Hostitel

Hostitel https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/23767/mid_hostitel-Bs5-23767.jpg 4 2862 543

Hostitel série

1. díl

Melanie Stryder se odmítá vzdát. Náš svět napadl neviditelný nepřítel. Lidé se pro tyto mimozemšťany mění na pouhé hostitelské tělo; jejich mozek ovládne vetřelec, ale tělo zůstává netknuté a zdánlivě beze změny pokračuje v předchozím životě. Obětí mimozemšťanů se rychle stane drtivá většina lidstva. Když vetřelci dopadnou i Melanii, jednu z hrstky přežívajících „divokých“ lidí, dívka vůbec nepochybuje, že nastal její konec. „Poutnice“ – její vetřelecká „duše“ – která teď ovládla Melaniino tělo, dostala předem varování před problémy existence v člověku: změť pronikavých emocí, příliš mnoho smyslů, vypjatě živé vzpomínky. S jednou potíží však Poutnice nepočítá: předchozí obyvatelka těla se odmítá vzdát vlády nad svou myslí, i když tělo jí už nepatří. Poutnice bádá v Melaniiných myšlenkách a doufá, že objeví příčinu nezdolného lidského vzdoru. Místo toho Melanie naopak zaplní mysl Poutnice vzpomínkami a podobou milovaného muže – Jareda, který se dosud někde skrývá před vetřelci. A jelikož Poutnice se nemůže oddělit od Melaniiny tělesné touhy, sama začne prahnout po muži, jehož má odhalit. Když vnější okolnosti přinutí Poutnici a Melanii, aby uzavřely nedobrovolné spojenectví, vydají se spolu na nebezpečnou a nejistou pouť za mužem, kterého obě milují. Stephenie Meyerová patří k nejzajímavějším autorům současnosti. Ve svém Hostiteli nám předkládá strhující a nezapomenutelné dílo o vytrvalosti lásky a o samotné podstatě toho, co člověka dělá člověkem.... celý text

Literatura světová Romány Sci-fi
Vydáno: , Tatran (Bratislava)

The Host , 2008

Meebo87
28.06.2016 5 z 5

super knížka

AlexisG
24.06.2016 4 z 5

Vzhledem k tomu, jaký mám názor na ságu Stmívání, jsem se bála, jak se mi bude kniha Hostitel líbit. Musím ale říct, že za mě je rozhodně lepší než zmiňovaná sága. Objevuje se tam zas jiný druh mimozemšťanů než jsem zvyklá a příběh mě bavil. Rozhodně mám v plánu si jí jednou přečíst znovu.

iveta35
22.06.2016 3 z 5

Moje asi první kniha s mimozemskou tématikou, celkem často jsem si říkala, že čtu úplnou hovadinu, ale přitom jsem se každý večer těšila do postele na další pokračování a četla, dokud mi nepadly víčka únavou. Takže se mi to nejspíš líbilo ))
Dobré bylo, že mě kamarádka upozornila, abych začátek pozorně sledovala, že to bude zmatené.

ajla5
12.06.2016 5 z 5

Skvělá kniha. Kam se hrabe film, ale to není nic nového.

Tess.96
05.06.2016 4 z 5

První polovina knihy mě vůbec nebavila, nemohla jsem se vůbec začíst a připadalo mi to nekonečně zdlouhavé. Ale pak druhá polovina knihy byla pravý opak. Bavilo mě to, dostala jsem se do příběhu a prožívala každou chvíli s hlavní postavou. Občas to bylo dojemné, někdy vtipné a také napínavé.

TerraNova
04.06.2016 5 z 5

Čekala jsem trošku něco jiného, ale... Řekněme, že tohle bylo lepší než moje představa. Ze začátku se mi příčil pohled Poutnice - Wandy - duše. Ale pak jsem si ji oblíbila. Film je oproti knížce slabej. :D Ale to je většina... Obálka sice mohla byt lepší, ale to je maličkost. Samotný příběh mě bavil a jen tak na něj určitě nezapomenu.

petrulka
26.05.2016 4 z 5

Začátek byl těžký. Přiznám se, že nejspíš nepatřím do cílové skupiny čtenářů a příběh jako takový je stylem vyprávění i prvopočáteční zápletkou vhodný pro mladší čtenáře. Nicméně v poušti se cosi změnilo. Za vypravěčsky slabší považuji dialogy mezi Wandou a Melanií, rovněž klišé dvou ctitelů nenadchlo. Naopak život v jeskyních, loupežné výpravy, pomalé změny názorů lidí, vše čtivě a plynule podané. Čičočirý happyend se nekonal, nějaký ten stín na závěrečném "vyřešení případu" zůstal a i to oceňuji.

