Hostitel

Hostitel https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/23767/mid_hostitel-Bs5-23767.jpg 4 2860 542

Hostitel série

1. díl

Melanie Stryder se odmítá vzdát. Náš svět napadl neviditelný nepřítel. Lidé se pro tyto mimozemšťany mění na pouhé hostitelské tělo; jejich mozek ovládne vetřelec, ale tělo zůstává netknuté a zdánlivě beze změny pokračuje v předchozím životě. Obětí mimozemšťanů se rychle stane drtivá většina lidstva. Když vetřelci dopadnou i Melanii, jednu z hrstky přežívajících „divokých“ lidí, dívka vůbec nepochybuje, že nastal její konec. „Poutnice“ – její vetřelecká „duše“ – která teď ovládla Melaniino tělo, dostala předem varování před problémy existence v člověku: změť pronikavých emocí, příliš mnoho smyslů, vypjatě živé vzpomínky. S jednou potíží však Poutnice nepočítá: předchozí obyvatelka těla se odmítá vzdát vlády nad svou myslí, i když tělo jí už nepatří. Poutnice bádá v Melaniiných myšlenkách a doufá, že objeví příčinu nezdolného lidského vzdoru. Místo toho Melanie naopak zaplní mysl Poutnice vzpomínkami a podobou milovaného muže – Jareda, který se dosud někde skrývá před vetřelci. A jelikož Poutnice se nemůže oddělit od Melaniiny tělesné touhy, sama začne prahnout po muži, jehož má odhalit. Když vnější okolnosti přinutí Poutnici a Melanii, aby uzavřely nedobrovolné spojenectví, vydají se spolu na nebezpečnou a nejistou pouť za mužem, kterého obě milují. Stephenie Meyerová patří k nejzajímavějším autorům současnosti. Ve svém Hostiteli nám předkládá strhující a nezapomenutelné dílo o vytrvalosti lásky a o samotné podstatě toho, co člověka dělá člověkem.... celý text

Literatura světová Romány Sci-fi
Vydáno: , Tatran (Bratislava)

The Host , 2008

malyLibor
16.12.2016 5 z 5

Jedna z nejpodivnějších fantasy, jakou jsem kdy četl. Asi proto, že ji napsala žena. Zřejmě proto se více než popisem neuvěřitelné techniky či hrdinských skutků zabývá tématem vztahů a síly lásky. A musím říct, že to této skvělé knize jen a jen svědčí.
Samotné téma knihy - invaze mimozemšťanů a snaha skupinky lidí o přežití - tady už byla mnohokrát. Nicméně tato myšlenka, kdy silné lidstvo je přemoženo tvorečky mnohem slabšími, než jsou lidé, je pro mne něco nového. Stephenie Meyer využila své oblíbené ich formy, což taky není pro sci-fi, kterou jsem dosud znal, zcela obvyklé, a snad i díky volbě tohoto stylu mne vtáhla hluboko do děje. Je pravda, že jako muž se trošku hůře ztotožňuji s ženou, která je hlavní hrdinkou knihy, nicméně nakonec to pro mne nebylo až tak rušivé - dívat se na svět očima ženy může být pro chlapa často velmi poučné.
Před časem jsem viděl film, natočený podle této knihy. Film se mi hodně líbil, ale jako vždy, po přečtení knihy člověk vidí, jak je film plytký, jdoucí sotva po povrchu příběhu. Je to holt dáno tím, že film je zaměřen pouze na vizuálno, neklade si za cíl a zřejmě ani na malém formátu nedokáže vykreslit složitost vztahů mezi lidmi a ukázat příběh v plné šíři a hloubce. Pro mne jsou filmy točené podle knih to samé, jako kdysi byly ilustrace v knihách. Jsou pohledem někoho jiného na to, co čtu. Tento pohled může být velmi poučný, protože mi ukazuje, jak různě se dá vidět stejná věc různýma očima. A podobný pocti mi dala i tato kniha. Ukazuje, jak se stejné věci jeví jinak, když se na ně díváme očima různých bytostí z různého úhlu pohledu daného jejich zkušenostmi. A ukazuje, že i bytosti s velmi odlišnými zkušenostmi a hodnotami k sobě mohou nalézt cestu tak, aby jejich soužití mohlo být soužitím láskyplným a vzájemně přínosným. To si myslím, že je v dnešní době nenávisti a sobectví velice hluboká myšlenka, která nám snad ukazuje naději do budoucna. A to i v případě, že nás neovládnou žádní mimozemšťané a že zůstaneme na naší matičce Zemi sami.

whiolet
29.11.2016 4 z 5

Četla jsem od autorky Stmívání a jeho pokračování, to mi přišlo jako teenage nuda...proto, když se mi do ruky dostala tato kniha nic jsem od ní neočekávala. Musím říct, že mě,ale mile překvapila, děj mě bavil....

