Hledání Aljašky

Hledání Aljašky
https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/144816/bmid_hledani-aljasky-QmT-144816.jpg 4 3657 3657

Románový debut dnes už známého Johna Greena je strhujícím vyprávěním o dospívání a hledání sama sebe. Šestnáctiletý Miles, posedlý sbíráním posledních slov významných osobností a touhou hledat „velké Možná“, je spíše outsiderem mezi svými vrstevníky. Jeho život získá zcela novou podobu, když přejde na internátní školu Culver Creek. Zde se rychle spřátelí se svérázným spolubydlícím a okouzlující, naprosto nepředvídatelnou Aljaškou Youngovou. Okamžitě je vtažen do světa, kde se porušují školní pravidla, pořádají různé večírky i provokace. Miles ožívá v dennodenním kontaktu s novými kamarády a stále víc miluje fascinující Aljašku. A tak vývoj směřuje k okamžiku, kdy se všechno nečekaně navždy změní... Živý, naléhavý a nekonečně dojemný příběh. Americkou knihovnickou asociací byl zařazen mezi deset nejlepších knih pro dospívající.... celý text

Literatura světová Romány Pro děti a mládež
Vydáno: , Knižní klub

Looking for Alaska , 2005

MíšaK.
02.06.2017 4 z 5

Krásná kniha. Označení kapitol mě neskutečně nadchlo. Byla jsem strašně zvědavá, co se stane. Nemůžu si pomoct, ale pořád jsem žila v domnění, jako by hlavním postavám bylo tak 12 a ne o tolik víc. Nevím, čím to.

IsobelleFarbs
21.05.2017 2 z 5

Do téhle knihy jsem se nedokázala začíst. Zkoušela jsem to s ní dvakrát, poprvé jsem se dostala asi někam ke sté straně po druhé ani tam. Věřím, že to může být dobrá kniha, ale asi ne pro mě.

pichova.veru
04.05.2017 4 z 5

Před to bylo super, zábava, vtipné scénky...po to bylo zvláštní, jiné, zajímavé, ...Mám v sobě z této knihy tolik emocí, že ani nevím jak to vše popsat....

Ayen
22.04.2017 5 z 5

Spoilery!

,, Lidé chtějí bezpečí. (...). Nedokážou snést představu, že by smrt byla jen velké černé nic, nesnesou myšlenku, že jejich blízcí by neexistovali, (...). Lidé věří v posmrtný život, protože nedokážou nevěřit.''
,, Když si člověk přestane přát, aby se věci nerozpadly, nebude trpět, když se to stane.''

Greenovky mě vždy uchvátí a okouzlí, spíše než dějem, tak samotným ,,poselstvím'', které je tam napsané. Donutí to člověka zapřemýšlet.

TheSarcasm
21.04.2017 5 z 5

Moc hezká knížka. I když dávno nejsem ve věku protagonistů příběhu, dokázalo mě hledání Aljašky oslovit. Nemohu souhlasit s názory, že se jedná o oddychové čtení, naopak, spousta věcí je, možná záměrně, jenom naznačených, příběh úplně vybízí k tomu se nad ním zamyslet. Celé to není jen o tom, jak se dílem okamžiku všechno změní, ale především o hledání smyslu života, pocitu viny, vlastní identifikace... Není to jenom o Aljašce, i ostatní protagonisté si řeší nějaká vnitřní traumata, tápou a tak nějak si úplně nevědí rady se životem. S klidný svědomím mohu knihu doporučit i starším ročníkům, koneckonců jsme podobné otázky někdy víceméně řešili všichni.

magkotlikova
19.04.2017 5 z 5

Že začátku mě Aljaška celkem štvala, kniha se mi moc nezdála. Stačilo ale pár dalších stránek a já se z Aljaškou začala ztotožňovat víc a víc, pronikla jsem do prostředí střední v Culver Creeku a vžila se do situace Milese.
O to víc, mě pak překvapilo, co se stalo na konci první části.
Potom bylo úplně "jiné", než Předtím. Nic nebylo jako předtím, v tom má popis knihy pravdu.
Kniha trošku záhadná, asi se nemusí líbit každému, ale já se do ní úplně zamilovala.

violet1313
18.04.2017 2 z 5

UPOZORNĚNÍ, OBSAHUJE SPOILER

První Greenovka jakou jsem kdy četla a hned ta nejlepší. Bohužel? Naštěstí?

