Hodinář

Hodinář https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/1339/bmid_hodinar-QL9-1339.jpg 4 1152 1152

Případy Lincolna Rhyma série

Za mrazivé prosincové noci, kdy na černé obloze nad New Yorkem září úplněk, jsou brutálně zavražděni dva lidé. Jejich trýznivou smrt doprovází cynická pachatelova vizitka: hodinky s ciferníkem ve tvaru měsíce, které odtikávají poslední minuty života obětí. Vyšetřování se ujímá Lincoln Rhyme se svým týmem. Na dopadení šíleného „Hodináře“ má jen několik hodin, poněvadž pachatel dal jasně najevo, že další útok je otázkou striktně vymezeného času. Rhyme ví, že vraha je nutné brát v tomto ohledu vážně, protože právě posedlost časem ho nutí plánovat příští masakry s přesností jemného hodinového strojku. Lincoln postupně zjišťuje, že Hodinář možná není jen šílenec oddávající se vražednému běsnění, nýbrž mnohem úskočnější zločinec, než si kdo dokázal představit. V souboji dvou geniálních mozků čeká na čtenáře více zápletek a nečekaných zvratů než v předchozích Deaverových knihách – a také střetnutí s nejděsivějším a nejuhrančivějším zločincem, jakého kdy tento autor stvořil.... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , Domino

The Cold Moon , 2006

petrels
04.05.2015 5 z 5

Perfektní čtení. Od začátku se nebudete nudit. Doporučuji.

Darami87
19.04.2015 3 z 5

Skvělá knížka, děj mě úplně pohltil a strašně se mi líbily příběhové zvraty. Tohle Jeffery opravdu umí, ale i tak musím říct, že mě závěr knížky opravdu zklamal.

ja.ticha
17.04.2015 5 z 5

Vynikající knížka!!!

Nunynka
17.04.2015 5 z 5

Zatím asi nejlepší kniha od Deavera kterou jsem četla. Líbilo se mi,že tam byly dva případy naráz a vůbec mě nenapadlo,že by se mohli propojit a to jsem si myslela,že už trošku Deavera znám :-)
A hlavně ani Lincoln není zas tak dokonalý a Hodinář se určitě zase někde objeví.

weberda
01.03.2015 5 z 5

Doporučuji,perfektní zápletky a strhující děj.

technolog
15.02.2015 3 z 5

Zatím bych tuto knihu hodnotil jako průměrnou...docela dost zvratu děje a otevřeny konec. I tak se těším na další pokračovaní.

KateBeckett
13.01.2015 5 z 5

Zamilovala jsem si Lincolna Rhyme a jeho genialitu :) .. A zatím nejzajímavější byl pro mě Hodinář :) .. Miluji knihy, kde si v jednu chvíli myslíte, o co mu šlo a vzápětí je to úplně jinak :) .. zbožňuju napětí, nervy k prasknutí a očekávání velkého konce :).

Luciga
19.11.2014 5 z 5

To jsem si ale "smlsla" :). Předchozí kniha v sérii pro mne byla tak trochu zklamáním, ale tahle tu pomyslnou, vysoko nastavenou laťku (v tvorbě Deavera) opět překonala. Zajímavé, poutavé čtení se spoustou neočekávaných zvratů. Tentokrát vše vzájemně hezky propojené, bez extra velké překombinovanosti, dokonce s novými prvky v popisu událostí či jejich vyústění v nějaký závěr. A jako bonus pro mne s absencí v knihách stále se objevujících vysvětlujících pasáží, kdo je Rhyme a co vlastně dělá. Tedy byly tam, ale v rozumné míře, že jsem je téměř nepostřehla.

danipos
27.10.2014 5 z 5

Tak tento příběh se četl skoro sám ... moc mi nešlo se odtrhnout:)) několikrát totální zvrat, když už to začínalo být skoro jasné, tak zase vše jinak ... tentokrát mě to opravdu hodně bavilo:)) miluji sérii s Lincolnem:)

rose
24.08.2014 5 z 5

Skvěle napsané, jedno překvapení stíhá druhé. Když už si myslíme, že už je všechno jasné, všechno je jinak a zase máme nad čím přemýšlet. Lincoln Rhyme je skvělý, moc se těším na další díly ze série.

wally
22.07.2014 4 z 5

Zvratů a zakrývacích motivů tam tentokrát bylo habaděj...docela si umím představit, že se v tom mohl někdo i ztrácet (zvlášť pokud tato kniha byla první zkušeností s J. Deaverem), ale ani tentokrát jsem se já osobně nenudil a po prvních pár ´zajížděcích´ stránkách se příběh rozjel a stránky před očima jen letěly. Nehledě na to, že závěr byl na Deavera netypický....

kleo9554
10.06.2014 4 z 5

Hodně komplikované, ale poutavé:-)))

dalia1769
13.05.2014 5 z 5

Velmi dobrá detektivka, jen možná těch zvratů ke konci je tentokrát opravdu až příliš a nepůsobí místy věrohodně, ale čtení je to napínavé.

lena_itf
19.04.2014 5 z 5

Klasický Deaver jak ho mám ráda. Je to strhující počteníčko od začátku až do konce. :-)

koki.veru
24.03.2014 5 z 5

Úžasná knížka s Lincolnem Rhymem a Amélií Sachsovou. Úžasný děj, geniální zápletka, byla jsem na konci velmi překvapená, jak se děj postupně měnil. Jedna z nejlepších knížek od Deavera :)

DejnaDee
05.03.2014 5 z 5

Mé úplně první setkání s Deaverem když pominu Sběratele kostí, kterého jsem ale viděla zfilmovaného. Pro mne to první setkání bylo napínavé, plné překvapení, ale místy i zbytečně překombinované.

Gity
02.02.2014

Knížka se mi velmi líbila, byla velmi zapeklitá a překvapivá. Oproti Sběrateli kostí postrádala nechutnost a drsnost. Skvělé byly popisy práce Kathryn Danceové - vysvětlení, jak se lidé tváří a chovají při lži.

malen
11.01.2014 5 z 5

Napínavé, dobře se to čte, ale také si myslím, že těch zápletek by mohlo být o něco méně.

evafort
03.01.2014 4 z 5

Tentokrát dávám jen čtyři hvězdičky, hezká kniha, ale ve druhé polovině už mi to přišlo fakt hodně překombinovaný.

Rousse
12.10.2013 3 z 5

Nějak na mě působí příliš překombinovaně a Lincoln už je jako kriminalistický vševědoucí pánbůh... Bohužel, už je příliš nereálná.