Hledání Aljašky

Hledání Aljašky https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/144816/bmid_hledani-aljasky-QmT-144816.jpg 4 3654 3654

Románový debut dnes už známého Johna Greena je strhujícím vyprávěním o dospívání a hledání sama sebe. Šestnáctiletý Miles, posedlý sbíráním posledních slov významných osobností a touhou hledat „velké Možná“, je spíše outsiderem mezi svými vrstevníky. Jeho život získá zcela novou podobu, když přejde na internátní školu Culver Creek. Zde se rychle spřátelí se svérázným spolubydlícím a okouzlující, naprosto nepředvídatelnou Aljaškou Youngovou. Okamžitě je vtažen do světa, kde se porušují školní pravidla, pořádají různé večírky i provokace. Miles ožívá v dennodenním kontaktu s novými kamarády a stále víc miluje fascinující Aljašku. A tak vývoj směřuje k okamžiku, kdy se všechno nečekaně navždy změní... Živý, naléhavý a nekonečně dojemný příběh. Americkou knihovnickou asociací byl zařazen mezi deset nejlepších knih pro dospívající.... celý text

Literatura světová Romány Pro děti a mládež
Vydáno: , Knižní klub

Looking for Alaska , 2005

dia.riedl
04.02.2018 5 z 5

To byla tak skvělá knížka! Konečně jsem dala Johnu Greenovi šanci a jsem ráda. Kniha má neskutečné tempo, je tak strašně čtivá, nedalo se od ní odtrhnout. Charakteristika postav je výborná. Moc se mi líbí že, že John Greene používá různé citace nebo spojitosti se skutečnými knihami, osobnostmi nebo událostmi..
Jediné, z čeho jsem trochu zmatená je, že se mi u dvou myšlenek stalo, že už jsem je prostě někde četla nebo slyšela, mám aspoň takový pocit...
Kniha mě jinak neskutečně překvapila a potěšila!

Kláraaa20
01.02.2018 3 z 5

Přečetla jsem Papírová města, která se mi neuvěřitelně líbila a k Vánocům jsem dostala Hledání Aljašky a Příliš mnoho Kateřin, jako první jsem se rozhodla přečíst Aljašku a docela mě sklamala nedokázala jsem se do ní za číst a Aljaška mi přišla velice nesympatická. Nakonec jsem knihu dočetla, ale narozdíl od Papírových měst jí neplánuju číst znova.

MT23
25.01.2018 3 z 5

Kniha mi přišla průměrná, nějak moc mě nezaujala..

Sandalkar
13.01.2018 5 z 5

Asi jsem čekala úplně něco jiného-roadmovie, kde bude hlavní hrdina hledat tu svou Aljašku. Tohle mě příjemně překvapilo. Je to oddechovka ale autor se ji alespoň nesnaží rozmáznout na 500 stran a ideálně tři pokračování. Píše čistě, jasně a dokáže vystihnout atmosféru puberty, prvních lásek, střední školy... Za mě lepší než jsem čekala.

Lilda
10.01.2018 4 z 5

Hledání Aljašky jsem četla už asi třikrát. Nemyslím si, že to he kniha tak pro čtrnáctileté, jelikož některé scény tomu opravdu neodpovídají, i když si myslím, že kdyby tam nebyly, nic by se nestalo. Nejsou nijak významné pro děj a spíše mi připadá, že tam jsou přidané z nutnosti. Zase na druhou stranu Aljaška ke svému charakteru tyto věci potřebuje stejně jako ostatní,protože naštěstí to není kniha s postavami, které mají jen kladné vlastnosti, ale jsou zkrátka takové, jaké jsou. Zaujalo mě, že každá postava má něco neobvyklého, Líbila se mi kreativita autora v této oblasti, jak už Milesova záliba v posledních slovech, Chipova úžasná paměť na seznamy a Aljaščino nadšení pro knihy. Samotná postava Aljašky je velmi zajímavá. Na první pohled vidíme sebejistou, otevřenou, upřímnou a inteligentní dívku, ale její temná stránka a některé její rysy pocházejí z psychického bloku, který má z dětství a taky kvůli jejímu neodpuštění sama sobě. Což pak má za následek její alkoholismus, kouření a temné myšlenky.

nikol1774
08.01.2018 2 z 5

Moje druhá kniha od Johna Greena a teď už poslední. Dle mého názoru John Green píše knihy pro puberťáky, děti okolo 14 let. Pro mě je to nenáročná literatura, která neuspokojí mé potřeby. Dílo má jednoduché věty, jednoduchý děj. Ke konci je zajímavá, trochu jsem se chtěla dozvědět konec, ale asi by mi vůbec nevadilo kdyby mi 100 stran před koncem někdo knihu vzal a řekl: ,,Dál číst nesmíš.''
Knihám Johna Greena už šanci nedám.

_Peprmintka_
03.01.2018 2 z 5

Na letní čtení celkem fajn. Já vlastně rozumím tomu, proč si Greenovy knížky získaly takový ohlas. Jsou čtivé, jsou vysloveně stupidní, klasicky puberťácké a hýří takovým tím pubertálním kouzlem, které nám svým rozpustilým vyzněním trochu vynahrazují to, že my svá nejlepší léta trávíme na prdeli. A ony jsou vždy lákavější právě ty knihy, které mají silný fanklub, díky kterému můžete své nadšení sdílet. Pro mě nicméně záležitost jednoho čtení, tohle není nic moc pro mě. Občas jsem měla všechny postavy chuť řádně proliskat.

