Hledání Aljašky

Hledání Aljašky https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/144816/bmid_hledani-aljasky-QmT-144816.jpg 4 3647 666

Románový debut dnes už známého Johna Greena je strhujícím vyprávěním o dospívání a hledání sama sebe. Šestnáctiletý Miles, posedlý sbíráním posledních slov významných osobností a touhou hledat „velké Možná“, je spíše outsiderem mezi svými vrstevníky. Jeho život získá zcela novou podobu, když přejde na internátní školu Culver Creek. Zde se rychle spřátelí se svérázným spolubydlícím a okouzlující, naprosto nepředvídatelnou Aljaškou Youngovou. Okamžitě je vtažen do světa, kde se porušují školní pravidla, pořádají různé večírky i provokace. Miles ožívá v dennodenním kontaktu s novými kamarády a stále víc miluje fascinující Aljašku. A tak vývoj směřuje k okamžiku, kdy se všechno nečekaně navždy změní... Živý, naléhavý a nekonečně dojemný příběh. Americkou knihovnickou asociací byl zařazen mezi deset nejlepších knih pro dospívající.... celý text

Literatura světová Romány Pro děti a mládež
Vydáno: , Knižní klub

Looking for Alaska , 2005

eliska8262
21.06.2018 5 z 5

Námět knihy se mně osobně hrozně líbil. Váleček, který jde hledat své velké Možná, Aljaška a "jak se dostat z tohohle labyrintu". Spolu se svými kamarády pro mě vytvořili příběh na který nikdy nezapomenu.

caroline.aiko
18.06.2018 5 z 5

"Jdu hledat velké možná." je podle mě jedna z vět, které by si měl každý z nás alespoň jednou za čas říct a něco se sebou udělat a zrovna Miles patří mezi těch pár lidí, co tu odvahu našli a šel si najít svoje "Velké možná". O knížce pořád básnila jedna z mých kamarádek a já už to pak nevydržela a koupila jsem si jí a rozhodně této investice nelituji. Příběh měl úžasný děj a rozhodně to byla jedna z knížek, které jsem prostě nemohla předvídat.. Četla se mi jedním dechem a pří velkém obratu jsem se i rozbrečela, což se mi zrovna u knížek často nestává. Dokonalá knížka, stojí za přečtení.

stolind
16.06.2018 3 z 5

První polovina skvělá, druhá polovina rozvleklá a ne příliš atraktivní, začátek ale stojí za to, hlavní zvrat je trochu předvídatelný ale krásně vykreslené postavy to zachraňují. Přečteno jedním dechem, jak to u Greenovek bývá :)

Robinator
11.06.2018 5 z 5

Kniha je moc pěkná , poutavá, má hezký příběh . Dlouho mě žádná kniha nezaujala ,jako tato

Ivka14
05.06.2018 4 z 5

NEchápu jak to dokáže, ale vždy mě do děje tak vtáhne, že nevím kdy přestat, protože chci zjistit jak to dopadne. Kniha napínavá a jedna z mála , která dokáže rozbrečet :)

carmen0311
01.06.2018

Za dva tři dny jsem měla přečteno. Knížka sice není nijak napínavá, ale oči se odtrhávaly špatně. Obrečela jsem, že knížka skončila společně s tim, co se stalo v části jménem POTOM. Knihu mám velice ráda a zařadila jsem je mezi nejlepší od Greena. (Papírová města mě vůbec nebavila a Hvězdy nám nepřály to je prostě srdcovka) za mě velmi dobré

Denisa153
31.05.2018 3 z 5

Knížky od Greena prostě nejsou pro mě. I když tato nebyla zase úplně nejhorší.

Everose
30.05.2018 3 z 5

Jakožto moje druhá Greenovka, v knize jsem našla zalíbení, ne takové jako v Příliš Mnoho Kateřin, ale za to větší než v Hvězdy Nám Nepřaly, jenž byla patřičné zklamání. Knížka zprvu překvapila, jak se náramně četla jedním dechem, avšak jak jsem se blížila k samému konci, nějak se mi to čtení mátlo a zdlouhávalo, a můžu tedy říct, že konec byl opravdu zvláštní. Nevím, ani si to popravdě moc nepamatuji, přece jenom je to nějaká doba, co jsem se na ní vrhla. V závěru tedy, kniha se mi líbila, četla se mi jedním dechem, no a až na ten konec, který nabral poněkud zdlouhavě matoucí spád, bych tuto knížku doporučila spíše jako letní oddychové čtení, které nenadchne ani neurazí.

Sykorka10
24.05.2018 3 z 5

Stále jsem nepřišla Greenovi na chuť. Není to špatná kniha, ale připadá mi taková nemastná neslaná. Nijak zvlášť mě nezaujala.

DiaTess
17.05.2018 4 z 5

Čekala jsme od toho víc. Green je skvělý spisovatel, ale mě prostě nesedí jeho postavy. Miles mi lezl ne nervy skoro půlku knihy a Aljašku jsem nemohla vystát. Je to typická young adult knížka, která asi není pro všechny. Poslední část knížky měla naštěstí rychlý spád a konečně taky nějaký děj, protože to se o dvou prvních třetinách říct nedalo. A nepochopila jsme konec, prostě ne. Řekla bych, že je to lepší průměr.

