Nositelé dubového listu

Nositelé dubového listu https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/382741/bmid_nositele-duboveho-listu-sPh-382741.png 5 1745 157

Blíží se jaro a Will s Evanlyn mohou konečně prchnout ze Skandie. Evanlyn je však unesena temudžajskými jezdci, příslušníky početného národa, který obývá rozlehlé stepi na východ od Skandie. Will se vydává za nimi, ale jeden chlapec má proti šesti ostříleným temudžajským bojovníkům jen mizivou naději – i když je hraničářským učněm. V poslední chvíli ho vystopují Halt s Horácem a pomohou mu Evanlyn zachránit. Na radost ze shledání však není čas, protože Halt si je jistý, že šest Temudžajů tvořilo pouze průzkumný oddíl velikého vojska, které se chystá vpadnout do Skandie. Čtyři Araluenci musejí Skandijce varovat a nabídnout jim pomoc – pokud ovšem oberjarl Skandijců jejich pomoc přijme. Dokážou zapřisáhlí nepřátelé bojovat bok po boku, aby zachránili své životy a své země před ničivým vpádem nepřítele, který nezná slitování?... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Egmont (ČR)

Oakleaf Bearers/The Battle for Skandia , 2006

Nelda
01.07.2014 5 z 5

Velkou bitvu na konci této knížky, která trvá celých 80 stran, jsem přečetla jedním dechem, naprosto jsem se do ní vžila a bála jsem se a radovala se spolu s hrdiny. Těmto knihám nejde nic vytknout! :))

Lodja
12.05.2014 4 z 5

Sice jsem zrovna byla a chalupě, kde se člověk nonstop nudí a nemá co na práci, ale i přesto jsem Nositele zhltla jedním dechem. Shledání Willa s Haltem je sice trošku, dobře, trošku víc rána z nebe a taky se na můj holčičí vkus trošku moc válčilo, ale jinak skvělá. A přítomnost Evanlyn a Horáce to jenom potvrzuje.

P.S.: Jo a nepřipomíná vám ta mapa něco? Ostrovní stát Araluen, kus za mořem francouzsky mluvící Galika, španělsky znějící Toskano, horská Alpina a Teutland a nakonec ta severská Skandie. No, přece jenom na inspirace Evropou mohla být trošku méně zřejmá a knížce to přece jenom trošku ubírá. Ale co už...

Klára 321
13.04.2014 4 z 5

V tomhle dílu jsem si hrozně moc oblíbila Eraka. Líbí se mi jeho svéráznost i remcání po jízdách na koni (ale do jeho objetí bych se dostat nechtěla :-D). Navíc, nevím, čím to je, ale nemůžu si pomoct: hrozně se mi líbí ten název samotné knížky. Díky němu dostala ode mě čtyři hvězdičky, jinak by byly jen tři.

Mergirus
13.03.2014 5 z 5

Zase kniha přečtená během chvilky. Děj má spád. Líbí se mi, že autor tu vyzdvihuje věrnost a čest. I když Halt si spoustu věcí vykládá po svém a je velmi přizpůsobivý, co se týká pravidel. Ale jak říká Horácovi, občas se to musí. Také Skandijci, obzvláště Erak, tu vystupují jako kladné postavy.

Flipper
10.03.2014 4 z 5

Učeň sa už klasicky u mňa číta na jeden záťah. Viacmenej nemám výhrady, postavy a motivácie výstižné, akurát môže vadiť to už-už-už je postava mŕtva, keď tu zrazu niekto zasiahne a zabráni najhoršiemu. Aby som tomu nekrivdil, niekedy bolo toto klišé bolo dobre opísané a naplo čitateľa, potom sa však zbytočne opakovalo. Osobne sa ma páčil aj vojnový priebeh, ktorý sa zameriava na to najdôležitejšie a nepôsobí zdĺhavo. Myslím, že týmto dielom všetko do seba zapadlo a ďalšie si to už ani nežiada (keď som si prečítal dej nasledujúceho dielu - pôsobí dosť nútene) samozrejme ak vynecháme pubertálne vzťahy :) - tu by však príbeh mal skončiť a žili šťastne až kým nepomreli.