Anastazie0810
02.01.2018 5 z 5

Velice krásný příběh, dojemný, silný...akorát druhá poloviny knihy (část "potom") pro mě už nebyla tak zajímavá. Jinak mě kniha moc bavila, a i pár slz mi ukáplo na konci!! Super!

Nikcasmej
28.12.2017 3 z 5

Nádherná kniha! Děj je chytlavý a knížka je velmi čtivá, kniha mě dojala a ukáplo i pár slz. Bohůžel příjde mi, že od části "POTOM" začala být kniha trochu nudná, ale konec se mi i tak líbil.
Knihu doporučuji. :)

heyitsronnie
27.12.2017 4 z 5

Měla jsem před sebou postavené dvě knihy. Papírová města a Hledání Aljašky. Po Hvězdách jsem si myslela, že nemůžu šlápnout vedle. Rozhodla jsem se jako první pro Papírová města, jelikož k nim nedávno vyšel film. Zprvu mě Aljaška moc nelákala. Ovšem po jejím přečtení mohu s klidem prohlásit, že je to zatím nejlepší kniha, kterou jsem od Johna Greena četla (mimo Aljašky ještě Papírová města a Hvězdy nám nepřály). Líbí se mi, jak je kniha psaná, její struktura i děj. Ráda si ji někdy přečtu znovu.

Alma-Nacida
14.12.2017 2 z 5

Několikrát odloženo, po pravdě zcela mimo můj rank, nemám co dodat.

Malíček
10.12.2017 1 z 5

John Green. Tak jak se mi líbila kniha Hvězdy nám nepřaly, takové zklamání pro mě byla Aljaška. Bohužel. Možná jsem od příběhu čekala víc, nevím. Každopádně předvídavý děj, nesympatické postavy v čele právě se sebestřednou Aljaškou a celková jednoduchost příběhu. To je pro mě tahle knížka.
Snad jediným plusem jsou pro mě hlášky autora. Ty jsem si opravdu vychutnávala.

Mischellin
25.11.2017 3 z 5

Musím se přiznat, že jsem ji četla dřív, než Hvězdy. Kniha na mě působila... zajímavě. Strašně se mi líbí styl Johna Greena, a přestože tenhle typ knih není úplně moje kafe, jeho zápletky, postavy a hlášky jsem si poslední dobou vážně oblíbila. I přesto, že by spousta lidí řekla, že v téhle knize se v podstatě nic neděje, nebo že je zápletka celá klišovitá, je v ní obsažena pro mě naprosto nejdůležitější věc, co se týče knih - myšlenka. A o tom to celé je, vlastně všechny Greenovy knihy. A v tom je to kouzlo. Jen ne každý ho vidí...

Horalka5
22.11.2017 5 z 5

Místy mi to přišlo, jako bych znovu četla knihu "Ten, kdo stojí v koutě", ze které dle mého názoru autor celkem dost čerpal, ale i tak byla kniha taková milá a čtivá

MizNaďa
13.11.2017 4 z 5

Podle mě je Hledání Aljašky od Greena asi nejlepší:)

Hufendy
12.11.2017 5 z 5

Knížka se mi líbila od začátku až dokonce. Musím uznat, že tahle knížka předčila moje očekávání. Krásně se četla žádný složitá slova atd. Přišla mi zajímavější jak kniha Hvězdy nám nepřály. Mnohem lepší a tady bych ten bestseller nechala. Super. Určitě doporučuji

brijana
11.11.2017 3 z 5

Zajímavá kniha. I když ze začátku trochu nuda, ale neustále mě něco nutilo číst dál a zamýšlet se spolu s hlavním hrdinou nad velkým Možná.

Lisa123
20.10.2017 3 z 5

Kniha se mi líbila, ale čekala jsem od ní asi trochu víc. Celý příběh je vlastně jen o přemýšlení nad tím, co se mohlo stát a proč se stalo to, co se stalo. Mám asi radši takové knihy, které mají začátek, děj a konec :) Jinak je ale kniha čtivá (autor používá i nespisovná slova).

medlovice
17.10.2017 3 z 5

Nijak nezaujala. Není špatná ale není to kniha ke které se chci vracet nebo ji nemůžu odložit.Ani den poté. Neměl být na obalu místo sedmikrásky tulipán ?

Sixtinka144
15.10.2017 4 z 5

Tak kde bych začala... O knize jsem věděla už dlouho- plánovala jsem si ji koupit už někdy v roce 2015. Vzhledem k tomu , že jsem přečetla dvě Greenovky ( Hvězdy nám nepřály a Papírová města) byla jsem trochu skeptická. Hvězdy nám nepřály byla celkem hezká a zajímavá kniha, ne nadarmo má John Green bestsellery. No bohužel mě nenadchla natolik abych si běžela pro ostatní knihy. Papírová města mě zklamali asi nejvíce. Hledání Aljašky pro mě bylo ale něco úplně jiného, děj mi ubíhal velice rychle, vzhledem k tomu ,že jsem knihu měla přečtenou do jednoho týdne. I když mi připomínala místy Papírová města, ale vylepšené a více reálné. Tuto knihu mohu směle doporučit a je zatím nejlepší co jsem z Greenovek četla. Dávám 4 hvězdy z 5.