Laf
20.11.2016 5 z 5

Naprosto skvěle napsané. Už od první stránky mě to vtáhlo do děje a těšila jsem se, co přinese další stránka. Děj je skvěle propracovaný, nechybí ani spousta zvratů a napětí a samozřejmě nechybí ani trocha romantiky. Můžu jenom doporučit :)

monulam
15.11.2016 5 z 5

Skvělá kniha, zajímavý námět, četla se sama.

bibi.r
13.11.2016 3 z 5

Celkem to ušlo.
První půlka knihy zbytečně rozvláčná, ale konec byl celkem strhující. Závěr trochu překvapivý a plný naděje na záchranu lidstva. Pořád jsem přemýšlela o tom, jak to autorka udělá, aby zachovala obě.
Film byl mimochodem strašný. Scény byly chaotické a vůbec na sebe nenavazovaly. A herecké obsazení se mi nelíbilo, úplně všechny jsem si představovala jinak.

Nejvíc mě dojala scéna, kdy pozorovali rodinu s malým lidským synkem na houpačce. Možná to bylo právě tím, že jsem v šátku na prsou houpala vlastního dvouměsíčního chlapečka :).

dee95
26.10.2016 5 z 5

Hostitel mě přitahoval možná právě tím, že není tak "profláknutý" jako Stmívání. O autorčině talentu není pochyb a tato kniha to naprosto potvrzuje. Romantický, napínavý, originální příběh, který mě vtáhl do děje a nepustil. Přiznávám, že je to jediná kniha kvůli které jsem "se hodila marod" abych jí mohla dočíst :D

mliko8
13.10.2016 5 z 5

Nádherná knížka od talentované spisovatelky!
Hostitel se po přečtení stal mou nejoblíbenější knihou. I když byla hlavní hrdinka už nějakou dobu rozhodnutá pro zakončení tohoto příběhu, konec byl opravdu neočekávatelný a přesto krásný. I když je kniha dlouhá, při čtení Vám to vůbec nepřijde a naopak by jste chtěli, aby byl příběh ještě delší, abyste ho mohli číst do nekonečna... Četla jsem ho několikrát a stále bavilo. Román, který dokáže probudit city a neskutečně vtáhnout do děje! Kniha se mi opravdu velmi líbila a všem, kdo jsou pro příběhy o lásce, přátelství a kdo má rád takové vážné fantasy stoprocentně doporučuji!!!

BarkaS
03.09.2016 4 z 5

Zajímavý nápad, i když je to chvílema trochu ukňučený, bavilo mě to i po druhý.

lucie8355
01.09.2016 5 z 5

Hostitel
Pro mě rozhodně nádherná knížka ke který se ráda vracím.
Občas je hezké si přečíst také něco jiného než známe každý den.
Knihu jsem si půjčovala s nulovým názorem, vůbec jsem ani netušila o čem je.
Přiznávám ze začátku prvních pár kapitol mě to nenadchlo ale jakmile jsem se začetla tak jsem nemohla přestat. Kniha má děj, romanci a skvěl postavy. Autorce se kniha velmi povedla. Po přečtení jsem se rozhodla že ji musím mít doma. Upíři sága mě od ní tolik nenadchla ale Hostitelem ukázala co v ní doopravdy je a jak dokáže být skvělá!

Vřele doporučuji jak dětem tak i dospělým myslím si že to není jenom pro určitou kategorii.

