doprovází velitel Diviš, jak je uvedeno v upoutávce. V knize jsou uvedeni Oldřich z Chlumu, Ota ze Zástřizlí a písař Wolfgang , ti řeší celý případ.
Nevím na koho se obrátit, aby byla dána správná informace ke knize.

Roman04
01.09.2013 4 z 5

Ve finále byl strůjcem zločinu opět někdo jiný, než jsem předpokládal.

Tiama
28.04.2013 4 z 5

Oldřich z Chlumu opět nezklamal, příběh měl spád a napětí, dobře se mi to četlo.

McGrinder
20.04.2013 5 z 5

Asi nejlepší ze série Hříšní lidé Království českého. Právě ji čtu asi po šesté :-)

bibi.r
04.03.2013 5 z 5

Úžasné zasazení do krajiny, kterou znám a kterou jsem si takovýmto způsobem ještě nepředstavovala. Krom toho Oto je stále můj favorit :).

Shardlake
27.01.2013 3 z 5

Opět čtivou formou popsaný historický příběh odehrávající se na území Olomouce, Blanska, Rájce, Macochy a okolí.

Evča K.
28.09.2012 5 z 5

První kniha, kterou jsem od p. Vondrušky přečetla. Zaujala natolik, že jsem musela přečíst další a další.

Zdeslav
17.06.2012 3 z 5

Čtenář má již po prvních stránkách pocit, že zde mistru Vondruškovi trošku ujela ruka, obzvláště mu to tady totiž vraždilo. Příběh více méně stejný, jako jsme u autora zvyklí. Zhýralý panoš Ota poznává tentokráte krásy moravských dívek, jeho pán si opět protiví mocné papaláše své doby, tentokráte samotného olomouckého biskupa. Statečné dobro (obdařené snad až nadpřirozenou neohrožeností) vítězí nad zákeřným zlem v kulisách tajemné oblasti Moravského krasu. Průměrná detektivka, velice čtivá a krásně zromantizovaná exkurze do středověku. Klasické vondruškovské odreagování od reality, řádky nabyté humorem a dějem se čtou samy. Existují lepší příběhy Oldřicha z Chlumu, ale ani touto nesáhneme zcela vedle.

GepardLady
24.01.2012 3 z 5

Nechala jsem se nalákat na kamarádovo doporučení a historické téma. Od klasické detektivky se to ale moc neliší, tak mi to nic moc neřeklo. Zpočátku docela poutavé, čtivé, ale já holt na detektivky moc nejsem. Myslím, že by se mi tahle Vondruškova série s Oldřichem z Chlumu asi brzy zajedla, takže si ponechám vcelku dobrý pocit z téhle knihy a po další nesáhnu.

kmenicka
08.10.2011 5 z 5

V této Vondruskove detentivce je snad nejvice mrtvol.