Nositelé dubového listu

Nositelé dubového listu https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/382741/bmid_nositele-duboveho-listu-sPh-382741.png 5 1736 157

Blíží se jaro a Will s Evanlyn mohou konečně prchnout ze Skandie. Evanlyn je však unesena temudžajskými jezdci, příslušníky početného národa, který obývá rozlehlé stepi na východ od Skandie. Will se vydává za nimi, ale jeden chlapec má proti šesti ostříleným temudžajským bojovníkům jen mizivou naději – i když je hraničářským učněm. V poslední chvíli ho vystopují Halt s Horácem a pomohou mu Evanlyn zachránit. Na radost ze shledání však není čas, protože Halt si je jistý, že šest Temudžajů tvořilo pouze průzkumný oddíl velikého vojska, které se chystá vpadnout do Skandie. Čtyři Araluenci musejí Skandijce varovat a nabídnout jim pomoc – pokud ovšem oberjarl Skandijců jejich pomoc přijme. Dokážou zapřisáhlí nepřátelé bojovat bok po boku, aby zachránili své životy a své země před ničivým vpádem nepřítele, který nezná slitování?... celý text

Literatura světová , Fantasy , Pro děti a mládež

Vydáno: , Egmont (ČR)

Oakleaf Bearers/The Battle for Skandia , 2006

LadyD
LadyD
18.03.2024 4 z 5

Včera jsem po cestě do práce dočetla poslední stránky knihy a jsem moc spokojena. Oproti předchozí knize, to bylo velké zlepšení. Akce a napětí hned od začátku, příběh krásně ubíhal. Spousta vtipných hlášek, o které se postaral Erak, mi celý příběh zpříjemnilo a závěrečné kapitoly, to bylo něco. Moje nezměrná představivost mě přenesla přímo do středu dění a v mojí hlavě to bylo něco ve stylu Pána prstenů :D ... prostě pořádná akce :)
Určitě doporučuji, stejně jako předchozí díly...já už se chystám na díl pátý a doufám, že bude alespoň stejně dobrý jako tento.

items
items
11.03.2024 5 z 5

Opäť skvelé. Vpád hordy z východu...aké príznačné pre túto dobu...Musím povedať, že v aktuálnej situácií, kedy na Slovensku polovica ľudí verí hoaxom, bájkam o Sorosovi a legendám o dobrých slovanských bratoch, bol pre mňa tento čierno biely príbeh ako balzam na dušu.

Lovehorses365
Lovehorses365
24.02.2024 5 z 5

Po dlouhé době jsem se konečně pustila do čtyřky a rozhodně nelituji...
Jdu na další díl!!!!

Lucif
Lucif
19.02.2024 5 z 5

Tohle bylo po té smutné trojce pro mě opravdu super. Doporučuji všech 16 knih, které jsem se synem četla (17tá kniha je na cestě a pak série Bratrstvo). Skvělý autor, krásně napsané, napínavé, čtivé ;0)

knihomolka74
knihomolka74
31.01.2024 5 z 5

Další super pokračování Willa, Halta, Evanlyn a Horáce ve Skandii.
Musím říct, že Erak mi začínal být sympatický již v předchozím díle a jsem ráda, že jsem se v něm nespletla
Těšíme na další díl...

Njangu
Njangu
12.01.2024 5 z 5

Stále výborné. A tenhle díl zatím asi nejlepší. Série pokračuje, tak uvidíme, kam to celou skupinu zavane v příštím díle.

gambinka87
gambinka87
19.11.2023 5 z 5

Další díl jsem četla (poslouchala jako audioknihu) po menší pauze od třetího dílu, a tak jsem si připadala nějak více jako dospělák nepatřičně, bylo to nějak vice dětské, nicméně děj rychle ubíhal. Kniha se čte jako sama. Určitě doporučuji. Líbí se mi hodně připodobnění našich evropských zemí a jejich historickych ekvivalentů zemím v knize.