Magdyla.8
26.03.2018 3 z 5

Knihy od Greena se čtou velmi rychle. Netušila jsem o čem bude příběh, ale je to jedna z těch knížek, kdy zůstanete na chvíli ležet s otevřenou pusou a nevěříte tomu rychlému zvratu. Je tam mnoho nezodpovězených otázek na které stejně nedostanete odpověď, což je docela škoda.

hana8062
19.03.2018 2 z 5

Hledání Aljašky jsem tak trochu protrpěla. Young adult žánr mám ráda a obvykle mě strhne. Tahle knížka ale vůbec, četla jsem ji s přestávkami rok. Rok! Miles hledá své místo v kolektivu na internátu proslulém kanadskými vtípky a nachází tu postupně přátele i první lásky. Středoškolské trable hlavního hrdiny byly až trestuhodně teenagerovské, vtipu pomálu, akce či spád přišly až v poslední třetině. Dívčí element v příběhu zastupuje nevypočitatelná, labilní Aljaška, která mi byla z duše protivná i když měla dobrou náladu, natož pak ve svých slabších momentech, tam byla přímo k nesneseni. Všichni v knize ji milovali, ať už tajně či zjevně. Inu, já nikoli. Pro mě zatím nejslabší Greenova kniha, bohužel. 40%

Hilda_
19.03.2018 3 z 5

Kniha mě úplně neuchvátila, nejspíš kvůli rádoby velkým filosofickým otázkám, které zůstanou nezodpovězené... Už od gymplu nemám ráda filozofii... :D
Aljašku bych možná taky občas propleskla, ale pořád to byla zajímavější postava než Váleček. Nejvíce jsem si asi oblíbila Plukovníka a velmi zajímavou postavou byl Orel.

anibeni
18.03.2018 3 z 5

Kniha nebyla úplně špatná, ale kapitoly "potom" mi přišly protahované a defacto o ničem... nevím, asi jsem čekala něco trochu jiného...

JitulHa
18.03.2018 4 z 5

Hledání Aljašky bylo typicky johngreenovské, Zpočátku se mi to zdálo jako běžný příběh o někom, kdo není ve škole zrovna oblíbený, tak odejde do jiné. Tam se účastní všemožných lumpáren, nemluvě o přinejmenším trochu trhlé Aljašce, která převezme vládu nad jeho srdcem. A ono by to takové v podstatě i bylo, ale to by nebyl John Green, který píše naprosto (ne)obyčejně obyčejným způsobem, jakým to dokáže jen on. Pod povrchem, toho příběhu se totiž skrývali a říkali věci, u kterých jsem se musela zastavit a uvědomit si, že na nich vážně něco je. Autorovy knihy jsou pro mě důkazem toho, že příběhy mohou svým dějem znenadání překvapit.

ajka91
07.03.2018 2 z 5

Pro mne zbytečná ztráta času. Děj celkem ubíhal, ale...Během první poloviny jsem si pořád říkala, jak autor, který má dvě děti může napsat takovou knihu, jednou si budou určitě jeho děti chtít přečíst knihy svého otce a budou se asi hodně divit, co to vlastně napsal. No dobře, to je autora věc. Co se týče druhé poloviny "potom", je to omýlání jen toho, co se vlastně stalo. Ani žádná postava mi nepřirostla k srdci. Knihu spíše doporučuji vyspělým filozoficky hloubajícím puberťákům, kteří nemají problém s nemravnými scény. Nicméně věřím, že tato kniha si svůj okruh čtenářů najde, pokud to není jen otázka autorova jména a jeho stoupajícího popularismu.

Ažula
15.02.2018 4 z 5

Tohle byla moje první Greenovka. Příběh jiný, než jsem zvyklá, ale měl hloubku. Byl dojemný a zvláštní. Ovšem jen v dobrém slova smyslu. Není to asi jen tak pro každého, ale pokud je to váš styl, je to krása.
Mně se knížka líbila, přestože si nejsem jistá, jestli mi sedla opravdu na celých 100%.
Pokud je to ale váš typ, doporučuji.

bara9550
12.02.2018 1 z 5

Kniha mi nic nedala, ani nevzala.
Nebavila mě, utíkala rychle, ale bylo to fůrt to stejné dokolečka.
Nevím, co jiného k tomu napsat..
Pro mě naprosto předvídatelný děj.. Četla jsem jí a vracela jsem se k ní víc jak měsíc..

Nuda, nuda, nuda.

Nevnucuji můj názor a vkus někomu jinému, ale sama jsem vybírala v knihovně podle hodnocení a dala jsem na "červenou" knihu od Johna Greena. Nepomohlo.

Nic se neděje, ale asi už po něm nesáhnu.

Plážovýbarman
05.02.2018 3 z 5

Kniha se příjemně a rychle četla ale v půlce knihy kdy k tomu došlo jsem si furt říkala že ne že se vrati.... A ono ne....

dia.riedl
04.02.2018 5 z 5

To byla tak skvělá knížka! Konečně jsem dala Johnu Greenovi šanci a jsem ráda. Kniha má neskutečné tempo, je tak strašně čtivá, nedalo se od ní odtrhnout. Charakteristika postav je výborná. Moc se mi líbí že, že John Greene používá různé citace nebo spojitosti se skutečnými knihami, osobnostmi nebo událostmi..
Jediné, z čeho jsem trochu zmatená je, že se mi u dvou myšlenek stalo, že už jsem je prostě někde četla nebo slyšela, mám aspoň takový pocit...
Kniha mě jinak neskutečně překvapila a potěšila!