Hledání Aljašky

Hledání Aljašky https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/144816/bmid_hledani-aljasky-QmT-144816.jpg 4 3648 666

Románový debut dnes už známého Johna Greena je strhujícím vyprávěním o dospívání a hledání sama sebe. Šestnáctiletý Miles, posedlý sbíráním posledních slov významných osobností a touhou hledat „velké Možná“, je spíše outsiderem mezi svými vrstevníky. Jeho život získá zcela novou podobu, když přejde na internátní školu Culver Creek. Zde se rychle spřátelí se svérázným spolubydlícím a okouzlující, naprosto nepředvídatelnou Aljaškou Youngovou. Okamžitě je vtažen do světa, kde se porušují školní pravidla, pořádají různé večírky i provokace. Miles ožívá v dennodenním kontaktu s novými kamarády a stále víc miluje fascinující Aljašku. A tak vývoj směřuje k okamžiku, kdy se všechno nečekaně navždy změní... Živý, naléhavý a nekonečně dojemný příběh. Americkou knihovnickou asociací byl zařazen mezi deset nejlepších knih pro dospívající.... celý text

Literatura světová Romány Pro děti a mládež
Vydáno: , Knižní klub

Looking for Alaska , 2005

skořice
10.02.2019 1 z 5

Podle mě je tato knížka opravdu nepovedená. Některé scény by se podle mého měli úplně vypustit. Jediné, co jsem si z toho vzala je věta: „Jdu hledat velké Možná.“ To je ta jedna hvězda. Jinak bych řekla, že to je vážně odpad...

brian0643
03.02.2019 2 z 5

Kniha působí jako divoká fantasie teenagera, kterou sám i napsal. Postavy jsou velikášské a vypouštějí jeden nesmyslný dialog za druhým. Příběh od začátku až do konce působí jako klišé a způsob jakým se autor rozhodl dílo zakončit do děje nijak nezapadá a nedává knize hlubší význam.

Ač jsem fanouškem práce Johna Greena (CrashCourse, vlogbrothers), kniha mě zklamala.

Sylvanas
20.01.2019 3 z 5

Knížka nebyla nic moc. Zmatený a jednotvárný děj, který mě ničím příliš nezaujal.

Sarrya
05.01.2019 2 z 5

Já nevim, ale mě to prostě nebavilo. Když budu upřímná, tak jsem na konci měla pocit, že jsem přečetla hroznou blbost a nic mi to nedalo. Chvílema nuda, chvílema moc naivní, chvílema jsem knihu odložila.. Aljaška mi byla nesympatická.. sice mi to nedalo a nakonec jsem jí dočetla, ale Green prostě neni nic pro mě. 2 hvězdy za originální nápad s číslováním kapitol.

Walris
23.11.2018 2 z 5

Musím říct, že jsem od knihy po přečtení anotace čekala něco trochu jiného a stejně tak, jako někteří čtenáři přede mnou, nemohla jsem se jaksi ztotožnit s hlavní ženskou postavou... Aljaška mi byla většinu času krajně nesympatická, náladová, někdy až vulgární a trochu nechápu, co na ni všichni viděli. Rovněž na Válečkovi byla zajímavá možná záliba ve vyhledávání posledních slov slavných osobností, ale to je asi tak všechno.
Byla to moje v pořadí druhá kniha od tohoto autora a jeho proslulá kniha "Hvězdy nám nepřály" byla nesrovnatelně lepší, už jenom s ohledem na netradiční zápletku a humor. Toto bylo dobré tak maximálně na oddechové čtení, ale vícekrát po knize určitě nesáhnu.

KateTheBlogger
20.11.2018 4 z 5

Knihu jsem měla půjčenou od kamarádky a rovnou jsem se vrhla do čtení. Neměla jsem tedy ani potuchy co se v půlce knížky přihodí a byla jsem z toho dost překvapená. Ano, měla jsem různé teorie, ale tento scénář mi hlavou neprobleskl. Knížka je rozhodně čtivá, zajímavě napsaná (dělení na před a po) a poslední slova jsou rozhodně zajímavým koníčkem.

MagdalenaSlaba
19.11.2018 4 z 5

Prostě dílo Johna Greena. To snad ani nejde nemít rád.

LucušN.
19.11.2018 4 z 5

Knížka se mi líbila, i když chvílemi na mne působila naivně. Trochu mi připomínala Všechny malé zázraky. Dle mého názoru stojí za přečtení.

m.valova
12.11.2018 4 z 5

První část knihy mi přišla zdlouhavější,ale pak to nabralo spád,krásná byla ta úvaha na konci,slova naděje a odpuštění ,které se můžou někdy hodit.

