Hostitel

Hostitel https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/23767/mid_hostitel-Bs5-23767.jpg 4 2866 2866

Hostitel série

1. díl

Melanie Stryder se odmítá vzdát. Náš svět napadl neviditelný nepřítel. Lidé se pro tyto mimozemšťany mění na pouhé hostitelské tělo; jejich mozek ovládne vetřelec, ale tělo zůstává netknuté a zdánlivě beze změny pokračuje v předchozím životě. Obětí mimozemšťanů se rychle stane drtivá většina lidstva. Když vetřelci dopadnou i Melanii, jednu z hrstky přežívajících „divokých“ lidí, dívka vůbec nepochybuje, že nastal její konec. „Poutnice“ – její vetřelecká „duše“ – která teď ovládla Melaniino tělo, dostala předem varování před problémy existence v člověku: změť pronikavých emocí, příliš mnoho smyslů, vypjatě živé vzpomínky. S jednou potíží však Poutnice nepočítá: předchozí obyvatelka těla se odmítá vzdát vlády nad svou myslí, i když tělo jí už nepatří. Poutnice bádá v Melaniiných myšlenkách a doufá, že objeví příčinu nezdolného lidského vzdoru. Místo toho Melanie naopak zaplní mysl Poutnice vzpomínkami a podobou milovaného muže – Jareda, který se dosud někde skrývá před vetřelci. A jelikož Poutnice se nemůže oddělit od Melaniiny tělesné touhy, sama začne prahnout po muži, jehož má odhalit. Když vnější okolnosti přinutí Poutnici a Melanii, aby uzavřely nedobrovolné spojenectví, vydají se spolu na nebezpečnou a nejistou pouť za mužem, kterého obě milují. Stephenie Meyerová patří k nejzajímavějším autorům současnosti. Ve svém Hostiteli nám předkládá strhující a nezapomenutelné dílo o vytrvalosti lásky a o samotné podstatě toho, co člověka dělá člověkem.... celý text

Literatura světová Romány Sci-fi
Vydáno: , Tatran (Bratislava)

The Host , 2008

PetraBery
06.11.2015 4 z 5

Přes pomalejší rozjezd to bylo příjemné překvapení. Wandě i Mel jsem držela palce, konec úplně překvapivý nebyl... Myšlenka knihy byla zajímavá, zpracování za ní nepokulhávalo. Celkově se mi Hostitel četl opravdu dobře.

wildprincess
22.10.2015 5 z 5

Pro mě naprosto skvělá kniha...kterou když jsem přečetla, tak jsem byla sama na sebe naštvaná, že už jsem jí přečetla, tak moc jsem jí chtěla číst. Úžasný příběh, na zamyšlení....no a na kterou stranu se přiklonit...kdo je horší....doporučuji...ke knize se určitě jednou vrátím.

Laduš17
21.10.2015 5 z 5

Moc často se mi nestává, abych knihu přečetla jedním dechem jako Hostitele. Naprosto boží knížka..! :)

AkiB
20.10.2015 5 z 5

Skvělá kniha. Četla se dobře a je hodně na zamyšlení. Určitě se k ní vrátím.

livres
06.10.2015 5 z 5

Zatím jsem viděla pouze film. Knihu mám koupenou a nemůžu se dočkat, až si ji přečtu. :D

Podsky
25.09.2015

Nejdříve jsem se do ní nemohla začíst. Vrátila jsem se k ní po nějaké době a přečetla jí jedním dechem. Skvěle napsané :-)

Karolinamurphy
20.09.2015 5 z 5

Takže mé dvanáctileté já, které právě dočetlo Twilight se rozhodlo, pořídit si tuto knihu, protože hej, napsala to ta samá spisovatelka, co stvořila Edíka. Ale po dvou stránkách z této gigantické knihy, udělalo druhé rozhodnutí, a to nechat knihu na polici. A v tuto chvíli na scénu přichází mé starší já, které dává všemu druhou šanci a v tomhle případě, jsem měla jediné štěstí. Jak může být něco tak čtivého od stejného autora, který napsal knihu o blikajících upírech?

