Útěk z Falaise

Útěk z Falaise https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/481863/bmid_utek-z-falaise-bVz-481863.jpg 4 226 34

Další příběh o hraničáři Willovi a jeho přátelích z království Araluen Když jejich plán na záchranu galického prince strašlivě selže, Will Dohoda a jeho učeňka Maddie jsou uvězněni na hradě Falaise. Nebezpečný baron Lassigny má v úmyslu držet je i prince za každou cenu v zajetí, ale Will a Maddie jsou odhodláni uprchnout a pokusit se zachránit prince ještě jednou. Všechno se však zdá být proti nim. Dokážou i tentokrát zvítězit?... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Egmont (ČR)

Escape from Falaise , 2021

Mabie
28.01.2022 4 z 5

Klasický “Hraničář”, příběh, kde dobro vítězí a zlo je tvrdě potrestáno. Mám Flanagana ráda, třebaže mi připadá, že nápady mu v posledních dílech trochu dochází. Ale to bývá problém většiny delších sérií. A nebudu originální ani s výtkou, která tu zazněla už tolikrát - i já vnímám rozdělení příběhu na dva díly, jako zradu na čtenáři.

Gurus
24.01.2022 4 z 5

Po dlouhé době opět pořádnej Hraničářův Učeň. Sice by bylo lepší kdyby 15. a 16. díl byli jedna kniha (chtěli víc peněz), i tak to byl kvalitní díl. Hlavně jsem se konečně dočkal všech oblíbených postav (Will, Halt, Horac). Maddie už není tak protivná jako dřív a celkem je fajn a dá se sní vydržet.

KájaKoxík
23.01.2022 4 z 5

(SPOILER) 15 a 16 díl by měl být dohromady proto dávám o hvězdu méně.

POZOR SPOILER, OBSAH!
Jinak se konečně dozvíme, jakým způsobem se Mady a Willovi s pomocí Halta a Horáce podaří z hradu uniknout. A také že přes všechny problémy zachrání prince Gilease tak, jak bylo slíbeno v předchozím díle. Ukáže se, že zrádcem, který je baronovi Lassignymu prásknul byl přímo bratr krále Galiky.
Jelikož odsouzen jen za nepřímých důkazů k smrti, jsou naši hrdinové naprosto zhnuseni a opouští zemi ještě před popravou.

Líbí si mi jak je na těchto svou dílech vidět, že každá země má své problémy a že ne všichni si žijí stejně dobře.

Rechpa
21.01.2022 2 z 5

Bohužel přesně jak jsem předpokládal, tak je kniha velké zklamání. Poslední dvě knihy mohl spojit do jedné, děj je předvídatelný, dá se říct, že se stále opakuje to samé. Myslím si, že hraničářův učeň měl končit desátou knihou. :) Řekl bych, že si už další knihu nekoupím, ale lhal bych - stále je to hezká pohádka, kde dobro vítězí nad zlem. :)

LunaL.
16.01.2022 5 z 5

Nechápu, jak může být 16.díl stejně poutavý, jako první díly! Člověk by myslel, že už spisovatel bude bez nápadů, nebude mít o čem psát, a ono to tak naštěstí není :)
Tenhle díl se mi líbil moc, možná i tím, že jsem nedočkavě vyhlížela pokračování napínavého děje. Na to, že je Will dospělý, jsem si už zvykla, u Horáce to byl zatím ještě problém, jak se tam tak často neobjevuje. A u Maddie jsem měla pocit, že musí mít sílu za dva chlapi, ale to se ve fantasy světě může stát :)
A bonus navíc pro mě byl ten, že kniha splňuje bod z čtenářské výzvy - obsahuje postavy, které milují kávu! :)

Sarka14
04.01.2022 3 z 5

Nemá cenu si tu stěžovat na rozdělení příběhu. To je prostě smutný fakt. Knížka se čte dobře. Jen ten příběh byl takový slabý. Nic tak zvláštního se tam nestalo. Naštěstí je to čtení na jeden den, tak to člověk zkousne. Takže je vlastně dobře, že je to tak krátký. Protože jinak by se čtenář začal velmi rychle nudit. Uvidíme, co bude dál. Teď bych si dala pro změnu spíš nějaké nové bratrstvo

