Hodinář

Hodinář https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/1339/bmid_hodinar-QL9-1339.jpg 4 1152 163

Případy Lincolna Rhyma série

Za mrazivé prosincové noci, kdy na černé obloze nad New Yorkem září úplněk, jsou brutálně zavražděni dva lidé. Jejich trýznivou smrt doprovází cynická pachatelova vizitka: hodinky s ciferníkem ve tvaru měsíce, které odtikávají poslední minuty života obětí. Vyšetřování se ujímá Lincoln Rhyme se svým týmem. Na dopadení šíleného „Hodináře“ má jen několik hodin, poněvadž pachatel dal jasně najevo, že další útok je otázkou striktně vymezeného času. Rhyme ví, že vraha je nutné brát v tomto ohledu vážně, protože právě posedlost časem ho nutí plánovat příští masakry s přesností jemného hodinového strojku. Lincoln postupně zjišťuje, že Hodinář možná není jen šílenec oddávající se vražednému běsnění, nýbrž mnohem úskočnější zločinec, než si kdo dokázal představit. V souboji dvou geniálních mozků čeká na čtenáře více zápletek a nečekaných zvratů než v předchozích Deaverových knihách – a také střetnutí s nejděsivějším a nejuhrančivějším zločincem, jakého kdy tento autor stvořil.... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , Domino

The Cold Moon , 2006

Nacopak
06.09.2013 2 z 5

Tak jsem se knihou nakonec prokousal až na konec. Moc mi toho neřekla.

BlodyFox
19.08.2013 3 z 5

Začátek vypadal lépe, než další průběh. Hlavní zápletka a vlastně celý postup Hodináře se mi zdál mírně řečeno překombinovaný, někteří policisté více něž geniální (viz každá odhalená lež při výslechu za pomoci paní se sluchátky). Přečetl jsem rychle, ale konec mne prostě trochu zklamal. Nicméně určitě se v dohledné době objeví pokračování, neboť Hodinář někde je....Takže uvidíme. Oproti jiným knihám tohoto autora bych dal tak lepších 65%.

HanaNov
13.08.2013 5 z 5

Hodinář je typická "deaverovka" ze série s Lincolnem Rhymem - napínavá, vynalézavá detektivka s mistrně gradovaným dějem. Zápletka a konečné vysvětlení je možná až příliš překombinované a uměle šroubované, ale to nic nemění na faktu, že se kniha skvěle čte, ihned vtáhne do děje a nepustí, dokud ji nedočtete.
Knihu od knihy stále více obdivuji Jefferyho Deavera pro jeho rafinovanost ve vymýšlení zápletek a pro jeho výborné uchopení příběhu a schopnost jej mistrně podat.

karolka
26.07.2013 4 z 5

dost překombinované, občas už jsem se docela zamotala kde co jak kdo a proč :( ... a ten konec nic moc - vlastně nechytli vraha a lítá na svobodě :(

bezprezdivky
24.07.2013 2 z 5

Technicky brilantní, ale neuvěřitelné - v reálném světě takové zločiny neexistují.

janina.kub
30.05.2013 3 z 5

první polovina zamotaná, ale líbila se mi více než ta druhá
konečným motivem jsem byla trochu zklamaná a místy měli hlavní hrdinové až neuvěřitelné štěstí

Lee7
12.05.2013 4 z 5

Velmi neočekávané zapletení a nádherná spojitost. Jen ke konci mi přišlo, že Jeffery trochu šlápnul na plyn a rychle zakončil. I tak ale doporučuji protože stojí za to.

Evik30
02.05.2013 4 z 5

Zajímavá detektivka Jeffryho Deavera. Na začátku zjistíme jméno "údajného" vraha a na konci je všechno jinak. Kniha se dobře čte i když od poloviny je trošku zamotaně.Hodinář patří k mým oblíbeným knížkám.

kathaj
26.04.2013 4 z 5

Do poloviny se mi kniha moc líbila, ale pak to dostalo hodně zběsilé tempo - místy až trochu nereálné... Naštěstí to konec zachránil, proto čtyři hvězdičky.

lanusinka
14.03.2013 5 z 5

Pěkné, a i když se to místy zdálo dost zběsilé, nakonec všechny dílky správně zapadly a vyklubal se z toho moc pěkný závěr. Navíc byl hodinář husťák a já doufám, že ho ještě potkáme...

gotham
13.02.2013 5 z 5

Pro mě jedna z absolutně nejlepších knížek, jakou jsem kdy četl. Děj je hned od začátku extrémně rychlý, neuvěřitelně zamotaný, ale na druhou stranu i logický, nejsou tam vyloženě nesmyslné věci. Konec naprosto úžasný, hned jsem měl chuť si to přečíst znovu. 100%

asterixka
06.02.2013 3 z 5

Neslabší Rhymovka, bohužel, příliš zamotané. Pro mě trošku zklamání.

gilt
06.02.2013

Super knížka, napínavý příběh.

Hella
25.01.2013 3 z 5

S výjimkou poslední "Bondovky" mám moc ráda všechny Deaverovy tituly, Hodináře nevyjímaje. Ale přece jenom - nemůžu si pomoct - mi tenhle příběh přišel trochu překombinovaný.

Micha6
08.01.2013 5 z 5

Napínavé od začátku do konce, výborná kniha. Překvapující celá kniha a konec obzvlášť.

Solembum
27.12.2012 5 z 5

Četla jsem ,,jedním dechem,, ... Vše hned jasný na začátku a vše nejasné ke konci. Výborný čtení.

Katuska001
23.12.2012 4 z 5

Hodináře jsem si z "Rhymovek" nechala naposled, ale jsem trochu zklamaná, příliš překombinované, ve srovnání s ostatními bych ji hodnotila jako nejslabší

derminator
06.09.2012 4 z 5

Skvělá kniha v počátku spisovatel prozradí kdo je vrah pak je to zas jinak děj střídá děj no zkrátka stojí za to přečíst dávám knize 85%.

jiricek72
28.08.2012 5 z 5

Výborná věc,opět čtená jedním dechem..tahle se opravdu povedla,to spojení Rhyma s Danceovou bylo,si myslím velkým plusem týhle knížky a dalo tomu další náboj,tohle se Deaverovi povedlo..a konec opět překvapivý jako vždy,i když tady ho nechytli,to mě naštval..třeba námět k pokračování..

bend-ik
16.04.2012 5 z 5

Dalo by sa povedať, že na Slovensku sme o Deaverove diela trošku ochudobnení, a to aj v prípade jednoznačne naj série s Rhymeom. Osobne mi najdhlšie trvalo dostať sa práve k Hodináři, nakoľko buď vypredaný alebo v knižniciach stratený. A po jeho prečítaní aj chápem prečo :). Áno, opäť je to ďalšia skvelá a typická Deaverovka, ktorá mňa osobne tešila najviac tým, že mala toľko strán! Opäť nechýba akcia, Rhymovi vlastné myšlienkové pochody, ale najmä nespočetné zvraty. Kto má načítané, vie, že zvraty sú Deaverovou špecialitou, no v prípade Hodináře ich už bolo trochu moc. Celé dielo je však kompaktné a ako detektívka funguje perfektne! :)