Hostitel

Hostitel
https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/23767/mid_hostitel-Bs5-23767.jpg 4 2868 2868

Hostitel série

1. díl

Melanie Stryder se odmítá vzdát. Náš svět napadl neviditelný nepřítel. Lidé se pro tyto mimozemšťany mění na pouhé hostitelské tělo; jejich mozek ovládne vetřelec, ale tělo zůstává netknuté a zdánlivě beze změny pokračuje v předchozím životě. Obětí mimozemšťanů se rychle stane drtivá většina lidstva. Když vetřelci dopadnou i Melanii, jednu z hrstky přežívajících „divokých“ lidí, dívka vůbec nepochybuje, že nastal její konec. „Poutnice“ – její vetřelecká „duše“ – která teď ovládla Melaniino tělo, dostala předem varování před problémy existence v člověku: změť pronikavých emocí, příliš mnoho smyslů, vypjatě živé vzpomínky. S jednou potíží však Poutnice nepočítá: předchozí obyvatelka těla se odmítá vzdát vlády nad svou myslí, i když tělo jí už nepatří. Poutnice bádá v Melaniiných myšlenkách a doufá, že objeví příčinu nezdolného lidského vzdoru. Místo toho Melanie naopak zaplní mysl Poutnice vzpomínkami a podobou milovaného muže – Jareda, který se dosud někde skrývá před vetřelci. A jelikož Poutnice se nemůže oddělit od Melaniiny tělesné touhy, sama začne prahnout po muži, jehož má odhalit. Když vnější okolnosti přinutí Poutnici a Melanii, aby uzavřely nedobrovolné spojenectví, vydají se spolu na nebezpečnou a nejistou pouť za mužem, kterého obě milují. Stephenie Meyerová patří k nejzajímavějším autorům současnosti. Ve svém Hostiteli nám předkládá strhující a nezapomenutelné dílo o vytrvalosti lásky a o samotné podstatě toho, co člověka dělá člověkem.... celý text

Literatura světová Romány Sci-fi
Vydáno: , Tatran (Bratislava)

The Host , 2008

Brunet Ka
31.12.2014

Velmi pěkná kniha.

KleaM
29.12.2014 5 z 5

Ke konci jsem brečela jako želva a pak jsem brečela, že už jsem knihu dočetla. Film není tak krásný. Stephanie prostě skvěle píše a kniha je nádherná! Dlouho jsem u ní v knihkupectví okounila, nakonec jsem si jí odnesla domů a navždy bude mít čestné místo v mé knihovně.

Terka18
23.12.2014 5 z 5

Na knihu jsem byla hodně zvědavá. Když jsem začala, myslela jsem, že ji ani nedočtu. To by byla ale velká chyba, nakonec je to superová knížka. Jsem moc ráda, že jsem začátek přelouskala, protože od první čtvrtiny knížky to stálo za to. Neváhejte a neodkládejte ji. Stojí za to!

vlkove
22.12.2014 5 z 5

Kniha je super, doporučuji i stejnojmenný film. :)

Helena Lacková
20.12.2014 5 z 5

Na knihu jsem se velmi těšila, ale nemohla jsem se do knihy začíst. Dozvěděla jsem se z DK, že je plánován film, na film jsem se podívala a jsem nadšená.
Doporučuji Vám podívat se také na film.
Odkaz pro shlédnutí filmu jsem vložila do zajímavostí k této knize. Doporučuji

julliette
13.12.2014 4 z 5

Docela pěkná kniha, doporučuji.

Salonka
13.12.2014 2 z 5

Takže, Hostiteľ od S. Meyerovej. Nemala som ani poňatia, o čom má byť, zbadala som knihu v knižnici a spontánne som sa rozhodla, že to skúsim (čítala som všetky knihy ságy Twilight, ale porovnávať nebudem).

Tak som knižku chytila a prečítala si ju.

Finálny dojem: bola som občas dopletená, sem-tam unudená, celkom často znechutená.

Dopletená: nerozumela som niektorým reakciám hlavnej postavy (a niekedy aj reakciám ostatných postáv). Nevedela som, či si ľudovo povedané sedím na vedení ja, alebo Melanie, či Vanda, či autorka, či kto vlastne. :-) Hlavnej postave často unikali úplne zrejmé veci, a ešte častejšie si rôzne situácie vysvetlila tým najhorším možným spôsobom. Občas som nevychádzala z údivu. :-)

Unudená: v knižke sú aj úplne zbytočné pasáže.

Znechutená: to neviem, či mám pripísať na vrub spisovateľke, alebo prekladu. Vyberám perly, ktoré sa nedali prehliadnuť: ... z pľúc mi vytryskol vzlyk... z pery mi vytryskla krv... v hrdle mi skučalo... Ľadové hroty mi priklincovali kĺby na jedno miesto... Mozog v hlave akoby sa mi v lebke obracal a dvíhal... No ja nemám slov. Plus hojné využívanie slovies: zamrela (zamrieť dokázala hociktorá časť tela), zachrčala, zatackala sa, mrmotala si, zaškriekala, a iných.

Prekážalo mi tiež to, že jedna z postáv, ešte z tých sympatickejších, a spomínaná často, sa volá Jeb. Škoda, že sa s tým nedá nič urobiť.

Nebudem však len kritizovať. Nápad nenásilnej a nekrvavej invázie a kolonizácie Zeme nie je na zahodenie. Pre mňa mohla autorka rozpracovať hlbšie práve to, a tiež spoločenské usporiadanie, vzťahy medzi hostiteľmi a dušami... (a nezaoberať sa toľko čudesnými, nelogickými reakciami, pocitmi a emóciami hlavnej postavy).