SumýšIrena
03.01.2022 4 z 5

Příběh se mi líbil, ale jednu hvězdu ubírám, stejně jako ostatní, za to, že byl rozdělený na dva díly. Je to zbytečné a vidím v tom jen ziskuchtivost.

momo01
29.12.2021 4 z 5

Celou sérii čtu společně s dětmi a tak mi nevadí, že je všechno předvídatelné a zjednodušené, že Halt pořád zvedá jedno obočí a Will ho neumí napodobit. Odpustila jsem dokonce autorovi, že minulý díl ukončil uprostřed akce. Co se mi nechce odpustit, jsou překlepy a odfláknutá práce nakladatelství.
Ale pořád je mi sympatické, že hraničáři pijí litry kávy, směju se Haltovi, když mu je blbě na lodi (mně taky) a hlavně, ti puberťáci se ke mně u čtení tak pěkně tisknou.

Hethera
22.12.2021 4 z 5

Knihy o hraničářích mám moc ráda, jen mi přišlo naprosto zbytečné, že 15. a 16. kniha nevyšli jako jeden celiství příběh.

dikyzapozornost
05.12.2021 5 z 5

Tahle série je pro mě velmi vzácná, proto si nenechám ujít žádnou novou knihu. Ač se mi i tento díl líbil, mám k němu několik výhrad.
Přijde mi, že bylo naprosto zbytečné příběh rozdělovat do dvou knih. V této knize nebyl žádný překvapivý zvrat, takže kdyby 15. a 16. kniha byla jen jedna, byl by příjemný zvrat uprostřed příběhu a pak už bychom jen doufali, že kniha dobře skončí.
Konec mě trochu zklamal. Nebylo to klasické zakončení, jako jsme u Hraničářova učně zvyklí, nebo alespoň mně to tak přišlo.
Ale co se nedá popřít, je, že je kniha i tak poměrně napínavá, postavy jsou stále dobře napsané, bojové scény promyšlené, detailní a nápadité a hraničářský život prostě zase o něco zpestřený.
Rozhodně stojí za přečtení, ale doufám, že další díl (a moc si přeju, aby byl) bude nápaditější a lepší.

1259
01.12.2021 5 z 5

Tak poslední díl dočten a i když je vidět, že Flanaganovi dochází trochu nápady s tím, jak jsou knížky krátký, tak rozhodně nezklamal a furt umí čtenáře zaujmout.

KnihoMorka
01.12.2021 5 z 5

Prahnu po další dílu

Tonksová888
15.11.2021 5 z 5

Kniha se mi líbila i když mi přijde zbytečné rozdělení 15. a 16. dílu. Doufám, že autor napíše další knihy i když nejvíc se mi stejně líbilo prvních 10 dílů s Willem jako u učněm.

pejty
07.11.2021 1 z 5

Tak bohužel mám pocit, že Flanaganovi dochází šťáva. Tato kniha je pro mě plna zklamání. Nejprve musím říct, že mě naprosto rozčiluje rozdělení příběhu na dvě knihy. Obě dvě totiž byly rozvleklé a bohužel nebyly ani moc zajímavé a napínavé. Přitom kdyby autor vynechal tak 150 stran omáčky, tak by z toho byla jedna pěkná a napínavá kniha. Navíc musím se přiznat, že mě poměrně nudila zápletka a hlavně jednoduchost příběhu. Oproti prvním dílům série je to strašný pokles kvality a ja už další knihu asi ani nechci číst. I když jsem si jistý, že si ji koupím a přečtu, protože je to pro mě úžasná nostalgie. Ale bojím se, že už má u mě Flanagan poslední šanci, protože pokud vydá další takový brak, jako byl tento, tak bohužel dám Hraničářům a Bratrstvu sbohem, abych si uchoval aspoň ty hezký vzpomínky na prvních X dílů.

Obrovské zklamání.