Hostitel

Hostitel https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/23767/mid_hostitel-Bs5-23767.jpg 4 2862 543

Hostitel série

1. díl

Melanie Stryder se odmítá vzdát. Náš svět napadl neviditelný nepřítel. Lidé se pro tyto mimozemšťany mění na pouhé hostitelské tělo; jejich mozek ovládne vetřelec, ale tělo zůstává netknuté a zdánlivě beze změny pokračuje v předchozím životě. Obětí mimozemšťanů se rychle stane drtivá většina lidstva. Když vetřelci dopadnou i Melanii, jednu z hrstky přežívajících „divokých“ lidí, dívka vůbec nepochybuje, že nastal její konec. „Poutnice“ – její vetřelecká „duše“ – která teď ovládla Melaniino tělo, dostala předem varování před problémy existence v člověku: změť pronikavých emocí, příliš mnoho smyslů, vypjatě živé vzpomínky. S jednou potíží však Poutnice nepočítá: předchozí obyvatelka těla se odmítá vzdát vlády nad svou myslí, i když tělo jí už nepatří. Poutnice bádá v Melaniiných myšlenkách a doufá, že objeví příčinu nezdolného lidského vzdoru. Místo toho Melanie naopak zaplní mysl Poutnice vzpomínkami a podobou milovaného muže – Jareda, který se dosud někde skrývá před vetřelci. A jelikož Poutnice se nemůže oddělit od Melaniiny tělesné touhy, sama začne prahnout po muži, jehož má odhalit. Když vnější okolnosti přinutí Poutnici a Melanii, aby uzavřely nedobrovolné spojenectví, vydají se spolu na nebezpečnou a nejistou pouť za mužem, kterého obě milují. Stephenie Meyerová patří k nejzajímavějším autorům současnosti. Ve svém Hostiteli nám předkládá strhující a nezapomenutelné dílo o vytrvalosti lásky a o samotné podstatě toho, co člověka dělá člověkem.... celý text

Literatura světová Romány Sci-fi
Vydáno: , Tatran (Bratislava)

The Host , 2008

mekkejla
11.02.2016 4 z 5

Super námět, čtivě napsané. Wandě i Melanii jsem moc fandila, a tak i přes hodně sladký závěr jsem vlastně ráda, že to tak dopadlo. A jsem teda asi jedna z mála, které se líbily pasáže o jiných světech. A pro mě má knížka i jistý filozofický podtext a fakt mě donutila trochu se nad jistými věcmi zamyslet... A budu teda rebel a film vám na milion procent nedoporučím - už dlouho mě takhle filmová adaptace nezklamala a nenaštvala! Bylo to fakt peklo a nechápu, jak mohla být Meyerová v produkci...

zlatka2001
04.02.2016 5 z 5

Mám ráda sci-fi a tohle bylo moc pěkný. Už jen ten nápad možnosti předávat si duše!

Makaja
29.01.2016 4 z 5

Dobré, nejsem sice asi cílová skupina, ale jo, ani mi několik prvních desítek stránek nevadilo, jak se tu často píše, četlo se mi to dobře už od začátku. Chvilkama jsem fandila Mel a chvilkama Tulačce. Štval mě Jared jak byl natvrdlý, ale možná byl jen v dané situaci obezřetný. Jen za mě ten závěr mohl být méně happy za každou cenu. Stmívání jsem pod vlivem filmů nečetla, filmy jsem viděla jen první dva a prostě pro mě osobně slátanina, omlouvám se fandům.
Douška: film Hostitel jsem viděla až dlouho po knížce a navzdory obavám se mi kupodivu i ten docela líbil.

StarkSister
27.01.2016 5 z 5

Úžasna kniha, určitě jedna z mych nejoblíbenějších.

Viky007
21.01.2016 5 z 5

No teda. Meyerová mě příjemně překvapila. Děj byl originální a zábavný, většina postav sympatická. Jak nezvyklý jev :-D.
Melanie a Wanda byly neskutečně sympatické. Melanie svou tvrdohlavostí a odhodlaností, Wanda svou laskavostí.
Akorát mi občas lezl na nervy Jared, který se místy choval jako buran. A když o tom tak přemýšlím, i Ian byl docela na zabití - tak trochu vlezdoprdelka. No jo, člověk/mimozemšťan si nevybere :-D.

svobonís
21.01.2016 4 z 5

Asi prvních 60 stran bylo o ničem, měla jsem sto chutí tu knížku odložit, ale přinutila jsem se ji ještě dočíst a sláva. Kniha se mi opravdu moc líbila, jen jediný co bych vytkla bylo to , jak Wanda vyprávěla o svých předchozích životech, ale jinak velmi dobře napsaná kniha.