Ronnie68
Ronnie68
05.11.2023 5 z 5

Skvělý díl, ve které nechyběla akce (bitva) i dobrodružství... nějak jsem se nemohla os knihy odtrhnout ...

Ailee
Ailee
22.10.2023 5 z 5

Další skvělý díl, tentokrát poslouchaný jako audiokniha. Trochu mi vadilo pár "dospěláckých" poznámek, které si pan Ruml do příběhu "přidal" a které v knize nejsou. Ne že bych byla taková puritánka, ale zkrátka mi do tohoto příběhu nesedí. Do jeho nálady, tempa a pocitu, který v čtenáři vyvolává. Jako čtenář to tam zkrátka nečekám a v okamžiku, kdy jsem je zaslechla, mě vytrhli ze zasnění.

Vendy1993
Vendy1993
21.10.2023 4 z 5

Tento díl se mi vcelku líbil :) byl napínavý a nebezpečný a díky tomu se kniha dobře četla. Vcelku mě v dobrém překvapila Evanlyn a samozřejmě jsem byla ráda jak tento díl dopadl :)

mareksevc
mareksevc
02.09.2023 4 z 5

super diel - na urovni jednotky

Pasadenka
Pasadenka
30.08.2023 4 z 5

Pokračování předchozího dílu, které ukáže, jak moc jsou hraničáři důležití a šikovní nejen v diplomacii a vojenství. Předvečer války a spojenectví se Skandijci, stejně jako oslavovaný návrat domů. Skvělé zakončení úvodu do série. :)

Barakoudel
Barakoudel
11.08.2023 5 z 5

Poslechnuto jako audiokniha - s velmi příjemným hlasem Matouše Rumla.

Musím říct, že jsem si v knížce krajinu Skandie opravdu zamilovala. V tomto příběhu vyspívá hlavně Evanlyn a Horác. Moc jsem si oblíbila Eraka a Ragnaka. Mnohdy jsem vyprskla smíchy nad Haltovými hláškami. Velmi zajímavé mi přijde setkání s Temudžaji. Také jsem se nad tímto dílem trochu pozastavila ve dvou případech, kdy jsou do příběhu zahrnuty "perverznosti" - do děje mi úplně neseděly, ale stejně tak jako postavy vyspívají, vyspívá asi i děj. A pokud má jít také o dětský příběh, autor zdařile zakomponoval vtípky pro dospělé do děje tam, kde je děti snad ještě nepochopí.

Luigi1
Luigi1
09.08.2023 5 z 5

Další skvěle napsaný díl od kterého se nedalo odtrhnou ,prostě číst až do konce.Bylo zde výborné popichování Halta a Eraka

vlkodlaq
vlkodlaq
24.07.2023 5 z 5

Začínám být fanoušek hraničáře! Přes poměrně jednoduchý děj a lehce naivní podtón, který se nese většinou young adult literatury, je to velmi čtivé, jako všechny dosavadní díly, má to slušný spád a dokonce je to chvílemi napínavé! Tento výraz nepoužívám často!
Vrhám se na další.

Petronelka123
Petronelka123
06.06.2023 5 z 5

Opět super a pořád mě to baví.

Atak
Atak
03.06.2023 5 z 5

Příběh pokračuje a já se pouštím do dalšího dílu

Fialka78
Fialka78
16.05.2023 5 z 5

Opět super. Přečteno během jednoho dne. Nemohla jsem se odtrhnout.

JAnD
JAnD
12.05.2023 4 z 5

Děj se stále ještě nevrátil do Araluenu, ale alespoň už je Halt s Willem opět pohromadě.
Malé nakouknutí k Temudžajům, ale hlavně ke Skandijcům. Evanlyn se úspěšně zapojí do děje, Horác taky nezklame. Mám rád Eraka, i tady si jej užijeme.

ReziEngli
ReziEngli
22.03.2023 5 z 5

Po Rozvalinách Gorlanu je tohle můj druhý nejoblíbenější díl! A miluju to s každým dalším přečtením víc a víc!