Ančísek
04.05.2016 5 z 5

Patří mezi přední knížky v mých top 5.
Napínavé, dobrodružné, dá se říct, že konec překvapil a ohromně dojal.
Příběh vás polapí a nepustí až do té 552. stránky. Velmi neotřelý nápad na zápletku, sama si takovou patovou situaci neumím představit. Člověk prostě nemůže nemilovat Iana z hloubi duše. :3 Moc ráda se k Hostiteli znovu vracím.
Božské, jednoduše božské!

papajapa
03.05.2016 5 z 5

Strhujici pribeh, ktery me uplne pohltil. Zacatkem jsem se musela kapku prokousat, ale s ubyvajicimi strankami jsem dychtive cekala co bude dal.
Stefanii musim podekovat za stastny konec jelikoz se mi u nedavno prectenych knih casto stalo, ze na konci zemrela ma oblibena postava.
Na romantiku moc nejsem, ale tento roman v mych ocich nema konkurenci. Chystam se podivat na filmove zpracovani tak doufam, ze to moc nezprasili...

anatonka
02.05.2016 5 z 5

Knihu jsem četla již několikrát a chystám se na ni znovu. Brečím u ní úplně pokaždé, což se snad žádné knize dosud nepovedlo. Když jsem zjistla, že bude film, bylo to to nejhorší co se mohlo stát. Říkala sem si proč chtějí kazit filmem další úžasnou knížku. Nesklamali mě film byl otřesný a půl postav tam vůbec nebyla. Kniha je úžasná jak spracováním, vytvořením světa a světů mimo naši planetu, tak úžasným pojetím rozdvojené osobnosti. Určitě doporučuji přečíst.

cukrovka
24.04.2016 5 z 5

Pro mě to byla nádherná knížka. Skvělý nápad, úžasně napsané. Četla jsem to jednim dechem.

lenakf
02.04.2016 5 z 5

Hostitele jsem četla před cca 5ti lety a naprosto jsem ji milovala. Za jeden rok jsem ji stihla přečíst minimálně 5x a stále mě bavila. Když jsem se dozvěděla, že konečně po letech doufání natočí film, nemohla jsem se dočkat. Bohužel film byl obrovské zklamání, ošklivou a neschopnou Melanii počínaje až po hnusného a vidláckého Jareda konče...V ten moment jsem odříkala tisíc děkovných otčenášů za to, že jsem prvně stihla přečíst knihu, než mi ji film stihl zhnusit.... :D

sarahmoon
19.03.2016 4 z 5

Já první viděla film (několikrát ) ;-) , líbil se mi a moc jsem se těšila na knihu. Protože jsem už příběh znala, začetla jsem se hned od začátku. Přečetla jsem ji na dvakrát. Po druhé když jsem se začetla jsem si ani neuvědomila, jak rychle běží čas. Když jsem zavírala knihu už svítalo :D ...

SPOILER:

Dlouho jsem se pak zamýšlela co je vedlo k tomu, že si film a kniha místy až rozporují. Chápu, že děj knihy nedokážou celý dostat do stopáže filmu, ale že by se to nešlo jinak? Možná špatný scénář...nebo překlad? Kromě rozporu v textu a ve významu mi celkem vadilo, že film vynechal dost postav. A trochu dost poupravil děj. V knize se mi Ian moc líbil a Jared ne. Ve filmu tomu bylo naopak.

Škoda, že pro léky nešla dřív mohla zachránit i Waltera.

Moc se mi líbilo, když Wanda popisovala jiné světy, bytosti které dřív obývala. Celkově mě uchvátilo kouzlo duše z podstaty tak čisté a přesto nedokázaly žít bez toho, aby lidem neubližovaly svou přítomností.

veronika9143
16.03.2016 4 z 5

Tuto knihu jsem si vybrala hlavně proto, že jsem četla twiligh ságu (která mě fakt dostala) a chtěla jsem okusit i jinou tvorbu od této autorky. Kniha mě určitě nezklamala ze začátku se trochu táhla a začetla jsem se až asi od půlky, přesto se mi moc líbila a všem fanouškům scifi a fantasy ji doporučuji. Osobně jsem udělala tu chybu , protože jsem viděla první film a spoustu zápletek jsem očekávala, co jsem nečekala bylo to že film se od knihy liší některé věci se stali jinak nebo vůbec a naopak kniha měla i jiný příběh který filmu chyběl.