Knížka se mi líbila, ačkoliv všechny postavy byly protivné. Především právě Aljaška. Jenže nejspíš proto, že je jako já.
Nepříjemná, sebestředná a arogantní s dobrým smyslem pro humor.
Nevadilo mi, že mi leze na nervy. Měla, bylo to dobře. Tím víc mě dostala druhá část knihy...a Když už jsem sem dala to upozornění, pročby ne. Tu část knihy, kdy Aljaška umře. Možná proto, že jsem se tím víc užírala.
Najednou jsem ji chtěla zpátky. Začínala ji vidět víc z pohledu skutečné bytosti a ne jen jako objekt lásky Milese. Zdála se trochu lidštější.

Kniha mě vážně dostala. Brečela jsem, smála se a vlastně si ji užila víc než jsem čekala. A je to sice dávno ( mávám na své třinástileté já), ale byla jsem spokojená.

PinkAlicorn
30.03.2017 4 z 5

Tuhle Greenovku mám ráda ze všech nejmíň, ale nebylo to přímo špatné. Zhltla jsem ji dost rychle, byla čtivá a plná zajímavých myšlenek. Přesto jsem ale nesnášela Aljašku, ta holka mi dost lezla na nervy. Za to, jak z takové mrchy Green udělal úplnou bohyni strhávám jednu hvězdičku, přesto knihu doporučuju!

veru_nedvedova
27.03.2017 5 z 5

Nekrásnější knížka, kterou jsem kdy četla. Čte se tak krásně, že se chcete stát Aljaškou. U knihy jsem se zasmála i rozbrečela. Je to opravdu čtení mezi řádky a kniha mi hodně dala. Někdo v tom uvidí obyčejný příběh, někomu to změní život. Doporučuji všema deseti. Za mě je tohle nejlepší kniha od Greena a nejlepší kniha vůbec!

Limonadovyjoe
22.03.2017 2 z 5

No v prvé řadě nejsem cílová skupina čtenářů tohoto autora, je to první kniha od J.G., kterou jsem četla (protože v knihkupectví mě vždy zaujmou názvy knih a hlavně krásné přebaly) :) Není mi teda -náct a proto mě kniha asi nezaujala. Nejdříve s napětím čtete co se teda stane, poté ještě chvilku čtete následky té tragédie ale začne to nudit. Hrdinka o které knížka je, je mi spíše nesympatická a labilní, kluk, který je do ní zamilovaný a celou knihu o tom fantazíruje a je trochu emo... do toho kouření, pití vína a nadmíru moc filozofování. Palec nahoru za poslední provedenou kanadu a taky zajímavá poslední slova slavných.

Vendelína.čte
17.03.2017 3 z 5

Byla to oddechová kniha, ale aby mě nadchla -to ne. Zaujali mě ale pasáže, kde se jednalo o otázku jak se dostat z labyrintu. Takže něco do sebe ta kniha má.

Richelle
10.03.2017 4 z 5

Vůbec jsem nevěděla, co mám od Hledání Aljašky očekávat. Mile mě tato kniha překvapila. Zaujala mě hned na začátku a já se od ní nemohla odtrhnout. Líbí se mi nejenom příběh, ale i samotný styl knihy. Po přečtení stále mám zvláštní pocit z Aljašky. Dá se říci, že jsem si ji oblíbila. Popisem jejího dětství se vysvětluje, proč byla tak jiná a jednala tak, jak jednala.

