Hostitel

Hostitel https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/23767/mid_hostitel-Bs5-23767.jpg 4 2860 542

Hostitel série

1. díl

Melanie Stryder se odmítá vzdát. Náš svět napadl neviditelný nepřítel. Lidé se pro tyto mimozemšťany mění na pouhé hostitelské tělo; jejich mozek ovládne vetřelec, ale tělo zůstává netknuté a zdánlivě beze změny pokračuje v předchozím životě. Obětí mimozemšťanů se rychle stane drtivá většina lidstva. Když vetřelci dopadnou i Melanii, jednu z hrstky přežívajících „divokých“ lidí, dívka vůbec nepochybuje, že nastal její konec. „Poutnice“ – její vetřelecká „duše“ – která teď ovládla Melaniino tělo, dostala předem varování před problémy existence v člověku: změť pronikavých emocí, příliš mnoho smyslů, vypjatě živé vzpomínky. S jednou potíží však Poutnice nepočítá: předchozí obyvatelka těla se odmítá vzdát vlády nad svou myslí, i když tělo jí už nepatří. Poutnice bádá v Melaniiných myšlenkách a doufá, že objeví příčinu nezdolného lidského vzdoru. Místo toho Melanie naopak zaplní mysl Poutnice vzpomínkami a podobou milovaného muže – Jareda, který se dosud někde skrývá před vetřelci. A jelikož Poutnice se nemůže oddělit od Melaniiny tělesné touhy, sama začne prahnout po muži, jehož má odhalit. Když vnější okolnosti přinutí Poutnici a Melanii, aby uzavřely nedobrovolné spojenectví, vydají se spolu na nebezpečnou a nejistou pouť za mužem, kterého obě milují. Stephenie Meyerová patří k nejzajímavějším autorům současnosti. Ve svém Hostiteli nám předkládá strhující a nezapomenutelné dílo o vytrvalosti lásky a o samotné podstatě toho, co člověka dělá člověkem.... celý text

Literatura světová Romány Sci-fi
Vydáno: , Tatran (Bratislava)

The Host , 2008

katushah
24.03.2017 5 z 5

Stmívání mně nenadchlo, ale tahle knížka je super! Vynikající příběh, velmi chytlavý a dobře vymyšlený, četla jsem to ve dne, v noci jako kdysi Harryho Pottera. Doporučuji všem!

kaca3606
18.03.2017 5 z 5

super! nemohla jsem přestat číst. konec byl ale moc sluníčkový

Lokina
07.03.2017 5 z 5

Jedna z mých oblíbených scifi záležitostí. Hezky napsané, poutavé, strašně se mi líbily myšlenkové pochody Melanie s Poutnicí, bojovat za to kým jste, bojovat o vlastní existenci. Láska tam byla mile vykreslena, nijak zvlášť nuceně vecpaná a otravná. Film jsem viděla, líbil se mi, ale kniha byla prostě lepší ;-)

simona8126
07.03.2017 5 z 5

Úplně jiná liga než Stmívání a důvod, proč tuto autorku nezatracovat a naopak se těšit na její další knihy. Hostitele jsem dostala víceméně náhodou k Vánocům, vůbec jsem to nečekala - o knížku jsem neměla velký zájem, ale díky bohu za ni. Dlouho jsem nebyla do něčeho tak zažraná. Zpočátku mě odrazoval rozsah, ale stránky ubíhaly neuvěřitelnou rychlostí. Málokdy se mi podaří narazit na něco tak čtivého. Teprve hodně dlouho poté se začalo spekulovat o připravovaném filmu, bohužel jsem na něj šla, ale naštěstí už předem s jistou skepsí. Rozhodně se knize nemůže rovnat. Proto pokud jste šli napřed na film a do knížky se vám už nechce, věřte, že ta je daleko lepší.

zdenulkavac
26.02.2017 5 z 5

Za mě výborná kniha, dobře se čte, nemohla jsem se od ní odtrhnout. Film naopak, ten mě zklamal.

Zuza1893
17.02.2017 4 z 5

Do knihy jsem se pustily díky čtenářské výzvě a trošku s despektem. Ale byla jsem hodně mile překvapená. Zajímavý příběh, hezky napsané, čtivé.

Mabie
16.02.2017 5 z 5

Velice dobrá kniha s trochu pomalým náběhem, ale po rozvláčném začátku jsem se nemohla odtrhnout a závěr byl strhující. Určitě se ke knize někdy v budoucnu vrátím.