Cattleya
21.08.2016 3 z 5

Túto knihu som nikdy neplánovala čítať. Príbeh ma veľmi nezaujal a aj vďaka ságe Twilight som o kvalitách tejto knihy pochybovala. Na odporúčanie kamarátky som sa však odhodlala dať tomu šancu. A bola som prekvapená. Príjemne prekvapená, asi som čakala úplnú katastrofu. Nemôžem povedať, žeby ma kniha natoľko pohltila, aby som o nej premýšľala ešte ďalšie týždne po jej prečítaní ale na druhej strane ani ma nenudila, aby som ju nedočítala. Keďže bol príbeh trocha naivný a predvídateľný a viackrát som z neho bola zmätená (hlavne na začiatku), radím ju k priemeru. :)

A pre tých ktorí sa rozhodujú medzi knihou a filmom, rozhodne odporúčam knihu. Film vnímam iba ako snahu priblížiť sa knihe, ktorá v konečnom dôsledku nevyšla. :)

nenúfar
18.08.2016

Film naprosto příšerný, kniha naprosto dokonalá. Dokonce lepší jak Twilight sága. Twilight sága je krásný příběh ale Hostitel má hlubokou myšlenku. Duše jsou bytosti, kterým jsem po celý příběh fandila.
Na film zapomeňte a vemte do ruky knihu!

Lablynt
15.08.2016 5 z 5

Musím říct, že pro mě velmi silný příběh.

Autorka mě přesvědčila, že umí psát, Hostitel patří mezi velmi čtivé knihy. A i když se někdy zdá, že se v podstatě nic neděje, styl, jakým je daná pasáž napsaná, je velmi příjemný, lehce vás přemlouvá, abyste četli dál, vždyť vy přece musíte číst dál! A tak čtete a čtete... A v tom zjistíte, že příběh skončil.

A proč jsem Hostitele označila za silný příběh? Nejen stylem napsání; když jsem se poté nad celou knihou zamyslela, zanechala mi v hlavě jednu myšlenku... Myšlenku laskavosti, upřímnosti, dobrosrdečnosti a naprosté lásky, kterou preferovaly duše (ano, i Wanda). Jak jí přišel i ten nejmenší zločin velmi strašlivý...

Nelze nic jiného, než doporučit...

niknikita
11.08.2016 4 z 5

Asi v polovině jsem myslela, že asi stačí, protože díky filmu vím, jak všechno skončí, ale Stephenie Mayer se prostě čte sama. Ale přiznávám, že jsem tentokrát musela občas pár stránek přelistovat.

lenka2232
07.08.2016 5 z 5

Viděla jsem film, ale kniha se nedá porovnat, je tam více emocí, které se na vás velice rychle přenesou. Kniha je velmi čtivá a nedá se od ní odlepit. Velice doporučuji.

Val
05.08.2016 5 z 5

Tak vážení, za mě tedy klobouk dolů .... Navzdory tomu, že jsem prvních cca 30 stránek měla pocit, že nevím, která bije a dalších zhruba padesát jsem se sama sebe ptala, proč to proboha čtu :-) A pak to přišlo, naprosto bez varování. Nešlo přestat ! Úžasně vykreslené charaktery postav, neustálé konfrontace mezi Poutnicí (Wandou) a Mel velmi vtipné a Jared s Ianem tomu celému dodávali šťávu. Konec vyřešen ke spokojenosti všech, každopádně čtenářů určitě. Doporučuju . Musím napsat, že jsem to nevydržela a den po přečtení knihy jsem si pustila film. Scenérie a výběr herců výborné.... ovšem celé takové osekané, hodně věcí tam bylo úplně jinak.... byla jsem docela zklamaná :-(

Lucylla
31.07.2016 5 z 5

Určitě jedna z nejlepších knížek, které jsem četla. Všechno je detailně propracované a postavy sympatické. Rozhodně lepší než film, i když ten byl také dobrý:-)

olle3
23.07.2016 5 z 5

Ukázka dokonalého ovládání spisovatelského řemesla. Skvělé postavy, chytlavý děj. Když jsem se dozvěděl, že příběh vznikl z pera stejné spisovatelky, jaká napsala ságu Stmívání, byl jsem velice překvapen. Ale i kdyby předtím napsala třeba Mein Kampf, nic se nemění na tom, že tohleto je bomba.

KaileyBlot
15.07.2016 5 z 5

Super! Úžasný příběh. Po stmívání jsem se tochu bála, že to bude slabší, ale Meyerová nezklamala. Super napínavé a milé. Oproti filmu je ta kniha zázrak.

PriyaTv
09.07.2016 5 z 5

Opravdu skvěle napsáno. Příběh mne udržoval ve střehu od prního slova.

Meebo87
28.06.2016 5 z 5