Hostitel

Hostitel https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/23767/mid_hostitel-Bs5-23767.jpg 4 2866 2866

Hostitel série

1. díl

Melanie Stryder se odmítá vzdát. Náš svět napadl neviditelný nepřítel. Lidé se pro tyto mimozemšťany mění na pouhé hostitelské tělo; jejich mozek ovládne vetřelec, ale tělo zůstává netknuté a zdánlivě beze změny pokračuje v předchozím životě. Obětí mimozemšťanů se rychle stane drtivá většina lidstva. Když vetřelci dopadnou i Melanii, jednu z hrstky přežívajících „divokých“ lidí, dívka vůbec nepochybuje, že nastal její konec. „Poutnice“ – její vetřelecká „duše“ – která teď ovládla Melaniino tělo, dostala předem varování před problémy existence v člověku: změť pronikavých emocí, příliš mnoho smyslů, vypjatě živé vzpomínky. S jednou potíží však Poutnice nepočítá: předchozí obyvatelka těla se odmítá vzdát vlády nad svou myslí, i když tělo jí už nepatří. Poutnice bádá v Melaniiných myšlenkách a doufá, že objeví příčinu nezdolného lidského vzdoru. Místo toho Melanie naopak zaplní mysl Poutnice vzpomínkami a podobou milovaného muže – Jareda, který se dosud někde skrývá před vetřelci. A jelikož Poutnice se nemůže oddělit od Melaniiny tělesné touhy, sama začne prahnout po muži, jehož má odhalit. Když vnější okolnosti přinutí Poutnici a Melanii, aby uzavřely nedobrovolné spojenectví, vydají se spolu na nebezpečnou a nejistou pouť za mužem, kterého obě milují. Stephenie Meyerová patří k nejzajímavějším autorům současnosti. Ve svém Hostiteli nám předkládá strhující a nezapomenutelné dílo o vytrvalosti lásky a o samotné podstatě toho, co člověka dělá člověkem.... celý text

Literatura světová Romány Sci-fi
Vydáno: , Tatran (Bratislava)

The Host , 2008

Kočičáci
24.05.2015 5 z 5

Knihu jsem dočetla před týdnem a pořád na ni musím myslet... je mi po ní normálně smutno.
Je to velmi originální příběh, který mě chytil za srdce. Rozvíjí se netradiční milostný čtyřúhelník mezi Wandou, Ianem, Jaredem a Melanií, který prostě nemůže nikdy dobře fungovat. Bilo se to ve mě, fandila jsem bez rozdílu oběma párům a přesně v tento konec jsem stále podvědomě doufala.
Jsem ráda že ji mám a určitě se k ní vrátím :-)

PS: Kdo chce kritizovat a rozebírat nedokonalosti, vždy si ve většině knih něco najde. Já musím Meyerovou pochválit za čtivost příběhu a doufat, že bude brzy další...

TerkaTobi
23.05.2015 5 z 5

Oproti filmu trochu rozdílný, víc se toho o příběhu dozvíte...jako je tomu často u knih s filmovým zpracováním. Rozhodně je toho v knize mnohem víc o vztazích mezi Duší a lidmi, které vás z filmu zajímali, ale nedozvěděli jste se podrobnosti.

Anet96
06.05.2015 5 z 5

Skvělá knížka, promyšlené a domyšlené. Pořád se něco děje a historky hlavní postavy Wandy/Mel jsou skvělé. Doporučuji!!

CatherinManson
21.04.2015 5 z 5

Naprosto skvělá kniha. Ze začátku mi dělalo trochu potíže se s knihou sžít a pochopit jí, ale jakmile se mi to podařilo, četla jsem jedním dechem. Skvěle propracované postavy, jejich povahy a dobré zápletky. Nemohla jsem se od ní odtrhnout a Hostitel je pro mě jednou z mých nejoblíbenějších knih. Vidina milostného trojúhelníku byla také zajímavá a pro knihu výborným oživením. Jediná věc, kterou bych snad mohla vytknout je konec, pro Poutnici mi její nové tělo prostě nesedí. Jinak je kniha úžasná a u mě určitě nezůstane mezi jednou čtenými knihami. Dávám pět hvězdiček.

smileEvca
06.04.2015 5 z 5

Opravdu úžasná knížka. Zprvu jsem si nebyla jistá, co od Stephenie Meyer čekat, ale nechala jsem se ke čtení přemluvit. A teď rozhodně nelituju! Příběh je tak poutavý a úžasně napínavý, že jsem se nemohla odtrhnout, styl psaní, vztahy, všechno je propracované. A jak popisuje vnitřní boj Melanie a Wandy? Nemám slov, neznám autora, který by to napsal lépe.
Námět je originální a zápletka taky. Knihu jsem četla už před nějakou dobou a bála jsem se její tloušťky. Ale nebylo to tak zlé a bez problémů jsem jí přečetla. S láskou na ni budu vzpomínat jako na první přečtenou bichli, která odstartovala mou čtenářskou dráhu. :-)

Mr.Fox
29.03.2015 5 z 5

Úžasné!! Knihu jsem měl doma dva roky a stále jsem se jí vyhýbal a upřednostňoval jiné. Jednak z důvodu jejího rozsahu, hlavní dívčí hrdinky a slovenštiny, ve které jsem ji koupil.. Kombinace těchto činitelů byla ale nakonec naprosto dokonalá. Přičtu-li originální příběh a smíchání mnoha žánrů, vzniká nám kouzelný mix, o kterém není nutno debatovat a je potřeba začít číst, pokud jste ještě nezačali.