Ale aj tak mi to celé nejako nesedelo a nemôžem dať viac ako dve hviezdičky.

ivca0956
03.12.2014 5 z 5

Velmi povedená kniha, od druhé poloviny jsem se nemohla odtrhnout. Děj byl zajímavý a byla jsem s ním spokojená, celkem dost věcí jsem nečekala. Moc pěkné!

Kao
03.12.2014 5 z 5

Drsná kniha s totálně originálním příběhem... Tady jde prostě vidět,že autorka není žádný nováček,ale fakt borec ve svém oboru. Velmi dobře zpracovaný,čtivý příběh s tak nabitým dějem,že mě od té knížky nemohli odtrhnout....Je to jedna z těch knih,kterou musíte číst při jídle i při čištění zůbu,protože jakmile ji chvilku nečtete,začne vás to strašně štvát a vy se k ní musíte hned vrátit....Prostě mě dokonale nadchla. Navíc se mi moc líbilo jak barvitě dokázala vykreslit všechny postavy,hlavně Mel a Poutnici....I když byly obě ve stejném těle,měly úplně jiné povahy....

*Pájuše*
10.11.2014 4 z 5

Kniha mi vyrazila dech. Poutavá, čtivá, barvitá... vůbec jsem se nenudila. Mělo to spád, v každé kapitole bylo něco, co vás dojalo, vzrušilo nebo naštvalo. Skvělá knížka, kde i "jiné" civilizace dokáží být zmítání lidskými emocemi. Líbil se mi námět - neotřelý, originální, fascinující - i pohled na "mimozemšťany". :-)
Viděla jsem i film, ale ten se mi tak moc nelíbil. Tuším, že v knížce byl ten chlap na konci (myslím, že se ve jménu měl něco s Plamenem) vyobrazen jako s rezavými vlasy, ale ve filmu je měl černé(? nebo hnědé?)

maca5449
06.11.2014 5 z 5

Skvělá kniha!

Ale trochu mi připadá, že autorka umí psát jen milostné trojúhelníky.

Linu
28.10.2014 5 z 5

Boží kniha! Nemám slov!
Se Stmíváním se to srovnávat nedá, protože toto je něco ÚPLNĚ JINÉHO. Jak Stmívání, tak Hostitel jsou ve svém žánru naprostá špička.

tynkavre
27.10.2014

Knihu jsem přečetla jedním dechem, úžasný příběh! Chystám se ji přečíst znovu :-). Doporučuji všem! :)

Majulenkaa
25.10.2014 4 z 5

Knihu jsem přečetla už několikrát. Je to přesně ten typ knihy, co mám ráda tlustá, čtivá s dobrým příběhem a kombinací více žánrů.

VČJKR
10.10.2014 5 z 5

Krásná knížka. Veselá, smutná a dostatečně dlouhá na to, abyste si ji zamilovali natolik, že si po dočtení připadáte, že odešel váš dobrý přítel... Film jsem sice neviděla, ale troufnu si říct, že když máte dostačnou fantazii, není ani potřeba. Skvěle napsaná kniha!

Veronika.C
07.10.2014 5 z 5

Tuto knihu jsem měla doma hodně dlouho. Po přečtění pár stránek jsem ji s nezaujetím odložila a vrátila se k ní asi půl roce a musím říct že mě nakonec tak nadchla, že jsem ji měla přečtenou za 3 dny a nemohla se od ní odtrhnout. Moc se mi líbila a rozhodně ji doporučuji!

pajatp
01.10.2014 5 z 5

ať si kdo chce říká, jakej je to brak, já jsem z tý knihy unešená :-) super, moc se mi líbila..

Red-haired
29.09.2014 3 z 5

Bohužel jsem už před přečtením viděla film, takže mě žádné překvapení nečekalo, ale většinou mi tento fakt četbu nezkazí a pobavím se úplně stejně. Tentokrát ale ne. Prvních 100 stran bylo utrpením, vleklo se to tak, že jsem knihu neustále odkládala a moment, kdy se něco začne dít, stále nepřicházel. Nakonec to konečně přišlo a kniha začala být čtivá, až do konce se to nezměnilo.
Avšak kniha pro mě nebyla víc než průměrná, už kvůli zdlouhavému a nudnému začátku a dále také kvůli nudné ustrašené hlavní hrdince (chápu, že někomu jsou takové typy sympatické, ale pro mě to bylo utrpení).
Nakonec byla kniha tedy docela fajn, ale zřejmě na ni velice brzo zapomenu.

okeey
21.09.2014 5 z 5

Jedna z nejlepších knih, co jsem kdy četla. Četla jsem ji jedním dechem. Stojí za přečtení. Doporučuji.

Radzha
16.09.2014 4 z 5

Nemůžu srovnávat knížku se ságou Stmívání, protože jsem jí nečetl a možná je to dobře. Aspoň jsem četl knížku s čistou hlavou a s ničím ji nechtěl srovnávat.
Jak bych to jen napsal. Knížka je "slaďárna", ale ne až taková, která by mi lezla na nervy. Některé pasáže se zdály zdlouhavé a asi 2x mi utekly myšlenky jinam, ale to se u přes 550 stránkové knihy dá čekat. Naopak některé kapitoly byly tak poutavé, že jsem je snad přečetl ve svém rekordním čase.
Co musím uznat autorce je to, že dokáže zaujmout čtenáře tak dokonale, že od knížky nechci ani odtrhnout ruce a hltá jednu kapitolu za druhou a přejede zastávku, na které chtěl vystoupit. Ale co musím vytknout je závěr, který se mi do konceptu celé knížky nehodil.
Takže pokud chcete knihu, kde je hodně romantiky, lehce akce a napětí a ještě o kapku méně krve a násilí. Tak knihu můžu doporučit.