Alex.Barunka
24.02.2014 4 z 5

Super kniha. Příběh se čte úplně sám a přesto, že je kniha psána jednoduše (žádné zdlouhavé úvahy a popisy prostředí), tak se u ní nebudete nikdy nudit. Dokonce vás čeká i velká bitva a Will se konečně vrátí domů :) ...
Nositelé dubového listu však nejsou mojí oblíbenou knihou z celé série a proto dávám 4 hvězdičky :) ..

ThePetinka
09.12.2013 5 z 5

Pokud je to vůbec možné, tak je tenhle díl ještě lepší než ten předešlý. Jsem na sebe tak pyšná, že jsem si v knihovně půjčila rovnou oba a mohla tak plynule navázat na ten předešlý! Takhle to mám nejraději, to pak dokážu odpustit i nějaký ten otevřený konec. I když...
Willova a Haltova dbrodružství nabírají grády, je to všechno hrozně napínavé a nutí vás to stále a stále číst. Knihy jsou asi původně určené spíš pro kluky, ale to je věc, se kterou se potýkám i u jiného čtiva. Mě osobně většinou moc nabaví všechny ty bitevní pasáře, ale hrančářův učeň tvoří jasnou výjimku. Ještě nikdy mě tak nenadchl několik kapitol dlouhý popis bitvy!
A opět musím zmínit ten briskní smysl pro humor. Všechny ty nazářky a špičkování, to mě prostě nikdy neomrzí a vypadá to, že pana Flanagana naštěstí také ne. Mám totiž pocit, že se v tom stále víc a víc zlepšuje

jaina-immortal
18.10.2013 5 z 5

Pro mě zatím nejlepší kniha ze série. Konečně se něco začalo dít. I přes to, že je kniha psána velice jednoduše, dávám pět hvězdiček.

Adele02
02.08.2013 4 z 5

Pěkné, skvělé byly scény s Erakovým jezdeckým talentem a Haltovou hlavou a helmou ;)

Nemesis Moriko
01.08.2013 5 z 5

Jeden z nejlepších dílů=D
Celá série je úžasná=D

Sierra
20.04.2013 5 z 5

Všechny knížky ze série Hraničářův učeň jsou úžasné! Možná jsou psané velice jednoduše, avšak málokdy se u knihy nudíte... Všechny knihy hodnotím pěti hvězdičkami! :))

Vevericka.eva
09.04.2013 5 z 5

Musím ocenit, že úroveň série s dalšími díly neklesá, právě naopak.

matej1998
31.12.2012

Skvělá kniha, jsem rád, že Will se vrací do původního stavu a shledává se s Haltem.

studentik
05.10.2011 5 z 5

Kniha pro malé i pro dospělé:) jsem velmi spokojen ...

Neji Hyuga
01.10.2011 5 z 5

Aj ja musúm súhlasiť. Kniha sa číta tak dobre, že ju mám problém dať z ruky, za nejaké dve hodiny som v polovici :D

Wolfy141
25.08.2011 5 z 5

Souhlasim s Hanny, kniha se čte sama a děj je hooodně dobrý. Vždycky se mi to odehrává v hlavě xD

Hanny
06.07.2011 4 z 5

Dočetla jsem další z řad dobrodružství hraničářova učně Willa a jsem spokojená. Kniha se čte úplně sama, je psaná lehce a svižně, čas ani člověk nevnímá. Nicméně je to poněkud pohádkovější, než bych čekala. Je pravda, že hlavními hrdiny jsou vlastně větší děti a s nimi už se mi tolik nedaří ztotožnit :) Ale už se těším na další díl!