spaceblood
15.09.2015 5 z 5

Tohle je naprosto úžasná kniha. Prostě nemám slov .... jen ten nápad je naprosto úžasný. Tak tohle bych do Stephanie neřekla.Opravdu doporučuji !!!

e.llis
14.09.2015 5 z 5

Tahle kniha... nemůžu vám říct jaká je. Na to neexistují slova. Nejbáječnější, nejůžasnější a nejlepší stále nevystihují co vám o ní chci říct.
Upřímě nenávidím ale spíš nechápu lidi co ji odsuzují. Bud nejsou obecně na tyto knihy, nebo mají špatný věk.....mě tato knížka jednoduše ohromila.
Stephanie je jedna z mála, které se mezi mořem spisovatelů a spisovatelek, podařilo to, o co se snaží snad všichni. Dokázat že U LÁSKY NA VZHLEDU NEÁLEŽÍ....... nebo to alespon popsat tak pravdivě jako se to snad ještě nikomu nepodařilo.

U JINÝCH KNIH-Spisovatelé si mohou DONEKONEČNA popisovat jak je jejich hrdinka obyčejná, až hnusná-má tlustý nos, malé oči, moc malou pusu nebo obyčejné hnědé oči, odstáté uši a buclaté tvářičky-ale dohromady to třeba dává docela milý obličej.... a pak jsou tu jejich kluci-dokonalí, nádherní, všechny holky po nich šílí a naprosto nepřipadá v úvahu, že by si vybrali právě ty "obyčejné" holky... A ZÁZRAK!!!

U TÉTO KNIHY-Wanda má chyby-např. přehnanou obětavost
-Ian má chyby-např. předsudky

SPOILER!!!! Ian Wandu málem udusí (má chyby) a pak si uvědomí že ji miluje. Wanda se proplete mezi složitostmi jejích citů a zjistí že ho taky miluje, ale Melanie jí brání se tou možností zaobírat. A pak tu byla zkouška pro Iana, když uviděl Wandu-její pravou podstatu-jako malou chobotnici. Zamiloval se i do oné opravdové Wandy a když jí ostatní lidé jeli vybrat tělo, řekl že s nimi nepojede, protože je mu jedno jaké bude mít Wanda tělo. JAK BUDE VYPADAT...BYLO MU TO FUK..........

A TOMUHLE, DÁMY A PÁNOVÉ, TOMUHLE ŘÍKÁM LÁSKA!!!!!

MIMOCHODEM: MILUJU IANA (JAK UŽ JE ASI VŠEM JASNÝ) A VE WANDĚ JSEM SE VIDĚLA JAKO MÁLOKDO V MÁLOKOM.

keitlin4974
10.09.2015

Krásná knížka, hrozně ráda jsem si ji přečetla.

adel3235
09.09.2015 5 z 5

Tahle knížka je prostě úžasná. Docela jsem se i posmála když jsem byla na konci a bylo tam napsané " Stephanie Meyer konečně napsala svůj první román pro dospělé." - nepřislo mi to nějak nepochopitelné. Vanda mi připadala víc jako člověk než většina z jeskyně a to se mi na tom nejvíc líbilo. Úplně jsem se spojila s hlavní hrdinkou. Smála jsem se, když se smála ona, brečela jsem , když brečela ona....
Nejhorší byl konec. Myslela jsem si že to skončí fakt blbě a nechtěla jsem číst smutné konce, ale nakonec zvítězila má zvědavost a já ji v slzách dočetla. Takhle hodně mě dojme málo která kniha.

Sinecod
31.08.2015 3 z 5

Meyer příště napíše o důtkách. Tolik obětování a sebemrskačství jejích hlavních hrdinek se jen tak nevidí. Je tam vidět určitý posun než ve Stmívání, ale nikterak velký. Jak tu někdo psal, Meyer netuší, jak psát z pohledu hlavní hrdinky a podsouvá myšlenky jiným postavám. Steph, choď do kurzu s názvem: Učíme se psát knihu.