Samotný příběh na mě zpočátku působil jako zamotaný a nesrozumitelný a knihu jsem často odkládal. Neměl jsem ani tušení, o čem by měla pojednávat. Zaujetí přišlo kolem sté stránky, kdy se autorka přestala zaobírat dějovou omáčkou a vrhla hlavní hrdinku (resp. hrdinky) k jejich kýženému cíli. Hlavní zlom pak nastává kolem dvousté stránky, kdy se Vandě rozváže jazýček a děj frčí bez hluchého místa až do konce. Pak už jsem se od knihy nemohl odtrhnout, dokud jsem ji nedočetl.

Nejvíce se mi na celé knize líbily propracované charaktery Melanie, Poutničky, Jareda a Iana. Také motiv milostného trojúhelníku přidal ději na váze a vytvořil zajímavé zápletky. V lecčems se Hostitel přiblížil předchozí sáze Stmívání, ze které zde autorka uplatnila několik ověřených motivů. Závěr bych možná okleštil o poslední dvě kapitoly (příp. jen o poslední), ale i takto jsem s ním spokojen a jsem zvědav, čím nás autorka překvapí příště.

rendasykorka
28.03.2015 odpad!

Pro mě nezajímavé, bohužel :(

Danielka001
28.03.2015 5 z 5

Příjemná a vcelku napínavá četba; četla jsem v těhotenství, takže mé hormony dávají o hvězdičku víc )))

roni137
27.03.2015

Knížka se mi velice líbila. Jen stěží jsem se od ní odtrhla kvůli jiným povinostem nebo spánku. Děj mě zcela pohltil. Dávám palce nahoru :-D

Misha11
20.03.2015 5 z 5

Moc jsem od knížky neočekávala, četla jsem ji po velkém zklamání z Twilight ságy, kde autorka neoplývala příliš velkou slovní zásobou. To se tady změnilo, ale četla jsem pouze české verze, nemůžu tudíž posoudit, zda to nebylo překladem :).
Každopádně, /je možné, že obsahuje SPOILERY/ knížka je ze začátku celkem táhlá, docela dlouho se rozjíždí, ale vše se průběžně vysvětluje a nezaregistrovala jsem zde žádná hluchá místa. Hlavní hrdinka, resp. hrdinky jsou mi obě sympatické /po Belle z T. ságy celkem příjemná změna/. Líbí se mi nápad i provedení /zakomponování více planet, a ne jen té naší/, propracovanost postav /jejich charakter, nálady,../, časové linie /to, jak Mel ukazovala minulost Poutnici mi v 1/3 knihy přišlo nejzajímavější/. Konec případného SPOILERU.
Knížka mě vážně překvapila, líbila se mi a - co bych opravdu nečekala - zařadila se mezi jedny z těch lepších, které jsem kdy četla. A film? Za mě to takové zklamání nebylo, dost bylo vynecháno - ale zastávám názor, že z dobré (a dlouhé) knížky nejde vytvořit ještě lepší film. Rozhodně mohu doporučit!

tina18
12.03.2015

Svělá knížka četla jsem ji asi šestkrát a stejně se mi teď po sedmé líbila jako poprvé. Určitě lepší než sága Stmívání. Tahle kniha má nudnější začátek, ale potom je to úžasná záležitost. Doporučuju :)

veronika30
07.03.2015 5 z 5

vynikajuca kniha

sixi
05.03.2015 5 z 5

5 hviezd, a varovanie pre tých čo videli film. Film je ťažkou urážkou knihy

Maki7
05.03.2015 5 z 5

jedna z nejlepších knih co jsem kdy četla...... vůbec jsem se od ní nemohla odtrhnout :D
Pro ty co viděli film a knihu nečetli: Nenechte se odradit filmem.....kniha je daleko daleko lepší ;)

katka0773
24.02.2015

stephenie meyer je úžasná spisovatelka...originální autorka... knížka hostitel nemá chybu, určitě lepší než film

jovi
17.02.2015 5 z 5

Kniha mnohem lepší než samotný film.
Film je dobrý k vytvoření představy, jak postavy vypadají. Vhodné shlédnout až po přečtení knížky. Děj trochu odlišný, je víc akčnější, aby to bylo sledovatelné.
Knížka je mnohem víc propracovaná a docela dost podrobností vysvětluje. Četl jsem ji v originále (angličtině) a myslím, že ne všechno je v českém překladu vystižené. Například: Wanda, zkácenina, vznikla z Wanderer, což je česky Poutnice. Proto ji tak strýček začal říkat, aby se to v jeho společnosti ujalo. A ono ano.

Ještě k filmu: Hodnotím docela zajímavý soundtrack. Docela hudebně vystihuje atmosféru, možná i víc atmosféru i samotné knížky. Stačí si později pustit soundtrack a docela se znovu ponořím do atmosféry příběhu. Kdyby měl někdo zájem, mohu soundtrack poskytnout.

gab-iii
09.02.2015 5 z 5

Naprosto dokonalá knížka.Dechberoucí příběh.Za mě snad nejlepší knížka,co jsem četla.Film mě teda skoro vůbec nenadchnul.Holt knížka je knížka.Určitě budu číst v budoucnu znovu

bilu
05.02.2015

Hezká kniha určitě stojí za přečtení, chvilku mi trvalo než jsem se prokousala tím začátkem, ale pak už se četla jedním dechem a na konci i ukápla slza. doporučuju

Brunet Ka
31.12.2014

Velmi pěkná kniha.

KleaM
29.12.2014 5 z 5

Ke konci jsem brečela jako želva a pak jsem brečela, že už jsem knihu dočetla. Film není tak krásný. Stephanie prostě skvěle píše a kniha je nádherná! Dlouho jsem u ní v knihkupectví okounila, nakonec jsem si jí odnesla domů a navždy bude mít čestné místo v mé knihovně.