Nositelé dubového listu

Nositelé dubového listu https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/382741/bmid_nositele-duboveho-listu-sPh-382741.png 5 1746 157

Blíží se jaro a Will s Evanlyn mohou konečně prchnout ze Skandie. Evanlyn je však unesena temudžajskými jezdci, příslušníky početného národa, který obývá rozlehlé stepi na východ od Skandie. Will se vydává za nimi, ale jeden chlapec má proti šesti ostříleným temudžajským bojovníkům jen mizivou naději – i když je hraničářským učněm. V poslední chvíli ho vystopují Halt s Horácem a pomohou mu Evanlyn zachránit. Na radost ze shledání však není čas, protože Halt si je jistý, že šest Temudžajů tvořilo pouze průzkumný oddíl velikého vojska, které se chystá vpadnout do Skandie. Čtyři Araluenci musejí Skandijce varovat a nabídnout jim pomoc – pokud ovšem oberjarl Skandijců jejich pomoc přijme. Dokážou zapřisáhlí nepřátelé bojovat bok po boku, aby zachránili své životy a své země před ničivým vpádem nepřítele, který nezná slitování?... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Egmont (ČR)

Oakleaf Bearers/The Battle for Skandia , 2006

pejty
15.01.2016 5 z 5

Hned po nejslabším dílu série, přichází podle mě skoro to nejlepší co Hraničářův učeň nabízí. Úžasný napínavý děj, Will opět v hlavní roli, spousta akce a hlavně ta poslední pasáž knihy byla absolutně úžasná.

kyticka152
27.12.2015 5 z 5

Tato kniha byla prostě úžasná. Podle mě tento díl předčil jen první. Skončil teda smutněji, ale určitě bude mít krásné pokračování. Doporučuji k přečtění.

MŮŽE OBSAHOVAT SPOILERY:
Bylo dojemné jak Halt s Horácem zachránil Willa s Evelyn. A ta bitva mi brala dech. Nevím, jak to ten chlap dělá. Normálně by člověk trnul hrůzou nad tou pohromou. Ale John Flanagen umí přesný opak. Já jsem se smála od celého začátku až dokonce. Řehnila jsem se furt a to i když Will byl na krajíčku smrti. Jak král Duncan omilosrdnil Halta, bylo krásné a já jsem byla dojata!

Laurel
25.11.2015 5 z 5

Připadá mi, že tenhle díl se mi zatím líbíl nejvíc. :3 Zhltla jsem to jedním dechem :3

Ričí
20.10.2015 4 z 5

O něco slabší než předchozí díl, ale pořád skvělé.

wesulle
11.10.2015 5 z 5

Další výborný díl. Sice mi chvilku trvalo začíst se, ale nakonec jsem knihu zhltla jedním dechem!

Roselunda 1928
23.08.2015 5 z 5

Nelíbilo se mi to tolik jako Ledová země, ale má to něco, co předešlé díly ne. 4,56 *

Peeťa_
13.07.2015 5 z 5

Opět nádherně napsaný další díl s neskutečně dobře vymyšlenou závěrečnou bitvou :)

Anonymní
17.05.2015 5 z 5

Kniha se četla téměř sama a lehce. Čtení mě vždy pohltí a já nemohu přestat, prostě báječné.

technolog
02.05.2015 5 z 5

Tyto příběhy jsou psány tak jednoduše a příjemně, že mne čtení vždy pohltí. Už se těším na další díl.

Temná.Maky
28.04.2015 5 z 5

Já tule sérii zbožňuju!!!:D
Strašně dobře se mi čte a příběh se mi líbí:)

Klaris 99
27.02.2015 3 z 5

Ničím mě to nepřekvapilo, přijde mi to stejné, jako předešlé díly, neustále se opakující zápletka, reakce, a tak dál.

termit
06.01.2015 3 z 5

Proč na každou knihu vybírájí jiného ilustrátora??!
Hezky napsané ale za ilustraci -2 hvězdičky. Vím, že autor za to nemůže, ale
opravdu s tím nejsem spokojená. Když už si čtenáři zvyknou na tu postavu z předešlých tří dílů,
tak proč by se měla pořád měnit? To samé 5., 6., 7. atd. díl.

LazyNight
03.01.2015 4 z 5

Asi mě prostě nebaví psaní o velkých bitvách - to je moje vina. Ale vlastně když si povzpomínám, tak mě ta knížka chytla. Zvláště začátek a... no prostě všechno před bitvou. I když některé části bitvy byly skvělé. :D No jo.. četla jsem to tak skoro před rokem... A mám blbou paměť. :) ;)

Karoli282
29.11.2014 5 z 5

Kniha se čte velmi dobře. Celá sága mi učarovala....
Jsem ráda, že se nakonec Skandijici v tomhle díle ukázali jako milí lidé :D. A bitva byla popsána skvěle.

Greene
23.11.2014 5 z 5

Nemám slov. Autor sice nemá takový cit pro dialog, jako například J.K. Rowlingová nebo Tolkien, ale vypravěč je výborný, i když ten konec byl až překlišéovaný :)

Samaret
17.11.2014 5 z 5

odvážné, hezké a zábavné. Jsem ráda, že pan Flanagan se drží stále stejného ducha a nesnaží se vše splácat dohromady, jako je tomu občas u jiných spisovatelů.

Eigis
26.09.2014 5 z 5

Tenhle díl dostává nečekaný směr, který mě velice mile překvapil. Autor si sice trošku drze vypůjčuje charakteristiky středověkých národů z naší historie, ale myšlenka střetnutí mongolů s vikingy tento fakt bohatě vynahrazuje. Na závěr bych sice snesl o něco méně pohádkový happyend, ale u knihy určené spíše mladší generaci čtenářů se s něčím takovým prostě musí počítat.

Alma-Nacida
01.09.2014 5 z 5

Tradiční kvalita, doporučuji.

Knížkařka
13.08.2014 5 z 5

Další skvělý díl!Ze všech dílů mi sice přijde trochu nudný přesto jako obvykle skvělý!

Tessi08
01.08.2014 5 z 5

Hrozně se mi tato knížka líbila :) Nejvíce jsem si kromě bitvy ale taky užila setkání Willa s Haltem :3 :)