Kathy88
18.08.2015 5 z 5

Nadherny pribeh.

Madlenkačte
11.08.2015 5 z 5

Nejhezčí kniha co jsem kdy četla. Je to nádherný příběh, rychle a jednoduše se četl. Byla jsem z ní nadšená. Všem moc doporučuji. Oproti tomu filmové zpracování nedopadlo moc dobře :)

Knoflík28
05.08.2015

Poprvé jsem knihu v zoufalství odložila. "Přeskoč tak 70 stránek," poradila mi kamarádka. A opravdu! Děj byl neskutečný, Poutnice byla dokonalým ztělesněním pátrání. Spisovatelka ji dokonale oddělila od lidských bytostí, bylo v ní něco atypického, co mě nutilo číst dál. S koncem jsem byla velice spokojená.

Kikim
24.07.2015 5 z 5

Skvělá knížka.Zpočátku jsem se trochu bála,že hlavní hrdinka bude podobná Belle ze Stmívání,ale nebyla.Moc se mi líbily Melaniiny připomínky,Wandina čestnost a síla,Jaredova odhodlanost,vykreslení Ianových očí..... a vůbec celý ten svět,jak Wandin,tak i ten lidský,byl zajímavě popsaný a co je hlavní,že byl i dobře promyšlený.
Viděla jsem i film.Sice se ten konec trochu lišil,ale nevadí.
Kdybych to měla shrnout: 1.Knížku si naprosto,totálně určitě zase přečtu :D
2.Klidně ji doporučím každému,kdo se na ni zeptá.
3.Tahle kniha bude mít u mě v knihovně vždy místo mezi mými srdcovkami

sheepavla
20.07.2015 5 z 5

Skvělá kniha / hrozný film....další potvrzení toho že knihy jsou lepší než filmy. :)

Babsie
20.07.2015 5 z 5

Tohle je prostě srdcovka! Jedna z nejoblíbenějších knížek, myslím, že z nejlepších, co jsem četla! Krásně vykreslený svět, ten nápad byl úžasný, a myslím, že do detailů propracovaný. Příběh se hýbal, na každé stránce se něco dělo, kromě pár stran ve vězení...Hodně zvratů, hodně děje, dobře charakterizované postavy, které se po celý příběh opravdu vyvíjeli! Navíc dost napínavá. Líbila se mi i milostná zápletka, kterou i jiných knih moc nemusím, protože to jak se jejich vztah pomalu vyvíjel bylo kouzelné. Wandu jsem si zamilovala, a Melanii taky, hlavní postava/y skvělé! A historie duší? Wow...Jak to vymyslela?! DOKONALOST:3

Plusy: Úžasný svět, všechno do detailů (historie, důvody, fungování,...) , postavy opravdu charismatické a dobře vykreslené, sledujete jejich vývoj s otevřenou pusou, děj napínavý a zajímavý, nestojí, pořád se něco děje
Mínusy: Asi nemám co vytknout, moc se mi nelíbila zdlouhavá část ve vězení, ale v celku to knihu nepoškodilo...

Barbelo
06.07.2015 5 z 5

Naprosto skvělá kniha se skvělým příběhem. Nemohla jsem se od ní odtrhnout, takže byla přečtená hned. Doporučuji :-)

Anna 13
13.06.2015 5 z 5

Přenádherná kniha od autorky, kterou nepřestanu uctívat. Po nejúžasnější sáze pod sluncem přišel tento román u kterého nemůžete nic dělat. Jen myslet. A věřte, že budete hodně myslet. Budu se opravdu moc modlit, aby se autorka rozhodla napsat pokračování, protože mne nic jiného teď nezajímá. Sice se trochu bojím o strýčka Jeba, ale smrt je prostě nevyhnutelná. Děkuji za nádherný příběh, postavy, které vám vlezou do mozku a mám takový pocit, že ho niky neopustí. Láska, kterou Stephenie zobrazuje tentokrát, vás ohromí.
Dokáže se moje duše někdy od příběhu oddělit? Teď se mi to zdá nemožné...