PetikLozik
14.02.2017 5 z 5

Úžasná knížka ♥ ...jediné co mi vrtalo celou dobu hlavou, bylo to, jak implantovali ty první duše, když na Zemi byli jen lidé...

Hobitka
08.02.2017 5 z 5

Nejprve jsem viděla film, a ten mi přirostl k srdci. Později jsem zjistila, že je podle knihy a konečně jsem se dostala k jejímu přečtení :)
Nevím jestli by mě trochu zdlouhavý začatek neodradil, kdybych se netěšila na události, o kterých jsem věděla z filmu, ale po pár prvních kapitolách mě kniha opravdu vtáhla.
Nevyhnula jsem se srovnávání s filmem a musím říct, že kniha je o dost lepší, hlavně v podrobnějším popisu společenství duší a dalších světů. Film je podle mě velice zdařilý, ikdyž je poněkud zjednodušený.

smartasan
05.02.2017 5 z 5

Skvělá kniha!

eliska3098
01.02.2017 4 z 5

zapomněla jsem sem vložit hodnocení a už je to tak dávno, že ani nevím jak na mě kniha působila. Určitě byla daleko lepší než film a byla báječně čtivá.

stojinek
25.01.2017

...sci-fi se zajímavou tematikou....jen mozna vse az moc idylicke a jiz od startu bylo jasne, ze vse dobre dopadne :-)

Kačí137
24.01.2017 5 z 5

Knížka super, film děs. Ovšem knížka se velmi hezky čte, trochu utopie, ale krásná a čtivá. Příběh je propracovaný, Poutnička je silná, stejně jako Melanie. Moc mě mrzelo, když jsem viděla co z toho ty filmaři udělali.

jani-cka1
24.01.2017 5 z 5

Z počátku je obtížné se do knihy začíst, ale po 3-4 kapitolách jsem se do děje neskutečně vžila :-) příběh má nečekané zvraty a postavy se stále rozvíjí..Mužu jen doporučit

Mermaida
17.01.2017 5 z 5

Smekám! Ze začátku mi to přišlo divné a rozvláčné, ale postupně se děj rozjel a já hltala stránku po stránce, užaslá skvělou dějovou linií. Fantastické fantasy.
Kam se na Hostitele hrabe autorčina sága Twilinght a i ta byla pecka! :)

Grupis
17.01.2017 5 z 5

Kniha se mi líbila víc než film . Dostala jsem ji od otce který ji taky má moc rád . Knihu jsem ze začátku moc číst nechtěla , ale jednou jsem si k ní sedla a už jsem se od ní nemohla odtrhnout .

Ellie01
06.01.2017 5 z 5

Úžasné dílko... určitě o něco lepší než mnohem slavnější Twillight saga :)

RonjaRHermans
02.01.2017 5 z 5

Pro mě moc skvělá a celkem i osobní knížka. Když jsem ji dostala do ruky poprvé, nebylo to pro mě nic zajímavého a neuváženě jsem knihu vrátila do knihovny po prvních patnácti stranách. Potom jsem však stáhla e-knihu s tím, že to zkusím, a tím, jak jsem se do ní začetla, mě začala naprosto fascinovat. Neuvěřitelný nápad, jako jedna z mála mi tahle knížka něco dala. Opravdu vřele doporučuju i těm, kteří třeba nemusejí Stmívání, a ačkoli je kniha vedena jako pro dospělé, já se s ní ve svých patnácti hodně ztotožňuju.

KaterinaVolhejn
22.12.2016 5 z 5

Kniha, která se vás dotkne :)

Diginka
21.12.2016 5 z 5

Ve 13 jsem viděla film, který mě naprosto uchvátil a proto mám k němu vysoký vztah i teď (tehdy jsem měla jiný názory na filmy), ale po přečtení knížky nechápu, jak jsem ten příběh mohla tak podceňovat. To bylo něco úžasného. Původně jsem nechtěla knihu vůbec dočítat, protože prvních pár stran bylo nudných, ale nakonec se to rozjelo a já jen čekala, co bude s Wandou dál a dál. Jak se s věcmi vypořádá. Opravdu jsem si ji velmi oblíbila. Jako většinu postav. Všichni jsou takový charismatičtí, každý má něco do sebe. Jsem ráda, že jsem na Meyerovou nezanevřela, kvůli jejím předešlým knihám