Nitranská brána smrti

Nitranská brána smrti https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/295195/mid_nitranska-brana-smrti-Ayr-295195.jpg 4 375 64

Při vojenské výpravě do Horních Uher se vojskům Přemysla II. Otakara podaří obsadit Nitru. Správy města se ujímá zástupce českého krále Oldřich z Chlumu. Jednoho rána se na Dolní bráně najde oběšené tělo kanovníka nitranské kapituly. Městem se šíří panika, neboť je tato brána považována za prokletou. Před lety v ní zahynula žena obviněná ze spojení s ďáblem. Stopy vedou ke kostelu svatého Jakuba, jenže než se je podaří ověřit, objeví se v bráně oběšený farář tohoto kostela. Oldřich z Chlumu má tři dny na odhalení a usvědčení zločince.... celý text

Detektivky, krimi Literatura česká Historické romány
Vydáno: , MOBA (Moravská bastei)

Nitranská brána smrti , 2016

ivoiro
25.04.2017 5 z 5

Těžko se dodává víc, skvělá kniha.

Shardlake
19.04.2017 4 z 5

Po přečtení několika předchozích knih z této série pro mne opět čtivá oddechová četba.

aktijnov
14.03.2017 4 z 5

Opět příjemná četba k relaxaci a odpočinku. Jen se mi to uprostřed zdálo poněkud zdlouhavé a roztahané...

Olina6
06.03.2017

Mám knihy p. Vondrušky ráda, ale touto jsem byla zklamána, pořád to samé, nepřekvapivé, podezření jsem měla asi od půlky... ale už se těším na další, věřím, že bude lepší.

Boby17
03.03.2017 3 z 5

Opět jeden z příběhů, ve kterém vítězí spravedlnost, když právo je krátké. Příjemné počtení.

Modrina
03.03.2017 5 z 5

Nepopírám, že knihy pana Vondrušky jsou si velmi podobné, ale mně se to čte dobře. I tato je prostě milá oddechovka. Takže za mě plný počet. :)

bibi.r
02.03.2017 3 z 5

Docela mi trvalo, než jsem se začetla a ani tak to ve mně nezanechalo hluboký dojem.

Neo1tex
01.03.2017 3 z 5

Není to špatná kniha, ale po přečtení vícero knih autora začínám mít pocit, že je to "furt dokola".

Daecius
23.02.2017 3 z 5

Z mého pohledu zatím nejslabší díl série. Čtení mě sice bavilo, ale tak nějak mi to přijde už posté opakované, takový stereotyp. V jiných dílech bylo vždy něco zajímavého, překvapivého, poutavého.. až jsem se divil, a říkal si, kdy se vyčerpá - tak je to tady; tentokrát jsem nic takového nedostal, pouze úspěšné a prověřené opakování před tabulí. Coby čtenář bych místo třech podobných dílů raději jeden opravdu vymazlený, ale chápu že nakladateli tohle chrlení dobře prodávaných knih náramně vyhovuje.

vincek1
19.02.2017 4 z 5

Prostě pan Vondruška.

anickalysano
18.02.2017 4 z 5

Přijde mi to stále odfláknutějši a jednodušší. Je to škoda, protože tohle je moje moc oblíbená série.

Juri81
10.02.2017 2 z 5

Být klaustrofobikem, přivedly by mě detektivy pana Vondrušky k šílenství. Děj se prohlubuje, vražd přibývá a mě to malé vytyčené nitranské teritorium začíná být malé. Nikdo nic neví, nikdo nikoho nezná a nikdo nikoho neviděl. Nebýt sklepnic, nevyřešil by Oldřich z Chlumu dodnes jediný případ.

cérka
06.02.2017 4 z 5

Sama nevím proč dávám čtyři hvězdičky, jsem totiž na rozpacích. Pana Vondrušku řadím mezi svého nejoblíbenějšího a nejčtenějšího autora, na knihy z jeho pera se vrhám s obrovským nadšením a chutí a všem jej doporučuji, tudíž bych měla hodnotit pěti hvězdičkami. Jenže tato kniha má své ale!
Je cca 22 druhou z velmi povedené série Oldřicha z Chlumu a je to na ní již bohužel poznat. Pan Vondruška ( ke své i naší škodě) píše a vydává v jednom roce několik knih, což vede k horší kvalitě a propracovanosti příběhu a hlavně osobního života hlavních hrdinů. Nechci jen zprávy o Otových nových známostech, ráda bych věděla jak žije a co dělá Ludmila, Divišova žena... a možná i něco málo z dějepisu k připomenutí doby. Jsem prostě zvyklá u pana Vondrušky na víc :-( a vím, že na to má :-)

čuřil
18.01.2017 4 z 5

Jó, na pana Vondrušku, tak na toho je spolehnutí. Opravdu povedená, čte se dobře - pohodová kniha.

mauťa28
15.01.2017 5 z 5

Skvělá kniha, čtivá jako zatím všechny od pana Vondrušky. Už se těším na další.

Macek58
09.01.2017 5 z 5

Výborná oddechová četba. A už čekán na další pokračování příběhúm Oldřicha z Chlumu.

Danuše7
07.01.2017 5 z 5

I v tehdejších Uhrách byli lidi správní a špatní. bohužel je někdy semlely zájmy mocných králů. Naši hrdinové našli ty zlé a po zásluze je potrestali. tento způsob by v naší době sice neprošel, ale tehdy.....

elizabeth_ba
04.01.2017 4 z 5

Z hlediska historického se toho tentokrát mnoho nedalo pomrvit (obsažené v kronikách je možné shrnout do jediné věty: „To vidouce nitranský biskup a posádka společně s měšťany trnavskými získali u krále Otakara smírné narovnání a ochranu kvůli jeho zbožnosti a milosrdenství, slibujíce mu být věrně oddáni a poslušni.“ ), v Nitře jsem nikdy nebyla, takže nedokážu posoudit, zda vykreslené odpovídá realitě, ale bavilo mě to, i když hlavního pachatele jsem odhadla velmi záhy a všichni se chovali dle předpokladů, proto a přesto jsem tentokrát popustila uzdu i svému udílení hvězdiček (vždyť jsem to přečetla o Vánocích).

Finn123
06.12.2016 4 z 5

Další případ Oldřicha z Chlumu je opět solidní oddechová četba. Určitě prospěla změna prostředí, dobré jsou i figurky olomouckého kanovníka a nitranského rychtáře.
Sice jsem odhalil jednoho z pachatelů asi ve třetině knihy, ale to bude tím, že jsem z tohoto cyklu četl už sedmnáct příběhů.
Oldřich se zde jako vždy presentuje jako brilantní vyšetřovatel, Ota opět neodolatelný svůdce a Diviš je také ve formě. Trojice je super-sympatická, děj zajímavý-co víc si přát...

RogiS
05.12.2016 3 z 5

Nové místo děje, zápletka, pravda, ne zcela originální, ovšem - co napsat, aby to nebyl spoiler. Nesouhlasím se Zdenda20. Co Prokletí brněnských řeholníků?