Sabka123
11.03.2016 5 z 5

Jedna z nejlepších knih, jakou jsem kdy četla. Hodně jsem se na ni těšila a vůbec mě nezklamala. Naopak ještě předčila mé očekávání. Od této spisovatelky jsem četla sérii Twilight sága a i kniha Hostitel mě opět přesvědčila, že knihy této spisovatelky prostě nemají chybu. Byla to asi nejdelší kniha, jakou jsem kdy přečetla, ale i tak mě po dočtení mrzelo, že už skončila. Hostitel mi bude hodně chybět. Nikdy na ni nezapomenu.

miska98
11.03.2016 5 z 5

Přiznám se, že jsem jako první od S. Meyer četla Twilight ságu, která se mi v... asi dvanácti letech zdála naprosto skvělá (po znovupřečtení o pár let později už jsem tak nadšená nebyla, ale o to tady teď nejde). Krátce potom jsem dostala knihu Hostitel. Prvních sto stránek jsem myslela, že to nemůžu nikdy dočíst, ale jakmile jsem se dostala přes tento začátek, nemohla jsem se od ní odtrhnout.

Ano, jak už bylo několikrát zmíněno, je to lehce naivní knížka s jednoduchým příběhem, to nepopírám. Přesto... kdo hledá, ten ve světě, který zde Meyer stvořila, dokáže najít jisté zajímavé myšlenky a specifický pohled na lidstvo. Netvrdím, že to bylo zprvopočátku autorčiným záměrem, ale právě téma lidstva a hlavně lidskosti je pro mne v této knize stěžejním motivem, který mě donutil si ji přečíst více než pětkrát v horizontu pár let.

Netvrdím tedy, že jde o nějaké "přelomové a neotřelé" dílo, ale nemohu popřít, že kniha má něco do sebe. Navíc je to asi nejlépe napsaná sci-fi romantika, kterou jsem četla (myslím sci-fi s láskou jako hlavním / stěžejním tématem). I kvůli tomu hodnotím 5*.

kocourjulie
24.02.2016 5 z 5

Když padne chandra, když se třeba jenom chci cítit líp, když potřebuju pohladit ... sáhnu po Hostiteli.

verisek93
19.02.2016 5 z 5

Hostitel je kniha na kterou prostě jen tak nezapomenu. Stephenie Meyerovou mám ráda, ano i celá sága Twilight v knižním podání byla fajn, názory na zfilmování raději odsouvám stranou, nemám ráda když má někdo tendenci hodnotit knihu podle filmu a naopak... U Hostitele mě film taktéž moc nenadchl, ale až takový propadák to nebyl (ikdyž mě strašně štvala hlavní představitelka, ta herečka mi tam neseděla), zato ta kniha, to je mistrovské dílo.. Naposledy ve mě zanechal tak hluboký dojem snad jen Malý princ. Rozhodně ji řadím mezi mé top a myslím že to místo si udrží. Četla jsem ji snad už třikrát a určitě ne naposled =D Souhlasím s některými zde, že začátek byl nuda, taky jsem uvažovala zda to čtení neodložit, ale to co přišlo pak za těch pár stran rozhodně stálo. Ano i popisování ostatních světů mi přišlo nudné a zbytečné, ale celkově námět knihy tak originální a styl psaní prostě nemá chybu.. Rozhodně každému doporučuju na potkání ;)

Ence
18.02.2016 3 z 5

Cýwe jakožto zástupce mužského rodu se tady musím přede všemi (dámami) hrdě pochlubit, že jsem neodolal a přečetl si Hostitele od S. Meyer - gangsta největší "né asi" (asi mě přilákalo to sexy vyphotoshopovaný oko na obálce).

Dám tomu 3/5 páč jsem to dočetl, což je vzhledem k počtu stran docela hustý. No co si budeme nalhávat, bez omílání stokrát řečeného a neustálého žvatlání o mučednických a ublíženeckých choutkách hl. hrdinky (diagnóza=masochismus) by se to dalo zredukovat tak na 200 (max 300).

Vyčerpávající a brilantní komentář zde publikovala kiddlinka - v podstatě vše bylo řečeno. Já pouze doporučuju dát si před čtením panáčka nebo dva na povzbuzení, protože pak všechny ty logické nesmysly ani nevnímáte (samozřejmě pokud jste plnoleté, o věku se přece nelže - tim si u mě Wanda fakt pokazila renomé).

P.S. Moc se mi líbil kontrast "láva pod kůží" vs "stravující plamen".
P.P.S. Jared je hrubián a Melanie s ním nebude šťastná - skončí to domácím násilím.

ketvin
12.02.2016 5 z 5

Krásná kniha, hrozně jsem se jí bála číst, přece jen, říkala jsem si, to nikdy nemůže dopadnout dobře :) Nakonec jsem byla překvapená, že to bylo prostě úžasné :) Nedalo se přestat číst. Krásně napsané, neohraný příběh, sympatičtí hrdinové. Prostě skvělá kniha.