Sireen
13.01.2016 5 z 5

Ano, prvních sto stránek je mírně řečeno průser, a vůbec nebude vadit, když je přeskočíte. Film je šílený. Stmívání má své mouchy. Ale Hostitel...

nika7948
11.01.2016 5 z 5

Co k tomu napsat...kniha me ze zacatku, tak strasne nebavila, az jsem mela sto chuti knihu zavrit...jsem rada, ze jsem to neudelala...od doby co nasedla do auta...jsem se od knizky nemohla odtrhnout...lepsi a lepsi to bylo..takze rikam tady vsem, pokud Vas nebavi zacatek...prekousejte to a pak se zactete, tak, ze skoncite, az posledni strankou knihy ;-) ;-)

Aggie.
09.01.2016 5 z 5

Dlouhá, ale pěkná, poutavá...

Veromika
04.01.2016 3 z 5

U této knihy mi nejvíce vadilo, když Wanda vyprávěla o svých dalších životech na jiných planetách, jinak to byla super kniha a skvělé čtení.

pestas
03.01.2016 3 z 5

Kniha ma spad, ac nemam rada sci-fi, nemohla jsem se od ni odtrhnout. Pro me je tam zajimavy ten psychologicky podtext

martiiinkajjj
30.12.2015 4 z 5

Super kniha, ale abych byla upřímná trošku víc mě bavil film (a to se nestává často). Sice nemám ráda Sci-fi ale tady mi to nevadilo.

lilined
29.12.2015

úžasná kniha. Četla jsem už dvakrát a nikdy neomrzí...

mandukacek
17.12.2015 5 z 5

Nejdříve jsem viděla film a musím říct že se mi celkem líbil. Tak jsem si koupila knihu, která mě doslova uchvátila. Nemám moc ráda scifi příběhy, ale tento jako by byl úplně jiný. Nemohla jsem se od knihy vůbec odtrhnout. Za mě výborná kniha, kterou všem doporučuji!!!!

Mark2000
15.12.2015

Ze začátku se mi děj zdál příliš rozvláčný a nezajímavý, ale už po pár stránkách ''vybuchla bomba" a strhující příběh mě vtáhl do děje. Velice se mi líbil nápad, provedený se všemi detaily. Oproti filmu zde bylo popsáno více podrobností a také vztah mezi Wandou a Melanii. Určitě všem doporučuji knihu i film.

Nyra
15.12.2015 5 z 5

Kniha se mi moc líbila a doporučuji i film.

livres
27.11.2015 5 z 5

Nádhera, není co dodat.

alfinha2321
15.11.2015 5 z 5

Knihu jsem si přečetla na doporučení mojí mámy, a už tehdy při prvním čtení mě nadchla. Tentokrát jsem se rozhodla, že si jí po pár letech zopakuji, jestli to bylo jen chvilkové okouzlení, nebo se z toho vyvinulo i něco dalšího, trvalejšího. A s potěšením musím konstatovat, že vyvinulo :)
Knihu jsem přečtla téměř jedním dechem během pár dnů. i když musím uznat, že teď napodruhé už mi ten konec a to drásavé rozhodování Wandy připadalo místy až příliš sladkobolné a táhnoucí se jako sirup. I přes to je ale tato kniha někde kolem mého vrcholku čtenářské oblíbenosti a za čas si jí určitě s chutí přečtu znovu.

bookie25
13.11.2015 5 z 5

Nevěděla jsem, co od toho čekat. Pod dojmem Stmívání jsem čekala úplně něco jiného. Začátek byl dost těžkopádný. Ale pak se to rozjelo a já to dočetla jedním dechem. Krásný příběh a úžasná knížka.

Kapucinka
07.11.2015 5 z 5

Začátek knihy nic moc,ale pak se příběh parádně rozjel.Přečteno jedním dechem.Knihu mám doma a rozhodně jsem ji nečetla naposled.Jedna z nejlepších knížek co jsem kdy četla