Levandulle
11.11.2018 4 z 5

O kamarádství, lásce a přístupu k životu na střední škole.

Knihomolka10942
28.10.2018 5 z 5

Knížka je moc krásně napsaná - je vtipná, dojemná, a s kraťoučkými kapitolami se čte strašně rychle. Moc se mi líbila poslední slova kterými se zabýval Maiels (Váleček).
Knížku doporučuji, je to skvělý počteníčko!!!

Zuzanka46
14.10.2018 3 z 5

Klasický John Green. Musím ale říct, že z knih, které mám od tohoto autora přečtené, mi Hledání Aljašky přišlo jako nejslabší...

juni
02.10.2018 5 z 5

Pozor spoiler!

Moje nejoblíbenější Greenovka. Přišla mi ještě lepší než Hvězdy nám nepřály nebo Papírová města. Popisování před...a po byla naprostá bomba. U smrti Aljašky jsem doufala až do poslední stránky, že je to jenom špatný vtip, jenomže to byla pravda. Ale i přesto jsem se do knížky zamilovala a myslím si, že je to právě ten důvod.

YA-girl
17.09.2018 3 z 5

Za mě průměr. Puberťáci v knize mi přišli i na svůj věk až moc naivní (hloupí?) a Aljaška mi byla spíš protivná - a jak už níže psala Aterianna, taky to mám tak, že když mi není sympatická hlavní postava, už mě děj nedokáže tolik vtáhnout. Vzhledem k nápadu s číslováním kapitol mi začalo být i docela brzy jasné, co se semele, takže nenastal žádný "ááách moment". Ale jinak byla kniha čtivá a i přes vážnější téma pohodová, děj příjemně odplynul a občas se objevila myšlenka, nad kterou stálo za to se na chvilku pozastavit ;).

6839
27.08.2018 5 z 5

Od Johna Greena je tato má nejoblíbenější, nevím jistě proč zrovna Hledání Aljašky. Ale utkvěla mi v hlavě nejpevněji.

bara0452
19.08.2018 3 z 5

Nikdy jsem moc nechápala velký humbuk kolem autora Johna Greena. Snad každý v mém okolí četl "Papírová města" a byly z toho unešeni. Místo, aby mě to navnadilo knihu přečíst jsem se jí vyhýbala. Nakonec jsem šáhla po této knize a byla jsem mile překvapena. Nenáročná četba plná emocí a myšlenek, která mě příjemně překvapila. Mohu doporučit i starším čtenářům :)

Aterianna
10.08.2018 3 z 5

Aljaška je moje první setkání s Greenem, v tém době velice populárním zejména díky Nepřejícím Hvězdám. Kniha mě utvrdila v jednom faktu, a o to v tom, že bez symaptie k hlavním postavě, nebo alespoň k té klíčové, vás děj knihy prostě nezasáhne a vy si vlastně neodnesete to, co jste měli. Mě jednoduše ona úžasná Aljaška od začátku moc nesedla. Nenašla jsem úplné pochopení pro očarovnání jejím přirozeným kouzlem. Ale tím nechci dílo schazovat. Mám v plánu se do Hledání ponořit znovu, snad tentokrát budu správně naladěná a zapojím své emoce k soucitu s hlavní postavou a celým příběhem.

Veruu95
29.07.2018 3 z 5

Hodnotím průměrně. Od J. Greena jsem zatím četla dvě knihy, které mi přišly skvělé - Hvězdy nám nepřály a Papírová města. Poté jsem četla (nebo tedy zkoušela číst) Příliš mnoho Kateřin, což mě už tedy nechytlo. Tahle knížka je na tom u mě podobně. Nevím, čím to, ale četla se mi dost obtížně, občas jsem se musela i nutit. Postavy mi nijak k srdci nepřirostly, spíš naopak, moc jsem je nemusela. Příběh jako takový byl fajn, ale moc velký dojem na mě kniha bohužel neudělala.

Anet23
10.07.2018 4 z 5

Knihu jsem přečetla za pár dní. Ubíhala svižně, rychle. Zvrat velký, nečekaný a ohromující. Hezký čtenářský zážitek.

TerezaJágrová
29.06.2018 5 z 5

Já popravdě nevím,co k této knize napsat. Mně se moc líbila a teď se zamýšlím nad větou ,,Jdu hledat velké možná". Není to kniha u které dokážete předpovědět konec. Doporučuji.