Nositelé dubového listu

Blíží se jaro a Will s Evanlyn mohou konečně prchnout ze Skandie. Evanlyn je však unesena temudžajskými jezdci, příslušníky početného národa, který obývá rozlehlé stepi na východ od Skandie. Will se vydává za nimi, ale jeden chlapec má proti šesti ostříleným temudžajským bojovníkům jen mizivou naději – i když je hraničářským učněm. V poslední chvíli ho vystopují Halt s Horácem a pomohou mu Evanlyn zachránit. Na radost ze shledání však není čas, protože Halt si je jistý, že šest Temudžajů tvořilo pouze průzkumný oddíl velikého vojska, které se chystá vpadnout do Skandie. Čtyři Araluenci musejí Skandijce varovat a nabídnout jim pomoc – pokud ovšem oberjarl Skandijců jejich pomoc přijme. Dokážou zapřisáhlí nepřátelé bojovat bok po boku, aby zachránili své životy a své země před ničivým vpádem nepřítele, který nezná slitování?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/382741/big_nositele-duboveho-listu-sPh-382741.png 4.61429

Hraničářův učeň / Hraničiarov učeň 4.

Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež

Vydáno: , Egmont (ČR)

Oakleaf Bearers/The Battle for Skandia, 2006

Kniha Nositelé dubového listu

ondra295
11.12.2021

Tím, že tady konečně máme díl, kdy Halt a Erak stojí na jedné straně a spolupracují, je to ještě o něco zajímavější. Chemie těchto dvou postav se mi totiž velice líbí. Celkově je to zase o něco lepší, než minulý díl a mně osobně to moc bavilo - kdybych to ale četl jako dospělý, je mi jasné, že bych tam našel více či méně nedostatků. Zpětně mi přijde, že Temudžajové byli snad až moc hloupí, když se nechali Haltem několikrát jednoduše obelstít - ale faktem je, že Haltova (a později i Willova) genialita jsou takovým gró této série a bez tohoto "deus ex machina" by většina dílů pravděpodobně skončila velice zle.

toni-az
09.12.2021

(+ SPOILER) Tento díl mi proti předchozím dvěma přišel takový nemastný neslaný, nějak více věcí a rozhodnutí tam nedávalo smysl, ale díky poslední bitvě se pořád dal číst. Překvapení žádné, snad leda to, že na konci není žádný háček, který by člověka nutil číst další díl. Takže po čtyřdílovém maratonu si dám pár týdnů pauzu než se pustím do pokračování.

P.S. U tohoto dílu jsem si teprve uvědomil, že to vlastně vůbec není fantasy, spíš takový historický román. I ten zeměpis docela sedí s latinskými názvy - Galie, Teutonie, Albion, Skandinávie. Ale to by děti nečetly, takže se na to nalepí nálepka fantasy a už to vesele hltají (stejně jako já, ale já bych hltal i jako historický román)

MatoPalkes
24.11.2021

Oproti druhému a tretiemu dielu zábavnejšie čítanie, najmä posledná bitka bola zaujímavá (lukostreľba). Ďalší diel už je o dosť dlhší tak uvidím či budem pokračovať.

NextOne
11.11.2021

Máme tu čtvrtý díl a musím říct, že jsem konečně rád, že dávám vyšší hodnocení. Dostali jsme shledání, na které jsme dlouho čekali, dvojice Erak a Halt nám příběh opepřili o spoustu zábavy a hlavně v knize byla samá akce. Příprava na střetnutí i samotný boj bylo fakt počteníčko. Každý se zhostil výborně své role. Nikdo si nechtěl hrát na hrdinu, ale každý chtěl ochránit pouze své přátele. No a závěr knihy byl už jen třešinkou na dortu, jelikož ten se fakt povedl.
Instagram: next_fantasy_one

Ryšava
01.11.2021

Konečně se shledají a hned se dostanou do "problémů" =D s Eraka se nakonec vyklube fér chlap ;) bitva je konečně na víc kapitol. v předešlých dílech se mi zdály moc rychlé...

Cortegos
12.10.2021

Jeden z mých oblíbenějších dílů. Skvěle jsou zde rozpracované politické a diplomatické zájmy jednotlivých národů-zemí. Parádně se taky daří kombinovat vyprávění z perspektiv různých postav.

KláraH.
24.09.2021

Vtipnějsí než minulé díly, ale ten první se mi stejně líbil nejvíc. Méně neustálého boje a taktiky a bylo by to super. Ale stejně - líbí se mi to moc, ten přesah pro děti do běžného života je neuvěřitelný a díky za to.

kopeceli
12.09.2021

Strhující pokračování předchozího dílu! Přečetla jsem za 2 dny, ale teď mi doma stojí práce a další minimálně 2 dny budu dohánět. Stálo mi to zato. U práce budu přemýšlet nad tím, že Erak vlastně byl docela pěkný chlap v nejlepších letech, což by mě dříve nenapadlo. Bodejť, vždyť chlapci učni jsou ve věku mých synů a Halt - inu, to je hraničář.