2x_dan
07.03.2017 4 z 5

Knihu jsem četl na doporučení, ze začátku mi přišla spíše jako další z těch "holčičích slaďáren", později jsem byl ale překvapen a knihu jsem doslova za jediný den zhltl. Příběh velice poutavý, nutí člověka číst a číst a dozvědět se, co bude následovat. Kdo ale hledá knihu s nějakým hlubším smyslem, ať hledá jinde. Hledání Aljašky je spíše taková odreagovačka. Od Greena má první přečtená kniha, určitě zkusím od tohoto autora i nějaké další.
A kdo rád u čtení knih posloucháte hudbu, vřele k této knize doporučuji tento mix https://www.youtube.com/watch?v=13ylwNYHic4

dancadragneel
06.03.2017 2 z 5

Přes tuto knihu jsem se snažila autorovi dát druhou šanci. Rozhodně tato kniha je lepší než Hvězdy nám nepřály i přesto mě John Green nijak nezaujal a zřejmě nikdy nezaujme... myslím že více se jeho díly zabývat nebudu...

Augustina
05.03.2017

Na straně 51 jsem si uvědomila, že nechci věnovat čas čtení o puberťácích, životě na internátní škole, divných kamarádských vztazích, kuřáckých dýcháncích, láskách často založených jen na potřebě pohlavního uspokojení apod. Knihu jsem odložila. Snad jsem o moc nepřišla.

Vampirosa
25.02.2017 3 z 5

Hezké počtení na zabití času. Neříkám, že by mě knížka přímo nudila, ale děj nikam negradoval. Dle mého soudu je příběh hlavně o Válečkovi, kterého nová střední škola spíše zkazila - kouření, chlast, sex (velmi jsem se při první kuřbě nasmála :D ) a k tomu ještě ta hloupá Aljaška. Slečna mi byla od začátku nesympatická a nepochopila jsem, co na ní všichni tolik milovali.
Válečkova záliba v posledních slovech se mi líbila a stejně tak i autorova schopnost najít něco víc v naprostých maličkostech.
Když to shrnu, tak Hledání Aljašky není špatné čtení, ale nevyrovná se mému favoritovi od Greena Hvězdy nám nepřály.

ejmus0033
24.02.2017 2 z 5

Ak sa mám priznať, nenávidím metafory, personifikácie a ostatné básnické prostriedky napriek tomu som si knižku vcelku oblúbila. (Ak to "veľké Azda" a "labyrint utrpenia" neboli básnické prostriedky, hlboko sa ospravedlňujem, aspoň je vidieť aká som z nich tupá.)
Aljašku som si oblúbila, možno aj kvôli tomu, že som sa s ňou mierne stotožňovala, ale síce mi občas liezla na nervy. Čo sa týka zápletky, taktiež sa mi páčila (nebolo klišé.).
Ak by som mala k tomu priradiť pár slov na záve, boli by to tieto- Čítala som aj lepšie. Nebolo to zlé, ale asi by som si ju druhý krát nepožičal. U mňa priemer :)

MishelleBlack
08.02.2017 3 z 5

Knížka pro mě byla něco jako pohodové čtení, s tím že mi ji vypůjčila kamarádka a předem sdělila, proč se kniha dělí na dvě poloviny. Emoce se mnou tudíž necloumaly tak, jako by zřejmě cloumaly, kdybych o knize nic nevěděla.
Kniha celkově nebyla špatná, nedělalo problém se od ní odtrhnout ani se do ní začíst. Na takové dvě tři hvězdičky to u mě rozhodně dotáhla.

Bebe_0897
07.02.2017 3 z 5

Knížka to není smpatná, příběh je taky zajímavý, ale ja na něm nejvíce miluji to, jak dává autor vetší váhu maličkostem, to je pro mě důležité. Každopádně je to knížka spíše na zabití času :)

juli2
06.02.2017 3 z 5

Upřímně nevím co si mám o knize myslet. Četla se velice hezky i když děj nebyl plný napětí. Ale.... Možná jsem čekala něco víc.